Natrag   Forum.hr > Društvo > Psihologija > Psihokauč

Psihokauč Prozac Nation

Odgovor

Tematski alati Opcije prikaza
Old 15.08.2017., 15:17   #3101
Quote:
Belliall kaže: Pogledaj post
bok,

jel ima netko sa iskustvom u MTHFR genetskoj mutaciji,

vele da nemogučnost probavljanja folne kiseline može izazvat pun k.... bolesti, folna je najviše vezana uz živce, neurone i skladno s tim psiho bolestima. trećina ljudi ima taj poremećaj ali nemaju svi simptome, većina funkcionira sasvim normalno ali ima onih koji imaju jake simptome.

preporučuju aktivni oblik folne a to je methilfolat i vitamin b12 isto u njegovom aktivnom "rastavljenom" obliku methilkobalamin.

mene zanima jel netko probo uzimat te suplemente i sa kojim rezultatom?
Uzimanje metilfolata i metilkobalamina ti je kap u moru.
Dok ne probaš ne možeš znati.

Kako se ne radi samo o mthfr već o cijeloj hrpi snp-ova, riješavanje problema se ne nalazi u uzimanju dvaju vitamina. Oni su samo usputna stanica.

Ja pijem metilkobalamin jer mi obični b12 smeta, dok mi smeta i metilfolat a imam 677tt.

Ovisi još o comt i mao kombinaciji, što ćeš pidnositi a što ne... i još o bezbroj drugih snp-ova.
8472 is online now  
Odgovori s citatom
Old 15.08.2017., 16:56   #3102
Quote:
8472 kaže: Pogledaj post
Uzimanje metilfolata i metilkobalamina ti je kap u moru.
Dok ne probaš ne možeš znati.

Kako se ne radi samo o mthfr već o cijeloj hrpi snp-ova, riješavanje problema se ne nalazi u uzimanju dvaju vitamina. Oni su samo usputna stanica.

Ja pijem metilkobalamin jer mi obični b12 smeta, dok mi smeta i metilfolat a imam 677tt.

Ovisi još o comt i mao kombinaciji, što ćeš pidnositi a što ne... i još o bezbroj drugih snp-ova.
Ma lovim se za slamke, al eto da probam... čim sam vidio simptome kao nesanica, anksioznost, depresija reko evo rješen problem, hehe,,,

Koje nuspojave si dobio od metilfolata?

I gdje si uspio nabavit metilfolat i metilkobalamin, ja iz njemačke jer u regiji nema.
Old 15.08.2017., 20:11   #3103
@8472, teško mi je pratiti ovaj tvoj dolje citirani post, a pogotovo dio koji sam citirao.

Quote:
8472 kaže: Pogledaj post

Što su to 677tt, cont i mao kombinacije?
piskavac is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.08.2017., 21:18   #3104
Quote:
piskavac kaže: Pogledaj post
@8472, teško mi je pratiti ovaj tvoj dolje citirani post, a pogotovo dio koji sam citirao.

Što su to 677tt, cont i mao kombinacije?
Nuspojave - glavobolja, momentalna i jako gadna.

COMT i MAO su geni za neuro receptore.
Nisam radila testove ali kako inače burno reagiram na neurostimulanse pretpostavljam da su mi dosta zbrčkani.
Ovisno kako tko ima koju kombinaciju tako "doživljava" unos neurostimulansa.
677 je glavni MTHFR gen, ima i drugi slične jačine, iste grupacije 1298, pa možeš imati jedan, oba ili samo dio jednoga. Ja imam cijeli ovaj prvi.
Inače ima ih cijela hrpa.
8472 is online now  
Odgovori s citatom
Old 15.08.2017., 21:21   #3105
Imaš na fejsu mthfr grupe, ameri većinom i briju i briju na detox, vitamine i redom sve da si pomognu.
Ali mukotrpno je to a ne svodi se samo na to da popiješ par vitamina pa te sve prođe.

Ja vitamine naručim sa iHerb-a. U HR ove posebne nemoš naći.
8472 is online now  
Odgovori s citatom
Odgovor

Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum

Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:38.