Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje

Stanovanje Gdje i kako stanujete, i kako uopće doći do vlastita stana
Podforumi: Vrt, Sam svoj majstor, Interijeri

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 17.08.2017., 11:53   #8201
Quote:
Edgar kaže: Pogledaj post
rovac, 104w nije nikakv problem za postići, ali ne pri 27/35C vanjska unutranja
Edgare ja mislim da nema potrebe dodatno komplikovati temo koja je i bez toga toliko iskomplikovana pa ljudi ne mogu da shvate skoro nista iz ovoga o cemu se sve pise.

Vidi ja nisam gledo koji su bili uslovi.Upalio sam da se hladim.Pratio fujitsua kad se hladim spusta se do 300w i onda ode na pauzu,nisam detaljisao sa postavkama da vidim moze li jos malo navuc dole.

Isto tako upalio daikina da se hladim,ali on mi je spojen u uticnicu u garazi posto struja ide na vanjsku.I tako se mi hladimo ja otisao nesto do garaze i iznenadim se klima trosi oko 100w i jos modulira malo gore malo dole.

Znaci ovaj moj daikin ima modulaciju jako nisku,ali ja to dzaba pisem mjesecima,opet na forumu moj daikin ima losu visoku modulaciju.

Toshiba slovi kao nesto sto ima nisku modulaciju inace.

Evo sta kaze toshiba u manualu za suzumi 13.



Suzumi 13 ima minimum po spec 300w kad je toplije vani do 200w kad je manje toplo vani.

Ako je to ispravan podatak iz toshibe onda daikin ftxb35c ide daleko ispod toga.
rovaccccc is offline  
Old 17.08.2017., 12:02   #8202
nemam pojma jel ispravan podatak, nemam ras13 da provjerim
poanta je da može niže od deklariranog minimuma od 300w u ovom slučaju
__________________
Edgar The Titanodur Master i Titanodur su zaštičena imena Edgar Investa. Sva prava pridržana
Edgar Consulting OPG za proizvodnju krastavaca, distribuciju toplote i optimizaciju duvanja dio je Edgar Investa
Edgar is offline  
Old 17.08.2017., 14:36   #8203
Rovac, ne znam, al moj fujitsu prestaje s puhanjem nekih 10ak sekunda otkako se ugasi kompresor, ugasi se kompresor, smanji brzinu puhanja i tako 10-15 s i onda skroz stane. I primijetio sam da ako stavim brzinu puhanja na "auto" u hlađernju (možda i u grijanju to nisam pratio još) nikad ne radi u 1. brzini nego u 2. pa se gasi. A mislim da čak u 2. brzini ne spušta ispod 200W iz utičnice, čak možda ni ispod 250, to ću još provjeriti. Dok ako mu zadam fan brzinu na 1 crticu onda sam ga viđao i na 150W.

p.s. evo upravo provjereno, zatvorio vrata da sve bude korektnije.

znači krene kompresor, nakon 30s krene i puhanje na drugoj brzini, - dođe taman do 599W i onda dolje do 250W tu se zadražao i ugasio opet, znači od kretanja kompresora do gašenja kompresora je trajalo 3min 20sec, onda još minuta puhanja bez rada kompresora pa 2min i 10sec mirovanja i onda opet kreće, nisam odmah pogledao ali kad sam ustao vidim drži na 250W i tako 2min i 18 sec, pa onda 54 sec puhanja (u 1. brzini), 1:30 mirovanja, 40 sec ubrzavanja bez puhanja, pa 2:25 rada itd itd..

to je sve pod Eco mode - nedavno sam ga uključio a inače mi stalno isključen, temperatura na termometru 23,5 C, termometar pomaknut uz zid koji je dalje od dužine kojom puše klima na visinu oko 1,8m
Ali mislim da jednako radi i u običnom mode-u samo eto eco mode ograniči maksimalnu snagu na 70% maksimalne snage kompresora, i podigne podešenje za 1C od onog koje piše na daljinskom.
Vani 32°C.

Jel imaju te tablice za kapacitete min nom max i za fujitsu? Ne mogu ih nigdje naći..

Zadnje uređivanje Nikomah : 17.08.2017. at 15:11.
Nikomah is offline  
Old 17.08.2017., 15:28   #8204
Quote:
Nikomah kaže: Pogledaj post
Rovac, ne znam, al moj fujitsu prestaje s puhanjem nekih 10ak sekunda otkako se ugasi kompresor, ugasi se kompresor, smanji brzinu puhanja i tako 10-15 s i onda skroz stane. I primijetio sam da ako stavim brzinu puhanja na "auto" u hlađernju (možda i u grijanju to nisam pratio još) nikad ne radi u 1. brzini nego u 2. pa se gasi. A mislim da čak u 2. brzini ne spušta ispod 200W iz utičnice, čak možda ni ispod 250, to ću još provjeriti. Dok ako mu zadam fan brzinu na 1 crticu onda sam ga viđao i na 150W.

p.s. evo upravo provjereno, zatvorio vrata da sve bude korektnije.

znači krene kompresor, nakon 30s krene i puhanje na drugoj brzini, - dođe taman do 599W i onda dolje do 250W tu se zadražao i ugasio opet, znači od kretanja kompresora do gašenja kompresora je trajalo 3min 20sec, onda još minuta puhanja bez rada kompresora pa 2min i 10sec mirovanja i onda opet kreće, nisam odmah pogledao ali kad sam ustao vidim drži na 250W i tako 2min i 18 sec, pa onda 54 sec puhanja (u 1. brzini), 1:30 mirovanja, 40 sec ubrzavanja bez puhanja, pa 2:25 rada itd itd..

to je sve pod Eco mode - nedavno sam ga uključio a inače mi stalno isključen, temperatura na termometru 23,5 C, termometar pomaknut uz zid koji je dalje od dužine kojom puše klima na visinu oko 1,8m
Ali mislim da jednako radi i u običnom mode-u samo eto eco mode ograniči maksimalnu snagu na 70% maksimalne snage kompresora, i podigne podešenje za 1C od onog koje piše na daljinskom.
Vani 32°C.

Jel imaju te tablice za kapacitete min nom max i za fujitsu? Ne mogu ih nigdje naći..
Slicnim nacinom kako si naveo radi i meni Fujitsu ASYG12LLCC, namjesteno na COOL i ventilator na AUTO (ili bilo koja brzina ventilatora) ili u DRY modu sa ventilatorom automatski na AUTO.
__________________
Preporucam se, sa stovanjem!
Cilim is offline  
Old 17.08.2017., 15:40   #8205
čekaj malo hoćeš reći da se vama klime pale i gase svakih par minuta? par minuta rade par min stanu pa ajmo opet?


Ah, blaženi moj suzumi.....
__________________
Edgar The Titanodur Master i Titanodur su zaštičena imena Edgar Investa. Sva prava pridržana
Edgar Consulting OPG za proizvodnju krastavaca, distribuciju toplote i optimizaciju duvanja dio je Edgar Investa
Edgar is offline  
Old 17.08.2017., 15:45   #8206
Meni je nevjerovatno koliko vec koristim klime i svaka klima mi u hladjenju puse non stop,a ja i ne zelim drugacije,sad kad ovo citam imam osjecaj da sam imao srecu izgleda kad sam birao modele koje cu kupit.

Jer nisam ni znao da neki modeli rade drugacije od ovoga.

Fujitsu nocria u COOL i fixno brzini 2 uvijek duva bez obzira sta radi vanjska jedinica,a cesto pauzira vanjska.

Daikin ftxb isto
Daikin ftx gv isto
Cak je i lg radio isto
rovaccccc is offline  
Old 17.08.2017., 15:54   #8207
Da, i mene je iznenadilo kad sam sad baš detaljno pozorno pratio.. ali treba uzet u obzir da je riječ o 16 kvadrata, jer inače mi je dnevna stalno otvorena a sad sam radi testa/ujednačenosti zatvorio vrata.. resetirao sam termometar i vidim održava temperaturu od 23.6 min do 23.8 max, znači super.. makar sam nekoliko puta otvarao i zatvarao vrata dok ulazim i izlazi.. uglavnom ostavio sam klimu da tako radi a prije odlaska iz stana sam postavio prvu brzinu puhanja... primijetio da i kod prve brzine sve isto, ode do 600 i odmah se lagano vraća i ustali na 250 (par wata manje zbog manje brzine ventilatora).

A sad je pitanje zašto ne modulira na niže (čak ni u prvoj brzini puhanja) a znam da sam ju viđao i niže - a odgovor je vjerojatno u tome što je vanjska baš na udaru sunca pa mislim da je to korigirano i time, znači modulacija od 150 je moguća ali kad je vani npr. 24 °C.
Nikomah is offline  
Old 17.08.2017., 15:55   #8208
i moj stari kramp od haiera....on je čak imao i lampicu za kompresor, kad bi svjetlila znači kompresor radi, kad bi se ugasila, kompresor stane ali nastavi puhati

znala se i ugasiti skroz, ono digne krilica i stane ful, al tak kad stane ne bi se palila neznam pola sata ili više

jel to taj proslavljeni fujitsu? da se svako malo pali i gasi?
__________________
Edgar The Titanodur Master i Titanodur su zaštičena imena Edgar Investa. Sva prava pridržana
Edgar Consulting OPG za proizvodnju krastavaca, distribuciju toplote i optimizaciju duvanja dio je Edgar Investa
Edgar is offline  
Old 17.08.2017., 15:55   #8209
Quote:
rovaccccc kaže: Pogledaj post
Meni je nevjerovatno koliko vec koristim klime i svaka klima mi u hladjenju puse non stop,a ja i ne zelim drugacije,sad kad ovo citam imam osjecaj da sam imao srecu izgleda kad sam birao modele koje cu kupit.

Jer nisam ni znao da neki modeli rade drugacije od ovoga.

Fujitsu nocria u COOL i fixno brzini 2 uvijek duva bez obzira sta radi vanjska jedinica,a cesto pauzira vanjska.

Daikin ftxb isto
Daikin ftx gv isto
Cak je i lg radio isto
Možda zbog hvatanja što boljeg SCOPA pa su (neki) proizvođači počeli gledat svaku lipu, tj. svaki vat da se uštedi pa da dobiju što bolju ocjenu iako i sami znaju da je bolji taj stari sistem, moja je klima iz 2012.e
Nikomah is offline  
Old 17.08.2017., 15:57   #8210
Quote:
Edgar kaže: Pogledaj post

jel to taj proslavljeni fujitsu? da se svako malo pali i gasi?
?? nije mi jasno pitanje pa ako možeš pojasniti
Nikomah is offline  
Old 17.08.2017., 16:04   #8211
Ma meni su sve te modulacije ok do 300w minimum,ja i ne pricam o tome.

Moja klima je jos starija.Mislim moj model je isto tu negdje 2012,ali je nocria na trzistu vec dugo prije toga.

Ja samo pricam o tome sto neke klime zaustavljaju ventilator na unutrasnjoj jedinici kad kompresor ode na pauzu u hladjenju.To nisam uopce znao da neke klime rade.

Ali imamo i druga misljenja.Koliko se sjecam batman je tako navikao na hitachi da zaustavlja ventilator kad su pauze kompresora,pa mu ne odgovara nacin toshibe kad puse non stop u hladjenju.

U grijanju inace sve klime zaustavljaju ventilator kad su pauze,ali tako treba i mora.
rovaccccc is offline  
Old 17.08.2017., 16:07   #8212
Sama klima se ne zatvara (krilca ostaju otvorena) ali da, prestane puhanje na neko vrijeme pa kad skuzi da je temp porasla onda opet lagano puhne. Ovisi o dosta faktora kako se ponasa...

O LLCC pricam.
Astral07 is offline  
Old 17.08.2017., 16:26   #8213
Quote:
Edgar kaže: Pogledaj post
čekaj malo hoćeš reći da se vama klime pale i gase svakih par minuta? par minuta rade par min stanu pa ajmo opet?


Ah, blaženi moj suzumi.....
Kod mene bas i nije tako ucestalo (svakih 2 , 3 minute) kao sto pise Nikomah, traje to malo duze minuta ali postupak je slican, moja LLCC je iz 2016.god., kao sto pise Astral07 ovisi o vise faktora i prostor u kojem je ima 25 m2.
__________________
Preporucam se, sa stovanjem!
Cilim is offline  
Old 17.08.2017., 16:39   #8214
Kada sam prije desetak kupovao klimu, upravo sam tražio takvu koja se zaustavi jer ne volim kad samo vrti zrak. Nitko mi nije mogao jamčiti da im klima tako radi pa sam na kraju kupio Sanyo i još uvijek me smeta što se ne gasi kada dostigne zadanu temperaturu, već samo puše bez hlađenja.

Ima nas svakakvih

Usput, nedavno sam kupio jednu Bergen klimu (neka Gree izvedenica) od 5kW i montirao ju na neizolirani tavanski prostor (crijep, folija, daske) od stotinjak kvadrata. Klima je uspijevala, u ove vruće dane od 35°C, spustiti temperaturu prostora s 33°C na 28°C za dva sata. Uz konstantno puhanje sasvim dovoljno za ugodan boravak. I klima nije vakuumirana, rekao je majstor da ne radi vakuumiranje za cijevi kraće od 7m.
dj108 is offline  
Old 17.08.2017., 17:25   #8215
majstor ti je loš Kao i onom što mu za običan kondenzator želi naplatiti kao da je zlatan.

meni fino odgovara llcc, temperatura nikad puno mi nije različita i ne ide razlika više od pola stupnja od zadate, a mjerim van kuta puhanja, u drugom kutu, najudaljenije od klime.

A odgovara mi i za spavanje, jako mi blizu krevetu i super mi je, nema propuha a fino ohladi. Ja sam zadovoljna. Iskreno zaboravim da uopće i radi, sve do fiskulture.
uff uff is offline  
Old 17.08.2017., 20:12   #8216
Quote:
Edgar kaže: Pogledaj post
nemam pojma jel ispravan podatak, nemam ras13 da provjerim
poanta je da može niže od deklariranog minimuma od 300w u ovom slučaju
Stavljao sam ja slike na forum da Suzumi Plus 10-tka radila na 174w u hlađenju.

Nisam pratio vanjsku temperaturu a unutarnje je oko 24c.
BatmanBg is offline  
Old 17.08.2017., 20:28   #8217
Quote:
uff uff kaže: Pogledaj post
majstor ti je loš Kao i onom što mu za običan kondenzator želi naplatiti kao da je zlatan.
Ne bih išao tako daleko. Znam čovjeka, radi godinama i montirao je stotine klima. Kaže da je tzv. propuhivanje sasvim dovoljno za kraće cijevi.
Ako nešto ne bude u redu, popravit će.
dj108 is offline  
Old 17.08.2017., 21:14   #8218
Quote:
dj108 kaže: Pogledaj post
Ne bih išao tako daleko. Znam čovjeka, radi godinama i montirao je stotine klima. Kaže da je tzv. propuhivanje sasvim dovoljno za kraće cijevi.
Ako nešto ne bude u redu, popravit će.
uz to što je loš majstor je i kriminalac
Propuhavanje je najgore što ti mogao napraviti, to je puštanje freona u atmosferu, s svojim stotinu klima napravio je malu ozonsku rupu.

Osim što je lijenčina jer mu se ne nosi obavezna oprema, je grozan majstor, lažov i kriminalac, jer to puštanje freona u zrak je kriminalno.
Klima se mora vakumirati, tako je propisano od proizvođača, pa da instalacija i od pola metra. Laže ako tvrdi drugačije,a lako možeš provjerit ko laže, u svakim uputama za instalaciju piše da se obavezno mora vakumirati.


Mislim njemu jest u interesu da ti se klima što prije pokvari pa neće vakumirat, a ti bi trebao pazit na to, jer tebi je u interesu da ti radi što duže, dugi niz godina.
uff uff is offline  
Old 17.08.2017., 21:14   #8219
Quote:
dj108 kaže: Pogledaj post
Ne bih išao tako daleko. Znam čovjeka, radi godinama i montirao je stotine klima. Kaže da je tzv. propuhivanje sasvim dovoljno za kraće cijevi.
Ako nešto ne bude u redu, popravit će.
pa zbog takvih majstora je uvrjieženo mišljenje na forumu da klima ako nadživi 10 godina da je to super.. pa naravno kad se tako radi montaža,

uz pravilnu montažu, sa vakumiranjem i to s mikronskim mjeračem vakuuma pa da se vidi točno koliko pušta i jel treba popraviti neki spoj..

često puta treba tipa vakumirati 15 minuta pa onda kad se uspostavi određeni vakum još dodatnih 40ak minuta da izađe (ispari) sve što treba izaći...
i to naravno treba vakuum pumpe održavati i znati koliko ispravno rade jer ljudi koji koriste vakuum pumpe često ih ne pregledavaju i uopće ne znaju koliki vakuum mogu postići njihove pumpe.. ne održavaju ih ne mijenjaju ulje..


E, kad se tako pedantno odradi ugradnja klime, klima može preko 20 godina raditi..
Nikomah is offline  
Old 17.08.2017., 21:21   #8220
Meni kad nudila kavu, odmah rekli to ćemo kad vakumiramo piti zbog toga vremena. Zato mi dobili privatno još 2 posla van firme, za klime koje nisu u garanciji sređivat, Jer ispali pošteni i nisu me pokušali preveslat.
uff uff is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 00:02.