Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Automobili

Automobili Život na kotačima
Podforumi: Nautika, Motori i skuteri, Autoplin

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 16.08.2017., 23:34   #1
Savjet - novi auto ispod 20k E

Pozdrav svima,

planiram uskoro uzet novi auto. Uvjeti:
- veličina: "veći" B segment ili C segment (da dvoje može komotno na dulji put a ponekad za 4oro da nema većih problema)
- automatska klima
- navigacija
- >100 ks
- benzin
- parking senzori ili kamera ili oboje
- ispod 20k Eur.

Razmatrao sam sljedeće modele: Hyundai i30/i20/i20 active, Kia Rio/Ceed, Nissan Note, Clio/Clio Grandtour, Suzuki Scross/Vitara, Mazda 2/3, Focus, Pug 208/308, Toyota Auris, Seat Leon.

U hyundai salonu sam bio. I30 novi nam nikako nije sjeo iznutra. Htio sam isprobat i20 sa NAVI opremom ali nema ga na lageru nego se naručuje i čeka sto godina. Odradili probnu vožnju i20 active koji mi se donekle svidio ali 12000 kn veća cijena za par cm povišenosti mi i nije neka fora. Također turbo 1.0 mi nikako nije sjeo u vožnji, iako je vjerujem stvar navike.
Inače mi se auto estetski dopada, i normalna i active verzija.

Kia isto ko i Hyu ali mi se sviđa manje od hyundaia pa sam je prekrižio zasad.

Note model na zalasku jedan jedini paket opreme sa 80ak KS, prekrižio iako mi se Note sviđa teoretski.

U Renault salonu sam bio i jednostavno ih ne mogu probavit, ni jedan model.

Mazda preskupa u odnosu na druge za to kaj nudi. Mada mi se sviđa. AL nisam ni išao na probnu jer jednostavno mislim da je ne mogu platit takvu koja bi mi pasala.

Focus zastario a i mislim da je isto iznad budžeta. Uz Renault najružnija unutrašnjost.

Pug sad vozim pa bih rado promjenio a i malo kolko sam gledo cijene nisu baš friendly.

Toyota nekako dosadna, nisam je baš razmatrao.

Seat preskup i općenito izgleda nezanimljivo.

Suzuki. Odradio probnu vožnju sa vitarom i jako me se dojmila u odnosu na Hyundai. Unutar budžeta mi je i sviđa mi se i vizualno i feeling u vožnji. Uzeo bi naravno 1,6 2WD. U paketu opreme koji bi htio cijena je nešto ispod 20k.



Po ovome to će najvjerojatnije biti Vitara.
Zanima me jesam li nešto fulao, zanemario neki model itd.
Iskreno po ovom što tražim teško mi je naći ikakvu konkurenciju Vitari.
Ako tko ima kakav savjet volio bih čuti, malo sam se već izgubio po svim tim cjenicima i brošurama.

Hvala!
Zaspan is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.08.2017., 01:54   #2
Nema toga za ispod 20k Eur sto si nabrojao.
ISB123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.08.2017., 02:21   #3
Netko je nedugo tu na forumu kupio opel astru 1.4 150ks benzinca s bogatom opremom za (čini mi se) 18000€...


Sent from my iPad using Tapatalk
KoSi is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.08.2017., 02:48   #4
Kupio je u njemačkoj pošto tamo živi. Za 20k € može kupiti Astru K 1.4T, navigacija je nekih 5k doplata, jedino ako misli koristiti navigaciju preko android auto/apple onda je besplatno.
ISB123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.08.2017., 03:43   #5
Quote:
Zaspan kaže: Pogledaj post
Pozdrav svima,

planiram uskoro uzet novi auto. Uvjeti:
- veličina: "veći" B segment ili C segment (da dvoje može komotno na dulji put a ponekad za 4oro da nema većih problema)
- automatska klima
- navigacija
- >100 ks
- benzin
- parking senzori ili kamera ili oboje
- ispod 20k Eur.

Razmatrao sam sljedeće modele: Hyundai i30/i20/i20 active, Kia Rio/Ceed, Nissan Note, Clio/Clio Grandtour, Suzuki Scross/Vitara, Mazda 2/3, Focus, Pug 208/308, Toyota Auris, Seat Leon.

U hyundai salonu sam bio. I30 novi nam nikako nije sjeo iznutra. Htio sam isprobat i20 sa NAVI opremom ali nema ga na lageru nego se naručuje i čeka sto godina. Odradili probnu vožnju i20 active koji mi se donekle svidio ali 12000 kn veća cijena za par cm povišenosti mi i nije neka fora. Također turbo 1.0 mi nikako nije sjeo u vožnji, iako je vjerujem stvar navike.
Inače mi se auto estetski dopada, i normalna i active verzija.

Kia isto ko i Hyu ali mi se sviđa manje od hyundaia pa sam je prekrižio zasad.

Note model na zalasku jedan jedini paket opreme sa 80ak KS, prekrižio iako mi se Note sviđa teoretski.

U Renault salonu sam bio i jednostavno ih ne mogu probavit, ni jedan model.

Mazda preskupa u odnosu na druge za to kaj nudi. Mada mi se sviđa. AL nisam ni išao na probnu jer jednostavno mislim da je ne mogu platit takvu koja bi mi pasala.

Focus zastario a i mislim da je isto iznad budžeta. Uz Renault najružnija unutrašnjost.

Pug sad vozim pa bih rado promjenio a i malo kolko sam gledo cijene nisu baš friendly.

Toyota nekako dosadna, nisam je baš razmatrao.

Seat preskup i općenito izgleda nezanimljivo.

Suzuki. Odradio probnu vožnju sa vitarom i jako me se dojmila u odnosu na Hyundai. Unutar budžeta mi je i sviđa mi se i vizualno i feeling u vožnji. Uzeo bi naravno 1,6 2WD. U paketu opreme koji bi htio cijena je nešto ispod 20k.



Po ovome to će najvjerojatnije biti Vitara.
Zanima me jesam li nešto fulao, zanemario neki model itd.
Iskreno po ovom što tražim teško mi je naći ikakvu konkurenciju Vitari.
Ako tko ima kakav savjet volio bih čuti, malo sam se već izgubio po svim tim cjenicima i brošurama.

Hvala!
Pobaj otici do Fordovog salona i neka ti napravi ponudu za Focus ST line, znaci ne obicni nego ST line i Mondea Trend.Nemoj se zamarati sluzbenim cijenikom vec trazi popust.Probaj sjesti u Focusa ST line i Mondea Trend.
punti is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.08.2017., 08:45   #6
Quote:
ISB123 kaže: Pogledaj post
Nema toga za ispod 20k Eur sto si nabrojao.
Ima hrpa auta u tom rangu. Pa to je i najprodavaniji segment inace u EU dakle B i C.

----

Nova Seat Ibiza netom izasla - na novoj je platformi i povecana je kabina, prostor na straznjoj klupi za noge te gepek. Naravno u 1.0 TSI varijanti sa 95 ili 115KS.

Skoda Fabia karavan? Isto 1.0 TSI

Skoda Rapid?

Toyota Corolla? Iako je 1.33 motor malo li-la ali u autu prostora ima koliko hoces i naprijed, nazad, gepek - i zadovoljava tvoj budjet i ima opremu koju trazis (Luna).

Auris je dobar naprijed, ali odostraga je malo skucen.

Nova Opel Astra 1.0T ?

Renault Megane.
europe2seoul is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.08.2017., 09:32   #7
Evo primjer Opel Astra 1.0 Enjoy sa doplatama:

Enjoy 131.227 kn
B 1.0 XFL, 77 kW / 105 KS Start/Stop, Ručni mjenjač s 5 st. prijenosa
Summit bijela 0 kn
Presvlake za sjedala – tkanina Talino, Jet crna 0 kn
Kotači 16 X 6.5, čelični, s neizbočenim naplatkom 0 kn
Dodatna oprema (8) Toggle
Odabrali ste:

Paket za fino ugađanje za tišu vožnju
1.148 knCijena dodatne opreme 11.475 kn

Ukrasni natpis "ECOFLEX" straga
0 kn

Paket Udobnost II
5.355 kn

Svjetla za maglu sprijeda
918 kn

Dva preklopna ključa
153 kn

Rezervni kotač, čelični 16 x 4.0 (štedi prostor)
459 kn

Električna parkirna kočnica
1.148 kn

Zimski paket 1
2.295 kn
Ukupna cijena 142.702 kn

U opremi Dynamic:

Dynamic 140.407 kn
B 1.0 XFL, 77 kW / 105 KS Start/Stop, Ručni mjenjač s 5 st. prijenosa
Summit bijela 0 kn
Presvlake za sjedala – tkanina Formula, Jet crna 0 kn
Kotači 17 X 7.5, aluminijski, 5 dvostrukih krakova 0 kn
Dodatna oprema (6) ToggleCijena dodatne opreme 5.202 kn

Ukrasni natpis "ECOFLEX" straga
0 kn

Dva preklopna ključa
153 kn

Rezervni kotač, čelični 16 x 4.0 (štedi prostor)
459 kn

Električna parkirna kočnica
1.148 kn

Zimski paket 1
2.295 kn

Paket za fino ugađanje za tišu vožnju
1.148 kn

Ukupno: 145.609 kn

----

I naravno to su cijene online preko konfiguratora. U Opelu ako si ozbiljan kupac mozes racunati na bar 7% popusta (prije PDV-a). Znaci prvi bi te kostao cca 133 tisuce a drugi bi te kostao cca 136 tisuce kuna na cestu.

Ak to nije dobro onda ne znam.....cak se mozes i protegnuti na 1.4 turbo od 150KS a da si u budjetu.

Trenutno Opel ima dobre cijene.
europe2seoul is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.08.2017., 10:02   #8
Mazda 3 Challenge sa 100 KS (crvena boja), stražnji senzori i navigacija može sigurno ići za oko 147k kuna (bijela boja bi vjerujem bila 4k kuna jeftinija), a možda bi mogao ići i jači 120 KS za približno ako se uzme salonsko vozilo ili uz više "nagovaranja".

Toyota Auris 1.2T Black Edition je trenutno na akcijskoj ponudi i po službenom cjeniku s doplatom za navigaciju se može dobiti za oko 148k kuna.

Iako mi se čini da je ponuda za Astru u ovom trenutku bolja, kod Forda bi mislim trebalo barem računati ove popuste, a ako nije bitan sportski izgled, mislim da se Titanium izvedbom dobije više nego sa ST Line:

Ekskluzivni popust za članove HAK-a na cijene novih Ford vozila - od 7 do 12 %
Naznačeni popusti odnose se na službeni cjenik objavljen na internet stranici www.ford.hr.
Ponuda za dolje navedene modele s naznačenim popustima:
FIESTA: TREND 7% , SPORT 7% , TITANIUM 8%
B-MAX: TREND 7% , SYNC 7%
FOCUS: TREND 9% , TREND SPORT 9% , BUSINESS 9% , TITANIUM 10%
C-MAX: TREND 9% , TITANIUM 10%
KUGA: TREND 11% , SYNC 11% , TITANIUM 12%
MONDEO: TREND 6% , TITANIUM 7%
S-MAX: TREND 9% , TITANIUM 10%
Popust se odnosi na vrijeme trajanja ugovora i ne može se kombinirati s drugim popustima. (To je bilo u Grand Auto-u navodno do 8. mjeseca prošle godine, ali mislim da bi trebali dati takve popuste.)
kiwi.nz is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.08.2017., 10:06   #9
Eto. Auta ko u prici.

A mozes dobiti B segment koji ima opremu koju trazis i jos ti ostane love (ne potrosis cijeli budjet). No ako ste sada dvoje, a za 1-2 godine dodje beba, love trenutno imas i nemas extra troskova - bolje na C segment pa si miran.
europe2seoul is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.08.2017., 10:12   #10
Quote:
punti kaže: Pogledaj post
Pobaj otici do Fordovog salona i neka ti napravi ponudu za Focus ST line, znaci ne obicni nego ST line i Mondea Trend.Nemoj se zamarati sluzbenim cijenikom vec trazi popust.Probaj sjesti u Focusa ST line i Mondea Trend.
Bas mi svidja st line sto vidim po brosuri online. Doduse nekako ne vidim da uz svu tu dodatnu opremu padnem ispod 20k. Al svi hvale ford sto se popusta tice tak da cu sigurno otic do salona ovih dana da malo izvidim.

Sto se Mondea tice, to je def prevelik auto za mene . tnx

Sent from my MI MAX 2 using Tapatalk
Zaspan is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.08.2017., 10:18   #11
Quote:
Zaspan kaže: Pogledaj post
Bas mi svidja st line sto vidim po brosuri online. Doduse nekako ne vidim da uz svu tu dodatnu opremu padnem ispod 20k. Al svi hvale ford sto se popusta tice tak da cu sigurno otic do salona ovih dana da malo izvidim.
Dolazi novi Fokus pa daju izdasne popuste.
A i taj HAK popust stoji vec par godina. Znaci web cijena minus HAK popust i onda ako jos nesto izpregovaras ili oko cijene ili dodatne opreme za djabe.
europe2seoul is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.08.2017., 10:24   #12
Quote:
europe2seoul kaže: Pogledaj post
Ima hrpa auta u tom rangu. Pa to je i najprodavaniji segment inace u EU dakle B i C.

----

Nova Seat Ibiza netom izasla - na novoj je platformi i povecana je kabina, prostor na straznjoj klupi za noge te gepek. Naravno u 1.0 TSI varijanti sa 95 ili 115KS.

Skoda Fabia karavan? Isto 1.0 TSI

Skoda Rapid?

Toyota Corolla? Iako je 1.33 motor malo li-la ali u autu prostora ima koliko hoces i naprijed, nazad, gepek - i zadovoljava tvoj budjet i ima opremu koju trazis (Luna).

Auris je dobar naprijed, ali odostraga je malo skucen.

Nova Opel Astra 1.0T ?

Renault Megane.
Renault i Škoda mi nikako ne pašu. Corola mi je prevelika sigurno.

Ibiza - nisam je ni gledao. sad malo isao po konfiguratoru i dalo bi se slozit nekaj samo me brine kaj je kod nje maltene sve dodatna oprema. kakav je taj 1.0 motor?

Astra je svakako zanimljiva. Zaletit cu se do salona posto kazes da se moze dobit popust.

tnx

Sent from my MI MAX 2 using Tapatalk
Zaspan is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.08.2017., 10:29   #13
Quote:
Zaspan kaže: Pogledaj post
Ibiza - nisam je ni gledao. sad malo isao po konfiguratoru i dalo bi se slozit nekaj samo me brine kaj je kod nje maltene sve dodatna oprema. kakav je taj 1.0 motor?
1.0 TSI ima 3 cilindra i zamjena je za 1.2 TSI koji je imao 4 i otisao u penziju. Znaci 1.0 TSI ti je trenutno najnovije VW cudo uz novi 1.5 TSI za jace modele.

Quote:
Astra je svakako zanimljiva. Zaletit cu se do salona posto kazes da se moze dobit popust.
Odi i u PSC i u Will pa vidi tko ti daje bolju ponudu.
europe2seoul is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.08.2017., 10:36   #14
Quote:
Zaspan kaže: Pogledaj post
Bas mi svidja st line sto vidim po brosuri online. Doduse nekako ne vidim da uz svu tu dodatnu opremu padnem ispod 20k. Al svi hvale ford sto se popusta tice tak da cu sigurno otic do salona ovih dana da malo izvidim.

Sto se Mondea tice, to je def prevelik auto za mene . tnx

Sent from my MI MAX 2 using Tapatalk
ST linea ako si ozbiljan kupac i ako se dobro cjenkas dobijes ga za manje 16.000 eura.Znaci govorimo o obicnom ST Lineau, a ne o verzijama Red ili Black.
Koliko sam vidio kod tvojih zahtjeva trebao bi nadoplatiti samo sezore ili kameru jer ostalo sve ide serijski.Obavezno nadoplati i veliki krovni spojer jer on daje dodatni sarm tom autu.Nikao ne uzimaj crnu broju jer kod nje nema onog efekta kontrasta.Po meni boje koje treba uzeti su bijela ili crvena.Evetualno ona Candy red ili Blue deep impact ali one su bezobrazno skupe.

I jos jednu napomenu cu ti dati, ukoliko mozes nadoplati si zatamljena stakla i retrovizore koji se sami zatvaraju ( uz njih tvornicki dodje impulsno podizanje sva cetri prozora )
Ponesi kaparu sa sobom i prodavacu reci ako ti napravi dobru cijenu da ces odmah kaparirati auto.Racunaj da ces ST linea cekati barem dva do tri mjeseca.
punti is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.08.2017., 10:49   #15
Quote:
kiwi.nz kaže: Pogledaj post
kod Forda bi mislim trebalo barem računati ove popuste, a ako nije bitan sportski izgled, mislim da se Titanium izvedbom dobije više nego sa ST Line:
Problem je sto je Focus dosta star pa je verzija Titanium meni osobno puno ruznija od ST linea.Body kit na ST line daje mu drugu mladost tj dizajnom je jednu stepenicu vise od Titaniuma, barem meni.
Najbolje mu je da u salonu pogleda oba modela pa da se odluci jer je cijena ista u lipu.
punti is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.08.2017., 11:38   #16
Quote:
europe2seoul kaže: Pogledaj post
Eto. Auta ko u prici.

A mozes dobiti B segment koji ima opremu koju trazis i jos ti ostane love (ne potrosis cijeli budjet). No ako ste sada dvoje, a za 1-2 godine dodje beba, love trenutno imas i nemas extra troskova - bolje na C segment pa si miran.
pa slazem se da, zato generalno i trazim C. Vitara je kao negdje izmedju al ima hrpu prostora, bar po meni. Moj trenutni auto je B al kad sam sjeo u novi i20 to je ko drugi sgment koliko se povecalo.

Hvala svima ljudi. Otic cu do opela i forda i mozda pogledat ibizu, pa cemo vidit sta dalje.
Zaspan is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.08.2017., 11:40   #17
Što nitko golfa neće da spomene? Za 20000 ima comfortline benzinac sa senzorima, ali bez navi. Uz pregovaranje i popust, vjerujem da bi se možda i navigacija dala ugurat u taj budžet.
hekt0r is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.08.2017., 12:13   #18
Quote:
Zaspan kaže: Pogledaj post
Moj trenutni auto je B al kad sam sjeo u novi i20 to je ko drugi sgment koliko se povecalo.
Je; i20 je dosta pohvaljen da ima puno prostora za segment.
europe2seoul is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.08.2017., 12:15   #19
Ford preko HAK-a daje 5% popusta.
ISB123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.08.2017., 12:22   #20
Quote:
europe2seoul kaže: Pogledaj post
Je; i20 je dosta pohvaljen da ima puno prostora za segment.
Ibiza bi trebala na istoj razini bit + vise mjesta u gepeku. Ibiza mi je najvise fora ali ako za iste ili malo vece pare ide Astra/Focus...to bi ipak presudilo za C segment. OK Vitara, nista puno za protiv, ali niti me nesto privlaci.
Astral07 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:10.