Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje

Stanovanje Gdje i kako stanujete, i kako uopće doći do vlastita stana
Podforumi: Vrt, Sam svoj majstor, Interijeri

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 11.08.2017., 18:46   #8041
Quote:
caterina kaže: Pogledaj post
Što mislite o ovoj klimi Viessmann Vitoclima 200-S 3,5 Kw https://www.viessmann.hr/hr/stambene...lima200-s.html

Tehničke podatke ima na ovoj str.
https://www.viessmann.rs/sr/porodicn...lima-200s.html

Da li su brojevi u zagradi modulacija? Grijanje 3,8 (0,6-5,13)- ako jesu da li je ta modulacija ok?
Ja nemam dobro misljenje zato sto viesmann ne proizvodi klime,isto kao i vivax grundig telefunken itd.

Nema tu skoro nikakvih podataka o toj klimi.I vrlo je tesko naci pouzdane podatke za kineze.

Viesmann obicno kupi neku kinesku klimu i nalijepi svoje ime,i onda mozda jos i zacijeni skuplje

Vrlo moguce da je to neka gree klima sa naljepnicom viesmann.

Koliko to kosta.Vjerujem da za te pare mozete kupiti i gree mozda cak i nesto brandirano.
rovaccccc is offline  
Old 11.08.2017., 18:49   #8042
prvo pitanje koliko para je klima?
uff uff is offline  
Old 11.08.2017., 18:52   #8043
3 500kn bez montaze
caterina is offline  
Old 11.08.2017., 19:04   #8044
3500 puno za klimu bez pozadine, bez servisne mreže, dijelova itd, jedna radnja ima u Hr i to je to. Definitivno ako se pokvari bude problem, u garanciji ti dužni dijelove nabavit i složit ali kasnije...tko zna, em diktirati će cijenama jer nitko drugi nema.

A parama ulazi u cijene japanca, evo fujitsu llcc 12 je bolja klima, tiša i ima izvrsnu servisnu mrežu, svaki serviser može naći dijelove za nju, a dođe 4000kuna.
uff uff is offline  
Old 11.08.2017., 19:14   #8045
Modulacija je odlicna. Viessman je odlican njemacki brand, sto se tice kotlova za grijanje, tesko da ima boljeg i - skupljeg.
Ali, kao sto rece rovac, oni ne rade klime. Tko zna cija je to zapravo klima. Za 3500 kuna ja bi radije uzeo mirai, bar ima ime i prezime, servisnu mrezu, svi podaci dostupni. Jest da malo buci i da se malo izoblici na sunce, ali sta bi sad za te pare


Sent from my iPad using Tapatalk
__________________
Edgar The Titanodur Master i Titanodur su zaštičena imena Edgar Investa. Sva prava pridržana
Edgar Consulting OPG za proizvodnju krastavaca, distribuciju toplote i optimizaciju duvanja dio je Edgar Investa
Edgar is offline  
Old 11.08.2017., 19:16   #8046
Evo i ja trebam savjet oko smještaja i odabira klime.

Slika u prilogu.

Podaci o prostoru:
- kontinent, brodsko posavska
- namjena za hlađenje, uz eventualno dogrijavanje u blagim prijelaznim razdobljima, kada je npr po danu 15-20 (pa termostat ne pali grijanje), pa predvečer padne na 5-10 ili slično. Dakle nikako u minusima.
- kuća je starija: 30cm blok opeka zidovi sa ~4cm termožbuke (dakle izolacija slaba), stolarija nekoliko godina stari 2 slojno low-e prozori
- donja etaža ~70m2 neto. Primarno treba za dnevni+kuhinja ~30m2, ali naravno da bi se očekivalo da rashladi i ostatak te etaže
- kuha se jako slabo tj nikako po ljetu unutra (a i indukcija je), međutim u kupaoni je sušilica koja daje velike količine topline. Drugih izvora topline nema dolje
- 2-3 osobe, ali preko dana se pola pola boravi unutra i vani (bašča, kuhanje ovo ono)

Probao sam u encertu dobiti, međutim iz nekog razloga za ovaj model koji sam radio, ne daje mi ispravne toplinske dobitke. Pa mi više manje ostaje odokativno.

Pošto su ljudi (punac i punica) osjetljivi na puhanje, ipak bi htjeli pogoditi da nije predimenzionirana klima, da se ne pali gasi često, već da bude taman i da lagano puše što veći postotak vremena.

Naginje, dakle odokativno, bez izračuna, Toshiba RAS 13 (3550kn)
Ima li što bolje u tom cjenovnom rangu od početnih serija japanaca? Daikin je tu negdje cjenom, Fujitsu 500kn skuplji, Mitshubishi također. Ne vidim neke prednosti istih za kontekst u kojem će se koristiti (neće grijati kad su minusi).
Da li bi bila opcija i možda ipak i ovaj noviji Vivax inverter (Midea) za ~2700kn?

Wifi i slične drangulije nisu potrebne, neki ok tajmer je dovoljan. Tipa, "upali se sutra u 13:00 i hladi u dry modu do 25. Da je kuća bolje izolirana, onda bi je ostavili i da gori 0-24. Ali nije.

Da li je smještaj koji sam označio OK?
To je jugo zapadna strana, pa bi bila vanjska na suncu, ako bismo i vanjsku na taj zid. Da li bi bilo bolje staviti u sjenu tu vanjsku? U tom slučaju, trebalo bi nadoplatiti malo instalaciju, ~6m bi bila udaljena.
Da li se te instalacije obvezno provode iznutra? Ili mogu i izvana, malo izolirane? Pošto je u planu za 2-3 godine raditi izolaciju neku, navodno.

http://i64.tinypic.com/1zgtgzt.jpg

Zadnje uređivanje City : 12.08.2017. at 02:07.
davorradman is offline  
Old 11.08.2017., 19:17   #8047
hvala
nekako mi je ime ulilo pouzdanje
Poznato ime za bojlere i sl. njemačka kvaliteta

ALi sad kad ste mi obratili pozornost, istina je da su poznati po drugim stvarima,a ne klimama


Ima li FUJITSU ASYG12LLCE onu opciju da nakon isključivanja ostane puhati da se osuši jedinica?
caterina is offline  
Old 11.08.2017., 19:17   #8048
Edgar bi odabrao toshibu, svaki dan
uff uff is offline  
Old 11.08.2017., 19:21   #8049
Quote:
caterina kaže: Pogledaj post
hvala
nekako mi je ime ulilo pouzdanje
Poznato ime za bojlere i sl. njemačka kvaliteta

ALi sad kad ste mi obratili pozornost, istina je da su poznati po drugim stvarima,a ne klimama


Ima li FUJITSU ASYG12LLCE onu opciju da nakon isključivanja ostane puhati da se osuši jedinica?

nema, mi s fujitsu llcc to ručno radimo, zato smo u kondiciji dobroj stisnemo dugme na fan mod i pustimo 10 minuta da puše pa ugasimo. Evo edgarova tošibica to ima
Al bi on ipak fujitsu uzeo da ne mora branit toshibe
uff uff is offline  
Old 11.08.2017., 19:25   #8050
ok, ručno

Zvala sam jednog montera kod mene u gradu da pitam cijenu Mirai, tip je bez da ga pitam rekao da se Toshiba u tom osnovnom modelu jako pokvarila i da on preporučuje u tom cjenovnom rangu Fujitsu

Sad da li je do toga da ima bolju maržu ili je zaista imao kvarove na Mirai, stvarno ne znam
Fujitsu je i 10% jača u grijanju
caterina is offline  
Old 11.08.2017., 19:31   #8051
Quote:
davorradman kaže: Pogledaj post
Evo i ja trebam savjet oko smještaja i odabira klime.

Slika u prilogu.

Podaci o prostoru:
- kontinent, brodsko posavska
- namjena za hlađenje, uz eventualno dogrijavanje u blagim prijelaznim razdobljima, kada je npr po danu 15-20 (pa termostat ne pali grijanje), pa predvečer padne na 5-10 ili slično. Dakle nikako u minusima.
- kuća je starija: 30cm blok opeka zidovi sa ~4cm termožbuke (dakle izolacija slaba), stolarija nekoliko godina stari 2 slojno low-e prozori
- donja etaža ~70m2 neto. Primarno treba za dnevni+kuhinja ~30m2, ali naravno da bi se očekivalo da rashladi i ostatak te etaže
- kuha se jako slabo tj nikako po ljetu unutra (a i indukcija je), međutim u kupaoni je sušilica koja daje velike količine topline. Drugih izvora topline nema dolje
- 2-3 osobe, ali preko dana se pola pola boravi unutra i vani (bašča, kuhanje ovo ono)

Probao sam u encertu dobiti, međutim iz nekog razloga za ovaj model koji sam radio, ne daje mi ispravne toplinske dobitke. Pa mi više manje ostaje odokativno.

Pošto su ljudi (punac i punica) osjetljivi na puhanje, ipak bi htjeli pogoditi da nije predimenzionirana klima, da se ne pali gasi često, već da bude taman i da lagano puše što veći postotak vremena.

Naginje, dakle odokativno, bez izračuna, Toshiba RAS 13 (3550kn)
Ima li što bolje u tom cjenovnom rangu od početnih serija japanaca? Daikin je tu negdje cjenom, Fujitsu 500kn skuplji, Mitshubishi također. Ne vidim neke prednosti istih za kontekst u kojem će se koristiti (neće grijati kad su minusi).
Da li bi bila opcija i možda ipak i ovaj noviji Vivax inverter (Midea) za ~2700kn?

Wifi i slične drangulije nisu potrebne, neki ok tajmer je dovoljan. Tipa, "upali se sutra u 13:00 i hladi u dry modu do 25. Da je kuća bolje izolirana, onda bi je ostavili i da gori 0-24. Ali nije.

Da li je smještaj koji sam označio OK?
To je jugo zapadna strana, pa bi bila vanjska na suncu, ako bismo i vanjsku na taj zid. Da li bi bilo bolje staviti u sjenu tu vanjsku? U tom slučaju, trebalo bi nadoplatiti malo instalaciju, ~6m bi bila udaljena.
Da li se te instalacije obvezno provode iznutra? Ili mogu i izvana, malo izolirane? Pošto je u planu za 2-3 godine raditi izolaciju neku, navodno.
Moji su susjedi isto naknadno radili stiropor fasadu pa su vanjsku jedinicu morali demontirati i onda opet nakon završetka fasade montirati


plaese ako znaš kako molim te smanji tu sliku
caterina is offline  
Old 11.08.2017., 19:31   #8052
ne nego je fujitsu llcc bolja od mirai 13, bez obzira na samo propuhivanje, zna montažer znanje fujitsu je seljačka klima, ono deri i radi, nema nekih 100 dodatnih opcija kao neke klime, moraš sama propuhivat, 2x stisnut gumb

Ovo ti edgar ne smije priznat, a zna i on to

tako ako štediš prstiće na 2 klika, uzmi mirai
uff uff is offline  
Old 11.08.2017., 19:39   #8053
Vidjela sam kod Ferleža na netu neku akciju kao na upit dodatni popust na Fujitsu baš ću im poslati upit da vidim da li je 4.072,50 kn krajnja cijena
caterina is offline  
Old 11.08.2017., 20:29   #8054
To se stisne fan mode i sleep tipka da se ugasi za sat vremena, da ne moras razmisljat kasnije.. naravno, za neupućene - to treba raditi samo ljeti
Nikomah is offline  
Old 11.08.2017., 21:49   #8055
Quote:
caterina kaže: Pogledaj post
Ima li FUJITSU ASYG12LLCE onu opciju da nakon isključivanja ostane puhati da se osuši jedinica?
Moja (no name) to radi, prvo mi je bilo cudno zasto se ne gasi (zatvori) kad ju ugasimo.
Sleep jos nisam bas skroz shvatila, cini mi se beskorisno, ali...
(uputstvo jesam, ali u zbilji nisam otkrila sto se dogadja ili se ne dogadja, treba vremena)
__________________
"Svi su jednaki, ali neki su jednakiji od drugih." © svinja Napoleon
kajpa is offline  
Old 12.08.2017., 00:49   #8056
Quote:
Nikomah kaže: Pogledaj post
To se stisne fan mode i sleep tipka da se ugasi za sat vremena, da ne moras razmisljat kasnije.. naravno, za neupućene - to treba raditi samo ljeti
ja na mitsubishiju samo povećam temperaturu na 31C i ostavim da lagano puše do idućeg dana, a onda samo smanjim...nema gašenja
zagi is offline  
Old 12.08.2017., 01:46   #8057
Jučer instalirana Toshiba Mirai 10-ka. Muči me što nisam siguran da ispravno funkcionira. Klima puše i reagira na komande no u sobi od 15 m2 nikako ne uspijeva spustiti temperaturu ispod 26 stupnjeva iako je namještena na Hi-power način rada i željenih 17 stupnjeva. Naime, nemam dojam da iz nje puše dovoljno hladan zrak.
Kako provjeriti/potvrditi da klima radi/ne radi?
Da li bi kod niže postavke željene temperature trebala upuhivati hladniji zrak?
marxfer is offline  
Old 12.08.2017., 07:00   #8058
Quote:
uff uff kaže: Pogledaj post
Edgar bi odabrao toshibu, svaki dan


Edgar kad je trebalo odabrao je toshibu
I to dva puta


Sent from my iPad using Tapatalk
__________________
Edgar The Titanodur Master i Titanodur su zaštičena imena Edgar Investa. Sva prava pridržana
Edgar Consulting OPG za proizvodnju krastavaca, distribuciju toplote i optimizaciju duvanja dio je Edgar Investa
Edgar is offline  
Old 12.08.2017., 07:03   #8059
Quote:
caterina kaže: Pogledaj post
ok, ručno

Zvala sam jednog montera kod mene u gradu da pitam cijenu Mirai, tip je bez da ga pitam rekao da se Toshiba u tom osnovnom modelu jako pokvarila i da on preporučuje u tom cjenovnom rangu Fujitsu

Sad da li je do toga da ima bolju maržu ili je zaista imao kvarove na Mirai, stvarno ne znamri mjeseca
Fujitsu je i 10% jača u grijanju


A da to nije isti onaj koji je agnaby montirao klimu
Ili je citao njene upise ovdje

Mirai na trzistu tri mjeseca, kak on to zna?


Sent from my iPad using Tapatalk
__________________
Edgar The Titanodur Master i Titanodur su zaštičena imena Edgar Investa. Sva prava pridržana
Edgar Consulting OPG za proizvodnju krastavaca, distribuciju toplote i optimizaciju duvanja dio je Edgar Investa
Edgar is offline  
Old 12.08.2017., 07:25   #8060
Quote:
marxfer kaže: Pogledaj post
Jučer instalirana Toshiba Mirai 10-ka. Muči me što nisam siguran da ispravno funkcionira. Klima puše i reagira na komande no u sobi od 15 m2 nikako ne uspijeva spustiti temperaturu ispod 26 stupnjeva iako je namještena na Hi-power način rada i željenih 17 stupnjeva. Naime, nemam dojam da iz nje puše dovoljno hladan zrak.

Kako provjeriti/potvrditi da klima radi/ne radi?

Da li bi kod niže postavke željene temperature trebala upuhivati hladniji zrak?


Daj malo vise informacija
Smjestaj vanjske unutarnje, kak je protekla montaza, kakva je izolacija prostora. Koja je bila pocetna sobna temp kad si je upalio i koliko sati je radila a da nije isla ispod 26


Sent from my iPad using Tapatalk
__________________
Edgar The Titanodur Master i Titanodur su zaštičena imena Edgar Investa. Sva prava pridržana
Edgar Consulting OPG za proizvodnju krastavaca, distribuciju toplote i optimizaciju duvanja dio je Edgar Investa
Edgar is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 19:23.