Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Automobili

Automobili Život na kotačima
Podforumi: Nautika, Motori i skuteri, Autoplin

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 18.08.2014., 17:47   #41
Quote:
lujozg kaže: Pogledaj post
a šta mora biti baš golf?
neznam po mom razmisljanju, mislim da je to najbolje ulozeno/dobiveno.
Ekonomičan, jeftino odrzavanje, mali potrošač, lijep dizajn, pouzadana kvaliteta.
Predloži ti nešto u tom cijenovnom rangu .... možda griješim
tomislav_07 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2014., 17:59   #42
npr. http://www.njuskalo.hr/auti/ford-foc...-oglas-9695186
lujozg is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2014., 18:33   #43
Quote:
tomislav_07 kaže: Pogledaj post
neznam po mom razmisljanju, mislim da je to najbolje ulozeno/dobiveno.
Ekonomičan, jeftino odrzavanje, mali potrošač, lijep dizajn, pouzadana kvaliteta.
Predloži ti nešto u tom cijenovnom rangu .... možda griješim
Aham. Golf 5 s početka proizvodnje je smeće od auta. Ako već oćeš Golfa peticu onda uzmi 2006. ili novije.
frANZi50 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2014., 21:10   #44
gledao sam i njega.... malo mi sam izgled nepase, a i neznam koliko je odrzavanje skupo.... tj dijelovi i dostupnost, nekako mi se cini da za vw je jeftinije.
tomislav_07 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2014., 21:29   #45
a jbg puno toga mislis, auto ima nove dizne, novo kvacilo i zamasnjak, napravio je 10.000 kn popravaka koji te cekaju na svakom modernom dizelasu.. jedino me zanima zasto tako rano ali mozda je lik frik i perfekcionist.
lujozg is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2014., 21:42   #46
Nemam pojma.... jos jedan plus je mislim prodaja, mislim da se golf 5 lakse proda i bolje drzi cijenu od forda.
tomislav_07 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2014., 21:47   #47
ak ti je lepi..uzmi folciku.
kolega bio u nedoumici..sličnoj.
Mora biti g5 iz sličnih razloga koje si naveo i nista drugo ne dolazi u obzir.
Lunjao par dana po oglasniku..i piknuo peticu 2004 ali 2.0tdi.a i troja vrata..al je boja jebena.Ona neka metalic denver plava. I to od dilera.Kao realnih 175kkm za 2004.
Feler po meni..1 kljuc je dobio.
al jbg. sretan ko malo dijete..otiso posle rege u ovlasteni. Napravili mu mali servis..promijenili kaj treba.
i osmijeh..od uha do uha za 6100 za 10g. staru folciku.
tak da..ak ti se svidja..uzmi folciku

sent from my right thumb
__________________
da?
hakkler is online now  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2014., 21:55   #48
Quote:
tomislav_07 kaže: Pogledaj post
neznam po mom razmisljanju, mislim da je to najbolje ulozeno/dobiveno.
Ekonomičan, jeftino odrzavanje, mali potrošač, lijep dizajn, pouzadana kvaliteta.
Predloži ti nešto u tom cijenovnom rangu .... možda griješim
Nit je ekonomičan, nit je pouzdan, troši ko i svaki drugi 1.9 turbodizel tog godišta, dijelovi su jednako skupi kao i za konkurenciju. O dizajnu ne bi, to je individualno, mada tek sa Comfortline + koja nadoplata izgleda pristojno, sve manje od toga je kriminal. Jedino ih ima more, pa se da krpat sa polovnim djelovima i limarijom itd., al to je onda fušeraj žešći.

U pravilu su svi izvoženi do besvjesti i drže cijenu pretjerano, a ti koji ga još nisi ni kupio je na pameti za koliko ćeš ga prodat.

Kupi onda zlata u vrijednosti za 6000€ pa ćeš za 5 godina imat više nego danas.
Moonraker is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2014., 22:59   #49
Quote:
tomislav_07 kaže: Pogledaj post
Nemam pojma.... jos jedan plus je mislim prodaja, mislim da se golf 5 lakse proda i bolje drzi cijenu od forda.
imaš afiniteta prema ovako nečemu, pomalo sam alergičan na megane ali zadnja modelska godina za te novce..

http://www.njuskalo.hr/auti/renault-...oglas-12244516
lujozg is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2014., 23:22   #50
ne leži mu dizajn focusa, a ti mu nudiš ovu nakaradu. najbolje da kupi jednog jedinog neponovljivog i najkvalitetnijeg golfa pa da su mu srce i dusa na mjestu
quadrifoglio is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.08.2014., 00:31   #51
Quote:
tomislav_07 kaže: Pogledaj post
neznam po mom razmisljanju, mislim da je to najbolje ulozeno/dobiveno.
Ekonomičan, jeftino odrzavanje, mali potrošač, lijep dizajn, pouzadana kvaliteta.
Predloži ti nešto u tom cijenovnom rangu .... možda griješim
Stari moj vozim golfa i sve sto si naveo je - NETOČNO

Niti ne znam kak malo troši, niti je nešto posebno pouzdaniji od konkurencije a ak je za Golfa jeftino održavanje onda sam ja sveti petar !!!

Ode ti zamasnjak - racunaj 4500 kn (najjeftinija varijanta)

Ode ti turbina- racunaj 3000 kn (ako imas srece)

Ode ti brava - nema zamjenske - original 1550 kn

Nastavi niz...
carevsin is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.08.2014., 07:29   #52
Ma dobro, tu će se sad lomiti mišljenja, ali s golfom je lako jer ih je dosta, dostupnost dijelova je veća i svaki fušer zna "servisirat" golfa pa ljude ispadne jeftinije (a onda kasnije neke i puno skuplje).

Autoru teme: Osobno sam pogledao neke golfove kad sam kupovao auto. To su sve bile kršine nemarnih vlasnika koji misle da se golf ne kvari pa ga ne održavaju a istovremeno drže cijenu. Kaj je valjalo je papreno koštalo, pa sam kupio drugu marku jer sam puno više dobio za ulozenu lovu. A ako je najbitnija stavka kod kupnje daljnja prodaja, onda uzmi Golfa. Ako nije, ja bi gledao Focusa, Astru, Megana, i30, Ceed. Možda i neku Škodu, kolega kupio nedavno odličnog roomstera po ok cijeni.



E da, staro pravilo, ne kupuj auto od zadnje love. Ostavi nešti zavservis i kvarove.
Fishkal is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.08.2014., 07:30   #53
Ok, a sad napisi koliko to sve kosta za Megane
__________________
Pero
pero_OS is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.08.2014., 08:24   #54
Kad smo prijatelju tražili golfa 5 obišli smo ih bar 15.
Samo dva je lik odveo dalje mehaničaru na pregled jer su mu se činili u dobrom stanju.
Da bi mu nakon sat vremena pregleda mehaničar nabrojao popis kaj treba mjenjati od cca 15.000kn.
Uz to na jednom je bila loša kompresija a na oba je skidana kilometraža, preko 120tkm.

Ostale 5-ice šta smo gledali bile su izraubane krampine koje samo što se ne raspadnu.

Kad smo malo išli gledat druge aute čovjek vidi da za tih 7000€ kolko dođe precjenjeni golf u lošem stannju kupiš avion od auta sa brdom opreme koju golf nema ni u premium modelima.
crazy_mustang is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.08.2014., 08:55   #55
Baš, kupiš razvaljeni auto s 350tkm i onda na sva zvona kako golf ne valja
dellel is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.08.2014., 09:15   #56
Naravno da ne valja. Precjenjen je nov, skup je kao rabljen, ima malo opreme za tu lovu, djelovi su skupi i odlaze izgled unutrašnjosti je očajan.
A uz sve to još i riskiraš da ga odveze lopov.

Kod nas ga drži balkanski mentalitet zato i svaki ima 5 vlasnika, kad jedan vidi kakvo je sranje prosljedi ga dalje.
crazy_mustang is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.08.2014., 09:50   #57
Da, bezveze je Golf...treba kupiti Citroen sa vise opreme i onda kada rikne najprije naci nekoga tko ce ga uopce popraviti, a onda platiti pola vrijednostibrabljenog za popravak. Onda shvatis zasto su rabljeni jeftini....
Ne mislim da je Golf uber auto, pistoji i Focus i Civic, ali sve ostalo je ili premium segment ili prepakirani Golf ili je losije.
__________________
Pero
pero_OS is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.08.2014., 11:13   #58
Nema auta kojeg nemaran vlasnik brzo ne uništi. A kod nas ima hrpa primjeraka uvezenih s 350000 km i prodanih dalje sa 120 000 km i " obavljenim velikim servisom" nekome tko skupi zadnju lovu za njega i nema da ga dalje održava. I onda ne valja neki auto, pljuje po njemu i prodaje dalje.

Otvori četvere oči.
Fishkal is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.08.2014., 14:49   #59
Kupi Golfa ako hoćeš, ali nemoj se čuditi kada se počne kvariti, kilometraža nije ona koja piše na satu i kad ga nitko neće kupiti jer je za otpad a ne za cestu.
Jarvis is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.08.2014., 15:18   #60
Quote:
pero_OS kaže: Pogledaj post
Ok, a sad napisi koliko to sve kosta za Megane
A koliko ti misliš da košta, ne pričaj gluposti ako ne znaš.

Uostalom zamšnjak na 1.5dci će sahraniti 2 zamšnjaka na 1.9tdi jer je motor 3 puta uglađeniji i krivulja momenta je ispeglana. Brundavi PD motor je smrt za zamašnjak. Ni turbine ne odlaze na 1.5dci motorima, ni dizne. Jedini problem je CR pumpa na 1.5dci sa manje od 100ks, to je skup popravak, verzije sa 103/106ks nemaju takvih problema.

Zadnje uređivanje frANZi50 : 19.08.2014. at 15:27.
frANZi50 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:06.