Natrag   Forum.hr > Društvo > Svijet oko nas

Svijet oko nas Za one koji poštuju prirodu...
Podforum Poljoprivreda

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 05.10.2013., 06:34   #2021
Judolino!
Ma kakva jebena rujnica čovječe!!
Nakon toliko postova o gljivama trebao bi ZNATI kako rujnica izgleda!! Koji onda kuki tu raspravljaš!!!
I trebao bi znati da ružičasti borov čavlić RASTE pored kravare!
ben2010 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2013., 09:09   #2022
Quote:
ben2010 kaže: Pogledaj post
Judolino!
Ma kakva jebena rujnica čovječe!!
Nakon toliko postova o gljivama trebao bi ZNATI kako rujnica izgleda!! Koji onda kuki tu raspravljaš!!!
Naravno da znam kako izgledaju rujnice, ali ti očito nemaš pojma o pojmu, a voliš se praviti pametna.
Ta gljiva VEZE NEMA s borovim čavlićem, to ti mogu reći ja koji ih berem.

I prestanite, ljudi, širiti dezinformacije samo zato što ne možete priznati vlastito neznanje. Nije sramota ne znati, sramota je praviti se da nešto znaš, a zapravo pojma nemaš.

Quote:
I trebao bi znati da ružičasti borov čavlić RASTE pored kravare!
Daj, ne lupetaj! Kaj bi to značilo, ako kravara ne naraste, nema ni čavlića?

Evo ti borov čavlić, tako da se više ne moraš blamirati:
http://www.boletus.hr/slike/gljive/C...20Miller_2.jpg
__________________
I nerođena djeca su pederi!

Zadnje uređivanje pobosutljanin : 05.10.2013. at 14:05. Reason: fotke
judolino is offline  
Odgovori s citatom Received Warning
Old 05.10.2013., 09:20   #2023
Ma koji ti je kuki!!!
Još prije 40 godina je Ivan Focht napisao u gljivarskom vikendu" zanimljivo je da zajedno i izmiješano s kravarom rastu i jestivi ružičasti borov čavlić,Gomphideus roseus...",ima slika koja je IDENTIČNA onoj za koju je pitao forumaš a i nalazila sam ih! Stoga se ne kurči stalno. I nisam rekla da ako kravara ne naraste nema ni b.čavlića. Nisi jedini koji se razumije u gljive. A o blamiranju...ma daj ne seri više!! Nitko ne kaže da se ne razumiješ u gljive ali čovječe ohladi malo!!
ben2010 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2013., 10:10   #2024
Quote:
ben2010 kaže: Pogledaj post
Ma koji ti je kuki!!!
Još prije 40 godina je Ivan Focht napisao u gljivarskom vikendu" zanimljivo je da zajedno i izmiješano s kravarom rastu i jestivi ružičasti borov čavlić,Gomphideus roseus...",ima slika koja je IDENTIČNA onoj za koju je pitao forumaš a i nalazila sam ih! Stoga se ne kurči stalno. I nisam rekla da ako kravara ne naraste nema ni b.čavlića. Nisi jedini koji se razumije u gljive. A o blamiranju...ma daj ne seri više!! Nitko ne kaže da se ne razumiješ u gljive ali čovječe ohladi malo!!
O jebem te bože da te jebem... ja ću popizdit!
Cijelo vrijeme mislim da komentiraš gljivu iz ovog posta:

Quote:
as91 kaže: Pogledaj post
Pozdrav!
Zna možda netko o kojim se tu vrstama radi?





A ti si zapravo mislila na ovaj post:

Quote:
LateBraking kaže: Pogledaj post
Pozdrav, evo šetao jučer i danas izvorom Rječine i nabasah na nekoliko gljiva ... inače se ne razumijem puno, ali rekoh, uberi i pitaj.

http://i.imgur.com/FtzMDdD.jpg
http://i.imgur.com/JDAVumk.jpg

http://i.imgur.com/8ADbRXA.jpg - naziv gljive koju držim, ima dosta tih malih, kažu da su jestive, ali malo žilave.


A ovo ? http://i.imgur.com/NXo8ZRs.jpg
Vrlo sluzava i vlažna ... bacih ju na kraju, jer mi je rečeno stari vrganj, ali ipak ... tako zelen ?
Moja je pogreška što nisam obratio pažnju kome se obraćaš, a tvoja je što nisi citirala post na koji odgovaraš.

Dakle, mislio sam na krivu sliku, rujnica nema veze s ovom gljivom.

Međutim, tko je ikad igdje spomenuo kravaru? Na koju si ti foru skužila da je ta gljiva koju LateBraking (a koja posve sigurno nije borov čavlić, premda je fotka loša) rasla uz kravare?

Otkud se u igri našla kravara? I zašto ne eukaliptus?
__________________
I nerođena djeca su pederi!
judolino is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2013., 11:10   #2025
1. dobar znak da priznaješ pogrešku(bit će nešto od tebe jednom kad odrasteš!)
2. kravaru sam spomenula jer sam navela što je pisao I.Focht(ČITAJ PAŽLJIVIJE za boga miloga) i da sam je sama nalazila uz kravaru(suillus bovinus)
3. nauči pažljivije čitati tuđe postove jer ja sam komentirala slike lateBrakus a ne As91
4. neću više o tome raspravljati, nemam vremena jer jedino vikendom mogu u gljive stoga end of diskašn!
Poozdrav!
ako nađem koji eukaliptus javim ti!
ben2010 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2013., 21:25   #2026
Jučer par sunčanica, dosta (velikih) puhara, anisovki pun kufer, grmačica (oboje se suši) i par na slici.

Ovo je pretpostavljam blagva (znam, ne smije se...)
Klobuk tvrd, gladak, svijetlonarančast (boje breskve)





__________________
🎄 Dear Santa.... I tried.
House`s Mistres is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2013., 21:27   #2027
Ovo je ne znam šta je. Bijela, klobuk gladak.





Ova ima izrazito istaknute listiće, dosta razmaknute i čvrste.





Btw. na koji način spremate anisovke? Sušenje pa u prah ili?
__________________
🎄 Dear Santa.... I tried.
House`s Mistres is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.10.2013., 08:57   #2028
Quote:
House`s Mistres kaže: Pogledaj post
Jučer par sunčanica, dosta (velikih) puhara, anisovki pun kufer, grmačica (oboje se suši) i par na slici.

Ovo je pretpostavljam blagva (znam, ne smije se...)
Klobuk tvrd, gladak, svijetlonarančast (boje breskve)

http://imageshack.us/a/img28/3932/zkn7.jpg

http://imageshack.us/a/img203/2848/pkds.jpg

http://imageshack.us/a/img541/1584/pscy.jpg
To nije Blagva ! Ona ima narancasti klobuk , zute listice , zuti strucak , zuta je na presjeku , ima zuti uzduzno iscrtani vjencic ....samo je ovoj iz kojeg raste bijel.
Gljiva sa fotke ima ispupcenje na vrhu klobuka , nema vjencic i ima narebran obod klobuka sto upucuje da se radi o nekoj od Preslica koje isto izrastaju iz ovoja
rosa canina is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.10.2013., 19:12   #2029
Pozz

Znam dosta vrsta ovih češćih gljiva koje se pojavljuju u šumama mog kraja, ali ova od neki dan me zatekla



Slika je s moba pa da malo "pojasnim" boje: žute žilave stapke, sivkasto ljubičasto smeđi (najviše doduše liči na isprano-sivu) klobuci oblika lijevka.

Googlala sam tri dana i izvukla sve knjige koje imam i došla do zaključka da je vjerojatno:

cantharellus lutescens žuta trubača

ili

cantharellus tubaeformis peharasta lisičica

Odnosno u prijevodu vrsta lisičice koja raste u busenima (ovo na slici je jedan od grmova koji su bili na hrpi).

Mene je na prvu podsjetila na trubaču, samo žuto-sive boje. Sad vidim da se jedna od ove dvije s linka i zove žuta trubača!

Dajte molim vas ako netko zna nek mi pomogne jer me sad tako jako zanima što sam ubrala. Ne brinite , ne mislim ju probat, tak da navalite s pokušajima determinacije
Stickers is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.10.2013., 20:54   #2030
Talking Pomoć beraču amateru

Pozdrav svima!

Zamolio bih vas za pomoć pri prepoznavanju gljiva sa sljedećih slika (i njihove jestivosti, naravno ). Nemojte zamjeriti, ja sam jedan od onih "vrganj-mahera", a za sve ostalo - premalo znanja i odlučnosti .

Krenimo :

Lisičarka? Zavodnica?



Neka od capica?


O sljedećima apsolutno ništa ne znam, pokušao sam neke raspoznati prema priručniku, ali ne bih htio ništa sugerirati:



kiketz is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.10.2013., 21:00   #2031
Nastavak:



Ista gljiva, s druge strane:




kiketz is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.10.2013., 21:05   #2032
Još malo ...

Ludara?







kiketz is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.10.2013., 21:08   #2033
Još dva posta i neću više, obećajem :







kiketz is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.10.2013., 21:11   #2034




kiketz is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2013., 00:16   #2035
Izvor Rječine, danas (ustvari jučer) naletjeh na ovo :http://i.imgur.com/a5HVPkj.jpg
Mislio sam da se nafta cijedi s klobuka, inače, preko 30 cm u visinu
Teško ju ne primijetit' ...
__________________
159 1.9 JTDM Q2, remapirana 202ks/411Nm i 156 2.4 M-jet stock 20v 175ks/385Nm.
LateBraking is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.10.2013., 23:55   #2036
ljudi trebam help vidim da ima gljivolovaca ( :P ) među vama pa mi možda može netko pomoći, bila bih jako zahvalna naime, baka i ja smo danas brale kestene i među ostalim smo našle gljive na slici, i iako nas susjeda koja ih bere uvjerava da su jestive sunčanice, mi nismo baš ziher
ima koja dobra duša voljna riješiti nedoumicu? i nemojte zamjeriti, baka i ja samo po vrganjima rokamo inače


Zadnje uređivanje fabich : 11.10.2013. at 23:58. Reason: nisam sliku stavila haha
fabich is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.10.2013., 00:59   #2037
Quote:
fabich kaže: Pogledaj post
ljudi trebam help vidim da ima gljivolovaca ( :P ) među vama pa mi možda može netko pomoći, bila bih jako zahvalna naime, baka i ja smo danas brale kestene i među ostalim smo našle gljive na slici, i iako nas susjeda koja ih bere uvjerava da su jestive sunčanice, mi nismo baš ziher
ima koja dobra duša voljna riješiti nedoumicu? i nemojte zamjeriti, baka i ja samo po vrganjima rokamo inače

Bez brige, sunčanice su.
__________________
Nemam vremena za gluposti...

Budete li trošili energiju i živce na ljude koji nisu toga vrijedni, zapostavit ćete one koji su vam bitni.
Alkemicharka is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.10.2013., 01:31   #2038
Quote:
Alkemicharka kaže: Pogledaj post
Bez brige, sunčanice su.
god bless you uzela sam ih uvjerena da jesu, došla doma, reko idem malo prošvrljat po netu i zapne mi za oko - postoji mogućnost zamjene s pupavkom. i panika me uhvati i u tom trenu bi i za vrganj rekla da mi liči na pupavku
fabich is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.10.2013., 15:28   #2039
Quote:
fabich kaže: Pogledaj post
god bless you uzela sam ih uvjerena da jesu, došla doma, reko idem malo prošvrljat po netu i zapne mi za oko - postoji mogućnost zamjene s pupavkom. i panika me uhvati i u tom trenu bi i za vrganj rekla da mi liči na pupavku
Ma nisu ni slične kad bolje pogledaš. Baš danas čitam u novinama kako se trudnica otrovala zelenom pupavkom misleći da su sunčanice, užas.
__________________
Nemam vremena za gluposti...

Budete li trošili energiju i živce na ljude koji nisu toga vrijedni, zapostavit ćete one koji su vam bitni.
Alkemicharka is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2013., 14:13   #2040
koja je ovo vrsta gljive

tnx i poz

http://imageshack.us/a/img20/9176/zuil.jpg
Djomlinjo is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 19:56.