Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Gastronomija

Gastronomija Za kuhare i kuharice te one koji to žele postati
Podforumi: Eno i ino, Hrana i zdravlje, Kuhinja bez mesa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 13.12.2016., 22:24   #641
Quote:
marina101 kaže: Pogledaj post
Hvala puno na odgovoru.

Da, jasno mi je da je skroz drukčiji.

Trenutno ne bih ulagala mnogo po pitanju Hurom sokovnika.

Preko Njuškala sam našla ove ostale no htjela bih da nije korišteno.


Znate li gdje se sve može kupiti Vivax sokovnik?
Uglavnom ga ima u svim vecim centrima.

Imam ga ja vec vise od godinu dana, koristim ga u prosjeku 4-5 puta mjesecno i prilino sam zadovoljan. Dobro cijedi, ne stopa se, brzo i jednostavno se rastavlja i cisti.

Da ga koristim cesce, razmislio bih o boljem sokovniku, ali za nekoliko puta tjedno ili mjesecno, ovaj je skroz dobar.

Ja inace cesto kpmbiniram sokovnik i blender.
Danas radio sok od 4 mrkve, 3 narance, 2 nara, 1 limun. I malo djumbira. Iscijedjeni sok sam ubacio u blender, dodao jednu bananu narezanu na kolutice i dve zlice meda zacinjenog kaduljom i mentom. Sve skupa dobro zblendao.

Jako fino
MisterNo007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2016., 16:27   #642
Sokovnik Panasonic MJ-L500SXE slow juicer srebrni

Molim vas za mišljenje u vezi navedenog sokovnika koji planiram uskoro kupiti. Ono što me zanima je neka zlatna sredina u svijetu sokovnika, a navedeni sam našao u jednoj recenziji na YouTubeu (https://www.youtube.com/watch?v=qPMWKQmhTLw) kao jedan od (naj)boljih sokovnika u 2016. godini. Što je možda bolje kupiti za te novce? Unaprijed hvala!
insomniak is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2016., 19:51   #643
Quote:
insomniak kaže: Pogledaj post
Molim vas za mišljenje u vezi navedenog sokovnika koji planiram uskoro kupiti. Ono što me zanima je neka zlatna sredina u svijetu sokovnika, a navedeni sam našao u jednoj recenziji na YouTubeu (https://www.youtube.com/watch?v=qPMWKQmhTLw) kao jedan od (naj)boljih sokovnika u 2016. godini. Što je možda bolje kupiti za te novce? Unaprijed hvala!
Taj trenutno najpopularniji koncept uspravnog slow juicera koji je započeo Hurom sada kopiraju svi (neki bolje neki lošije) pa tako i Panasonic. O najboljem sokovniku ni govora, što ne znači ni da je loš.
Ako želiš izvući best buy za svoj novac kod nas svi kupuju:
Gorenje JC4800VWY za nekih 750-1000 kn. Tu je vrlo solidna kopija.
ili original Hurom HP 2.5 L-type (u Vernon trgovini trenutno 2128 kn., besplatna dostava).

Naravno možeš kupiti i taj Panasonic pa javiti dojmove, ali to je pomalo neistražen teritorij. Ovako napamet, to je u kvalitativnom rangu Gorenja, ali malo skuplje. Možda griješim...
ivanaj is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.12.2016., 09:15   #644
Malo sam pogledao taj Panasonic na youtube i potvrdilo se sve što sam mislio. Klasična kopija koncepta. Ne sviđa mi se relativno visok zvuk pri radu koji vidno varira kada se stavi nešto tvrđe unutra. To sugerira da se motor muči što je vrlo uobičajeno kod kopija. Osobno, kupio bih original Hurom, a ako je to previše novca, Gorenje...
ivanaj is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.12.2016., 10:31   #645
ja vjerujem da je taj panasonic bolja kupnja od Gorenja .... osobno sam isporobao Gorenje i ne uljeva mi neku kvalitetu, i on se cinimi se muči sa mrkvom i ciklom ... te treba jako pažljivo ubacivati nasjeckano voće i povrće ...

s druge strane stari moulinex (ZC500H38) radi ko zmaj (brže cijedi, više otvora za ubacivanje, manje zapinje uz jednako nasjeckano voće i povrće) naspram gorenja...
2botia2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.12.2016., 16:59   #646
Da, i ja sam se začudio koliko je taj Panasonic bučan tako da sada gledam KENWOOD JMP600WH koji bi trebao biti tiši, ali je i 100 kn skuplji, tj. 1400 kn. Sve mi se čini da ću na kraju ipak kupiti HUROM HP 2.5 GENERACIJA L-type za 2241 kn. Gledao sam malo i TEFAL ZC255B za 700 kn, no nemam neko pozitivno iskustvo s Tefalom...
insomniak is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.12.2016., 21:16   #647
Quote:
insomniak kaže: Pogledaj post
Da, i ja sam se začudio koliko je taj Panasonic bučan tako da sada gledam KENWOOD JMP600WH koji bi trebao biti tiši, ali je i 100 kn skuplji, tj. 1400 kn. Sve mi se čini da ću na kraju ipak kupiti HUROM HP 2.5 GENERACIJA L-type za 2241 kn. Gledao sam malo i TEFAL ZC255B za 700 kn, no nemam neko pozitivno iskustvo s Tefalom...
Hurom je najsigirniji. I vrijedi puno više od tih kopija, a ima i dobru garanciju.
Vernon trgovina, vjerovatno nisi vidio ovo:
AKCIJA dodatan popust 5% za plaćanje gotovinom, pouzećem ili internet bankingom CIJENA 2128,95 KN
ivanaj is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.12.2016., 21:22   #648
Quote:
2botia2 kaže: Pogledaj post
ja vjerujem da je taj panasonic bolja kupnja od Gorenja .... osobno sam isporobao Gorenje i ne uljeva mi neku kvalitetu, i on se cinimi se muči sa mrkvom i ciklom ... te treba jako pažljivo ubacivati nasjeckano voće i povrće ...

s druge strane stari moulinex (ZC500H38) radi ko zmaj (brže cijedi, više otvora za ubacivanje, manje zapinje uz jednako nasjeckano voće i povrće) naspram gorenja...
Sve se te kopije muče i rizik su. No, kada već ideš na rizik, najbolje za što manje novca. A Gorenje je jeftiniji sokovnik...
ivanaj is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.12.2016., 16:09   #649
Pozdrav!
Vidjela sam na top shopu dva nutribulleta. Nutribullet rx od 1700 wata od oko 1999,00 kn i drugi nutribullet od 600 wata od 700 kuna. Pa me zanima je li netko ima koji od ova dva pa da mi kaže kakvi su, i u čemu je razlika?
čokobon is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.12.2016., 09:15   #650
Quote:
čokobon kaže: Pogledaj post
Pozdrav!
Vidjela sam na top shopu dva nutribulleta. Nutribullet rx od 1700 wata od oko 1999,00 kn i drugi nutribullet od 600 wata od 700 kuna. Pa me zanima je li netko ima koji od ova dva pa da mi kaže kakvi su, i u čemu je razlika?
Ovo je tema o sokovnicima, a nutribullet je blender. Pa pretpostavljam da je zato slab odaziv. Ako nađete temu o blenderima, vjerujem da će se naći netko tko ima nutribullet.
Ja vidim u Topshopu više verzija - 600, 1000, 1300, 2000 kuna.
Koliko vidim razlikuju se u snazi motora (što znači jače usitnjavanje) i nekim dodatnim djelovima (bolja čaša npr.) ili opcijama (grijanje).
Za početak možda najbolje jeftinija stvar, da se vidi, treba li vam to...
ivanaj is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.12.2016., 21:15   #651
Evo da podjelim svoje iskustvo sa Huromom.
Prije 5 dana sam uzeo huroma model HQ 13 sa 2 sita,izašlo me 1700 kn u metrou pošto sam uspio dobiti bez pdv-a.
Probao sam dosad cijediti mrkvu,naranču,jabuku,grejp i ciklu. Sve je odradio bez problema uz naravno sjeckanje na manje komade i lagani tempo ubacivanja.
Ostatak tj takozvana pulpa je zadovoljavajuće suha,onaj tko želi veću učinkovitost taj će morati izdvojiti preko 1000€ za Angel sokovnik ili ako je ekstremist uzet će Norwalka.
Čišćenje je jednostavno i dovoljno brzo i pohvalno je što se u paketu dobiju četkice za .
Prekjučer sam izgleda nešto krivo napravio pošto mi je bilo loše te sam se ubrzo ispovraćao nakon što sam popio 3 vrste soka i pretpostavljam da je to uzrokovala cikla.
Prvo popio sok od jabuke,pa zatim čistu ciklu i onda naranču.Mislim da ukupno nije bilo više od litre.
Neznam jesam li pogriješio što sam pomiješao to troje ili je možda cikla na neki način pokvarena pošto stoji u podrumu sigurno preko 2 mjeseca ili nešto treće.
Kad sam kupio ciklu u trgovini u komadu od nekih pola kile i kombinirao nju s grejpom nije mi bilo loše.
Huromu dajem ocjenu 4 od 5. Zašto 4 od 5?
Najviše zbog toga što bih volio da je još veća iskoristivost tj da je pulpa još više suha i da je više dijelova od inoxa pošto bi tada bio još kvalitetniji sokovnik,no kao što rekoh za tako nešto treba odvojiti preko 1000€.
Ako ste spremni izdvojiti preko 2000 kn za sokovnik,s Huromom nećete pogriješiti.
Dino55 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.12.2016., 22:01   #652
Quote:
Dino55 kaže: Pogledaj post
Evo da podjelim svoje iskustvo sa Huromom.
Prije 5 dana sam uzeo huroma model HQ 13 sa 2 sita,izašlo me 1700 kn u metrou pošto sam uspio dobiti bez pdv-a.
Probao sam dosad cijediti mrkvu,naranču,jabuku,grejp i ciklu. Sve je odradio bez problema uz naravno sjeckanje na manje komade i lagani tempo ubacivanja.
Ostatak tj takozvana pulpa je zadovoljavajuće suha,onaj tko želi veću učinkovitost taj će morati izdvojiti preko 1000€ za Angel sokovnik ili ako je ekstremist uzet će Norwalka.
Čišćenje je jednostavno i dovoljno brzo i pohvalno je što se u paketu dobiju četkice za .
Prekjučer sam izgleda nešto krivo napravio pošto mi je bilo loše te sam se ubrzo ispovraćao nakon što sam popio 3 vrste soka i pretpostavljam da je to uzrokovala cikla.
Prvo popio sok od jabuke,pa zatim čistu ciklu i onda naranču.Mislim da ukupno nije bilo više od litre.
Neznam jesam li pogriješio što sam pomiješao to troje ili je možda cikla na neki način pokvarena pošto stoji u podrumu sigurno preko 2 mjeseca ili nešto treće.
Kad sam kupio ciklu u trgovini u komadu od nekih pola kile i kombinirao nju s grejpom nije mi bilo loše.
Huromu dajem ocjenu 4 od 5. Zašto 4 od 5?
Najviše zbog toga što bih volio da je još veća iskoristivost tj da je pulpa još više suha i da je više dijelova od inoxa pošto bi tada bio još kvalitetniji sokovnik,no kao što rekoh za tako nešto treba odvojiti preko 1000€.
Ako ste spremni izdvojiti preko 2000 kn za sokovnik,s Huromom nećete pogriješiti.
Super cijena.
Skoro litra soka odjednom je puno. Dosta je jedna čaša od 2-3 decilitra na dan. Nije cikla pokvarena već nenaviknut želudac može imati problema sa velikom količinom soka ili sa povrtnim sokovima. Cikla je jak sok i nema potrebe za velikim količinama brzinski, također najbolje mješati sa jabukom, grejpom, limunom.
Da li si možda brzo pio te sokove? U tome se uživa polagano. Usipaš fino u vinsku čašu, sjedneš pred TV ili komp i uživaš. Pijuckaš jedan po jedan gutljaj. Tako je najbolje...
ivanaj is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.12.2016., 02:23   #653
Quote:
Dino55 kaže: Pogledaj post
Probao sam dosad cijediti mrkvu,naranču,jabuku,grejp i ciklu. Sve je odradio bez problema uz naravno sjeckanje na manje komade i lagani tempo ubacivanja.
Vrijedno je spomena za sve one koji namjeravaju cijediti obiteljske količine soka (više od litre po cijeđenju) da postoje sokovnici sa velikim otvorom, naravno hladno prešanje. Veliki otvor je za onoga ko cijedi više od par jabuka pravi luksuz i olakšanje, baš kao i automatski mjenjač za vožnju u gradu. Na Vervita PRO iscijedio na stotine kila namirnica (uskoro će i tona, ako već nije) i dalje radi kao nov. Cijelu mrkvu sam povuče izlomi i stisne, cijelu naranču iscijedi u par okretaja i tako sve po redu ko od šale, pulpa zadovoljavajuće suha. Sokovnik Made in Koreja, u dućanu Vervite imali odgovor na sve moje nedoumice prije kupnje i nije mi žao ni jedne kune. Isto tako volim kad onaj ko prodaje uređaj zna sve o njemu. Jednom ih nazvao u Vervitu jer je nešto zaglavilo s aronijom i sve riješili preko telefona i dali mi savjet kako cijediti aroniju da ne zaglavi i stvarno tako i radi. Koga li bi nazvao da imam Panasonic ? Ovlaštenog servisera koji iako zna kako popraviti prekidač ne zna što je aronija i ne zna da li se jabuke gule ili ne prije cijeđenja ? Moja preporuka za one koji misle cijediti kao profesionalci i cijediti iz strasti i ljubavi i zdravlja je da odu do Vervite i tamo si izaberu i dobar uređaj i dobru uslugu na koju se mogu osloniti sve dok uređaj traje.
arkiel is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.12.2016., 17:44   #654
Quote:
ivanaj kaže: Pogledaj post
Super cijena.
Skoro litra soka odjednom je puno. Dosta je jedna čaša od 2-3 decilitra na dan. Nije cikla pokvarena već nenaviknut želudac može imati problema sa velikom količinom soka ili sa povrtnim sokovima. Cikla je jak sok i nema potrebe za velikim količinama brzinski, također najbolje mješati sa jabukom, grejpom, limunom.
Da li si možda brzo pio te sokove? U tome se uživa polagano. Usipaš fino u vinsku čašu, sjedneš pred TV ili komp i uživaš. Pijuckaš jedan po jedan gutljaj. Tako je najbolje...
Vjerojatno je to što kažeš da želudac nije naviknut+količina+što sam brzo popio sokove
Jesi ikad pravio više soka pa ostavio u hladnjaku i popio idući dan ili baš uvijek ideš na bolju opciju tj napraviš toliko koliko ćeš popiti? Jel može svaki sok opstati jedan dan ili da izbjegavam pravljene tolike količine da ostane za idući dan?
Koje sve voće i povrće oguliš osim onoga koje baš treba oguliti? Ja sam dosad skoro sve gulio. Znaš i sam da je problem kad kupiš voće ili povrće taj da je u većini slučajeva špricano pa to onda moraš oguliti ili na neki način ukloniti(potapanjem u vodu s octom) dio tih otrova.
Primjenjuješ li ti neki nači uklanjanja pesticida?
Dino55 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.12.2016., 19:24   #655
Quote:
Dino55 kaže: Pogledaj post
Vjerojatno je to što kažeš da želudac nije naviknut+količina+što sam brzo popio sokove
Jesi ikad pravio više soka pa ostavio u hladnjaku i popio idući dan ili baš uvijek ideš na bolju opciju tj napraviš toliko koliko ćeš popiti? Jel može svaki sok opstati jedan dan ili da izbjegavam pravljene tolike količine da ostane za idući dan?
Koje sve voće i povrće oguliš osim onoga koje baš treba oguliti? Ja sam dosad skoro sve gulio. Znaš i sam da je problem kad kupiš voće ili povrće taj da je u većini slučajeva špricano pa to onda moraš oguliti ili na neki način ukloniti(potapanjem u vodu s octom) dio tih otrova.
Primjenjuješ li ti neki nači uklanjanja pesticida?
Nemam baš previše vremena pa cijedim za danas, sutra i prekosutra. Dakle 3 dcl po danu. Sok je najbolji kada je svjež, ali nije loš ni u roku od 48 sati. Popijem jednu čašu odmah, a ostatak usipam u staklenku pa u frižider.
Ako nije iz bašte, gulim dosta toga (većinu). Povrće samo operem.
ivanaj is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.02.2017., 09:44   #656
Ima li što novo u svijetu juicinga ?
Meni kao obično nedjeljni doručak je svjež sok. Jutros klasika od narandže i mrkve (zasebno), nema bolje :-)
ivanaj is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.02.2017., 16:28   #657
Ima, cijeđenje bez čišćenja sokovnika.

https://www.kickstarter.com/projects...t-the-cleaning


Sent from my OnePlus One using Tapatalk
Hermetis is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2017., 09:09   #658
zanimljiva ideja ... izvrsno za čašu ili dvije soka ... za litru i pol bi se ipak odlučio na tradicionalnu metodu
2botia2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2017., 10:05   #659
Pozdrav,

moze neka preporuka za neki bolji sokovnik.....bitno mi je da ima veliki ulaz za voce da se ne mora sijeci na manje komade i da daje kvalitetan sok. Cijena moze biti do oko 3000kn.
Hvala unaprijed!!!!
babetina is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2017., 21:02   #660
Quote:
babetina kaže: Pogledaj post
Pozdrav,

moze neka preporuka za neki bolji sokovnik.....bitno mi je da ima veliki ulaz za voce da se ne mora sijeci na manje komade i da daje kvalitetan sok. Cijena moze biti do oko 3000kn.
Hvala unaprijed!!!!
Evo ovaj je dobar sa velikim otvorom za 2000 kn.
https://vervita.com/shop/cijena/xxl-sokovnik-model-2016

Ovaj još malo bolji, ali i malo skuplji...
https://vervita.com/shop/cijena/akci...ta-pro-srebrni
ivanaj is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 09:55.