Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 22.02.2015., 12:20   #581
Ako ti beta blokator ne usporava previše puls i ne radi nekakve druge ozbiljnije nuspojave, mislim da bi se moglo "naći mjesta" i za nekakvih 2.5mg nebivolola (poprilično selektivni beta blokator) u terapiji, kojeg možeš povisiti i na 5mg tbl. po potrebi.

No, prije svega, Prylaru treba pružiti priliku bar nekih 4-6 tjedana, kad će on pokazati svoj puni učinak.

Obradu bubrega u dogovoru sa internistom (nefrolog, kardiolog...) ima smisla ponoviti, premda nisam baš sklon mišljenju kako će se nešto otkriti što bi moglo pomoći u terapijskom pristupu
body halleck is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2015., 13:25   #582
Smile

Uz beta blokator bude ispod 60 u mirovanju (52-56). Za manje od 2 mjeseca idem na kontrolu, do tada ću vodit dnevnik RR pa ću znati više o učinku novog lijeka. Hvala još jednom na odgovorima
joza612 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2015., 19:25   #583
Quote:
body halleck kaže: Pogledaj post
Kombinacija perindopril + indapamid uistinu može napraviti rusvaj po pitanju "hidraulike" kod muškaraca.
Katkad je to prolazno i traje prvih cca 4-6 tjedana, i kasnije bude sve OK.
Često već sama regulacija tlaka neovisno o antihipertenzivu (posebno ako je tlak bio dulje vremena nereguliran- previsok) ima slične nuspojave, no, kad se tlak izregulira, nakon par tjedana, "stvari" se vrate u normalu
Što ako se ne vrate ni nakon 3 mjeseca? U pitanju je kombinacija Lercanila i Tertensifa.
Lorraine is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2015., 01:21   #584
Quote:
Lorraine kaže: Pogledaj post
Što ako se ne vrate ni nakon 3 mjeseca? U pitanju je kombinacija Lercanila i Tertensifa.
Onda se terapija mijenja
body halleck is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2015., 08:56   #585
Hvala na odgovoru, zamolit ćemo promjenu terapije.
Lorraine is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2015., 12:17   #586
Meni je tlak bio 140/95 - 150/110, krvna slika mi je u redu i dobio sam pit 1x Piramil 2,5mg navečer.

Trebalo je negdje mjesec dana da mi prosječna vrijednost padne na 125/85 - 130/90

Sve je bilo ok 2 mjeseca dok prije negdje 2 tjedna nisam počeo pit zeleni čak 3 puta dnevno. Pošto je to jedina promjena koju sam uveo u rutinu ukucam u google zeleni čak + tlak i dobim ovo:

http://www.24sata.hr/zdravlje/zeleni...e-tlaka-349114
Naime zeleni čak pobija učinke tableta za visoki tlak.

Quote:
Kod onih koji su pili zeleni čaj, u krvi su pronađene manje koncentracije lijeka te je krvni tlak bio viši, a znanstvenici vjeruju da je uzrok tome utjecaj zelenog čaja na posebne prijenosnike stanica koje pomažu tijelu u apsorpciji beta blokatora. To su potvrdili i rezultati testova prema kojima je zeleni čaj blokirao transportere lijeka u sluznici crijeva.

Prijašnje su studije potvrdile da određeni voćni sokovi i voće, uključujući grejp, mogu mijenjati djelovanje lijekova u organizmu, no to je bilo nepoznato za zeleni čaj.
Sad sam presto sa zelenim čajem i nakon 3 dana mi se tlak vratil u "normalu" 125/85 - 130/90

Tek tolko da se zna.
Hoyti Von Totiy is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2015., 02:49   #587
Jeste li čuli za terapiju visokog tlaka od doktora Boguslawa Baczkowskog.Ima na internetu.Neke vježbe koje dovode do trajnog snižavanja tlaka.Ako je tko probao neka podijeli iskustvo
danijel03 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.03.2015., 20:55   #588
Pozdrav svima...
Molio bih za savjet, imam visoki tlak, tj. sa terapijom nemam. Pio sam iruzid 10 mg, međutim konstantno sam imao neku blagu vrtoglavicu. Sada pijem ramipril 2.5 mg ali blaga vrtoglavica je još prisutna.
Primjer, prekjučer izlazim iz auta i imam osjećaj da se auto dalje lagano kreće i ja stiskam po kočnici dok nisam skužio da mi se to samo čini. Ili se u lunaparku vozim u autići sa sinom,i kad stanem meni se vrti. Ne mogu pratiti vrtuljak jer ćemi se vrtiti. Tlak je ok, oko 130/80 mm/hg,pa se pitam

Bio sam na pregledu i sve ok,srce, ekg, bubrezi, jetra... Za 15 dana idem specijalistu ,internistu pa ću viditi...

Jel kriva terapija, budući sam čitao o diureticima, ace inhibitore, beta blokatorima...
Što vi mislite????
Jay1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2015., 16:59   #589
Primarna hipertenzija

Pozdrav
Ovako imam 19 godina bez terapije mi je tlak 190/80 sa terapijom prylar 5mg/10mg je 150/80, svi nalazi su uredni i evo danas mi je doktorica rekla da samo nalaz mokrace nije ispravan zato jer mi je tlak poceo stetit bubrezima.
Iskreno vise ne znam sta da napravim jer mi svi govore da je primarna ili esencijalna ili ti ga da nitko nema blage veze od cega ja imam tlak...
h3x0r is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2015., 17:04   #590
Quote:
h3x0r kaže: Pogledaj post
Pozdrav
Ovako imam 19 godina bez terapije mi je tlak 190/80 sa terapijom prylar 5mg/10mg je 150/80, svi nalazi su uredni i evo danas mi je doktorica rekla da samo nalaz mokrace nije ispravan zato jer mi je tlak poceo stetit bubrezima.
Iskreno vise ne znam sta da napravim jer mi svi govore da je primarna ili esencijalna ili ti ga da nitko nema blage veze od cega ja imam tlak...
Provjeri si prehranu-koliko unosiš nepotrebne soli, jedeš li suhomesnate proizvode (salama, paštete, kobasice), svinjetinu; koliko često jedeš riblje proizvode, češnjak, luk, maslinovo/konopljino ulje? Koliko često piješ/pušiš?
Imaš li genetske predispozicije za visok tlak - ima li tvoj otac/djed/mama/baka hipertenziju?
Kako stojiš s fizičkim aktivnostima-koliko km tjedno propješačiš; baviš li se nekim sportom?
Tip posla/škole/faksa-visoko stresan ili podnošljiv?
Walkman is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2015., 17:50   #591
Quote:
Hoyti Von Totiy kaže: Pogledaj post
Meni je tlak bio 140/95 - 150/110, krvna slika mi je u redu i dobio sam pit 1x Piramil 2,5mg navečer.

Trebalo je negdje mjesec dana da mi prosječna vrijednost padne na 125/85 - 130/90

Sve je bilo ok 2 mjeseca dok prije negdje 2 tjedna nisam počeo pit zeleni čak 3 puta dnevno. Pošto je to jedina promjena koju sam uveo u rutinu ukucam u google zeleni čak + tlak i dobim ovo:

http://www.24sata.hr/zdravlje/zeleni...e-tlaka-349114
Naime zeleni čak pobija učinke tableta za visoki tlak.



Sad sam presto sa zelenim čajem i nakon 3 dana mi se tlak vratil u "normalu" 125/85 - 130/90

Tek tolko da se zna.
Kao i ulje konoplje,kod mene.
fiser is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2015., 18:16   #592
Quote:
walkman800 kaže: Pogledaj post
Provjeri si prehranu-koliko unosiš nepotrebne soli, jedeš li suhomesnate proizvode (salama, paštete, kobasice), svinjetinu; koliko često jedeš riblje proizvode, češnjak, luk, maslinovo/konopljino ulje? Koliko često piješ/pušiš?
Imaš li genetske predispozicije za visok tlak - ima li tvoj otac/djed/mama/baka hipertenziju?
Kako stojiš s fizičkim aktivnostima-koliko km tjedno propješačiš; baviš li se nekim sportom?
Tip posla/škole/faksa-visoko stresan ili podnošljiv?
Otac i njegova mama imaju visoki tlak, ali oboje su dobili tek sa 50+ godina, sol ne unosim vec 6 mjeseci otkad su mi dijagnosticirali hipertenziju, sve sam izbacio is prehrane sto su mi doktori naveli, presto pusit prije 6 mjeseci isto zbog tlaka, popijem jedno pivo na tjedan, vozim bicikl isto poceo 6 mjeseci unatrag i pjesacim kojih 5-10 km na dan, studiram ali nisam pod stresom zbog faksa.
h3x0r is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2015., 18:48   #593
Quote:
h3x0r kaže: Pogledaj post
Otac i njegova mama imaju visoki tlak, ali oboje su dobili tek sa 50+ godina, sol ne unosim vec 6 mjeseci otkad su mi dijagnosticirali hipertenziju, sve sam izbacio is prehrane sto su mi doktori naveli, presto pusit prije 6 mjeseci isto zbog tlaka, popijem jedno pivo na tjedan, vozim bicikl isto poceo 6 mjeseci unatrag i pjesacim kojih 5-10 km na dan, studiram ali nisam pod stresom zbog faksa.
Hmmm, zanimljivo. Pivo generalno nije preporučljivo za tlak (bolje je vino), ali učinak jedne tjedno na tlak je nikakav.
Ljubavni jadi?
Koliko često piješ kavu?
Jesi li noćna ptica -koliko često si sklon učiti cijelu noć?
Walkman is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2015., 21:26   #594
Quote:
walkman800 kaže: Pogledaj post
Hmmm, zanimljivo. Pivo generalno nije preporučljivo za tlak (bolje je vino), ali učinak jedne tjedno na tlak je nikakav.
Ljubavni jadi?
Koliko često piješ kavu?
Jesi li noćna ptica -koliko često si sklon učiti cijelu noć?
Nikakvi problemi u ljubavi, popijem jednu salicu na dan, a nikad ne ucim cijelu noc uvijek najkasnije u 11 idem spavat.
h3x0r is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2015., 21:37   #595
Ispucao sam sve vanjske faktore. Jedino da slikaš unutarnje organe (bubrezi, jetra, srce,...) ultrazvukom - možda je došlo do određenih anomalija koje su jedino tako vidljive.
Stvarno mi više ništa ne pada na pamet.
Walkman is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2015., 21:45   #596
Quote:
walkman800 kaže: Pogledaj post
Ispucao sam sve vanjske faktore. Jedino da slikaš unutarnje organe (bubrezi, jetra, srce,...) ultrazvukom - možda je došlo do određenih anomalija koje su jedino tako vidljive.
Stvarno mi više ništa ne pada na pamet.
Bubrezi uredni na ultrazvuku, srce, renalne arterije, jetra, pluca, nadbubrezna zlijezda sve uredno, svi nalazi su uredni...
h3x0r is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.04.2015., 10:24   #597
Mj problem je što mi tlak po danu i pred večer naraste povremeno i do 170, a donji je stalno oko 70. Ujutro mi je tlak max 125/70, Otkucaji ok, Ne pijem lijekove, jučer sam ipak popila piramil koji mi je dala liječnica jer mi je tlak bio visok (170/70). Ne znam da li je u pitanju stres ili što, te isto tako ne znam da li da pijem piramil, obziorm da mi je tlak veći dio jutra i podneva ok. Btw, na zadnjoj kontroli krvi ustanovljeni su je povišeni kolesteroli trigliceridi...
frogy is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.04.2015., 10:58   #598
Quote:
frogy kaže: Pogledaj post
Mj problem je što mi tlak po danu i pred večer naraste povremeno i do 170, a donji je stalno oko 70. Ujutro mi je tlak max 125/70, Otkucaji ok, Ne pijem lijekove, jučer sam ipak popila piramil koji mi je dala liječnica jer mi je tlak bio visok (170/70). Ne znam da li je u pitanju stres ili što, te isto tako ne znam da li da pijem piramil, obziorm da mi je tlak veći dio jutra i podneva ok. Btw, na zadnjoj kontroli krvi ustanovljeni su je povišeni kolesteroli trigliceridi...
Navela si upravo bar 3 faktora rizika za razvoj ozbiljne bolesti srca i mozga- povišen tlak i masnoće te stres.

Probaj smanjiti stres (koliko god ovo izazvalo komentare tipa "to nije moguće, bar zasad") , a paralelno s tim treba regulirati tlak i masnoće (adekvatnom dijetom možeš smanjiti masnoće za bar 15%).

Tvojoj liječnici, a samim tim i tebi, će biti od velike pomoći, ako ćeš voditi dnevnik tlaka (bar 5 mjerenja tlaka tijekom dana) kroz bar tjedan dana i to zapisivati (tlak se mjeri u na razini srca, dakle, "narukvica-tlakomjer" baš i nije relevantan pokazatelj tlaka).
Piramil (pretpostavljam od 2.5mg tbl.) smiješ uzeti prije ručka (dakle, oko podne), ako su povišene vrijednosti u pravilu u večernjim satima.

Slobodno dojavi kako se situacija odigrava kod tebe
body halleck is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.04.2015., 12:23   #599
Quote:
body halleck kaže: Pogledaj post
Navela si upravo bar 3 faktora rizika za razvoj ozbiljne bolesti srca i mozga- povišen tlak i masnoće te stres.

Probaj smanjiti stres (koliko god ovo izazvalo komentare tipa "to nije moguće, bar zasad") , a paralelno s tim treba regulirati tlak i masnoće (adekvatnom dijetom možeš smanjiti masnoće za bar 15%).

Tvojoj liječnici, a samim tim i tebi, će biti od velike pomoći, ako ćeš voditi dnevnik tlaka (bar 5 mjerenja tlaka tijekom dana) kroz bar tjedan dana i to zapisivati (tlak se mjeri u na razini srca, dakle, "narukvica-tlakomjer" baš i nije relevantan pokazatelj tlaka).
Piramil (pretpostavljam od 2.5mg tbl.) smiješ uzeti prije ručka (dakle, oko podne), ako su povišene vrijednosti u pravilu u večernjim satima.

Slobodno dojavi kako se situacija odigrava kod tebe
Zahvaljujem. Imam dobar tlakomjer, koji se stravlja oko nadlaktice, isprobala sam ga svojedobno kod liječnice. Puno sam predebela, probat ću smršaviti i zdravo se hraniti. Stres ostaje kao problem jer sam bez posla, anksiozna sam i na antidepresivima, takod da mi je bolje nego prije, ali znam da kad bih radila ne bih se stigla zamarati s boleštinama i inim, pa se ne bi nervirala toliko. Svakako ću se javiti, nadam se da će prehrana i tjelovježba odraditi svoje
frogy is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.04.2015., 22:48   #600
Već par godina imam povišeni puls, uvijek je bio oko 80/90, i to bi bilo samo nekada, recimo po ljetnim vrućinama itd. Ali u zadnjih nekoliko mjeseci taj povišen puls je sve češći, npr.kada ležim pred spavanje osjetim kako mi srce lupa kao ludo, ili kada sjedim pa ustanem onda osjetim kako mi srce zalupa par puta jače. Znam nekada osjetiti da mi kuca žila na vratu. Prije nekih 7-8 godina sam radila EKG,UZV srca i nosila holter i sve je bilo uredno. Ali evo sada se ovo dešava sve češće i puls je 90-110. Inače imam 21.g, studiram i pod stresom sam često, a i dosta sam eksplozivna osoba. Sad čitam na internetu da je normalan puls do 100, ali mene to ipak zabrinjava. Namjeravam ovih dana otići kod doktora, ali dok ne odem može li mi barem netko malo olakšati i reći što bi to moglo biti? Inače imam sve genetske predispozicije za srčane bolesti.
eylul24 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 23:17.