Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje

Stanovanje Gdje i kako stanujete, i kako uopće doći do vlastita stana
Podforumi: Vrt, Sam svoj majstor, Interijeri

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 16.08.2017., 16:06   #8181
znam mitsu hj, imam još u slikama, on je došao meni identično kao i fujitsu llcc, to je razlog što ga nisam uzela, uzela jaču za iste pare.
uff uff is offline  
Old 16.08.2017., 16:13   #8182
Quote:
Edgar kaže: Pogledaj post
hm, možda te nije shvatio, primio signal od daljinskog?
shvati on mene jako dobro, probo sam to vec 5x barem...
Quote:
Edgar kaže: Pogledaj post
to je razlika od 3C morao bi se upaliti, mislim ak se pali na powerful......
Morao bi, da. To i ja velim
Quote:
Edgar kaže: Pogledaj post
kak radi taj powerful...šta kaže u manuelu, zada si automatski nižu temp ili šta?
Powerfull radi 10tak min i sluzi za maksimalno brzo hladjenje prostora u tih 10min sto ce odradit, a nakon toga se smiri i odzava postavljenu temp.
Quote:
Edgar kaže: Pogledaj post
klaisčni primjer predimenzioniranja. 3,5kw za 9m2
Ma nemoj, a sto bi ti sa dodatnih 18-25m2 (jer i kuhinja je spojena pa teoretski raste na 25m2)?
Quote:
Edgar kaže: Pogledaj post
ovih dodatnih 18...ne znači nužno da uspije potjerati kroz vrata dovoljno da rashladi ostatak,
O potjera potjera...koristim je 9mj valjda znam i grijanje i hladjenje radi super - kad radi.
Quote:
Edgar kaže: Pogledaj post
prije bi rekao da postigne zadanu u tih 9m2 i onda stane
Ne, jer vidim na termometru da je toplije, a i osjetim onu vlagu u zraku kao kad zagasis klimu, takodjer osjetim vrucinu, a klima se ne pomice, onda spustim jos temp na 22 il manje i takodjer ne proradi...

Jos jednom velim, dok radi, dobro hladi svih 9 + 18 + 7 m2, zadovoljan sam sa time. Drugacije nije moglo inace bi ju u dnevni stavio al jbg neizvedivo.

Dok hladim samo 9m2, a radim to po noci dok spavam onda koristim economy mode, stavim na 26c, puhanje na quiet i to mi je savrseno jer klima mi je iznad glave prakticki, a skroz je necujna, ok nesto sitno ali savrseno prihvatljivo.

No jucer me izludila jer cijelu noc nije htjela hladit! Danas opet normalno radi...

Ne trazim ja neko magicno rjesenje od vas, samo se malo jadam jer znam da je problem zasad nemoguce rijesit dok ne crkne skroz, ima jos 4god garancije pa se nadam da bude u tom roku ili ako ce slucajno se to dogodit dok mi dodu servis radit pa da uspijem pokazat serviseru...
Astral07 is offline  
Old 16.08.2017., 17:21   #8183
Poz.
Prvi put kupujem klimu! Mislia sam kupit ovaj model od samsunga 3.5kw
Samsung AR12MSFPEWQNEU. Oko 3300kn.
Dodatne informacije
Težina: 33,80 kg
Model:
AR12MSFPEWQNEU
Inverter
Kapacitet hlađenja: 3.5kW
Kapacitet grijanja: 3.5kW
POWERboost tehnologija i osmopolni inverterski motor omogućuju učinkovitiji rad s manje vibracije i buke, brže hlađenje te smanjenu potrošnju energije.
SEER: 6.1W
SCOP: 3.8W
Tihi rad
Antibakterijski zaštitni sloj
Antivirusni zaštitni sloj
Antialergijski filter
3-Care Filter (protiv prašine, virusa, alergena, bakterija)
Good Sleep Mode
Odvlaživanje
Brzo hlađenje
Auto Restart
Samostalno čišćenje
Pametna dijagnostika
Plastično kućište vanjske jedinice
Energetska učinkovitost hlađenje: A++
Energetska učinkovitost grijanje: A
dimenzije:
unutarnja jedinica: š/v/d 82×28.5×21.5cm, 59dB
vanjska jedinica: š/v/d 66×47.5×24.2cm, 65dB
…........

Ima li šta bolje za tu lovu?
Koristia bi je za grijanje (split)
I liti kad je baš vruce kao sad nedavno kad je bilo preko 40.
Do 30 -33 stupnja se da izdržat, ali 40 je previše
gloginjaR is offline  
Old 16.08.2017., 18:14   #8184
Koliko m2 mislis grijati
U splitu bi ti vjerojatno prosao za grijanje, ali ovdje na forumu ti nitko 'normalan' nece preporuciti za grijanje kineza i koreanca
Za tek nesto malo vise novaca dostupni su tu ulazni modeli japanca, recimo toshiba mirai za 3500 ili netko stavio neki dan daikina za 3750 za 4000 dobijes fujitsu itd
Ak nije problem daj jos tih par stotki vise pa si miran
Klimamsemne kupuje za,kratkorocnu optrebu nego dugorocnu pa tih par sto kuna nebi trebalo biti problem, ili?
__________________
Edgar The Titanodur Master i Titanodur su zaštičena imena Edgar Investa. Sva prava pridržana
Edgar Consulting OPG za proizvodnju krastavaca, distribuciju toplote i optimizaciju duvanja dio je Edgar Investa
Edgar is offline  
Old 16.08.2017., 18:27   #8185
astral

Lijepo kazes dok radi dobro radi. Ali,pitanje je zasto prestaje raditi.
Za 35m2 nije preimenzionirana ali je smjestena u 9m2 i moguce da postigne zadanu u tom prostoru i onda stane pa ne stigne ostatak ohladiti, bez obzira na tvoj osjecaj hladnoce
A i tko zna koju temp mjeri njen senzor
Nije li next rekao da mozes u postavkama kalibrirati senzor temp, ono sto mjeri?
Pa vidi to, malo,se poigraj s tim
Jasno mi je sto znaci powrful, imda radi onda max snagom, pitanje je glasilo sta radi u tom powerul modu, kod toshibe simsam zada, bez promijene prikaza na daljinskom za 2c nizu zadani, recimo 22 umjesto 24 i onda tako radi pola sata. Sam sebi kaze da mora postici nizu zadanu i ubaci u turbo mod i puse i hladi ko bijesan. Da li je tako kod fujitsu? Ako je, imto ti funcionira zastomonda nece kada rucno zadas 2 c nizu?

I nije li vec bilo,recenomna forumu da kod llcc znala,poblesaviti elektronika i da pocne puhati ko uragan sam od sebe, to se odnosilo na grijanje, nitko nije reako jel se to desavalo i na hladjenju

Da li mozes popratiti na svom termostatu koja je temp kad se ugasi koja je kad se ponovo upali bez tvoje intervencije, bez da promijenis zadanu, da vidimo s kojom histerzom ukljucenja radi. Bilo bi dobro kad bi imao termostat s prikazom min max temp, kad skuzis da se ugasi resetiras i poslije x sati, ak te nema doma vidis min max temp unutar kojeg se kretala sobna temp. Ako,je to vise od 1-1,5 c onda je definitivno sumjivo
__________________
Edgar The Titanodur Master i Titanodur su zaštičena imena Edgar Investa. Sva prava pridržana
Edgar Consulting OPG za proizvodnju krastavaca, distribuciju toplote i optimizaciju duvanja dio je Edgar Investa
Edgar is offline  
Old 16.08.2017., 20:41   #8186
Da ma potpuno mi je jasno sto zelis reci ali vecinom su (i po noci) vrata sobe otvorena i nema izolacije kao sto sam rekao. Vrlo brzo se osjeti toplina u sobi cim se ugasi klima. Vec sam provjerio sobnim termostatom i temp je bila 26c u trenutku kada sam joj rekao 22c, a ona miruje...

No dobro i to sto kazes pogledat cu upute i proucit neki dan kad budem dulje doma tocno kako radi pa mozda i kalibrirat senzor ako se moze pa cemo vidjet. Thanks
Astral07 is offline  
Old 16.08.2017., 22:23   #8187
da, prvo kalibriraj senzor, kad fujitsu već ima tu opciju
zatim dobro, ali zbilja dobro poprati kretanje sobne temp i rad klime
i zapisuj
zadan 24, došla do 25 i ugasila se upalila na 27 i slično
ak misliš zvati servis moraš to dobro poprati da bi imao argumenat ak misliš da ne radi dobro inače će te otkantati, toga si si sam svjestan

naravno provjeri u instalation manuelu jeli pozicija klime dobra, bočni razmaci do prepreke, razmak od plafona, visina od poda isl
__________________
Edgar The Titanodur Master i Titanodur su zaštičena imena Edgar Investa. Sva prava pridržana
Edgar Consulting OPG za proizvodnju krastavaca, distribuciju toplote i optimizaciju duvanja dio je Edgar Investa
Edgar is offline  
Old 16.08.2017., 23:01   #8188
Astral, na prvu meni taj tvoj problem izgleda definitivno kao kvar.. jer nije da si tek stavio klimu, do sad je radila kako treba a sad u istim uvijetima neće ubacit u brzinu.
Ne znam zašto nisi probao spustit zadanu na najniže tj. 18 pa da vidiš hoće li onda raditi.. Powerful na fujitsu više se ne sjećam ali mislim da jednostavno opali maksimum koliko može dati i tako radi 20 minuta ili dok ne postigne zadanu.

Vjerojatno senzor otišao
Nikomah is offline  
Old 16.08.2017., 23:14   #8189
Imam isti problem kao i Astral.
Klima je Daikin Ftx35 km i kad ponekad neće da se pokrene. Nikad u startu, nego kad recimo dođe blizu zadane temp (26 - mjerivo na drugoj strani sobe) ona ugasi.
Nekad i kad prebacim fan sa max na auto stane.
I sad bi ja da i dalje puse hladno pa probam sve... Temp na minimum, mislim da je 18, fan brzine, pa i pali/gasi klimu - ona ne mrda neko vrijeme od 3-5 min tek onda krene.
Montirana je nedavno.
Alfa Romeo is offline  
Old 16.08.2017., 23:48   #8190
da li tih 3-5 min mjeriš od kada je klima stala ili od kad si ti reagirao i smanjio na min zadanu temp?

naime, pada mi napamet da svaka klima ima zaštitu, ne pali kompresor 3 min od kad se ugasio....recimo povećaš zadanu, klima stane, pa se predomisliš i smanjiš opet, ona ne mrda 3 min...to je neka kao zaštita, tak meni piše u uputstvima od suzumija, a pisalo je i kod starog haiera

a to što ti se ugasila je do loše modulacije, što god rovac sad rekao, očigledno tvom prostoru treba manje kw za održavanje te zadane temp nego što klima može dati u datom trenutku

a kad kompresor stane, ne mrda slijedeće 3 min što god ti radio
__________________
Edgar The Titanodur Master i Titanodur su zaštičena imena Edgar Investa. Sva prava pridržana
Edgar Consulting OPG za proizvodnju krastavaca, distribuciju toplote i optimizaciju duvanja dio je Edgar Investa
Edgar is offline  
Old 17.08.2017., 00:35   #8191
Quote:
Edgar kaže: Pogledaj post
da li tih 3-5 min mjeriš od kada je klima stala ili od kad si ti reagirao i smanjio na min zadanu temp?

naime, pada mi napamet da svaka klima ima zaštitu, ne pali kompresor 3 min od kad se ugasio....recimo povećaš zadanu, klima stane, pa se predomisliš i smanjiš opet, ona ne mrda 3 min...to je neka kao zaštita, tak meni piše u uputstvima od suzumija, a pisalo je i kod starog haiera

a to što ti se ugasila je do loše modulacije, što god rovac sad rekao, očigledno tvom prostoru treba manje kw za održavanje te zadane temp nego što klima može dati u datom trenutku

a kad kompresor stane, ne mrda slijedeće 3 min što god ti radio
Od kad je stala.
Vjerojatno je do toga što kažeš jer taj Daikin ima visok minimum. Klima hladi prostor koji nema nikakvu izolaciju.. nekih 15-17 m2 kad je zatvorena da ne hladi kuhinju. Prozori stari 50 g kroz koje bi i podeblja gusterica našla prolaz Tako da da je slabiji model mislim da bi se namučio na 39 koliko je bilo pred neko vrijeme - sa otvorenim vratima prema kuhinji.
Bitno da nije neki kvar ili loša montaža (makar mislim da su stavili oko 2 m umjesto 3 koliko daikin propisuje).

Ne volim to, naučen sam na kompletnu kontrolu..
da joj mogu uploadirati custom firmware pa peri deri kako te volja kao na mobitelu ili vejpalici :P

Ali klima je u majčinom stanu i ona zadovoljna....
Alfa Romeo is offline  
Old 17.08.2017., 06:18   #8192
Da je 3,5 kw za 15m2 pa makar i neizoliranih, za sta bi bila klima od 2,5 za špajzu? U kojem si dijelu hrvatske?


Sent from my iPad using Tapatalk
__________________
Edgar The Titanodur Master i Titanodur su zaštičena imena Edgar Investa. Sva prava pridržana
Edgar Consulting OPG za proizvodnju krastavaca, distribuciju toplote i optimizaciju duvanja dio je Edgar Investa
Edgar is offline  
Old 17.08.2017., 06:20   #8193
Zar daikin ne propisuje min 1,5? Ja nisam citao ali tako su govorili ljudi ovdje


Sent from my iPad using Tapatalk
__________________
Edgar The Titanodur Master i Titanodur su zaštičena imena Edgar Investa. Sva prava pridržana
Edgar Consulting OPG za proizvodnju krastavaca, distribuciju toplote i optimizaciju duvanja dio je Edgar Investa
Edgar is offline  
Old 17.08.2017., 07:01   #8194
Quote:
Edgar kaže: Pogledaj post
Koliko m2 mislis grijati
U splitu bi ti vjerojatno prosao za grijanje, ali ovdje na forumu ti nitko 'normalan' nece preporuciti za grijanje kineza i koreanca
Za tek nesto malo vise novaca dostupni su tu ulazni modeli japanca, recimo toshiba mirai za 3500 ili netko stavio neki dan daikina za 3750 za 4000 dobijes fujitsu itd
Ak nije problem daj jos tih par stotki vise pa si miran
Klimamsemne kupuje za,kratkorocnu optrebu nego dugorocnu pa tih par sto kuna nebi trebalo biti problem, ili?
Mislim dnevni boravak 3.5m x 6m. I soba je 3.5x 4m
Molim te moš mi dat neke konkretne modele? Do 3500kn
Ili bar koje firme su "poudane, kvalitetne" ?
Hvala
gloginjaR is offline  
Old 17.08.2017., 08:54   #8195
Quote:
Edgar kaže: Pogledaj post
Da je 3,5 kw za 15m2 pa makar i neizoliranih, za sta bi bila klima od 2,5 za špajzu? U kojem si dijelu hrvatske?


Sent from my iPad using Tapatalk
Rijeka. Sa kuhinjom ima 33 m2. Po zimi će mislim svaka dodatna snaga dobro doći jer kad zapuše osjetiš kako je prošlo kroz stara vrata i prozore.
Alfa Romeo is offline  
Old 17.08.2017., 08:55   #8196
Quote:
Edgar kaže: Pogledaj post
Zar daikin ne propisuje min 1,5? Ja nisam citao ali tako su govorili ljudi ovdje


Sent from my iPad using Tapatalk
U installation manualu stoji 3m.
Alfa Romeo is offline  
Old 17.08.2017., 09:05   #8197
Za 33m2 je ok, ali je smještena u manjoj prostoriji u kojoj očito prije dostigne zadano jer ne uspije u drugu dobaciti dovoljno brzo
nisam čitao manuel od daikina, očigledno za neke piše 1,5m za neke 3m ako ti sad tako kažeš
__________________
Edgar The Titanodur Master i Titanodur su zaštičena imena Edgar Investa. Sva prava pridržana
Edgar Consulting OPG za proizvodnju krastavaca, distribuciju toplote i optimizaciju duvanja dio je Edgar Investa
Edgar is offline  
Old 17.08.2017., 11:17   #8198
Kakva je odjednom navala klima koje prestaju sa duvanjem u hladjenju.
Sta se to desava sa klimama.
Moja ni jedna klima ne zaustavlja duvanje u hladjenju,vanjska jedinica hoce da pravi pauze,ali unutarnja duva non stop kako sam zadao.
Moj fujtisu tako radi,i daikin,i lg je tako radio.

Sad odjednom mnoge klime nesto staju,ne kontam.

Sto se tice tog daikin i visokog minimuma,imate li mjerac da to provjerite.

Ja svog daikina ftxb35c vidio kako trosi 104w u minimumu i hladi,to je nize on vecine uredjaja na trzistu.

Fujitsu ne znam da li sam vidio ispod 300w ali ok logicno to je klima sa velikom snagom nije joj zamjerit jer je pravljena za vece stvari,veci prostor.

Jel vam klima stoji u mode COOL i pokrecete li ekonomy opciju.
Da slucajno niste stavili u mode AUTO pa tako radi cudno.

Nije zar svaki model danas drugacije programiran
rovaccccc is offline  
Old 17.08.2017., 11:26   #8199
Ja koristim cool opciju, a po noci koristim i economy + quiet jer stvarno lagano samo treba hladit cisto da je ugodno spavat. Najcesce dolazi do problema upravo u toj kombinaciji. Znam se probudit usred noci i skuzim da je klima isto zaspala, a probudio sam se zbog vrucine...OK to je bilo jednom do sad.

Inace jucer je radila vrhunski cijeli dan i pratio sam temp na sobnom termometru - drito na 25 stane puhat ako je postavljeno 25. Znaci ne vjerujem da mi je senzor otiso, ali mozda se nekad zblajsa. Jucer nije. Vidjet cemo...
Astral07 is offline  
Old 17.08.2017., 11:40   #8200
ne vjerujem da je do senzora
stari haier je isto čudno radio, pa promijenio senzor (60kn) i sve po starom, isto se nastavilo s novim suzuijem ras10, zaključio da je pogrešnog smještaja unutarnje jedinice

rovac, 104w nije nikakv problem za postići, ali ne pri 27/35C vanjska unutranja

astral, ako staviš quiet, znaći lagano puše i ne dobacuje daleko zrak, smještena je još u malom prostoru, i brzo postigne temp oko sebe pa se zaustavi, može biti i radi toga
__________________
Edgar The Titanodur Master i Titanodur su zaštičena imena Edgar Investa. Sva prava pridržana
Edgar Consulting OPG za proizvodnju krastavaca, distribuciju toplote i optimizaciju duvanja dio je Edgar Investa

Zadnje uređivanje Edgar : 17.08.2017. at 12:00.
Edgar is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 02:20.