Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo > Ostali oblici investiranja

Ostali oblici investiranja Ja ne radim za novac. Novac radi za mene.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 11.05.2017., 10:29   #1
100 eur mjesečno

Imam 2 klinaca, stavljao bi 100 eur mjesečno za neku štednju. Ima te neke štedionice po 1,5% kamata... to mi nije nešto baš. Neki fond po 5% maks, jel se isplati ili prerizično? Uplate bi bile 10+ godina na mjesečnoj bazi i kad bi našao 5% godišnje kamate, bio bi presretan... ili stavljati u čarapu? hvala
weever is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.05.2017., 23:58   #2
To možeš ako imaš vremeplov, pa odeš unazad 15ak godina.
rocker1987 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.05.2017., 09:16   #3
na hrportfolio.hr izaberi neki mješoviti fond i ulaži, drži se dugoročnog plana i nadaj se najboljem
mendi is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.05.2017., 15:44   #4
Quote:
mendi kaže: Pogledaj post
na hrportfolio.hr izaberi neki mješoviti fond i ulaži, drži se dugoročnog plana i nadaj se najboljem
Stambene štedionice daju 3,5%, neke banke na dječju štednju daju 4%,mislim HPD. 5% nemaš nigdje. Inv.fondovi, sa manje rizika, tipa obveznički, kad odbiješ ghodišnje naknade,rzalike u tečaju...ostane ti 2-2,5%.Nađi povoljnu dječju štednju,jedino to je koliko-toliko sigurno a više je od inflacije.
luteranka is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.05.2017., 15:45   #5
Ispravak, 4% u HPB.Sorry.Brzo pišem.
luteranka is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2017., 23:41   #6
Quote:
weever kaže: Pogledaj post
Imam 2 klinaca, stavljao bi 100 eur mjesečno za neku štednju. Ima te neke štedionice po 1,5% kamata... to mi nije nešto baš. Neki fond po 5% maks, jel se isplati ili prerizično? Uplate bi bile 10+ godina na mjesečnoj bazi i kad bi našao 5% godišnje kamate, bio bi presretan... ili stavljati u čarapu? hvala
Drži se one 'u tuđoj ruci samo ona stvar raste'. Ako se sam ne educiraš o mogućnostima financiranja nitko ti neće pomoći da zaradiš. Jedina iznimka su bogataši koji si mogu priuštiti dobre (i skupe) financijske savjetnike.

Najbolje ćeš krenuti sa edukacijom ako za početak naučiš ne trošiti (tj trošiti manje od planiranog). Odvoji mjesečno 100 EUR + novac ti je ostao jer si manje potrošio od planiranog. Može u čarapu ili u banku, svejedno

Dakle there is no free lunch
rolandus is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.05.2017., 14:15   #7
Quote:
weever kaže: Pogledaj post
Imam 2 klinaca, stavljao bi 100 eur mjesečno za neku štednju. Ima te neke štedionice po 1,5% kamata... to mi nije nešto baš. Neki fond po 5% maks, jel se isplati ili prerizično? Uplate bi bile 10+ godina na mjesečnoj bazi i kad bi našao 5% godišnje kamate, bio bi presretan... ili stavljati u čarapu? hvala
Kupujte im rađe gram - dva zlata mjesečno. Za 10+ godina 100€ neće ni približno vrijediti kao danas, a kupnjom zlata osigurati ćete očuvanje vrijednosti.
Marec is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.05.2017., 19:23   #8
A ti si Nostradamus pa znaš kakav će bit tečaj eura za 10+ godina? Ako je skoro već 20 prilično stabilan, do neke veće anomalije može doć jedino ako se dogodi nekakav nepredvidivi kuršlus u nekoj od vodećih ekonomija, a to sigurno neće doć preko noći pa da se ne stigne na vrijeme reagirat.
Balfron is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.06.2017., 11:50   #9
Quote:
weever kaže: Pogledaj post
Imam 2 klinaca, stavljao bi 100 eur mjesečno za neku štednju. Ima te neke štedionice po 1,5% kamata... to mi nije nešto baš. Neki fond po 5% maks, jel se isplati ili prerizično? Uplate bi bile 10+ godina na mjesečnoj bazi i kad bi našao 5% godišnje kamate, bio bi presretan... ili stavljati u čarapu? hvala
Hpb djecija stednja

Sent from my SM-G920F using Tapatalk
iva1505 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.06.2017., 12:17   #10
Quote:
weever kaže: Pogledaj post
Neki fond po 5% maks, jel se isplati ili prerizično? Uplate bi bile 10+ godina na mjesečnoj bazi i kad bi našao 5% godišnje kamate, bio bi presretan... ili stavljati u čarapu? hvala
Jel se isplati ili je prerizično je pitanje svih pitanja, na koje ti se na žalost ne može dati jednostavan da ili ne odgovor.

S druge strane ako ti u HPB garantiraju 4%, kako korisnici pišu, razmisli o tome. Možda ne bi bio sretan kao s 5%, ali je rizik manji.
__________________
Bear with me
Weekend Warrior is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2018., 00:49   #11
Quote:
rolandus kaže: Pogledaj post
Drži se one 'u tuđoj ruci samo ona stvar raste'. Ako se sam ne educiraš o mogućnostima financiranja nitko ti neće pomoći da zaradiš. Jedina iznimka su bogataši koji si mogu priuštiti dobre (i skupe) financijske savjetnike.

Najbolje ćeš krenuti sa edukacijom ako za početak naučiš ne trošiti (tj trošiti manje od planiranog). Odvoji mjesečno 100 EUR + novac ti je ostao jer si manje potrošio od planiranog. Može u čarapu ili u banku, svejedno

Dakle there is no free lunch
naj odgovor
__________________
ljudi sto citaju nemaju nikavu viziju. gubljenje vremena
dden is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.03.2018., 23:36   #12
Quote:
weever kaže: Pogledaj post
Imam 2 klinaca, stavljao bi 100 eur mjesečno za neku štednju. Ima te neke štedionice po 1,5% kamata... to mi nije nešto baš. Neki fond po 5% maks, jel se isplati ili prerizično? Uplate bi bile 10+ godina na mjesečnoj bazi i kad bi našao 5% godišnje kamate, bio bi presretan... ili stavljati u čarapu? hvala
U čarapu je statistički pametnije. Kako su burze zero sum, jedni moraju gubiti da bi drugi dobivali, obično u našim krajevima naletiš na one prve. Jer ovi drugi su sa odlikašima a to je obično van naših socijalnih i geografskih krugova.

Kao i u svemu drugom umijeće ulaganja je vrlo teško steći i skupo se plaća, i novcem i vemenom.
rolandus is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:52.