Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika > Politička scena

Politička scena Stranke i osobe na političkoj sceni RH

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 28.12.2011., 16:23   #281
može li netko staviti ovdje to "otvoreno pismo" koje optužuje freda matića da je lažirao svoj ratni put..
__________________
JEAN MICHEL NICOLLIER " Ovdje sam u dobru i u zlu. U dobru i u zlu. '' -RIP
kobrin sin is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.12.2011., 16:27   #282
Quote:
casio kaže: Pogledaj post
Sad će neki reći da su opet tamo neki anonimusi.
Taman htjedoh reći, sad će netko profurati priču kako to "nije tako, jer Fred je heroj a oni su jalni". Oni koji su htjeli reakciju, otvorenu, javnu, branitelja, sad je imaju. I sad ćemo vidjeti gdje smo. Ako nakon ovoga Fred ne odleti, onda je sve jasno.
__________________
Pobjede su porazi, kad se obraz pogazi. Kasno je da se sada mijenjam. Zauvijek! Za nas...
Skipper_Ri is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.12.2011., 16:52   #283
Jesam li ja jedini ovdje koji je prie nekoliko godina čitao i ovo: Zašto pišem o Fredu, a ne o Vukovaru? Fred je Vukovar, oličenje Vukovara..

Čini li vam se da je Fred projekt koji se već godinama ostvaruje i sad je ugledao svijetlo dana?
Cisco Kid is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.12.2011., 17:45   #284
Čovjeka napadaju zato što mu je žena (vjenčana, nevjenčana izjednačeno je to licemjeri) Srpkinja.
To je, čini mi se, jedini razlog.


Kako bi na Balkanu nacionalisti vladali kad bi svim ratnicima iz ratova devedesetih poukidali mirovine i penzijune? Nikako.

Višnjić je u jednoj knjizi napisao, da parafraziramo kako iskoristiti partizanštinu:
"Trebalo je otići; u Vojvodinu, u vlast u obližnjem gradu, ostati u vojsci ili u odelenju za zaštitu naroda."

Nema ratovanja za domovinu, to samo mi naivni vjerujemo.
__________________
"Željeti je da se preko Une i Save stvori država koja bi svojim životom živjela." F. Rački
Ostoja Grubica is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.12.2011., 17:52   #285
Quote:
Ostoja Grubica kaže: Pogledaj post
Čovjeka napadaju zato što mu je žena (vjenčana, nevjenčana izjednačeno je to licemjeri) Srpkinja.
To je, čini mi se, jedini razlog.


Kako bi na Balkanu nacionalisti vladali kad bi svim ratnicima iz ratova devedesetih poukidali mirovine i penzijune? Nikako.

Višnjić je u jednoj knjizi napisao, da parafraziramo kako iskoristiti partizanštinu:
"Trebalo je otići; u Vojvodinu, u vlast u obližnjem gradu, ostati u vojsci ili u odelenju za zaštitu naroda."

Nema ratovanja za domovinu, to samo mi naivni vjerujemo.
Promašio si ceo fudbal!
Cisco Kid is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.12.2011., 17:54   #286
Veći problem od lažnih branitelja su lažni invalidi i lažni dragovoljci.
Oni državu više koštaju.
Tko su lažni invalidi domovinskog rata?
Ne treba ih tražiti među "običnim braniteljima",kao što se to nama običnima i nameće.
Oni su u vrhovima ili pri vrhovima većine braniteljskih udruga i udruga HVIDR-e.
Isti oni su jako dobro povezani ili sudjeluju u lokalnoj i državnoj vlasti i stranačkom djelovanju.
Dakle, među pola milijuna branitelja lako je sakriti nekoliko tisuća lažnih dragovoljaca i invalida.
Stranačka boja, političko uvjerenje i aktivnost su im paravan, moralna i etička uvjerenja strana, a zajedničko im je poznavanje dijagonale koja ih podržava ili štiti.

Sve ovo što se plasira javnosti je još jedna podvala ne bi li se skrenula pozornost s gorućih pitanja i od toga neće biti ništa.
Jedino što je moguće je da se običnim braniteljima i pravim dragovoljcima koji su imali sreću ili nesreću da u ratu ne stradaju, a dovoljno morala da da ne lažu, smanji i ovo malo što imaju.

Ovo je još jedna kost među braniteljsku populaciju,a Fred Matić je još jedan u nizu koji će služiti Velikim gazdama dok se branitelji s vremenom sami od sebe ne pacificiraju i lagano nestanu.
Ali još uvijek imam muda barem za nekome pljunuti u facu, a bude li trebalo još štošta.
šib.trava is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.12.2011., 18:02   #287
Quote:
Cisco Kid kaže: Pogledaj post
Jesam li ja jedini ovdje koji je prie nekoliko godina čitao i ovo: Zašto pišem o Fredu, a ne o Vukovaru? Fred je Vukovar, oličenje Vukovara.....
Fail već u prvoj rečenici:
Quote:
Ovih dana, točnije 16. studeni u 18,00 sati imao sam častu upoznati uistinu velikog čovjeka - vukovarskog heroja, čovjeka koji je do zadnjeg trena stajao na čuvenoj Mitnici braneći Vukovar.
Ord Mantel is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.12.2011., 18:03   #288
Quote:
Cisco Kid kaže: Pogledaj post
Promašio si ceo fudbal!
Promašila.

U ulici gdje žive moji takvih što ostvaruju pravo na poveliku mirovinu (s prethodnom kuvertom u Popovači), ima pola tuceta. Svi uredno bacaju lijekove, voze aute, žive od kavane do SS, i svi doma imaju arsenal oružja. Takvih ulica u Hrvatskoj je na tisuće.
A osim jednog kojeg mi je žao, jer je stvarno pukao u Posavini, svačiji je ratni put vrijedan podsmijeha.
A samo se "sirotog" Freda uhvatili pa mu brojite kvadrate dobivene i po ženi s kojom godinama živi.

Licemjerno je samo njega natezati; ili tražite da se sve očisti ili ostavite i njega na miru.

Quote:
Skipper_Ri kaže: Pogledaj post
Promijeni dilera.
Duhovit čovjek, nema šta.
__________________
"Željeti je da se preko Une i Save stvori država koja bi svojim životom živjela." F. Rački
Ostoja Grubica is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.12.2011., 18:09   #289
Quote:
Ord Mantel kaže: Pogledaj post
Fail već u prvoj rečenici:
i onda u daljnjem tekstu nastavlja sa glupostima

U noći 16. na 17. rujna u potaji Vukovar i Freda napustili su i zapovjednici obrane na čelu s Malim Jastrebom. Tu je i tajna odgovora:
__________________
JEAN MICHEL NICOLLIER " Ovdje sam u dobru i u zlu. U dobru i u zlu. '' -RIP
kobrin sin is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.12.2011., 18:15   #290
Quote:
Ostoja Grubica kaže: Pogledaj post
Promašila.

Quote:
Ostoja Grubica kaže: Pogledaj post
Licemjerno je samo njega natezati; ili tražite da se sve očisti ili ostavite i njega na miru.
Tražim da se svi očiste ali da se krene od Freda!
Cisco Kid is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.12.2011., 18:25   #291
Quote:
Ostoja Grubica kaže: Pogledaj post
Promašila.

U ulici gdje žive moji takvih što ostvaruju pravo na poveliku mirovinu (s prethodnom kuvertom u Popovači), ima pola tuceta. Svi uredno bacaju lijekove, voze aute, žive od kavane do SS, i svi doma imaju arsenal oružja. Takvih ulica u Hrvatskoj je na tisuće.
A osim jednog kojeg mi je žao, jer je stvarno pukao u Posavini, svačiji je ratni put vrijedan podsmijeha.
A samo se "sirotog" Freda uhvatili pa mu brojite kvadrate dobivene i po ženi s kojom godinama živi.

Licemjerno je samo njega natezati; ili tražite da se sve očisti ili ostavite i njega na miru.



Duhovit čovjek, nema šta.
Što se mene tiče, Fred je mogao oženiti i gay četničkog vojvodu, njegov problem. On je lažirao svoj ratni put i status, kao takav ne može biti ministar. A da ne spominjem njegovu podobnost u svim sustavima i vladama na raznim funkcijama. Vlast mu je draža od svih i svega.

Tvoja ulica? Ne znam. Nisam bio. Valjda...
__________________
Pobjede su porazi, kad se obraz pogazi. Kasno je da se sada mijenjam. Zauvijek! Za nas...
Skipper_Ri is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.12.2011., 18:28   #292
Quote:
Ostoja Grubica kaže: Pogledaj post
Promašila.

U ulici gdje žive moji takvih što ostvaruju pravo na poveliku mirovinu (s prethodnom kuvertom u Popovači), ima pola tuceta. Svi uredno bacaju lijekove, voze aute, žive od kavane do SS, i svi doma imaju arsenal oružja. Takvih ulica u Hrvatskoj je na tisuće.
A osim jednog kojeg mi je žao, jer je stvarno pukao u Posavini, svačiji je ratni put vrijedan podsmijeha.
A samo se "sirotog" Freda uhvatili pa mu brojite kvadrate dobivene i po ženi s kojom godinama živi.

Licemjerno je samo njega natezati; ili tražite da se sve očisti ili ostavite i njega na miru.



Duhovit čovjek, nema šta.
Zbog čega ih ne prijaviš ? Lijepo ih prijavi radi korupcije a također i radi držanja oružja bez dozvole. Ili si ovo rekla tek toliko, onako "I ja isto znam trla lalalal" ? Svi znaju a nitko ništa ne poduzima
Lucius C is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.12.2011., 18:48   #293
Quote:
Cisco Kid kaže: Pogledaj post
Jesam li ja jedini ovdje koji je prie nekoliko godina čitao i ovo: Zašto pišem o Fredu, a ne o Vukovaru? Fred je Vukovar, oličenje Vukovara..
Najbolje iz ovoga mi je ovo:
Quote:
Fred je čovjek koji nije izgubio smisao za humor ni danas, ne traži ništa. I nije nezadovoljan.
Ništa osim čina generala.Sitnica.
__________________
SVE ZA HRVATSKU, A NAŠU JEDINU I VJEČNU HRVATSKU NI ZA ŠTO (prvi hrvatski predsjednik dr.Franjo Tuđman).
Sve one koji na bilo koji način vrijeđaju hrvatske branitelje ili Domovinski rat, kao i one koji im dopuštaju da to nekažnjeno čine nabijem na *urac.
casio is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.12.2011., 19:03   #294
Quote:
kobrin sin kaže: Pogledaj post
može li netko staviti ovdje to "otvoreno pismo" koje optužuje freda matića da je lažirao svoj ratni put..
Našao sam ovo-

Quote:
Branitelji se pitaju kako je moguće da Matić, kojem je utvrđen potpuni gubitak radne sposobnosti od 100 posto, s pravom na vojno-invalidsku mirovinu i koji boluje od PTSP-a, obnaša dužnost savjetnika predsjednika, a sada i ministra branitelja
»Kako je moguće da Predrag Matić ima status hrvatskog ratnog vojnog invalida s tjelesnim oštećenjem od 80 posto. Kao što je poznato, imenovani je nakon okupacije Vukovara zarobljen. Prema pravilniku za ocjenu tjelesnog oštećenja s osnova boravka u zatočeništvu i PTSP-a, ne može imati veće oštećenje od 60 posto. To je maksimum koji pravilnik dopušta«, stoji među ostalim u otvorenom pismu.

Također pitaju kako je moguće da Matić, kojem je utvrđen potpuni gubitak radne sposobnosti od 100 posto, s pravom na vojno-invalidsku mirovinu i koji boluje od PTSP-a, obnaša dužnost savjetnika predsjednika, a sada i ministra branitelja.

»Mislimo da je krajnje vrijeme da se demistificira samoproglašeni vukovarski branitelj Predrag Matić Fred, koji je manipulacijama i raznim makinacijama u javnosti od sebe stvorio nešto što nije niti bio, niti je mogao biti. Njegov status mobilizirane osobe i zatočenika srpskih koncentracijskih logora nije upitan, ali je upitno sve drugo, jer je upravo na tim stvarima osigurao sebi privilegije, povlastice i zasluge koje mu ne pripadaju«, navodi se u otvorenom pismu koje potpuje dvadesetak vukovarskih branitelja.http://www.vjesnik.hr/Article.aspx?I...5-147F58AAF97E
__________________
SVE ZA HRVATSKU, A NAŠU JEDINU I VJEČNU HRVATSKU NI ZA ŠTO (prvi hrvatski predsjednik dr.Franjo Tuđman).
Sve one koji na bilo koji način vrijeđaju hrvatske branitelje ili Domovinski rat, kao i one koji im dopuštaju da to nekažnjeno čine nabijem na *urac.
casio is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.12.2011., 20:00   #295
Tko je ovaj koji je na dnevniku zanijekao potpis? Zna li netko detalje?
Shrike12 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.12.2011., 21:13   #296
Quote:
Lucius C kaže: Pogledaj post
Zbog čega ih ne prijaviš ? Lijepo ih prijavi radi korupcije a također i radi držanja oružja bez dozvole. Ili si ovo rekla tek toliko, onako "I ja isto znam trla lalalal" ? Svi znaju a nitko ništa ne poduzima

– U posljednjih nekoliko godina iz registra je izbrisano više od 2500 osoba. Provjere su kontinuiran proces koji će se, vjerujem, i dalje nastaviti. Provjere treba obavljati, no ne i objaviti Registar branitelja. Osim što bi Hrvatska po tome bila presedan i što se to kosi s Ustavom i Zakonom o zaštiti podataka, samo bi se stvarala loša slika o braniteljima i nervoza među ljudima koji zbog rata imaju ozbiljne posljedice – kazao je Ivić i, odgovarajući na naš upit, dodao da ne zna jesu li pokrenuti kazneni postupci protiv 2500 obrisanih, očito, lažnih branitelja.

Vidiš da se poduzima, ali poduzimaju li se kazneni postupci protiv tih 2500?

Ako su provjere kontinuiran proces koji će se kako vjeruje Ivić i dalje nastaviti onda čemu sva ova halabuka?

Jel se meni čini ili se još neko sjeća da je prije jedno godinu dana Ivić rekao da je dogovoreno ovo što iz ovog intervjua sad i vidimo da je učinjeno, tj. da će se sve prijave anonimne i ine uredno provjeravati i da je to jedini ispravni način s kojim su se tada suglasili i zagovaratelji objave registra?

Ako me sjećanje ne vara tada je još interesantnije pitanje čemu služi ova halabuka ako ne onome što mnogi i tvrde da služi, a to je ponovno uz pomoć teme BRANITELJI skretati pažnju s bitnih stvari u državi?

Pa to je stvarno više prešlo sve moguće mjere: izgleda da su priče o ustašama i partizanima manje djelotvorne (izlizane) pa se tema BRANITELJI protivno svakom zamislivom minimumu morala exploatira unedogled i na sve moguće načine. Pa ono što mene zanima je slijedeće:

Rade li srbi i bosanci i šipci istu takvu sprdnju sa svojim braniteljima iz svojih ratova devedesetih godina?

Zna li neko odgovor na ovo pitanje?

A ako je odgovor NE, onda je valjda vrijeme da s ovim prestane, kao što na obrnuti način još nije došlo vrijeme (a bome nikad ni neće, kad nije do sada) da se obračunamo sa zločinima iz drugog svjetskog rata usprkos tolikim masovnim grobnicama i tolikim iskopanim kostima!

Ne samo da posoje dvostruki aršini jakih prema slabima, nego postoje isti aršini i prema braniteljima u usporedbi sa srpskim zločincima i hrvatskim dezerterima, te teme nikako da dođu na red.

Mora da sam ja lud, budući da nikako ne mogu razumjeti ovaj hrvatski nadrealizam. Kao da sam dio nekog Bunjuelovog filma, ono, fakat!

Kaj je ovaj narod Bogu zgrješio???
prometej1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.12.2011., 21:27   #297
Ministar Matić http://www.braniteljski-portal.hr/sa...hrvatska/13666
na dnevniku Nove TV.
Vrlo neuvjerljivo. Sad će Uskok češljati po Registru?
šib.trava is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.12.2011., 21:31   #298
Koje je licemjerno govno ovaj Ivić. Ne dopušta da se o njegovom ratnom putu razglaba po ulici, a onda dila fiktivno potpisana otvorena pisma o tuđem ratnom putu.

Trebali bi njegovu sliku staviti umjesto grba HDZ-a.
Zomboni is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.12.2011., 22:03   #299
http://www.braniteljski-portal.hr/sa...eo-vijest/5767

vrijedi pogledati i poslušati..

što znači objava registra
__________________
Stipe Mesić: Uzeo sam ček na 30 000 dolara koji se u toj gužvi negdje izgubio... (na pitanje o donaciji iseljenika u Australiji za bolnicu u Lici)
Sweet/Bitter is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.12.2011., 22:13   #300
Poznam ,upoznao sam kroz par ratova,stotine možda i tisuće hrvatskih boraca za slobodu i nisam nikad čuo ni JEDNOG JEDINOG DA JE REKAO DA JE PROTIV OBJAVE REGISTRA BRANITELJA....
Ljudi nisu hrvatski ratnici pi.de da se boje hoće li neko pročitat njegovo ime nismo mi poput srpskih radikala jakih na riječima a kad im uzeše Kosovo bez metka malo plakali po ulicama i podvili repiće kao zadnji jadnici.

BITI SUDIONIK HRVATSKOG DOMOVINSKOG POBJEDNIČKOG RATA JE ČAST A NE SRAMOTA DA SE SAKRIVAŠ

Potpuno podržavam objavu registra

Inače neke druge zemlje su davno objavile spiskove ne samo razvojačenih boraca nego čak i invalida zajedno sa stupnjem invalidnosti i dodatcima ako ih prima(BiH npr.)
jolly_jocker is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 02:13.