Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Automobili

Automobili Život na kotačima
Podforumi: Nautika, Motori i skuteri, Autoplin

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 20.07.2017., 19:03   #2141
Postoji li recimo kasko sa opcijom da ti je auto zaštićen samo dok je na parkingu da ga netko ne ogrebe ili neku veću štetu napravi, dakle eliminirati onaj dio kada bih ja kao vozač bio kriv, te eventualno uz taj parking još i stakla osigurati...
BlueLabel is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.07.2017., 20:12   #2142
Quote:
rocket86 kaže: Pogledaj post
Ne vidim zašto bi trebala dobiti potvrdu? Možeš ostati u kontaktu s njime, pa vidjeti, ali ne vidim svrhu.


Premijski stupnjevi su "razine" bonusa.
ali što ako npr osiguranje njemu ne isplati puni iznos koji mu je potreban za popravak, jer smo napisali da osiguranje isplaćuje temeljem računa popravka, e sad,što ako kažu nešto kao "ee mogao si ti ići i u neki manje skupi servis", i isplati mu lupam 75% njegovog stvarnog troška.. kužiš kaj mislim?
jagvan is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.07.2017., 03:40   #2143
Quote:
jagvan kaže: Pogledaj post
ali što ako npr osiguranje njemu ne isplati puni iznos koji mu je potreban za popravak, jer smo napisali da osiguranje isplaćuje temeljem računa popravka, e sad,što ako kažu nešto kao "ee mogao si ti ići i u neki manje skupi servis", i isplati mu lupam 75% njegovog stvarnog troška.. kužiš kaj mislim?
Osiguranje isplacuje prema cijeni u ovlastenom koji je obicno najskuplji tako da nemas brige. Uglavnom rijesite to prek osiguranja i mirna si.
Lucky-ZG is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.07.2017., 08:54   #2144
Samo da javim kak je prosla zalba na procjenu totalke o kojoj sam pisao pred koji tjedan. Uglavnom dobio sam jos nesto sitno preko 800kn, tj. oko 8% od prvobitne procjene. Nije neka prevelika cifra, al za sat izgubljenog vremena u osiguranju se svakako isplati.
Lucky-ZG is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.08.2017., 12:12   #2145
Pozdrav, zanima me da li trebam zeleni karton za ulazak u Makedoniju i gdje se izdaje? Hvala
zaggyy is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.08.2017., 15:33   #2146
Trebaš. I trebao si ga dobiti kad si ugovarao policu auto osiguranja.
Lyman is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.08.2017., 18:20   #2147
Odi u svoje osiguranje, trebali bi ti ga besplatno dati.

Sent from my Apollo Lite using Tapatalk
Guater is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2017., 12:31   #2148
Meni je najjeftinije od svih ispao Triglav.
Jedan čovjek mi je tamo izašao u susret. Pošto stari vozi auto od firme (ujedno je i vlasnik firme), auto sam uzeo na njega. Prebacili su nam 50% bonusa sa firme na osobno vozilo, tako da sam za Ibizu 55kw 1.4tdi i ZG područje platio 995kn. Ja sretan, oni sretni.
energyman is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2017., 15:47   #2149
Pozdrav svima!

Danas sam prije posla svojim autom lupio auto oca svoga (išao u rikverc i lupio ga bočno), meni malo iskočio branik, kod njega je šteta malo veća (poprilično udubljenje između zadnjeg blatobrana i prednjih vrata), inače nastradali auto je Fiat Stilo coupe.
Zanima me isplati li mi se više popravljati ga svojim novcima ili ići preko osiguranja (ne znam koliko bonusa bi mi skinuli, trenutno sam na 63% ako se ne varam)
Također, ako idem osiguravatelju, trebam li ispuniti europsko izvješće i slikati štetu na autu?
Celski is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2017., 21:17   #2150
Quote:
Celski kaže: Pogledaj post
Pozdrav svima!

Danas sam prije posla svojim autom lupio auto oca svoga (išao u rikverc i lupio ga bočno), meni malo iskočio branik, kod njega je šteta malo veća (poprilično udubljenje između zadnjeg blatobrana i prednjih vrata), inače nastradali auto je Fiat Stilo coupe.
Zanima me isplati li mi se više popravljati ga svojim novcima ili ići preko osiguranja (ne znam koliko bonusa bi mi skinuli, trenutno sam na 63% ako se ne varam)
Također, ako idem osiguravatelju, trebam li ispuniti europsko izvješće i slikati štetu na autu?
inace u osiguravajucim kucama imas i dodatke na policu (bilo obavezno ili kasko) koje se dodatno plaćaju pa tako imaš i zaštitu bonusa (košta stotinjak kn)- što znači mozes imati X šteta u godini dana, kad budes obnavljao iduće godine platit ćeš koliko i prije (a ako nisi imao ništa-skače bonus gore) pa vidi jel imas to.
ovisno o kući, ali iduće godine više plaćaš premiju - ide malus od 5-10%.
sve je bolje preko osiguranja raditi - barem meni! nazoveš zastupnika u osiguranju i oni ti kazu..cak i izlaze na izvid štete - slikanje definitivno.
Gimme more is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.08.2017., 07:03   #2151
Quote:
Gimme more kaže: Pogledaj post
inace u osiguravajucim kucama imas i dodatke na policu (bilo obavezno ili kasko) koje se dodatno plaćaju pa tako imaš i zaštitu bonusa (košta stotinjak kn)- što znači mozes imati X šteta u godini dana, kad budes obnavljao iduće godine platit ćeš koliko i prije (a ako nisi imao ništa-skače bonus gore) pa vidi jel imas to.

ovisno o kući, ali iduće godine više plaćaš premiju - ide malus od 5-10%.

sve je bolje preko osiguranja raditi - barem meni! nazoveš zastupnika u osiguranju i oni ti kazu..cak i izlaze na izvid štete - slikanje definitivno.


Sve sto si napisao je glupost. Nemas pojma a odgovaras. Kao prvo je bitno fa su auta na razlicitog vlasnika ( otac i sin), ako su oba auta na oca npr. Nema isplate stete. Ako imas 50% bonusa, a steta ti je na ocevom autu veca od cca 600/800 kn prijavi, a ako je tu negdje popravi iz svog djepa.


Sent from my iPhone using Tapatalk
nasunis is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.08.2017., 08:16   #2152
I zaštita bonusa te štiti od prve štete.

Poslano sa mog GT-I9060 koristeći Tapatalk
__________________
Volim sve komade koje vole mladi.
Kupujem minsko polje radi ugodne šetnje s punicom.
link
kerbi is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.08.2017., 12:11   #2153
Auti nemaju istog vlasnika.
Hvala svima
Celski is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.08.2017., 14:36   #2154
Izvinjavam se na duplom postu, ne znam kako editirati prethodni

Uglavnom, skinuli me u osiguranju...bilo kakva rodbina, isto domaćinstvo i još dvorište osobne kuće...znači nema šanse
Idem iskeširat...pa na nekoliko kratkih da se dobijem
Celski is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.08.2017., 16:01   #2155
Quote:
Celski kaže: Pogledaj post
Izvinjavam se na duplom postu, ne znam kako editirati prethodni

Uglavnom, skinuli me u osiguranju...bilo kakva rodbina, isto domaćinstvo i još dvorište osobne kuće...znači nema šanse
Idem iskeširat...pa na nekoliko kratkih da se dobijem


Rodbina nema veze, mozda dvoriste jer nije javna cesta. Koje osiguranje?


Sent from my iPhone using Tapatalk
nasunis is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.08.2017., 16:06   #2156
Tako su mi rekli, rodbina ne spada pod treće osobe, a dvorište je još jedna prepreka
Jadransko osiguranje
Celski is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.08.2017., 16:09   #2157
Znao sam lazu te. Dvoriste je problem ne rodbina i to u agram koncernu. Eto ti, zamisli da ste se puknuli na cesti i da je steta 20000 kn? Samo ako je isti vlasnik nema isplate sve drugo ima . Mjenajaj osiguranje pod hitno


Sent from my iPhone using Tapatalk
nasunis is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.08.2017., 16:16   #2158
Nabijem ih...ionako selim odavde sljedece godine
Celski is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.08.2017., 16:42   #2159
Quote:
Celski kaže: Pogledaj post
Nabijem ih...ionako selim odavde sljedece godine


I drugdje je tako zove se odgovornost prema trecim, ako si sam sebi nacinio stetu nema trece osobe. Ako si nekom drugom makar bio i vlastiti otac ima. Dobro svi procitati vase uvjete gdje pise koje ceste sve pokriva. Npr kod mog osiguranja mis se sudariti i u dvoristu pokriva . A svi vi koji imate agram grupe pazite kad vozite u garazama shoping centra, jer ce te stetu platiti vi iz svog djepa.


Sent from my iPhone using Tapatalk
nasunis is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.08.2017., 17:43   #2160
Na mom autu nema štete ni kune, na njegovom ima. Sad je bio kolega kod nas, njegov prijatelj je imao isti slučaj...nazvao ga, ovaj potvrdio da je dobio odštetu.
Stari je reko da će on ići rješavat, predat će zahtjev pa šta bude. Problem je što je on u Eurohercu. Kolega je predložio i odvjetnika u slučaju da ga odbiju.
Celski is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 02:56.