Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Automobili

Automobili Život na kotačima
Podforumi: Nautika, Motori i skuteri, Autoplin

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 07.08.2017., 22:29   #381
shell helix ultra extra ili aral super tronic ?

oba 5w30 ,c3, iste norme zadovoljavaju.
aral mi je cca 20kn jeftiniji.
vozilo hyundai i30, 1.4crdi dpf.

pitam iz razloga što jedan ovlašteni koristi shell, drugi aral pa me čisto zanima jel ima kakva bitna razlika? koliko znam tvornički je ovaj shell unutra.....

Zadnje uređivanje Makyme : 07.08.2017. at 22:44.
Makyme is offline  
Old 08.08.2017., 11:01   #382
Ono koje je već u motoru.
frenchman is offline  
Old 08.08.2017., 11:53   #383
Čemu kemijat? Oba ulja spadaju u "gornji dom", imaju ime i porijeklo, nisu neki non-name Konzum-Lidl-Aldi šit .... Ak je SHU Ok ljevaj i dalje. Ako imaš neki problem zamjeni.
__________________
Bio sam 100% uvjeren da od hrvatskog Sudstva nema većeg govna ....
ICTY me podsjetio da u ništa nemožeš bit 100% siguran
CDRW is offline  
Old 08.08.2017., 17:15   #384
ne kemijam ja.... jab nastavio sa shellom , samo što u ovlaštenom gdje cu ići koriste aral i naravno da nisu baš hepi kad spomenem da cu kupit sam ulje , znaš kak to ide s ovlaštenim servisima ... nema nikih blema s uljem i motorom,redovan servis na 15000km...
Makyme is offline  
Old 08.08.2017., 20:32   #385
I da doneseš Aral opet neće biti sretni jer nije iz njihove bačve.
Intel_85 is offline  
Old 08.08.2017., 22:09   #386
He-he redom gastarbajteri svoja vozila servisiraju kad su na urlaubu, a kad ih vidim da su nakon 10 ak dana svi friško podšišani zna se da je došao kraj odmoru
frenchkey is offline  
Old 08.08.2017., 23:25   #387
Quote:
frenchkey kaže: Pogledaj post
He-he redom gastarbajteri svoja vozila servisiraju kad su na urlaubu, a kad ih vidim da su nakon 10 ak dana svi friško podšišani zna se da je došao kraj odmoru
Hehe, to ti je pravi patriotizam😂

Jasno da ću se i ošišati kod nas. 5 w 50 mi se čini pristojna gradacija, za cijelu godinu. Pogotovo za otići na skijanje, a i Švedska mi nije daleko.
Inače, auto je servisiran svakih 5000 km svih 20 godina (220 k km). Zadnji servis prije 3000 km, od čega sam je napravio pola. Ulje još nije ni crno, tek se vidi kad obrišem maramicom.
Zupčasti prije 10 k km, pumpa vode, nova turbina (dobio sam staru uz auto, ispravna je, ali sad je jača na njemu.
__________________
"If Chuck Norris were to be reincarnated as a car, he would be the Land Rover Defender."
Volvo 850 R. Bork Bork Bork
Felicius is offline  
Old 09.08.2017., 08:20   #388
Quote:
frenchkey kaže: Pogledaj post
He-he redom gastarbajteri svoja vozila servisiraju kad su na urlaubu, a kad ih vidim da su nakon 10 ak dana svi friško podšišani zna se da je došao kraj odmoru
U sridu.

Ima i onih koji su doktore i zubare uredno obavljali i hvalili se kako se nisu odjavili i ovdje imaju sve beneficije.

A onda došla naša porezna pa oderala porez po našim stopama na njihovu plaću. Onda plač i nevjerica, dok se koristilo benificije je bilo super.

Al svakako, to nema nikakve veze sa SHU 5W40 iz Interspara kojeg je moj dci papao kao ni jedno nikad prije ni kasnije.

Lani negdje u ovo doba, pisalo se i na ovoj temi o akciji na to ulje u Intersparu. Kupio ja u Zadru, prvi put sam morao u intervalu dolijevati ulje, i to dva puta.

Da se razumijemo, znao sam i prije koristit taj SHU i nikad veće potrošnje, koji deci u intervalu i to je to. Jel ovo bilo staro ili nešto drugo - pojma nemam.
Fishkal is offline  
Old 09.08.2017., 08:49   #389
Ka koristim SHU vec skoro 50tkm i nikad nikih problema, mjenjam na 10tkm.
Doduse ne kupujem u Sparu, vec u trgovini autodijelova, ali me isto litra izadje nekih 45kn
__________________
Ako se osjećate glupo, sjetite se da postoje odrasli ljudi koji vjeruju da su dva pigvina došetala s Južnog pola kako bi se ukrcali na brod te izbjegli poplavu.

Tekućine se NE sipaju!!!
Moonraker is offline  
Old 09.08.2017., 08:55   #390
Hmmmmmmmmmmmmmmmmmm

Interesantno. TAJ SHU je Orbico. I nebi vjerovao na TAJ SHU i ja imam primjedbu. Na onaj Kiporov nikad. Nisam htio ništa pisati dok se ne vratim na Kipora i provjerim situaciju ....
__________________
Bio sam 100% uvjeren da od hrvatskog Sudstva nema većeg govna ....
ICTY me podsjetio da u ništa nemožeš bit 100% siguran
CDRW is offline  
Old 09.08.2017., 10:08   #391
Nu, ćaći su jednom u ovlaštenom Renault servisu ulili neki bućkuriš, uredno maržiran 200% pod nazivom 5w-40, kojeg je srknio taman do malo iznad min unutar servisnog intervala.

Iduće ulje je opet valjalo. E sad, je'l' ovlašteni nešto kemij'o s uljma ili je takva "šarža" došla u šarenom buretu od 208L, tko će znati.

A ja idući put uzimam 15-50 ako nađem ili 10-60.
__________________
"Svoju mater advartajzing!"-AP, alias RA
HHmischko is offline  
Old 09.08.2017., 10:26   #392
Quote:
CDRW kaže: Pogledaj post
Hmmmmmmmmmmmmmmmmmm

Interesantno. TAJ SHU je Orbico. I nebi vjerovao na TAJ SHU i ja imam primjedbu. Na onaj Kiporov nikad. Nisam htio ništa pisati dok se ne vratim na Kipora i provjerim situaciju ....
Isto inače uzimam kod Kipora. Lani baš na godišnjem bila priča o toj akciji, još me žena ošpota da na moru kupujem ulje.

Ne znam kaj je bilo s tim uljem, jer unatrag 3 godine sam sigurno imao 5 intervala na SHU, nikad nisam imao potrebe nadoliti, s ovim dva puta.

Nisam gledao koliko je staro, možda je to bilo u pitanju. Ne znam, sad je opet Elf u motoru, koji će isto uskoro van jer ludujem s kilometrima ovo ljeto.
Fishkal is offline  
Old 09.08.2017., 11:06   #393
Sranje ... isto iskustvo, nisam htio pisati o tome dok ne provjerim prelaskom nazad na SHU od Kipora (i da me Baba ne poklopi) al sad kad si ti iznio identično iskustvo sa identičnim uljem kupljenim na identičnoj akciji .....
__________________
Bio sam 100% uvjeren da od hrvatskog Sudstva nema većeg govna ....
ICTY me podsjetio da u ništa nemožeš bit 100% siguran
CDRW is offline  
Old 09.08.2017., 11:09   #394
Kakva su vasa iskustva sa Liqui Moly uljima , ja sam zadovoljan
Amarino is offline  
Old 09.08.2017., 11:24   #395
Quote:
CDRW kaže: Pogledaj post
Sranje ... isto iskustvo, nisam htio pisati o tome dok ne provjerim prelaskom nazad na SHU od Kipora (i da me Baba ne poklopi) al sad kad si ti iznio identično iskustvo sa identičnim uljem kupljenim na identičnoj akciji .....
Uvijek sam se smijao tvrdnjama da se ulje i grincek za juhu ne kupuju zajedno, al morat ću uvesti to pravilo.

A i žena me neće propucati pogledom kad me vidi da na blagajnu vučem ulje
Fishkal is offline  
Old 09.08.2017., 18:55   #396
i ja sam uzel taj shu 4w40u intersparu i friško je, mogu provjeriti datum na pakiranju, meni na 15tkm nije bilo potrošilo ništa tog shella...dok mi je 5w30 castrol magnateca znalo potrošiti skoro litru na istom intervalu
__________________
Bolje živjeti cijeli život kao bogataš, nego sedam dana u bijedi!
FIDODIDO is offline  
Old 17.08.2017., 10:32   #397
http://www.ezoildrain.com/

Što kažete na ovaj način izlijevanja?
Nikomah is offline  
Old 17.08.2017., 11:11   #398
Imam to na jednoj Brigsovoj kosilici (došlo s njom) ..... neznam, ja nebih, šaraf sa podložnom pločicom je ipak "čvršće" rješenje. Ako imaš trkaći auto koji mjenja ulje 3x dnevno još kako-tako, za neku normalnu uporabu di odvrćeš taj šaraf 1x godišnje .... neka hvala.
__________________
Bio sam 100% uvjeren da od hrvatskog Sudstva nema većeg govna ....
ICTY me podsjetio da u ništa nemožeš bit 100% siguran
CDRW is offline  
Old 17.08.2017., 12:22   #399
Quote:
CDRW kaže: Pogledaj post
Hmmmmmmmmmmmmmmmmmm

Interesantno. TAJ SHU je Orbico. I nebi vjerovao na TAJ SHU i ja imam primjedbu. Na onaj Kiporov nikad. Nisam htio ništa pisati dok se ne vratim na Kipora i provjerim situaciju ....
kakvu primjedbu imas?
Mali Narko is offline  
Old 18.08.2017., 10:52   #400
+1

Za SHU iz IS.

Povecana potrosnja
novinovi is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 09:52.