Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca

Roditelji i djeca Zato što ih volimo i oni vole nas.
Podforumi: Školarci i adolescenti, Dojenčad i predškolci, Trudnice, Medicinski potpomognuta oplodnja, Dječje zdravlje, Oprema

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 28.09.2016., 19:11   #1
Moderne vanškolske aktivnosti (brainobrain, mozgaonica...)

Nisam znala da li ima tema pa otvaram novu.
Ima netko iskustva sa Brainobrain?
To je ovo

http://www.brainobraineurope.com/

u teoriji zvuči odlično, i iskustva su čitam super

Kao što znate ja imam nedonošče i vježbača radi krvarenja 2. stupnja, i rekli su nam da će vjerojatno imati problema sa matematikom. Pa mi se ovo čini kao odlična "vježba" ako je stvarno to tako kako piše
vlovrec is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2016., 19:33   #2
Ja sam htjela maloga upisati ali mora znati i raspoznati i pisati sve brojeve tako da cemo se ove zime s tim pozabavit pa cemo se onda upisati
Zvuci odlicno
__________________
Moj Zmajek je MPO beba :)

#nemrem
Francesca is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2016., 20:25   #3
Brainobrain

Tamo samo abacus rade? Ili jos nesto?

Mi u Rijeci imamo nesto slicno na sto moj mali ide, al nema tako fensi ime Matematicki svijet se zove i imaju matematicke igraonice. Uce razne stvari iz matematike al na djeci prilagodjen nacin. Recimo radili su mjerenje i pojam duljine i svakom djetetu su nacrtali njegovo stopalo, plastificirali i doma su morali premjeriti s tim stopalom svaki svoj krevet - koliko puta stane stopalo u krevet. Radili su i abacus. Pa su radili geometrijske likove ove jednostave i pomocu njih crtali zivotinje i sl. Uglavnom jako fora za predskolce
Lei is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2016., 21:06   #4
Quote:
Francesca kaže: Pogledaj post
Ja sam htjela maloga upisati ali mora znati i raspoznati i pisati sve brojeve tako da cemo se ove zime s tim pozabavit pa cemo se onda upisati
Zvuci odlicno

nisam negdje pročitala da mogu djeca od 4 godine?
sa 4 godine raspoznaju i pišu sve brojeve??
vlovrec is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2016., 21:20   #5
Quote:
vlovrec kaže: Pogledaj post
nisam negdje pročitala da mogu djeca od 4 godine?
sa 4 godine raspoznaju i pišu sve brojeve??
Je, od 4 primaju
Moj raspoznaje jako dobro sve, al ne pise bas sve, neki ocito i pisu
__________________
Moj Zmajek je MPO beba :)

#nemrem
Francesca is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2016., 22:22   #6
Moj ide, ali on je stariji i tek je krenuo prije dva tjedna. Mogu ti reci zasad da mu je super zanimljivo i s gustom doma vježba.
Garf is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.10.2016., 14:25   #7
Genetika je zla kurva, i djeca ljudi koji su toliko glupi da upišu dijete na brainobrain mogu biti genijalna jedino ako su ih zamijenili u rodilištu. Ne bacajte pare.
__________________
ali i da trolam, to je moje gradjansko pravo © Natch
chocolatecookie is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.10.2016., 19:49   #8
Quote:
chocolatecookie kaže: Pogledaj post
Genetika je zla kurva, i djeca ljudi koji su toliko glupi da upišu dijete na brainobrain mogu biti genijalna jedino ako su ih zamijenili u rodilištu. Ne bacajte pare.
Sumnjam da je roditeljima mahom plan učiniti genijalce od djece .
Moja prva reakcija na temu je bila da od nekakve matematičke radionice vjerojatno štete nema, ako je netko voljan to platiti. Ali tvoj post me potaknuo da ipak otvorim link. Dalje od programa nisam stigla, malo mi je to sve teško palo na želudac. Misle li oni (ti koji su pisali program) zaista da mogu napraviti genijalca iz svakog djeteta ili samo bez srama lažu ljude?
onix is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.10.2016., 19:56   #9
Quote:
vlovrec kaže: Pogledaj post
Nisam znala da li ima tema pa otvaram novu.
Ima netko iskustva sa Brainobrain?
To je ovo

http://www.brainobraineurope.com/

u teoriji zvuči odlično, i iskustva su čitam super

Kao što znate ja imam nedonošče i vježbača radi krvarenja 2. stupnja, i rekli su nam da će vjerojatno imati problema sa matematikom. Pa mi se ovo čini kao odlična "vježba" ako je stvarno to tako kako piše
Moj sinko nije bio nedonošče, bio je na granici. Isto vježbač, isto krvarenje 2. stupnja. Najbolji je matematičar u generaciji u svojoj školi i bez ovakvih igraonica. Kako rekoh, vjerojatno od toga nema štete, ali vjerujem da puno možete napraviti i sami s njim kroz igru, bez da vam netko muze novce, pretpostavljam da cijela priča nije baš jeftina.

Nemoj mi samo reći da vjeruješ da su ovo na njihovoj stranici stvarna iskustva.
onix is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.10.2016., 23:11   #10
Quote:
vlovrec kaže: Pogledaj post

Kao što znate ja imam nedonošče i vježbača radi krvarenja 2. stupnja, i rekli su nam da će vjerojatno imati problema sa matematikom. Pa mi se ovo čini kao odlična "vježba" ako je stvarno to tako kako piše
neurorizicno dijete moze imati raznih poteskoca, a i ne mora.
vjezbaci u pravilu puno toga mogu nadoknaditi.
da bi izbjegla probleme s matematikom, dijete prvo treba razviti grubu motoriku, pa finu, pa grafomotoriku, pa svasta nesto jos po putu.
ovo je jeftino prodavanje magle ocajnim roditeljima

ne mislim da steti, dapace, ako sve ovo gore raditi, sigurno ce i ovo koristiti, ali ako ovo gore ne radite, nece, i sigurno ce imat problema s matematikom.


Quote:
chocolatecookie kaže: Pogledaj post
Genetika je zla kurva, i djeca ljudi koji su toliko glupi da upišu dijete na brainobrain mogu biti genijalna jedino ako su ih zamijenili u rodilištu. Ne bacajte pare.


upisuju djecu koja s 4 znaju brojeve i slova, tak da rekla bih, upisuju selekcioniranu skupinu, pa onda ta skupina postane skupina genijalaca koja je prosla tecaj

al takvima zapravo ovo onda i ne treba
osim kao neka razbibriga.
kolko to uopce kosta?
__________________
Ako postoji nešto što želimo promijeniti kod djeteta, trebamo vidjeti nije li to nešto što bismo prvo trebali promijeniti u nama samima
Monstera is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.10.2016., 23:17   #11
500 kn al je nesto malo sati u mjesecu, zaboravila sam vec

Moj muz, njegov brat i tata su matematicki navudreni pa se nadam da ce mali biti na njih (a ne na mene) pa mi je zato ovo izgledalo vrlo intersantno, jer ja mu tu zai teresiranost prema matematici ne znam probuditi a muz nema vremena a ni strpljenja nikome nista objasnjavati

Al jbg, ne zna pisat brojeve pa ocito nije selektirana skupina, a i mozda je ipak na mene

Ako netko zna za nesto slicno a ne ovoliko snobovsko - nek javi
__________________
Moj Zmajek je MPO beba :)

#nemrem
Francesca is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.10.2016., 23:19   #12
Quote:
Francesca kaže: Pogledaj post
500 kn al je nesto malo sati u mjesecu, zaboravila sam vec

Moj muz, njegov brat i tata su matematicki navudreni pa se nadam da ce mali biti na njih (a ne na mene) pa mi je zato ovo izgledalo vrlo intersantno, jer ja mu tu zai teresiranost prema matematici ne znam probuditi a muz nema vremena a ni strpljenja nikome nista objasnjavati

Al jbg, ne zna pisat brojeve pa ocito nije selektirana skupina, a i mozda je ipak na mene

Ako netko zna za nesto slicno a ne ovoliko snobovsko - nek javi
mislim da je cist dovoljno ono kako rade u vasem vrticu, vjeruj mi.

500 kuna potrosi na lego setove mjesecno, imat ces sretno i veselo dijete, a isto razvija razne sposobnosti, za puno vise vremena
__________________
Ako postoji nešto što želimo promijeniti kod djeteta, trebamo vidjeti nije li to nešto što bismo prvo trebali promijeniti u nama samima
Monstera is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.10.2016., 23:21   #13
To nam jeminimum mjesecno na lego
__________________
Moj Zmajek je MPO beba :)

#nemrem
Francesca is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.10.2016., 23:23   #14
A jebi ga ja sam onda glupa . Ja ne ocekujem da ce pogenijalit, upisala sam ga radi nekih drugih stvari, zasad mi je ok. 490 kn je cijena.
Garf is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.10.2016., 07:34   #15
Quote:
Francesca kaže: Pogledaj post
500 kn al je nesto malo sati u mjesecu, zaboravila sam vec

Moj muz, njegov brat i tata su matematicki navudreni pa se nadam da ce mali biti na njih (a ne na mene) pa mi je zato ovo izgledalo vrlo intersantno, jer ja mu tu zai teresiranost prema matematici ne znam probuditi a muz nema vremena a ni strpljenja nikome nista objasnjavati

Al jbg, ne zna pisat brojeve pa ocito nije selektirana skupina, a i mozda je ipak na mene

Ako netko zna za nesto slicno a ne ovoliko snobovsko - nek javi


Vjerojatno nisi tako mislila, ali ukazala mi se slika namrštenog stričeka koji četverogodišnjaku ide objašnjavati matematiku...

Ako govorimo o četverogodišnjacima, to su još mala djeca i normalno je da ne znaju pisati brojeve. Ne mislim konkretno sad na tebe, čujem ljude oko sebe, u svom stvarnom svijetu - zabrinuti su jer njihovi četverogodišnjaci to ne znaju.

Zato su mi gadljivi ovakvi programi. Probiru potencijal za "genijalce", pa će kasnije njihov uspjeh predstavljati kao svoj uspjeh, a ostalim roditeljima nameću osjećaj zabrinutosti i osjećaj da njihova djeca u nečemu možda nisu dovoljno dobra. Sama igraonica možda i nije loša stvar, ja to ne znam procijeniti.

Sasvim je dovoljno da dijete do škole savlada koncept broja - ne brojku kao sliku, nego njeno značenje i odnose među brojevima. Za potaknuti dijete na to ti ne treba navudreni matematičar koji bi djetetu nešto objašnjavao, nego kutija od jaja (ili nešto slično, meni se zapravo gade kutije od jaja) i šaka graha. U udubljenja u dnu kutije upišeš brojke i onda zajedno ubacujete zrna graha dok dijete ne shvati. Onda možete ići dalje.

Ja nisam stručnjak, ali gledajući djecu oko sebe i nadobudne roditelje, stekla sam dojam da svako dijete ima svoje vrijeme kad mu nešto klikne u glavici i poveže stvari. Više manje sva djeca "kliknu" do škole i to je sasvim u redu. S druge strane, ako se dijete prisiljava da shvati prije nego je zapravo spremno, to može izazvati više štete nego koristi. Zato - polako, imate dovoljno vremena.

P.S. Molim te reci mi da se šališ da zdrobiš 500 kn mjesečno na Lego Ako moje dijete ovo ikad pročita nabit će mi na nos da je on ipak skroman kad je Lego u pitanju
onix is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.10.2016., 08:39   #16
Ja sam uspjela uociti da se bave i NLP. Na mene NLP jako djeluje, kad procitam "genijalac", "drevno azijsko" i "doseci puni potencijal" odmah pomislim "bulshit"

Dalje nisam stigla od tih par uvodnih recenica.
proab is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.10.2016., 08:50   #17
Quote:
vlovrec kaže: Pogledaj post
...
Kao što znate ja imam nedonošče i vježbača radi krvarenja 2. stupnja, i rekli su nam da će vjerojatno imati problema sa matematikom. Pa mi se ovo čini kao odlična "vježba" ako je stvarno to tako kako piše
Tko vam je ovo rekao? I temeljem cega? Kristalne kugle?
Upisi dijete s tri godine na neku sportsku aktivnost i ucinit ces mu puno vecu korist nego ovime.
proab is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.10.2016., 09:19   #18
Quote:
Francesca kaže: Pogledaj post
Moj muz, njegov brat i tata su matematicki navudreni pa se nadam da ce mali biti na njih (a ne na mene) pa mi je zato ovo izgledalo vrlo intersantno, jer ja mu tu zai teresiranost prema matematici ne znam probuditi a muz nema vremena a ni strpljenja nikome nista objasnjavati
lako mu se ta zainteresiranst probudi u školi.
a kaj se tiče krvarenja bilo kojeg stupnja jedna fizijatrica mi je rekla da bi ga našli kod svake bebe da ih odvedu na uzv. i moj je imao 2. stupnja i osim malog štekanja u govoru prilično je pametno dijete.
gargamišamel is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.10.2016., 09:55   #19
I moj je rođen ranije, imao krvarenje pa je već s 3 govorio nam... "Nas je sada 4, a ako baka ode bit će nas 3" Šokirala sam se kako on to spontano zaključujem. Pitam ga "A ako svi odemo". "Nula" - veli on Kuži brojeve, zbrajanje i oduzimanje, nije mu apstraktno kao meni.
To mu je na tatu.

Ja sam s druge strane izgovarala sva slova pravilno s godinu i pjevala bez greške "Druže tito mi ti se kunemo" i čitala s 4 godine titlove s telke. Nikad od mene nije ispao genijalac zbog toga a mali jedva kuži slova, nešto sitno piše a izgovor mu je koma (r,l,š,ž,č). Stoga definitivno nije na mene. Genetika je kurva jel.

Jednostavno, prosječno je dijete, nešto mu ide bolje nešto lošije. Ono što je meni draže je da je prilično socijalno inteligentan. Nadam se da će takav i ostati.
Jučer ga je zanimao šah pa sam mu pokazala, mislim da mu je to dovoljno brainobraina.
MARIJA0077 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.10.2016., 11:09   #20
Moj muz je prije 40 god roden sa 26 tjedana trudnoce i bog zna sta je sve imao
Na upisu na Fer je bio 2 na listi

Onix - Lego je od ljeta turbo zanimljiv i njemu i muzu i stvarno smo mu puno toga kupili od Star wars, a sad ide na operaciju pa cemo opet nesto za utjehu... Nije to sad striktno 500 kn al dobije cesto nesto
__________________
Moj Zmajek je MPO beba :)

#nemrem
Francesca is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:20.