Natrag   Forum.hr > Informatička tehnologija > Audio i video tehnika

Audio i video tehnika HiFi, TV, HD, satelitska, kamere i ostala potrošačka elektronika
Podforum: Sam svoj elektroničar

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 15.01.2017., 09:24   #81
Danas se sve proizvodi u Kini, s pitanjem kvalitete kontrole.
Npr Rotel RSX 1065 kojega sam kupio od zastupnika i masno platio, uvjeren da kupujem engleza...dodem doma raspakiram...made in Kina?!
A to je bilo prije...a sta ja znam, 10+ godina.
I poslije(nedavno) kada je nesto krepalo u rotelu, popravak skoro dupla cijena vrijednosti koju je Rotel u tom momentu vrijedio.

Sonus Faberi?

Sve islo u Kinu, sve ima danas rok trajanja...a TVi, mediaplayeri...opcenito elektronika...
Angelbyu is offline  
Old 15.01.2017., 09:38   #82
Quote:
The Best F1 Driver kaže: Pogledaj post
Grundig ne radi samo i isključivo televizore...
U konačnici Grundig može imat 2000 ljudi u Nürnbergu a da niti jedan nema veze sa TV-om kao takvim

Beko Elektronik je postao Grundig Elektronik, dakle da Grundig Elektronik je prije bio Beko Elektronik...kak god ti to okretala to ti je ista firma.
Da si pročitala onaj moj link na švapsku Vikipediu to bi ti bilo jasno, to je potpuno ista firma...i ne ju mješat sa Bekom i Grundingom kao brendom, oni su se u principu spojili pa podjelili određene grupe proizvoda na jedan ili drugi brend...
Eto ti i engleska verzija toga...https://en.wikipedia.org/wiki/Beko
Treba prihvatit činjenicu da samo mjena stalna jest!

Mi smo nekada isto radili elektroniku i još puno toga, imali smo i jaku tekstilnu industriju i to vrlo kvalitetnu. Danas od industrije imamo malo ili nikaj, a od tekstilne također nikaj jer radimo samo dorade za druge, a i tu nam konkuriraju tvrtke iz 3 svjeta.

Ovo da turci imaju tako jaku industriju koja svaki dan napreduje je za svaku pohvalu.

Pa samo jedna od ovih firmi koja se bavi elektronikom za sebe i druge godišnje napravi 1/3 prometa koliko naša cijela turistička grana! Jedno Gorenje ima godišnje 2 milijarde UER ili više prihoda.

Brandovi su brandovi, a konketni proizvodi konkretni proizvodi i ne mora to sve uopće biti loše. Na kraju niti japanci kada su počeli nisu bili kvaliteta, a danas su pojam, tako je i sa korejancima, pa i kinezima.

Ovo kod nas pod imenom Vivax je svakako za pozdraviti i ne treba odmah pljuvati po tome, nije rang nekih malo jačih brandova, ali tek su počeli, kamo sreće da je Vestel i Beko ili Grundig hrvatska tvrtka sa tvornicama u RH, onda bi malo drugačije razgovarali.

Ovo samo pokazuje da marka ili brand danas u principu ne znači puno! Danas jesi sutra nisi a prekosutra ima novih na tržištu koliko hoćeš!

Naravno uhodati marku i pozicionirati ju na tržištu košta novaca i vremena a treba i puno znanja, a ime se lako izgubi, gotovo preko noći!

Tako da mi nije jasno fetišiziranje pojedinih marki od strane nekih na forumu!

Rekoh da ima puno dobrih marki i u kini, koje uopće ne planiraju doći na EU tržište, pa se pitam čemu pljuvanje po onome tko nešto takvo spomene i podcjenjivanje kineza, pa tako i turaka i svih ostalih? Ljudi rade i razvijaju se i napreduju, a pogledajte nas i gdje se mi nalazimo u svemu tome, više niti dobar paradajz neznamo proizvesti niti imamo dostatne količine, ali smo skloni se rugati drugima.

I sada kada je netko krenuo sa razvojem marke oli branda Vivax opet pljuvačina, čemu to sve služi, zar smo toliko glupi pa da sami režemo granu na kojoj sjedimo. Ipak taj Vivax zapošljava naše ljude, napreduje i razvija se, pa tko zna jednog dana možda dosegne jedan Vestel ili Beko tj. Grundig!

Najbolji primjer koliko smo glupi i kratkovidni je ova igra sa imunološkim, imamo ljude, znanje i proizvode, a politika se s njima igra već par godina, a jedna Turska ili Kina bi to podržala i razvila na viši stupanj i napravila biznis od toga.

Umjesto da učimo od drugih i kopiramo pozitivne stvari, mi se sprdamo, podcjenjujemo i mislimo da smo najpametniji, da možda ali samo u pljuvanju i nekonstruktivnom kritiziranju! Ovdje se ponašamo kao naši saborski zastupnici, samo da se po nekome pljuje i da me se čuje i vidi na TV, a sve služi ničemu i zato jesmo tu gdje jesmo i zato nam je tako kako nam je.

Kada netko da neku informaciju o nečemu, ovdje krene izrugivanje i pljuvanje koje apsolutno ničemu ne služi i nema neku svoju svrhu osim da istakne onoga tko to radi kao lokalnog šerifa poput ovih u Saboru!

Zadnje uređivanje krekre : 15.01.2017. at 09:57.
krekre is offline  
Old 15.01.2017., 09:59   #83
Quote:
The Best F1 Driver;62045611]Grundig ne radi samo i isključivo televizore...
U konačnici Grundig može imat 2000 ljudi u Nürnbergu a da niti jedan nema veze sa TV-om kao takvim


Znam da ne proizvode samo TV, a da si pročitao link o povijesti Grundiga kojeg sam postala, onda bi znao da znam. Tamo između ostalog piše da je od 2013. godine Grundig jedina preostala firma u Europi koja proizvodi komplet elektronske aparate. Što je zapravo tužno i porazno za samu Europu. Globalno tržište i niska cijena rada - to se odavno otelo kontroli.

Quote:
Karlo2436 kaže: Pogledaj post
Grundig ima jako lošu marketinšku kampanju i zato su argumenti takvi kakvi jesu.Njihovo primarno tržište je EU stoga mi je čudno da nisu unajmili neku marketinšku agenciju da ih promovira.Mene je osobno zainteresirao Grundig zbog specifikacija koje nudi za cijenu znatno nižu od konkurencije i 5 godina garancije.Ne može se na Grundig staviti etiketa german quality jer to nije njemački brand više.Kad si imala Sony Trinitron tako dugo vjerojatno je pisalo Made in Japan a tada je to značilo pojam kvalitetnog proizvoda.Onaj link za Grundig TV koji si stavila sam vidio i prije i zaista su impresivne karakteristike i košta preračunato oko 10k što je dosta povoljnije od konkurencije.U ovoj godini će Grundig imati Android OS što će vjerojatno više zainteresirati kupce a i prodaja OLED-a koji će vjerojatno koštati znatno manje od konkurencije,pa tko nema novaca a želi OLED pričekat će recenzije.Njihova marketinška kampanja se zasada svodi dobre specifikacije,niske cijene i 5 godina garancije.Neka daju svoje TV-e na recenzije pa će onda biti realnih argumenata a ne stereotipa.
Potpuno se slažem za loš marketing. Što se tiče branda - je li njemački ili nije; pa ja ovdje ništa ne pišem napamet, nego isključivo prenosim informacije do kojih dođem. Piše negdje u jednom od linkova koje sam postala ranije, odnosno sam Grundig kaže da je sjedište u Njemačkoj, da se tamo rade inovacije i vrši nadgled kontrole. Uzmimo za primjer da neka francuska korporacija kupi Podravku ali ostavi sjedište u Hrvatskoj - je li Podravka prestala biti hrvatski brand? Konkretno, je li Dukat hrvatski? S druge strane, ako je vlasnik npr. Njemac ili Amerikanac, deklarativno na papiru posjeduje firmu ali sve se proizvodi u Kini...čiji je to de facto onda brand??

Vezano uz predrasude - pa nudila sam ovdje da netko dođe pogledati moj TV i javno napiše recenziju. Ne bih baš dala da ga se rastavi, ali kalibracija, mjerenje slike, da. Pa nitko neće. Vidiš da je ipak ljepše s predrasudama...

Edit: Pa Grundig već proizvodi i OLED i Android televizore samo što ih još nema kod nas. Idi na njihovu njemačku stranicu, tamo su svi najnoviji modeli.

Zadnje uređivanje Lila : 15.01.2017. at 10:10.
Lila is offline  
Old 15.01.2017., 10:04   #84
Quote:
MaliZeleni10 kaže: Pogledaj post
Je li tko cuo za firmu Hisense? Oni su navodno trenutno najveci proizvođac televizora u svijetu.
Da se nisu reklamirali na Euru, u HR većina ljudi i dalje ne bi znala za Hisense. Marketing igra ogromnu ulogu.

Npr. Samsung je odradio pametnu stvar sa smartfonima - reklamirao se kao premium brand dok ljudi nisu u to povjerovali Uzeo je velik dio iPhone kolača i to samo pametnim nazivanjem telefona i dobrom reklamom. Jer zašto bi netko kupio GT-i9500 ako je kraj njega novi iPhone 4S. E ali ako nazoveš to Galaxy S4 i staviš ga kraj iPhonea 4, ljudi će već počet pitati - hmm vidi pa to su slični uređaji! Vidio sam reklamu i za jednog i za drugog na TV-u...
Quote:
The Best F1 Driver kaže: Pogledaj post
Ček ovo bi kao trebala bit dva ista TV-a ???
Po tome ispada da je Beko iako je isti ustvari možda čak i bolji od Grundiga, jer pazi sitnicu da je to Beko serije 5, dok je Grundig serije 6
Samim tim ili Beko ne prodaje najniže serije, ili ima jednu višu od Grundiga...

Možda je fora i samo u različitom označavanju, al čisto sumnjam jer obično proizvođači svi imaju te neku skalu serija od 3,4,5 pa do 9...
Ma to sam prvo izvukao da se vidi da su ista kućišta, ali mislim da nisu skroz isti. Vidim ovako na brzinu 3 HDMI-a na Beku, a 4 na Grundigu...
Quote:
Lila kaže: Pogledaj post
U Turskoj se prodaje i Grundig pa je sad pitanje koji je koji. I imam li ja sad Beko ili Grundig?
Imaš ono što piše na njemu Koliko sam skužio pod Beko se prodaje čisto par modela, a Grundig je ipak glavni
Tiki is offline  
Old 15.01.2017., 10:10   #85
Quote:
Lila kaže: Pogledaj post
Znam da ne proizvode samo TV, a da si pročitao link o povijesti Grundiga kojeg sam postala, onda bi znao da znam. Tamo između ostalog piše da je od 2013. godine Grundig jedina preostala firma u Europi koja proizvodi komplet elektronske aparate. Što je zapravo tužno i porazno za samu Europu. Globalno tržište i niska cijena rada - to se odavno otelo kontroli.



Potpuno se slažem za loš marketing. Što se tiče branda - je li njemački ili nije; pa ja ovdje ništa ne pišem napamet, nego isključivo prenosim informacije do kojih dođem. Piše negdje u jednom od linkova koje sam postala ranije, odnosno sam Grundig kaže da je sjedište u Njemačkoj, da se tamo rade inovacije i vrši nadgled kontrole. Uzmimo za primjer da neka francuska korporacija kupi Podravku ali ostavi sjedište u Hrvatskoj - je li Podravka prestala biti hrvatski brand? Konkretno, je li Dukat hrvatski? S druge strane, ako je vlasnik npr. Njemac ili Amerikanac, deklarativno na papiru posjeduje firmu ali sve se proizvodi u Kini...čiji je to de facto onda brand??

Vezano uz predrasude - pa nudila sam ovdje da netko dođe pogledati moj TV i javno napiše recenziju. Ne bih baš dala da ga se rastavi, ali kalibracija, mjerenje slike, da. Pa nitko neće. Vidiš da je ipak ljepše s predrasudama...
Danas je brand proizvod kao i svaki drugi i prodaje se kao i sva ostala roba! Postoje ljudi tj. tvrtke koje razvijaju brandove i onda ih prodaju dalje, jer to je biznis kao i svaki drugi! Brand osigurava dodatni extra profit na tržištu, jer što je jači i cjenjeniji to je veći extra profit koji donosi. A sami proizvodi ko proizvodi, nekad je vino kod mojeg susjeda Šime višestruko bolje od razvikanih vinskih marki na tržištu, ali ono je brand, a susjed Šime ima nedostatne količine da bi izašao na tržište niti mu se to isplati! Ali mu je zato vino vrhunsko! Tako je i sa mnogo proizvoda na tržištu, nije sve odmah smeće ako nije marka oliti brand od imena na tržištu! Jer i susjed Pero krojač preko puta mi može sašiti vrhunsko odijelo i po cijeni! Dakle kvaliteta izrade tog odijela je neupitna i sigurno bolja od 99% brandova na tržištu konfekcije! Jedini problem je što krojač Pero ne lijepi na svoj proizvod markicu nekog poznatog branda i onda ako nosiš takvo odijelo svi te gledaju kao papka koji nije kupio nešto od imena!
krekre is offline  
Old 15.01.2017., 11:21   #86
Što se tiče Hisense televizora, veoma kvalitetni.Imaju unutra, ponešto komponenata od Loewe firme.Pa i nihove komponte su veoma kvalitetne.Tako, da ukupno veoma dobar televizor, sa odličnom slikom..
majstor2 is offline  
Old 15.01.2017., 12:00   #87
Quote:
majstor2 kaže: Pogledaj post
Što se tiče Hisense televizora, veoma kvalitetni.Imaju unutra, ponešto komponenata od Loewe firme.Pa i nihove komponte su veoma kvalitetne.Tako, da ukupno veoma dobar televizor, sa odličnom slikom..
Evo samo primjer za TV 4K HDR i to veličine ekrana 55" naviše

https://geizhals.de/?cat=tvlcd&xf=33...%7E791_Hisense

raspon cijena je od 600 EUR do 1500 EUR.

I onda se čovjek upita tko to još kupuje Full HD TV danas kada za manje od 5000 kuna dobije 4K HDR 55" za kojeg kolega tvrdi da nije loš po ugrađenim djelovima!

No to je Hisense nije Sony, nije Samsung ili nije LG Oled!

A 600 EUR je cijena s kojom svaki prosječni kupac u RH nebi trebao imati problema s njome pogotovo ako dobije za to 55" 4K HDR TV!

Za 1000 EUR dobije se 65" 4K HDR TV!

Tako da ove preporuke za Sony, Samsung i LG treba uzeti s debelom rezervom, jer je pitanje što se dobije za uloženo!

Danas dati 3000 kuna za TV full HD < od 50" ili dati 1500 kuna više i dobiti TV od 55" 4K HDR uopće je glupo raspravljati i davati nekome preporuke što da kupi i koji je TV bolji. Jer ovo sve drugo je zastarjela tehnologija koju se ne isplati uopće kupovati!

Za Full HD do cijene od 2500 kuna ima smisla davati preporuke, a sve po cijeni iznad toga treba razmišljati minimum o 55" 4K HDR opciji i gledati što je najisplativije po odnosu uloženo dobijeno!

Zadnje uređivanje krekre : 15.01.2017. at 12:15.
krekre is offline  
Old 15.01.2017., 12:32   #88
... s tim što ni od FHD-a nema neke koristi jer u Hrvatskoj nemamo HD, navodno tek 2019. a i to je pitanje... a kamoli UHD - mislim, što s njim danas gledati osim par filmova i cijeli dan tragati za UHD sadržajima, a za to je prije svega potrebno imati slobodnog vremena kojeg ja recimo nemam.
Lila is offline  
Old 15.01.2017., 12:38   #89
Quote:
Lila kaže: Pogledaj post
... s tim što ni od FHD-a nema neke koristi jer u Hrvatskoj nemamo HD, navodno tek 2019. a i to je pitanje... a kamoli UHD - mislim, što s njim danas gledati osim par filmova i cijeli dan tragati za UHD sadržajima, a za to je prije svega potrebno imati slobodnog vremena kojeg ja recimo nemam.
UHD sadržaja koliko hočeš na Youtube, video spotova i svega ostalog, TV programe više nitko ionako ne gleda!

A prastari filmovi na TV koga to još zanima, pa gledaju se najnoviji hitovi koji su tek došli u kina ili gledaš agenta 007 i to cijeli serijal od prvog do zadnjeg filma, to na TV ionako nema!

Tv kuće služe samo za gledanje vijesti i tu i tamo koje emisije ako valja?

Uštekaš mrežni kabel u TV i cijeli svijet je tvoj! Tome služi jedna od utičnica na Smart TV! A za siću love imaš net tv servisa sa hiljadama filmova, ako te mrzi TV box instalirati i gledati to isto za badave, koje možeš na tim smart tv direktno gledati!

A tragenje za UHD sadržajima ide tako da upišeš u Youtube player "4K videos" i stisneš enter i onda ti se posloži toga toliko da ne znaš kada češ to sve pogledati i svaki dan dolazi toliko toga novoga da ima za gledati više nego što dan ima sati! O full HD sadržajima ne trebamo niti pričati!

A ovi naši na TV kada se sjete konačno preći na HD emitiranje signala, većina gledalaca ih više neće ni trebati, jer će si sami po izboru kreirati sadržaje koji su deset puta bolji od onog što ovi danas emitiraju!

Zadnje uređivanje krekre : 15.01.2017. at 12:50.
krekre is offline  
Old 15.01.2017., 12:49   #90
Jednostavno, Kinezki televizori nude najviše uloženo-dobiveno.Pa dal je to Hisense, Philips ,Tcl, Changong itd..A kome se ne sviđa Kinez , onda ga jednostavno zaobiđe..

Zadnje uređivanje majstor2 : 15.01.2017. at 13:04.
majstor2 is offline  
Old 15.01.2017., 12:56   #91
Quote:
majstor2 kaže: Pogledaj post
Jednostavno, Kinezki televizori nude najviše uloženo-dobiveno.Pa dal je to Hiense, Philips ,Tcl, Changong itd..A kome se ne sviđa Kinez , onda ga jednostavno zaobiđe..
Mala ispravka nije Hiense nego Hisense!

To ti je ono isto kao i Grunding i Grundig!
krekre is offline  
Old 15.01.2017., 13:03   #92
Quote:
krekre kaže: Pogledaj post
Mala ispravka nije Hiense nego Hisense!

To ti je ono isto kao i Grunding i Grundig!
Pa dobro glavno , da znaš o čemu pričam..
majstor2 is offline  
Old 15.01.2017., 13:20   #93
Quote:
majstor2 kaže: Pogledaj post
Pa dobro glavno , da znaš o čemu pričam..
Ma OK, ali da skrenem pažnju jer i s Grundig je bila slična stvar! A ovdje ipak raspravljamo o brandovima, pa zatio ispravka!
krekre is offline  
Old 15.01.2017., 14:11   #94
Quote:
The Best F1 Driver kaže: Pogledaj post
U konačnici uzmi jedan Vu+ Solo2 i stavi gore originalni firmware (to ne radi valjda niko živ, al probaj ) a onda probaj stavit Enigmu2 Black Hole...
Razlika nebo i zemlja čak i u radu uređaja, a kamo li u mogućnostima...
Imam jedan i gore je OpenATV...nekako mi se opticki vise svidja nego Black Hole i to da software donosi puno ralike i poboljsanja definitivno stoji.
Brico_GO is offline  
Old 15.01.2017., 14:29   #95
Quote:
Lila kaže: Pogledaj post
... s tim što ni od FHD-a nema neke koristi jer u Hrvatskoj nemamo HD, navodno tek 2019. a i to je pitanje... a kamoli UHD - mislim, što s njim danas gledati osim par filmova i cijeli dan tragati za UHD sadržajima, a za to je prije svega potrebno imati slobodnog vremena kojeg ja recimo nemam.
Krivo mislis da u HR nema HD TV programa, vec duze vremena imas Nova TV HD i Doma TV HD samo sto se gledaju preko distributera (Kabelska ili IPTV) s time da ako npr. kod B.net-a uzmes dodatno HD paket gledas do cca dvadesetak HD programa raznolikog sadrzaja.
__________________
Preporucam se, sa stovanjem!
Cilim is online now  
Old 15.01.2017., 14:33   #96
Quote:
Lila kaže: Pogledaj post
... s tim što ni od FHD-a nema neke koristi jer u Hrvatskoj nemamo HD, navodno tek 2019. a i to je pitanje... a kamoli UHD - mislim, što s njim danas gledati osim par filmova i cijeli dan tragati za UHD sadržajima, a za to je prije svega potrebno imati slobodnog vremena kojeg ja recimo nemam.
A japanci za svoje olimpiske igre 2020, planiraju preci na 8K...mi ovde na balkanu,ni tada necemo imati HD.
Kad odes kod kablovskog operatera,oni se hvale,kako od 100 kanala,cak 30 ih je u HD formatu. A sve vise raste proizvodnja 4K TV,dok cena na HD modele opada sve vise i brze. Znaci polako zastareva.
monty bike is offline  
Old 15.01.2017., 14:57   #97
Quote:
Lila kaže: Pogledaj post
Vezano uz predrasude - pa nudila sam ovdje da netko dođe pogledati moj TV i javno napiše recenziju. Ne bih baš dala da ga se rastavi, ali kalibracija, mjerenje slike, da. Pa nitko neće. Vidiš da je ipak ljepše s predrasudama...
Recenzija se ne radi po sistemu banem ti na vrata, dobar dan - dobar dan...
Ti odeš skuhat kavu i puf recenzija je gotova
A specijalno se ne radi tak kasi si ti zamislila po kućama, da ti neko usput napravi profesionalnu kalibraciju TV-a za badava...
I da takvog volontera još nađeš eto sa svađalačkim nastupom po temama na forum.hr-u

Rekel sam ti da ak želiš recenziju svog TV-a piši Grundigu i pitaj ih zašto nigdi nema recenzija njihovih Televizora i što misle napravit po tom pitanju...

Quote:
Lila kaže: Pogledaj post
... s tim što ni od FHD-a nema neke koristi jer u Hrvatskoj nemamo HD, navodno tek 2019. a i to je pitanje... a kamoli UHD - mislim, što s njim danas gledati osim par filmova i cijeli dan tragati za UHD sadržajima, a za to je prije svega potrebno imati slobodnog vremena kojeg ja recimo nemam.
Pa sad...
S obzirom koliko vremena si potrošila na googlanje/branjenje Grundiga i s obzirom na malu količinu UHD materijala, bez greške si za to vrijeme mogla nać sve UHD materijale po torrentima i stavit ih da se skidaju

Osim toga ko ti kaže da nema HD kanala, imaš ih na satelitu i kod kabelskih/IPTV operatera...
Ne samo domaćih tipa Dome i Nove, nego i dosta lokaliziranih kanala u HD-u sa hrvatskim titlovima...jedino kaj ih nema za badava...
The Best F1 Driver is offline  
Old 15.01.2017., 14:58   #98
Quote:
Brico_GO kaže: Pogledaj post
Imam jedan i gore je OpenATV...nekako mi se opticki vise svidja nego Black Hole i to da software donosi puno ralike i poboljsanja definitivno stoji.
Sve pet i ja sam imao OpenATV dost dugo...trenutno imam Open Black Hole, spoj Black Holea i OpenATV-a i fakat sam jako zadovljan s njim

Al original image, e pa to baš i nisam imal...jer s tim je reciver najobičniji vulgaris FTA rec...
The Best F1 Driver is offline  
Old 15.01.2017., 15:02   #99
A kaj se cuditi pa Japanci su sa emitiranjem HD TV programa poceli prije vise od 20 godina.
__________________
Preporucam se, sa stovanjem!
Cilim is online now  
Old 15.01.2017., 16:04   #100
Quote:
Cilim kaže: Pogledaj post
A kaj se cuditi pa Japanci su sa emitiranjem HD TV programa poceli prije vise od 20 godina.
Znam da su poceli,al eto,muka mi sto ovde sve na kasicicu,koliko oni idu napred, mi toliko unazad. Sad se mi ovde treba veselimo sto imamo 1,2,3...kanala u HD u.
Za koju godinu,krenuce sa pravljenjem TV u 8K,a mi cemo i dalje kupovati CRT.
monty bike is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:24.