Natrag   Forum.hr > Društvo > Svijet oko nas > Poljoprivreda

Poljoprivreda Kako privređivati plodovima zemlje

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 04.10.2015., 17:24   #121
Quote:
Humana dolina kaže: Pogledaj post
Ima li još zainteresiranih entuzijasta koji bi htjeli probati. Ja sam u tome 3 godine i mogu reći da je najbolji hobi do sada.
Jel možeš za početak reći gdje nabavljaš ječmeni slad, hmelj i sl.
Tj kolika je dostupnost?
Breezeblocks is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.10.2015., 20:01   #122
da ne reklamiram, upisi u google sve za pivo i klikni na prvi rezultat
chavez ding is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.10.2015., 23:20   #123
Quote:
chavez ding kaže: Pogledaj post
da ne reklamiram, upisi u google sve za pivo i klikni na prvi rezultat
e našap sam i ja to, ali činilo mi se da su se ugasili, ne znam zaš

znači ovo je provjereno dobro?
Breezeblocks is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2015., 13:47   #124
Pozdrav svima, već dugo razmišljam da napravim neko svoje pivo (iz hobija naravno) pa me zanima ima li ko od iskusnijih forumaša/pivaša gotovo domače pivo za degustaciju? da li je to tolko bolje od ovih naših "piva" tipa žuje, karlovačke i sl
mclaren4ever is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2015., 14:13   #125
Quote:
mclaren4ever kaže: Pogledaj post
Pozdrav svima, već dugo razmišljam da napravim neko svoje pivo (iz hobija naravno) pa me zanima ima li ko od iskusnijih forumaša/pivaša gotovo domače pivo za degustaciju? da li je to tolko bolje od ovih naših "piva" tipa žuje, karlovačke i sl
brijem da se ne trebas previse potrudit da budes bolji od nasih mainstream piva koje su uglavnom uzasne
random101 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.10.2015., 10:09   #126
Jel ima tko da udijeli 3 dcl svojega piva, da ja to probam. Inace preko vikenda znam i volim da popijem dobro pivo. A onda da i ja krenem s time.... Ne volim neopipljive stvari, da se puno prica. Praksa. Dajte malo poslikajte s kakvom aparaturum hendlate.
danciban is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2015., 09:14   #127
Ima poseban forum za to. Malo guglajte, ako ne možete naći, na pm ću odgovoriti.
Humana dolina is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2015., 12:54   #128
Pozdrav,

Došao sam na ideju da sam probam napraviti neko pivo, pa sam malolistao ovu temu, kao i 2-3 HR stranice koje proadju sirovine i opremu za proizvodnju piva.
Za sirovine ok, ima milijun recepta što stavljati i u kojim količinama.
Međutim, zanima me što je sve potrebno od opreme, znači posude, bačve i slično.

Imam kući nekoliko inox bačvi raznih veličina i malo opreme za proizvodnju vina, pa me jednostavno zanima koja je oprema potrebna i koja se oprema od proizvodnje vina može koristiti.
Hvala na odgovoru.
Tsigalko 11 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.09.2016., 14:03   #129
Da malo oživim temu.
Zadnjih par postova su bili od početnika kao što sam i sam pa me zanima da li je netko do njih u međuvremenu uspio skuhati dobro pivo i kakva su iskustva?
Htio bih krenuti od male kolilčine (10-20l) za početak.
Tunjica is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.09.2016., 14:25   #130
Probaj pitat na "Pivo i sve o pivu" na muškom kutku-pivnici, tamo ima par homebrewera i tema je aktivna za razliku od ove.
__________________
T. 20.11.2004.-1.12.2013. S. 2014?-7.1.2023. Sometimes maybe good, sometimes maybe shit
JKD01 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.09.2016., 14:46   #131
Quote:
JKD01 kaže: Pogledaj post
Probaj pitat na "Pivo i sve o pivu" na muškom kutku-pivnici, tamo ima par homebrewera i tema je aktivna za razliku od ove.
Ok, tnx!
Tunjica is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2016., 01:58   #132
Quote:
Tunjica kaže: Pogledaj post
Da malo oživim temu.
Zadnjih par postova su bili od početnika kao što sam i sam pa me zanima da li je netko do njih u međuvremenu uspio skuhati dobro pivo i kakva su iskustva?
Htio bih krenuti od male kolilčine (10-20l) za početak.
Ja napravio pivo od meda, nisam pivopija pa neznam koliko je dobro ali da se piti...
Na zimu ide druga runda
__________________
Ja sam mentalni uhljeb..
koka36 is online now  
Odgovori s citatom
Old 06.09.2016., 23:02   #133
U zadnjih tjedan dana sam probao dva s medom... super stvar

Sent from my SM-G800F using Tapatalk
DonDuck is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2016., 11:32   #134
Skupina ljubitelja piva i slovenskih planina odlučila se na bizaran pothvat te proizvela manju količinu piva u Julijskim alpama, na nadmorskoj visini 2864 metra, objavila je Slovenska televizija.

Pivo su u šali nazvali 'Triglavska šerpa' jer su opremu morali na vrh najviše slovenske gore nositi kao unajmljeni nosači 'šerpe' na Himalajima, a proizveli su ga u zdjeli koja se kolokvijalno na slovenskom zove 'šerpa'. Pothvat je krajem prošlog tjedna izvela ekipa u kojoj su bili Andrej Colarič, Davor Mišmaš, Matej Pilat, Luka Pepelnik i Simon Koštomaj.

Od doline do vrha penjali su se sedam sati, a vodu za pivo najprije su na 50 stupnjeva Celzija zagrijali kod planinarskog doma Dolič, te nastavili prema vrhu. Drugi su nas planinari u šali pitali namjeravamo li skuhati gulaš, no ispalo je da smo proizveli odlično slovensko light-ale pivo, kazao je za Slovensku televiziju jedan od sudionika. Za prvo slovensko gorsko pivo korišten je domaći hmelj, a u vodu su dodali i manju količinu majčine dušice.

Pivo još nije sazrelo, no bude li pivski kvasac dovoljno brzo djelovao, moći će se piti već sredinom ovog mjeseca na posebnom 'pivovarskom izletu' koji priređuje udruga vlasnika mikropivovara. Jedna će boca tog piva biti ponuđena i na dražbi čiji će prihod ići u dobrotvorne svrhe, obećali su organizatori. Svjetska titula 'najvišeg' piva u komercijalnoj kategoriji pripada kinesko-tibetanskom pivu koje proizvodi Lhasa Brewery Company na 3.650 metara nadmorske visine.
__________________
Awakening
manchild is online now  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2016., 14:13   #135
Pozdrav pivopije

U želji da pronađem max jednostavniji način proizvodnje svojeg craft piva naišao sam na ovaj automatski kućni "aparat" za proizvodnju piva.

PicoBrew

https://www.picobrew.com/Store/products/pico.cshtml

https://www.youtube.com/results?search_query=pico+brew

Koliko sam shvatio, riječ je o "aparatu" koji u potpunosti automatizira izradu piva prema unaprijed određenom receptu od proizvođača craft piva.
Ti "recepti" se kupuju na brew marketplace u obliku pico paks "nešto slično" kao one dolce gusto kava kapsule.

https://www.picobrew.com/BrewMarketplace/Index.cshtml

Moguće je prodavati i vlastiti pico paks pivo recept.

https://www.picobrew.com/PdpSignup.cshtml

Aparat u pre orderu 800$

Mišljenja?!?!?!
__________________
I've never been confronted with my own thoughts
They don't bother me when I'm alone...
Lex Luthor is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2016., 15:25   #136
Koliko je novaca potrebno za pocetak proizvodnje.cca.20l?
Jack-Daniels is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:56.