Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Automobili

Automobili Život na kotačima
Podforumi: Nautika, Motori i skuteri, Autoplin

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 21.03.2017., 18:26   #61
Nadam se da će Ruting biti široke ruke prema svima nama i da će nabit takvu cijenu ovoj Hondi da će svi popadati u nesvjest,jer takvu gadost treba što manje ljudi vidjeti,a pogotovo djece koja će dobit noćne more. Jebena tragedija od dizajna je ta Honda.

Na šta su oni spali nakon 8 generacije koja je i dan danas(kada vidiš očuvan primjerak,a pogotovo Type R) stvarno predivna,i danas se okrenem za njom. Ovo sve nakon su crtali lobotomirani kosooki narkomani ozračeni Fukušimom.
DrVelečasni is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2017., 20:09   #62
Vaše molbe će sigurno biti uslišene 😜
babanghida is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2017., 22:43   #63
Siguran sam da će hrpa ljudi srednjeg staleža podizat kredite i kupit novu Hondu za skoro 200.000kn, za godinu dana će ih bit puno na našim cestama, i istovremeno će kukat kak se nema para i kak se teško živi. Takav auto prosječan hrvat ne bi smio kupit jer si ga ne može priuštit, to je cijena pola faking stana u Zagrebu. Nisu nama nikakve stranke na vlasti krive, sami se uvaljamo u dužnička ropstva zbog komada lima...
Moraju se vozit kola od 26 hiljada eura, ma užas. Bolje si djeci platite obrazovanje i putovanja.
poštopoto is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.04.2017., 13:12   #64
Ova cijena od 193.000,00 kuna je za jači motor.
Zna li netko koliko će biti slabiji (od 130KS)?

Evo još jedan review:
Prva vožnja: Honda Civic

Izgleda da se i slabiji motor odlično ponaša.
Ninjamaster is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.04.2017., 20:00   #65
Mozda nije jeftin, no osnovna oprema je 2 koraka ispred ostalih. Svi sigurosni sistemi, poput adaptivnog tempomata, lane assist, automatsko kocenje, zatim grijaci sjedista, LED svjetla, aut.klima i td.
El Mariachi is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.04.2017., 23:15   #66
Quote:
El Mariachi kaže: Pogledaj post
Mozda nije jeftin, no osnovna oprema je 2 koraka ispred ostalih. Svi sigurosni sistemi, poput adaptivnog tempomata, lane assist, automatsko kocenje, zatim grijaci sjedista, LED svjetla, aut.klima i td.
Mozda preko bare, vrlo sam skeptican da ce adaptivni tempomat, full led svijetla i/ili grijana sjedala kod nas biti u osnovnoj opremi.

Bas gledam kako auto izgleda, i upravo je nevjerojatno ruzan! Strasno nesto, od onog svemirskog broda osme generacije, miljama ispred svega ostaloga, do seljo tuning klona prve generacije Hyundai Coupea... Strasno (da, znam da se ponavljam....)
__________________
Bilo kuda Kiki svuda!
Rijecanin is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.04.2017., 23:42   #67
Ako sam dobro vidio iz testa kojeg je gore nemo stavio, vec osnovni model bi trebalo da ima sve to. Test jeste iz Srbije, ako to nesto znaci.
El Mariachi is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.04.2017., 23:44   #68
Civic 8gen mi je najružniji auto ikada napravljen, ovo već lici na nešto.
ISB123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.04.2017., 09:18   #69
Meni je ljepsa limuzina od hatchbacka, ima normalniji zadnji kraj. U Njemacku dolazi samo u 1.5 182KS verziji, ne znam sto ce biti u HR.
noldo is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.04.2017., 09:36   #70
I meni je sedan ljepši i to mnogo.
hadzija is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.04.2017., 10:10   #71
http://m.imgur.com/a/9W56r

Civic rs za bliskoistocno trziste
deka09 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.05.2017., 19:26   #72
Objavljene su službene cijene Civica u HR:

1.0 129KS:
- COMFORT od 144.890 kn
- ELEGANCE od 166.090 kn
- ELEGANCE NAVI od 170.890 kn
- EXECUTIVE od 192.990 kn
- EXECUTIVE PREMIUM od 200.990 kn

1.5 182KS:
- SPORT od 185.950 kn
- SPORT PLUS od 199.950 kn
- PRESTIGE od 207.250 kn

Specifikacije: http://www.honda.hr/automobili/cnd/9...-specifikacije
Melior is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.05.2017., 21:54   #73
I dalje vrlo skupo, ali jeftinije od onog što sam očekivao obzirom na cijene na ostalim tržištima.

Danas vidio jednu crnu u Rijeci, uživo izgleda bolje nego na slici.
babanghida is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.05.2017., 22:00   #74
Do jeseni bi navodno trebao doći i dizelaš sa 120 KS.

Slažem se da ovo na prvu djeluje skupo, međutim malo sam gledao opremu koja se nudi već od početnog paketa i stvarno je bogata, ne znam da netko u toj klasi nudi više
Melior is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.05.2017., 22:31   #75
Pogledao sam jedan test novog Civica 1.5 turbaka sa CVT-om. Čini se da se jako dobro vozi. Barem je jako brz na stazi. Ugodno je iznenadio.
Koning is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.05.2017., 23:44   #76
Quote:
Melior kaže: Pogledaj post
Do jeseni bi navodno trebao doći i dizelaš sa 120 KS.

Slažem se da ovo na prvu djeluje skupo, međutim malo sam gledao opremu koja se nudi već od početnog paketa i stvarno je bogata, ne znam da netko u toj klasi nudi više
Mogu se donekle složiti, iako je sve to relativno. S jedne strane puno sigurnosne opreme, komad auta od 4,5m, sigurno kvalitetna mehanika, a opet 145 tkn za auto s plastičnim volanom, 166tkn da bi imao senzore (realno neophodne zbog dimenzija i nepreglednosti) ili 171 tkn za navigator i to još uvijek uz trocilindrični 1.0 motor.

Konkurencija je tu puno fleksibilnija. Nude neki entry level model za oko 120tkn, za 140tkn imaš već pristojan diesel, da ne govorimo da se kod većine može iskamčiti nekakav popust, da se stalno izmjenjuju nekakve akcije i da je Hondino jamstvo od 3g/100tkm uz izuzetak Mercedesa i BMW-a jedno od najkraćih. A tržište je takvo da rabljeni "kradu" novima strašno puno. Sa 20k€ voziš par godina staru premium limuzinu sa Dieselom od 150-ak ks.
Ruting je prespavao zadnjih 8 godina, žive u vremenu fiksnih cijena i poklona u vidu tepiha i prve pomoći. Misle da će se dobar proizvod sam prodati, a vidimo kako to ide, 14 - 15 auta mjesečno se tako proda. Civic je mrvicu korektnije pozicioniran, ali ne dovoljno da jamči nekakvu stabilnu dugoročnu prodaju od 50 i više komada mjesečno. Dok ne promjene filozofiju prodaje nažalost Honda će se koprcati pri dnu prodajne ljestvice.
babanghida is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.05.2017., 09:14   #77
Cijene su ugodno iznenadjenje...kazem ugodno iznenadjenje s obzirom da znamo kako Ruting radi.

1.0 turbak je zamjena za 1.8 atmosferac.
Kad je 9gen 1.8 izasao cijena za Sport opremu je bila oko 180t kn a sport oprema je imala manje vise sve sto je potrebno.

A ovdje je Executive neki pandan staroj Sport opremi jer ima dvozonski AC, kameru za nazad+senzore, cak ima grijana prednja sjedala a da ne govorim o cijelom paketu Honda Sensing, koji je dostupan od pocetnog paketa opreme. Takav Executive je jeftiniji od stare Sport opreme.
fat_boy_slim is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.05.2017., 09:19   #78
Znate li hoće li kod nas u prodaji biti i sedan izvedba ?

Po meni je fer cijena od 186 000 kn za model s 182 ks i puno opreme. Jel da Ruting nešto popusta ili nema pregovora?
aligator1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.05.2017., 09:44   #79
Koliko vidim i sedan je u ponudi, ali samo s 1.5 motorom.

http://www.honda.hr/automobili/cnd/9...-2017-o-modelu

Bilo bi žalosno da nakon 5 godina novi model ima manje opreme od starog. Realno sve te elektronske komponente (ekrani, navigacija, multimedija, Bluetooth, parkirni senzori, kamere, i sl.) su postale dio mainstream opreme i njihova cijena je danas niska.
babanghida is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.05.2017., 09:44   #80
Kod Rutinga nema popusta, mozes dobiti eventulano tepihe i prvu pomoc

Prije sedam dana je bila jedna na Preluku spremna za regu.


Jedan decko sa honda foruma ju je kaparirao prije cca. 2 tjedna, kad se jos nisu znale cijene.
Rezerevirao je ovaj jaci model 182KS sa najjacom opremom Prestige a Honda mu garantira cijenu od 199999t kn sto znaci kako je dobio popust 7250 kn.

Quote:
babanghida kaže: Pogledaj post

Bilo bi žalosno da nakon 5 godina novi model ima manje opreme od starog. Realno sve te elektronske komponente (ekrani, navigacija, multimedija, Bluetooth, parkirni senzori, kamere, i sl.) su postale dio mainstream opreme i njihova cijena je danas niska.
Slazem se

Samo je pitanje zasto onda neki drugi ne opremaju bogato automobile kad je vec jeftina oprema.
Drugacija politika kuce, veca zarada na tim komponentama kad ih nudis kao dodatnu opremu a ne serijsku itd.
fat_boy_slim is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 02:37.