Natrag   Forum.hr > Društvo > Ženski kutak

Ženski kutak Mi smo babe. Otpor je đžabe.
Podforumi: Kokošinjac, Slikovnica

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 18.10.2017., 17:21   #6021
Quote:
Hilda kaže: Pogledaj post
Mrvu je kompliciranije u njenom slučaju, jer se ne daje uvid u njen background.
Ona je pripadnica skupine Židova koji su klerikalniji i strožiji, ne čudi me ovaj njen uvid u situaciju tamo.
__________________
Men have two emotions: Hungry and Horny. If you see him without an erection, make him a sandwich.
Pješčani sat is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2017., 17:27   #6022
još jedna kojoj nitko nije vjerovao 1997. sportski svijet je u pitanju
http://www.index.hr/black/clanak/lij...u/1001777.aspx

i ona
http://www.index.hr/black/clanak/taj...a/1001689.aspx
Gzena is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2017., 09:41   #6023
Quote:
Hilda kaže: Pogledaj post
Mislim da je iskompleksirana i loša osoba.
Što god da je u pozadini, iskoristila je ovaj moment ne samo za osobnu žalopojku nego i za poticanje krive predodžbe o feministicama isključivo kao ružnim ženama s dlakavim nogama (As a proud feminist with little desire to diet, get plastic surgery or hire a personal trainer, I have almost no personal experience with men asking me to meetings in their hotel rooms.) te za victim blaming (And if — like me — you’re not a perfect 10, know that there are people out there who will find you stunning, irresistible and worthy of attention, respect and love. The best part is you don’t have to go to a hotel room or a casting couch to find them.).
Zvuči kao da je ljubomorna na te žene. Koja poremećena lopata.



http://100posto.hr/zivot/koliko-vas-...-vas-i-ja-isto
Evo još komentara na temu. Jeste li se vi susretale s takvim likovima na poslu?
Ja dosad nisam, u firmi nema takvih, znalo je biti zemljačina izvana na sastancima, ali to se više odnosilo na način komunikacije, ne na sadržaj.
Flying Buttress is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2017., 10:41   #6024
Doživjela sam.
Na tom poslu sam bila još toliko dana koliko je trebalo da mi srede papire nakon momentalnog otkaza. S moje strane.
Odvratno mi je to, odvratno.
Hilda is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2017., 11:21   #6025
Na zadnjem poslu, kojeg falaisusu radim još nekih 15 dana, doživjela sam to više nego ikad u životu. Lako za komplimente, ne smetaju mi kad su jednostavno to - komplimenti.
Generalno sam imala osjećaj da trebam samo mahnuti repom i nacrtat će se ekipica ornih i voljnih. Nikakve veze nikome nije imalo što imam dečka ili što su oni npr oženjeni. Ničeg pozitivnog nema u tom osjećaju, prije feeling da s nekima moram biti ekstremno suzdržana, gotovo robotski-poslovna, da se ne bi osjećala isprljanom samo zbog obične komunikacije s njima. S nekima mi se činilo da je dovoljno da samo malo olabavim pa da komunikacija sklizne u nešto (meni) neugodno. Cijelo vrijeme osjećaj da držim nešto, nekog na uzici i da moram paziti svaki svoj korak. Ako sam što naučila to je da, ako ne želim varijacije na "vruće ti je? skini se" + prljavo široki osmijeh, najviše i jedino pali aseksualni, potpuno poslu okrenuti, "Sedma od Devet" imidž, s povremenim osmjehom i kapima toplije komunikacije ako to zasluže. Bit je stvoriti atmosferu u kojoj će on sam sebi ispasti glup, neprikladan i neotesan ako nešto pokuša. I još ako tu imaš nekog kolegu koji s tobom uopće nema seksualno obojanu komunikaciju, namjerno s njim pričaj slobodnije i toplije pred ovim prvim, da vidi. Zna itekako imati učinka.

Naravno, to ne pali uvijek baš dobro. Zadnji slučaj pred neki dan - "a jel ti dolaziš u paketu s cijenom?" Nakon što sam isti sekund rekla da ne mislim komunicirati na taj način, dok mi je jedan govorio da što se ljutim odmah, drugi je pokušao okinuti selfie sa mnom u pozadini. Tu sam prekinula cijeli posao i rekla im da idu do mog šefa, pa su se vrlo ljubazno počeli ispričavati i govoriti da se samo šale.

Drugi slučaj - tip s posla koji poznaje mog dečka i s njim se viđa na dnevnoj bazi, jave se jedan drugom vrlo ljubazno i mom dečku je simpa lik. Na poslu mi je s njim na kraju postalo toliko neugodno da sam ga izbjegavala iti vidjeti te naposljetku sve rekla dečku. Ne znam što se desilo između njih dvojice ali znam da mi dečko nije odšutio. Ovaj je danas max pristojan prema meni, zapravo drži se kao da me se boji. Poanta? Onoliko koliko takvi tipovi ne poštuju ženu na koju se nakače, toliko poštuju drugog mužjaka. Što je prežalosno.

Rekla bih da nikad žena ne smije "smiješiti se i šutjeti". Nikad. To je trenutak od kojeg se žena treba potruditi da bude dovoljno glasna da ju netko čuje - na licu mjesta. Na mora napraviti dramu - može se biti nedvosmislen i na druge, ponekad pametnije načine, ali otpor se mora znati pružiti. Ne postoji situacija u kojoj osoba nema pravo reći "meni to ne paše". A to što će netko tamo komentirati kako si ovakva i onakva - koga boli briga? Bitno je da se posao obavi kako spada, i da si poštena i kolegijalna prema onima koji to zaslužuju.

A muškaraca koji te prljaju samom svojom prisutnošću, čiji kompliment nije to nego zapravo poniženje i uvreda - itekako ima.
Hazen is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2017., 11:40   #6026
Smješkanje i šutnja se često tumače kao prešutno odobravanje nastavka takvog ponašanja. Svatko bi trebao nedvosmisleno pokazati da ne odobrava takvo ponašanje i da ne želi takvo ponašanje.
No...najgore je kad je zlostavljač direktno u poziciji moći i o njemu ovisi ne jel će ti biti ugodno na poslu ili ne, nego hoćeš li uopće imati posao ili ne. Tu ostaneš stvarno smrznut i jadan i ponižen i satran i sve ikad. Najčešće se to događa mladim curama koje tek kreću na tržište rada.
Hilda is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2017., 11:42   #6027
Quote:
Hilda kaže: Pogledaj post
Smješkanje i šutnja se često tumače kao prešutno odobravanje nastavka takvog ponašanja.
Tako je. Ako vam smeta bilo kakva forma ponašanja, nikad prešutit, uvijek stavit do znanja.
__________________
“We are going to have the most diverse and inclusive civilizational collapse in history” — Oilfield Rando on “X”
Basta is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2017., 12:04   #6028
Quote:
Hazen kaže: Pogledaj post
Naravno, to ne pali uvijek baš dobro. Zadnji slučaj pred neki dan - "a jel ti dolaziš u paketu s cijenom?" Nakon što sam isti sekund rekla da ne mislim komunicirati na taj način, dok mi je jedan govorio da što se ljutim odmah, drugi je pokušao okinuti selfie sa mnom u pozadini. Tu sam prekinula cijeli posao i rekla im da idu do mog šefa, pa su se vrlo ljubazno počeli ispričavati i govoriti da se samo šale.
Samo informativno - jesi onda odigrala to do kraja i pozvala šefa ili je sve ostalo na tome? Jer ako nisi (naravno, ako ti je šef takav da se možeš bez problema u takvoj situaciji obratiti njemu, i ako si to imala želje napraviti s obzirom na to da, kako veliš, uskoro odlaziš s tog posla), onda ti kreteni neće ništa naučiti i džaba si krečila. U takvim situacijama odigraj do kraja i pokaži da se ne daš zajebavati i da to nije "samo šala". Jer će to njima i dalje uvijek biti "samo šala" ako ih netko ne uzme na red i pokaže im da nije "samo šala". Zapravo bi najbolja situacija bila da kad bi tvoj šef nazvao njihovog šefa i rekao mu da zbog neprimjerenog ponašanja i tako dalje...
Jack Daniel's is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2017., 12:08   #6029
Quote:
Hilda kaže: Pogledaj post
Smješkanje i šutnja se često tumače kao prešutno odobravanje nastavka takvog ponašanja. Svatko bi trebao nedvosmisleno pokazati da ne odobrava takvo ponašanje i da ne želi takvo ponašanje.
Ovo.
Quote:
Hilda kaže: Pogledaj post
No...najgore je kad je zlostavljač direktno u poziciji moći i o njemu ovisi ne jel će ti biti ugodno na poslu ili ne, nego hoćeš li uopće imati posao ili ne. Tu ostaneš stvarno smrznut i jadan i ponižen i satran i sve ikad. Najčešće se to događa mladim curama koje tek kreću na tržište rada.
Nažalost to je istina.
Ali, i za to ima lijeka.
__________________
The quality of life is being impoverished
We embrace the rash degradation of knowledge and critical thought
Idiomatic is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2017., 12:18   #6030
Quote:
Jack Daniel's kaže: Pogledaj post
Samo informativno - jesi onda odigrala to do kraja i pozvala šefa ili je sve ostalo na tome? Jer ako nisi (naravno, ako ti je šef takav da se možeš bez problema u takvoj situaciji obratiti njemu, i ako si to imala želje napraviti s obzirom na to da, kako veliš, uskoro odlaziš s tog posla), onda ti kreteni neće ništa naučiti i džaba si krečila. U takvim situacijama odigraj do kraja i pokaži da se ne daš zajebavati i da to nije "samo šala". Jer će to njima i dalje uvijek biti "samo šala" ako ih netko ne uzme na red i pokaže im da nije "samo šala". Zapravo bi najbolja situacija bila da kad bi tvoj šef nazvao njihovog šefa i rekao mu da zbog neprimjerenog ponašanja i tako dalje...
Nisam džaba krečila. Te ljude više neću vidjeti a dok je trajala situacija u kojoj sam ih morala gledati, pobrinula sam da se ta situacija ne odvrti do kraja na moj račun. Vidjeli su dovoljno jasno da mi nije do njihove "šale" i prestali, i to mi je dovoljno. Iskreno me ne zanima hoće li oni išta naučiti, a i zbilja mislim da takvi ljudi ne bi nešto naučili ni da im vlastita kći dođe doma sa sličnom ili još gorom pričom, jer je to takva razina svijesti. Ne namjeravam mijenjati svijet, samo se zaštititi u njemu maksimalno što mogu. Svijet se u suštini nikad ne mijenja - kreteni će uvijek biti kreteni. Treba znati plivati među njima.

Šef je jedan od onih na koje moram paziti. I da su ovi nastavili, bez po muke bih otišla baš njemu. Namjerno njemu, da sam mogla birati. Imam osjećaj da bi se baš on stavio u oh plemenitu ulogu zaštitnika.
Hazen is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2017., 12:21   #6031
Slažem se s Hazen.
Ona to ne radi da njih generalno nauči kao neki svoj primarni cilj. To je prevelik zalogaj i ovisi o puno toga sa strane.
Ona to radi da dio koji se nje tiče sebi uredi kako joj odgovara (i da izbjegne onako kako joj ne odgovara).


-Stipe
Stipe23 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2017., 12:32   #6032
Quote:
Hazen kaže: Pogledaj post
Nisam džaba krečila. Te ljude više neću vidjeti a dok je trajala situacija u kojoj sam ih morala gledati, pobrinula sam da se ta situacija ne odvrti do kraja na moj račun. Vidjeli su dovoljno jasno da mi nije do njihove "šale" i prestali, i to mi je dovoljno. Iskreno me ne zanima hoće li oni išta naučiti, a i zbilja mislim da takvi ljudi ne bi nešto naučili ni da im vlastita kći dođe doma sa sličnom ili još gorom pričom, jer je to takva razina svijesti. Ne namjeravam mijenjati svijet, samo se zaštititi u njemu maksimalno što mogu. Svijet se u suštini nikad ne mijenja - kreteni će uvijek biti kreteni. Treba znati plivati među njima.
Ja mislim da jesi džaba krečila, ali nije me briga. Tvoj zid, tvoja farba.

Iako će kreteni u suštini ostati kreteni, već prvi korak bi im bio da nauče da se ne mogu "samo šaliti" šovinističkim ili kakvim već upadicama. Pa kad takvo ponašanje za posljedicu proizvede to da im njihov šef skreše, ili da ne zaključe nekakav posao, ili da im propadne nešto do čega im je stalo (lova, ugled, karijera), onda će naučiti da koji put moraju voditi računa o tome kako se ponašaju u komunikaciji s ljudima do kojih im nije stalo.

Korak po korak - ne možeš cijelu (ne)kulturu preokrenuti u jednom trenutku.

Quote:
Hazen kaže: Pogledaj post
Šef je jedan od onih na koje moram paziti. I da su ovi nastavili, bez po muke bih otišla baš njemu. Namjerno njemu, da sam mogla birati. Imam osjećaj da bi se baš on stavio u oh plemenitu ulogu zaštitnika.
Ne kužim što si ovime htjela reći.
Jack Daniel's is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2017., 12:37   #6033
Quote:
Jack Daniel's kaže: Pogledaj post
Ja mislim da jesi džaba krečila, ali nije me briga. Tvoj zid, tvoja farba.

Iako će kreteni u suštini ostati kreteni, već prvi korak bi im bio da nauče da se ne mogu "samo šaliti" šovinističkim ili kakvim već upadicama. Pa kad takvo ponašanje za posljedicu proizvede to da im njihov šef skreše, ili da ne zaključe nekakav posao, ili da im propadne nešto do čega im je stalo (lova, ugled, karijera), onda će naučiti da koji put moraju voditi računa o tome kako se ponašaju u komunikaciji s ljudima do kojih im nije stalo.

Korak po korak - ne možeš cijelu (ne)kulturu preokrenuti u jednom trenutku.
Oni po njenom ponašanju mogu zaključiti samo kako se ne mogu ponašati prema njoj.
Nemojmo se lagati, ima žena kojima je takvo ponašanje sasvim prihvatljivo.
Generalno nekog preodgajati kad mu iskustvo govori da može i ovako i onako je stvarno u određenim slučajevima besmislen posao.
Hilda is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2017., 12:43   #6034
Quote:
Hilda kaže: Pogledaj post
Oni po njenom ponašanju mogu zaključiti samo kako se ne mogu ponašati prema njoj.
Nemojmo se lagati, ima žena kojima je takvo ponašanje sasvim prihvatljivo.
Generalno nekog preodgajati kad mu iskustvo govori da može i ovako i onako je stvarno u određenim slučajevima besmislen posao.
Pa upravo zato sam i napomenuo da bi bilo najbolje da je ona pozvala šefa da nek on nastavi posao s njima i da bi još idealnije bilo da je i on kasnije pozvao njihovog šefa da mu proslijedi kako mu se ponašaju podređeni i da to, jel, nije u redu.

Jer onda oni uče da nije samo ona u pitanju i ponašanje prema njoj kao jedinki, nego da će idući put možda opet naletit na neku takvu jedinku koja će imat isto takvog šefa ili šeficu i da će opet najebat zbog svojeg ponašanja.

Mic po mic - micica.
Jack Daniel's is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2017., 12:45   #6035
Quote:
Jack Daniel's kaže: Pogledaj post
Ja mislim da jesi džaba krečila, ali nije me briga. Tvoj zid, tvoja farba.

Iako će kreteni u suštini ostati kreteni, već prvi korak bi im bio da nauče da se ne mogu "samo šaliti" šovinističkim ili kakvim već upadicama. Pa kad takvo ponašanje za posljedicu proizvede to da im njihov šef skreše, ili da ne zaključe nekakav posao, ili da im propadne nešto do čega im je stalo (lova, ugled, karijera), onda će naučiti da koji put moraju voditi računa o tome kako se ponašaju u komunikaciji s ljudima do kojih im nije stalo.

Korak po korak - ne možeš cijelu (ne)kulturu preokrenuti u jednom trenutku.
Pa ne znam, imaš gore članak o čovjeku koji je karijeru izgubio zbog zlostavljanja i šovinizma. Misliš da će se svijet zbog njegovog primjera promijeniti? Ja mislim - malo i ništa. Možda kozmetički. Možda sam previše pesimistična.


Quote:
Ne kužim što si ovime htjela reći.
Šef je katkad prgav prema klijentima, jedna sam mu od najboljih radnika i želi mi se svidjeti. Tražiti baš od njega "zaštitu" zbog nečeg što i sam (mada finije i suptilnije) pokušava, moglo bi, ako je uspješno izvedeno, biti udaranje dvije muhe jednim udarcem.
Hazen is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2017., 12:46   #6036
Zašto bi posao prebacivala šefu? Nije nesposobna, pokazala je svoje stajalište, odradila posao.
Uostalom i kaže da je i šef od tih na koje treba paziti.

Edit: prema moje iskustvu i ako se ne radi o korištenju pozicije moći za svoje perverzije (što obično jesu neke dijagnoze), većina tih ljudi nisu ni psihopati ni sociopati ni zlostavljači i vrlo brzo shvate kad im se pokaže da nisi spreman na takvu komunikaciju i ponašanje.
Hilda is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2017., 12:57   #6037
Quote:
Hilda kaže: Pogledaj post
Zašto bi posao prebacivala šefu? Nije nesposobna, pokazala je svoje stajalište, odradila posao.
Uostalom i kaže da je i šef od tih na koje treba paziti.
Zato jer, ako ima normalnu osobu za šefa, šef zna da nije pitanje toga da ona ne zna ili ne može ishendlati dvije budale ili sklopiti posao s njima, nego upravo toga da se budalama udijeli lekcija pa da budu manje budale.

Ako su se oni igrali igre moći s njom kao dva mužjaka koji misle da je okej ponižavati žene, onda im treba pokazati da uvijek postoji i netko moćniji od njih tko misli i zna da to nije okej. Upravo je fascinantno kako takvi trogloditi brzo uče samo kad ih se stisne s prave strane.

Ovako su oni naučili samo to da je ona opasna i da neće tolerirati njihove upadice. S drugim pristupom bi naučili da su takve upadice općenito opasne jer netko može imati šefa koji ima tri kćeri koje voli iznad svega na svijetu i zna kako se obični wannabe menadžerčići ponašaju prema njima i nema šanse da će to tolerirati.

Ali, kao što rekoh, briga me. Vaša farba, vaš zid.
Jack Daniel's is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2017., 13:01   #6038
Nemoj odustati, Jack.

Preodgoji ih


-Stipe
Stipe23 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2017., 13:04   #6039
Ja stvarno nisam znala da odraslim muškarcima treba objašnjavati što je na poslu primjereno, a što nije. Također, možda bi se oni malo tupavi nakon slučaja s njom i zamislili pa zaključili da bi trebali prestati s glupostima. Kaj stvarno mora šef reći da seksualno zlostavljanje nije prihvatljivo?
Scarlett_O_Hara is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2017., 13:09   #6040
Quote:
Jack Daniel's kaže: Pogledaj post
Zato jer, ako ima normalnu osobu za šefa, šef zna da nije pitanje toga da ona ne zna ili ne može ishendlati dvije budale ili sklopiti posao s njima, nego upravo toga da se budalama udijeli lekcija pa da budu manje budale.

Ako su se oni igrali igre moći s njom kao dva mužjaka koji misle da je okej ponižavati žene, onda im treba pokazati da uvijek postoji i netko moćniji od njih tko misli i zna da to nije okej. Upravo je fascinantno kako takvi trogloditi brzo uče samo kad ih se stisne s prave strane.

Ovako su oni naučili samo to da je ona opasna i da neće tolerirati njihove upadice. S drugim pristupom bi naučili da su takve upadice općenito opasne jer netko može imati šefa koji ima tri kćeri koje voli iznad svega na svijetu i zna kako se obični wannabe menadžerčići ponašaju prema njima i nema šanse da će to tolerirati.

Ali, kao što rekoh, briga me. Vaša farba, vaš zid.
stvarno smatraš da je ženska dužnost budali objašnjavat da se ne šara po zidu?

isuse jel kužiš koliko je ovo krivo. ona bi njih trebala učiiti da je takav razgovor neprimjeren na radnom mjestu s osobom koja ti nije bliski prijatelj. isuse.

evo, stvarno mi nije jasno kako odrasla muška osoba nije svjesna da takvo ponašanje nije u redu i kako nekome uopće može past na pamet tako nešto.
atlantis is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 06:01.