Natrag   Forum.hr > Informatička tehnologija > Mobilna tehnologija

Mobilna tehnologija Podforumi: Android, Android aplikacije, iOS, iOS aplikacije, Usporedbe mobitela

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 10.07.2010., 16:30   #1
Mobilni internet - par savjeta

Može mala pomoć;
nekako se ne snalazim sa mobilnim internetom i usporedbom tarifa pa ako netko zna.
Meni bi mobilni internet trebao svaki dan na svega nekoliko minuta i znam da ne bi visio na njemu, ali mi je bitno da mi je u svakom trenutku dostupan na tih nekoliko minuta, recimo 10-15 min maksimalno tijekom dana.
Pa me zanima koliko bi to moglo koštati, radi se samo o surfanju bez ikakvog skidanja podataka.

Uz to mi je bitno da, kad mi netko pošalje mail, o tome odmah dobijem obavijest na mob. Jel to funkcionira sa npr. yahoo mailom ili kako?

Kad bi još dobio preporuku mobitela za ovo (imam SE K750i, pretpostavljam da nije prikladan ) bio bih zahvalan.
qwer is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.07.2010., 12:20   #2
Evo ti primjer za VIP-pretplatnike, cijene ostalih su tu negdje, moraš malo pogledati na stranicama operatera:
http://www.vipnet.hr/privatni-pretpl...FQe7ZwodH1exUQ
dakle od 15 kn do 90 kn su paketi

-sa tim mobitelom možeš surfati (imaš web preglednik) i razmjenjivati e-mail bez problema (vidi specifikacije):
http://www.sonyericsson.com/cws/prod...0i?cc=hr&lc=hr
__________________
Ako je znanje moć, bar znam zašto sam nemoćan.

Zadnje uređivanje fooreest : 11.07.2010. at 12:28.
fooreest is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.07.2010., 12:30   #3
Prvo reci na kojem si operateru pa ti onda mozemo pomoci!
Sva tri sad imaju mogucnost da se i za prepaid kupi data paket:

Simpa 100Mb=25kn
VIP 100Mb=30kn
Tele2 300Mb=35kn

Ako sam te dobro razumio ti bi da surfas preko mobitela i da primas mailove. K750 je malo nezgodan jer ima samo GPRS (nema EDGE a ni 3G konekciju) pa bi ti moglo biti sporo ali za nuzdu i on moze posluziti.
Ja sam npr. na SE K630 namjestio da primam mailove sa gmail svakih 15 min. i super je radilo.
10aLEX is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.07.2010., 22:28   #4
Quote:
10aLEX kaže: Pogledaj post
K750 je malo nezgodan jer ima samo GPRS (nema EDGE a ni 3G konekciju) pa bi ti moglo biti sporo ali za nuzdu i on moze posluziti.
čisto dosta za mailove bez attachmenta, i u tom slučaju mu ne trebaju toliko veliki pakete, na vipu je najmanji 15kn=20mb, vjerojatno i drugi operateri imaju i manje pakete
Sith is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.07.2010., 12:18   #5
Na vipu sam, ali bi prešao na tele jer me ovi ubijaju kad zovnem van mreže.

A bunilo me jer vidim da svi daju cijenu prema prometu, a ne prema vremenu.
Još nešto; jel treba napaviti nekakvu registraciju ili nešto, tj. kako se uopće spajam na net (browser i sl)?

Ako trenutni mob ne bude valjao, lako ću uzeti nešto drugo.
I još jedno pitanje; ako bi otključao K750 da radi i na tele2, vrijedi li to i za net?
qwer is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.07.2010., 12:24   #6
Quote:
qwer kaže: Pogledaj post
Na vipu sam, ali bi prešao na tele jer me ovi ubijaju kad zovnem van mreže.

A bunilo me jer vidim da svi daju cijenu prema prometu, a ne prema vremenu.
Još nešto; jel treba napaviti nekakvu registraciju ili nešto, tj. kako se uopće spajam na net (browser i sl)?

Ako trenutni mob ne bude valjao, lako ću uzeti nešto drugo.
I još jedno pitanje; ako bi otključao K750 da radi i na tele2, vrijedi li to i za net?
ja ti preporučam da ne ideš na tele2.
Naime vidiš i sam da si prilično friški u svemu tome (čudiš se naplati po prometu a ne po vremenu, dali otključavanje moba vrijedi za net i slično)
i grdo ćeš požaliti zbog tele 2 mreže.
Naime bilo koji paket za prenos podataka uzmeš, kad si u roamingu preko T-mobila 1mB jednako jedna kuna.
Ostani na VIP-u i to je to.....
Mazarin is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.07.2010., 13:06   #7
grdo ćeš požaliti zbog tele 2 mreže.
Naime bilo koji paket za prenos podataka uzmeš, kad si u roamingu preko T-mobila 1mB jednako jedna kuna.
Ostani na VIP-u i to je to.....[/QUOTE]

Internet na tele2 za povremeno surfanje bez kupovine paketa je najjeftinije.
tele2 za 100kb naplačuje 10 lipa a ako si kojim slucajem slucajno na T-mobile mreži onda je 2 kune.
Vip naplacuje 99 lipa za istu kolicinu podataka, a simpa čak 5,98 kn / 100 kB

Ja sam na tele2 i normalno surfam preko opere mini i primam/saljem mailove, i ne potrošim ni 10 kuna mjesecno.

I pusti sto ti govore ovdje. Mailove ces primati sasvim solidnom brzinom. Na K750 imas opciju mailova unutar izbornika za poruke. Namjesti one postavke (ili daj nekom da ti to sredi) i kad dobijes mail na ekranu ti se pojavi nešto slično kao kad dobijes sms.
prejak is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.07.2010., 13:46   #8
ajd ne mlati bezveze
konkretno u VIP-u 30 kuna=100MB.
Dovoljno za cjeli mjesec.
kakvih 99Lp kakvi bakrači!
Mazarin is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.07.2010., 17:05   #9
...

ja sam na tele2 i htio bi si uključita taj internet...jel mi može neko reć koji su koraci i koliko se plača to surfanje??
kototamopeva is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.07.2010., 18:08   #10
Quote:
kototamopeva kaže: Pogledaj post
ja sam na tele2 i htio bi si uključita taj internet...jel mi može neko reć koji su koraci i koliko se plača to surfanje??
pa pogledaj na kojoj si tarifi, u pravilu je 1kn=1mb na tele2 signalu
http://www.tele2.hr/
Sith is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.07.2010., 14:25   #11
Quote:
Mazarin kaže: Pogledaj post
ajd ne mlati bezveze
konkretno u VIP-u 30 kuna=100MB.
Dovoljno za cjeli mjesec.
kakvih 99Lp kakvi bakrači!
I ti si malo jaci, par postova gore govoris da ne prelazi na Tele2 jer je "neiskusan" korisnik a ovdje se podrazumjeva da on zna da mora ukljuciti paket od 100Mb a ne koristiti osnovnu tarifu!
10aLEX is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.07.2010., 14:29   #12
Quote:
qwer kaže: Pogledaj post
Na vipu sam, ali bi prešao na tele jer me ovi ubijaju kad zovnem van mreže.

A bunilo me jer vidim da svi daju cijenu prema prometu, a ne prema vremenu.
Još nešto; jel treba napaviti nekakvu registraciju ili nešto, tj. kako se uopće spajam na net (browser i sl)?

Ako trenutni mob ne bude valjao, lako ću uzeti nešto drugo.
I još jedno pitanje; ako bi otključao K750 da radi i na tele2, vrijedi li to i za net?
Kad stavis Tele2 sim karticu u mobitel oni ce ti poslati postavke za taj mobitel i trebas samo browser otvoriti i surfati (1Mb=1kn), ako ne onda otidji ovdje:

http://www.tele2.hr/podrska_korisnicima.html (desni stupac)

cijene interenta su ti ovdje:

http://www.tele2.hr/mobilna_telefoni...et_bonovi.html (za bonove)

Kad otkljucas mobitel onda to vrijedi i za net.
10aLEX is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.07.2010., 14:31   #13
Quote:
10aLEX kaže: Pogledaj post
I ti si malo jaci, par postova gore govoris da ne prelazi na Tele2 jer je "neiskusan" korisnik a ovdje se podrazumjeva da on zna da mora ukljuciti paket od 100Mb a ne koristiti osnovnu tarifu!
nazove szk i oni mu uključe paket...
i da jesam malo sam jači, jer znam da nebu znao kad je na t-mobile, a onda bude plakao pojelo mi kune
a ovaj *107# zakačite mačku na rep, jer kad je na netu onda može sad sam skoro kaj rekao provjeravati.....
Mazarin is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.07.2010., 14:07   #14
@Mazarin
Pa postoji i rucno biranje mreze (umjesto *107#)
Ali mozemo se sloziti da kod svakog operatera postoji caka i nije bas za novajlije to.
t-mobile i VIP te oderu ako ne ukljucis poseban data paket a Tele2 ako ne pazis na cijem si signalu!
10aLEX is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.07.2010., 02:32   #15
da ne otvaram novu temu , u kontekstu ovoga, šta bi mi savjetovali - idem na more i tamo nemam fiksne mreže, dakle treba mi neka varijanta za surfanje prek laptopa .... Šta bi mi preporučili ?
Dakle, nikakvi downloadi, samo pregledavanje raznih portala, primanje mailova i to je to ...
lush is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.07.2010., 11:41   #16
@lush
Pretpostavaljam da nemas USB stick?
Kod Tele2 sad imas za 95kn preko webshopa
Kod VIPa za cca 149kn
T-mobile bas i nije konkurentan jer imaju pakete od 24h ili 1h

linkovi (tu imas i cijene):
http://www.tele2.hr/mobilni_internet...na_bonove.html
http://www.vipnet.hr/vipme-broadband
http://www.t-mobile.hr/1/10-30-04-00-00.asp
10aLEX is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.08.2010., 00:50   #17
da li netko zna da li postoji tarifa i micro sim za ipad? prepaid.
underdog-ma is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.08.2010., 14:44   #18
Quote:
underdog-ma kaže: Pogledaj post
da li netko zna da li postoji tarifa i micro sim za ipad? prepaid.
Imas za sada rezervaciju micro sim kartice kod t-mobile i VIPa, ali mislim samo za postpaid. Cekaj da dodje iPad pa onda se mozda i pojavi ovako je prerano za tako nesto ocekivati
10aLEX is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.08.2010., 15:27   #19
onda cu sam izrezati obicnu sim karticu i prilagoditi ipad-u. kupit cu tele2 mobilni internet za 20 kuna.

da li netko zna koji podaci se morauju unjeti na ipad-u za tele2. mora se unjeti APN, login name i passwort.

trenutno imam njemacku fonic micro karticu. svaka mreza ima svon apn.

evo slike od ipad-a gdje se moraju unjeti podaci. bez tih se ne moze u internet.
underdog-ma is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.08.2010., 15:29   #20
a
Quote:
underdog-ma kaže: Pogledaj post
onda cu sam izrezati obicnu sim karticu i prilagoditi ipad-u. kupit cu tele2 mobilni internet za 20 kuna.

da li netko zna koji podaci se morauju unjeti na ipad-u za tele2. mora se unjeti APN, login name i passwort.

trenutno imam njemacku fonic micro karticu. svaka mreza ima svon apn.

evo slike od ipad-a gdje se moraju unjeti podaci. bez tih se ne moze u internet.
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	apn.jpg‎
Views:	49
Size:	8.6 KB
ID:	11984  
underdog-ma is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:42.