Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Književnost

Književnost Čitam, dakle jesam
Podforumi: Mali literarni kutić, Klub knjige

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 03.02.2004., 12:01   #1
Exclamation Tražim knjigu, preporuku za knjigu, mijenjam, poklanjam knjigu

care samo pare samo biznis minimalni rizik
pliz pliz budi pametan nemoj zaglavit

i tako dalje i tako dalje i tako dalje....

Ne znam postoji li vec ovakava topic gdje bi mogli razmjenjivati informacije o knjigama, mjenjati, poklanjati ili rasprodavati svoje bibloteke; na metre ili po komadu, gdje bi mogli stavljati oglase poput:

"Mijenjam metar Janka Matka koji je popunjavao prazninu u masivnom regalu mojih staraca za slikovnicu o Maloj Maji, epizoda: Maja u samoposluživanju"

Naš mali internet antikvarijatić

Porto is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2004., 12:11   #2
Antologija sufijskih tekstova

Nigdje je nema...

Vidio sam je zadnji put, ma šta vidio, posudio u knjižnici u Novskoj. Nova novcata. Ničiji prsti je još nisu oskrnavili, ničije oči nisu bludile njezinim stranicama, nitko joj nije radio ono...uha, podcrtavao kemijskom i slične perverzije. Jednom riječju liber intacta...

Morao sam je imati. Noćima me proganjala pomisao da je maznem, da je učinim samo mojom. Što bi jedna takva knjiga značila pospanoj knižničarki s hormonalnim poremećajem? Ništa. Ispričao bih se i rekao joj da ju je gazda Pero pregazio prvo s traktorom, a zatim sa prikolicom punom gnoja, pa da mi je nakon toga upala u onaj stroj za kuruzu. U zamjenu bi donirao Coleha.

Ali nisam mogao. Vratio sam je.

Dakle ako netko od vas ima

Eva de Vitray Meyerovitch: Antologija sufijskih tekstova, Zagreb, Naprijed, 1988.

Mjenjam za metar Coelha ili za pare.., dabome.

Bilježim se sa štovanjem.
Unaprijed zahvalan.
Sluga pokoran.
Porto is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2004., 13:19   #3
Ovo je _vrlo_ labava informacija.

Vidio sam knjige slične tematike na jednoj polici u antikvarijatu "Jesenski i Turk" na Cvjetnom trgu. Tko zna...
Kesten is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2004., 15:44   #4
Kad sam bio u srednjoj školi, želio sam motor i bolji kompjutor.
Svaki sam dan na tržnicu biciklom vozio kartonsku kutiju punu knjiga. Uglavnom su to bili srpski prijevodi, ali i stvari za koje sam mislio da mi neće trebati, džepna izdanja, lektira i slično.
Poslije sam prešao na romane, Siriuse, Tragove, Laso...
Kobna mladenačka pogreška.
Danas mi se često dogodi da poželim pročitati nešto od toga, recimo Spillanea (Prsten, Ja porota...).

Ima li netko takvih stvari? Lova nije bitna.
stitch is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.02.2004., 16:03   #5
mali oglasi
__________________
...YOU'RE TOO LATE, WE'RE EVERYWHERE...

First they ignore you, then they laugh at you, then they fight you, then you win.
gabal is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.02.2004., 20:34   #6
Quote:
stitch kaže:
Kad sam bio u srednjoj školi, želio sam motor i bolji kompjutor.
Svaki sam dan na tržnicu biciklom vozio kartonsku kutiju punu knjiga. Uglavnom su to bili srpski prijevodi, ali i stvari za koje sam mislio da mi neće trebati, džepna izdanja, lektira i slično.
Poslije sam prešao na romane, Siriuse, Tragove, Laso...
Kobna mladenačka pogreška.
Danas mi se često dogodi da poželim pročitati nešto od toga, recimo Spillanea (Prsten, Ja porota...).

Ima li netko takvih stvari? Lova nije bitna.
Prvih 100 brojeva Alan Forda na CD- u.
Spillan? Lovci na djevojku. I moja mladenačka pogreška.
young is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2004., 16:56   #7
Oj ljudi,

antologija sufijskih tekstova se udobno smjestila na povlaštenom mjestu moje grandiozne biblioteke zahvaljujući jednoj dobroj vili s juga... O hvala ti, hvala ti mala dobra vilo...
Porto is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2004., 01:16   #8
Quote:
young kaže:
Prvih 100 brojeva Alan Forda na CD- u.
Imam to. Hvala na trudu.
stitch is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.03.2004., 17:42   #9
Primjetila sam reizdanja serije o Maji, ima za kupit pod onim šatorom prek puta Glavnog

Uglavnom, ako netko ima "3 čovjeka u čamcu, a o psu da i ne govorimo", please! Mijenjam za Markiza De Sadea - "Filozofija u budoaru"
Crow Jane is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.03.2004., 23:52   #10
A Hrelic? Ja tamo odem po dijelove za auto, a onda mi oko stalno zapinje za more knjiga. Kaj se tice strucne literature, tamo sam si cak i nabavio neke knjige.
goredolje is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.03.2004., 18:53   #11
Quote:
goredolje kaže:
A Hrelic? Ja tamo odem po dijelove za auto, a onda mi oko stalno zapinje za more knjiga. Kaj se tice strucne literature, tamo sam si cak i nabavio neke knjige.
Dal mi netko može reći kako da ja tamo (do Hrelića) dodjem sa ZET-om??
Sebastijan is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.03.2004., 19:59   #12
Znam da ima jedan bus koji vozi direkt na Hrelic, ali samo jednom sam isao tim busom u povratku. Inace sam isao pjesice od onog rotora di dolaze tramvaji, ili autom pa bih se sparkao u onim kucama okolnim.
Sad kad je zatoplilo nemres fulati pjesice, jer puno ljudi taj dio od tramvaja pjesaci.
goredolje is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2004., 15:57   #13
hrelic sta se tice knjiga. babe prodaju sve zivo.
zao mi je sta jutros nisam otisla po svoj primjerak Ecove 'Ime ruze'

inace tamo znam nac dobrih knjiga. vecina ih bude na srpsko-hrvatskom, al to me ne smeta. vazno je da znam procitat.
hrvatski, engleski, talijanski...daj sta das. u biti najvise volim kupovat knjige na talijanskom da mi frendovi ne mogu posuđivat
jer kad nekom posudis knjigu moras molit godinama da ti ju vrate...kako mi to ide na neku stvar
__________________
cute but psycho. things even out.
NoWa is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2004., 16:06   #14
Baš sam pregledao popis knjiga koje su mi odnijeli frendovi. Na njemu je 37 (!) naslova.

A kraj nekih piše da su ih posudili 2001. godine.

Nedostaje mi Sun-Cu, jako...
stitch is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2004., 12:31   #15
Ti bar imaš popis,
Meni fali pedesetak knjiga za koje ne znam kome sam ih posudio

Koga god pitam svi se prave ludi a ja na žalost sklerozan
Ahil is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2004., 12:57   #16
moja praksa u zadnje vrijeme: na unutrasnjoj strani korice napisem fino svoje prezime i tako obiljezim knjigu kao svoju.
kad posuđujem zapišem, jer me iskustvo naucilo d aljudi ne vracaju stvari....
sta je najgore, mrzim kad ne vrate knjige gdje je meni neka posveta..meni!!!ne njima...i onda to zadrze
__________________
cute but psycho. things even out.
NoWa is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2004., 22:16   #17
Ja sam zanat ispekao posudjujuci romane i poslije biljeznice tako da sad jednostavno pazim kome posudjujem.
I ja si napisem ime iznutra, ali mislim da je najbolje ne posudjivati, odnosno vrlo brzo poceti gnjaviti duznike. Ali bas gnjaviti...
goredolje is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.03.2004., 01:29   #18
kad je tema takva pa da vas pitam. naime posjedujem više knjiga starih, ima tu romana, poezije,ma svega čak i riječnika svih vrsta, knjiga na njemačkom, srpskom, hrvatskom, ima tu i knjiga gotikom pisanih itd itd... kniiga ima od 1880 pa na dalje no ne mladje od 1955. pisaca ima šaroliko društvo. kako to prodati, a da me žicari ne zafrknu?
__________________
no comment
fakin is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.03.2004., 09:33   #19
Quote:
fakin kaže:
kad je tema takva pa da vas pitam. naime posjedujem više knjiga starih, ima tu romana, poezije,ma svega čak i riječnika svih vrsta, knjiga na njemačkom, srpskom, hrvatskom, ima tu i knjiga gotikom pisanih itd itd... kniiga ima od 1880 pa na dalje no ne mladje od 1955. pisaca ima šaroliko društvo. kako to prodati, a da me žicari ne zafrknu?
Mogao bi prodati nama na forumu. Jel možeš napisati što imaš, poslati nekakav katalog nama?
Sebastijan is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.03.2004., 18:38   #20
fakin, ajde se baci na sastavljanje popisa onog sta imas.
i naravno, prvo taj popis posalji meni na PM da prva pokupujem ono sto me zanima
__________________
cute but psycho. things even out.
NoWa is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 09:09.