Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kozmetika > Kosa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 20.12.2016., 08:52   #4161
Quote:
kopar kaže: Pogledaj post
e da, normalno je da će ti losion umastiti kosu. utrljaj ga prije spavanja i ujutro operi. meni nikada kosa nije bila masna od ricinusa, upravo suprotno, kada bi sprala pakung od ricinusa i kokosa (2puta isperem kosu) uvijek bi bila bujna i sjajna. ne znam, možda staviš prevelike količine ulja ili ispireš s krivim šamponom. izbaci loreale, niveae, garniere i ostale sa silikonima.
Meni je kosa nakon ricinusovog ulja, koje ne šparam, uvijek bujna i živa. Čak u prvom pranju se totalno zapjeni. Ali kokosovo ulje je problem. Uvijek mi ostane neki filing da je kosa nekak masnjikava. Zato ga stavljam na vrhove, a u zadnje vrijeme čak ni to.
*Cranberry* is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.12.2016., 16:08   #4162
Ukljucujem se u temu u nadi da ce nekome moje iskustvo u borbi s opadanjem kose pomoci.
U kratkim crtama, oduvijek sam imala problema sa sezonakim opadanjem kose. Prije sezone linjanja preventivno krecem s bocicom tinkture od koprive (najbolja mi se pokazala upravo ona marke Tinktura). Nakon otprilike mjesec dana izraslo bi mi brdo mlade kosice i opcenito sam imala feeling da mi manje ispada.
ALI, prije mjesec dana mi je unatoc tome kosa krenula nenormalno ispadati, a buduci da ionako imam tanku i ne bas gustu kosu, uhvatila me panika.. Kako sam procitala na prethodnim stranicama da biljna ulja pomazu, kupila sam ricinus, kojed umasiravam u tjeme i argan+makdamija na suhe krajeve (koje cu za par dana i osisati jer mi je muka od njih). Pored toga, pijem i Sikapur gel, na preporuku moje najdraze farmaceutkinje i cini mi se da je linjanje stalo 😉

P.s. Cini mi se da je sve ovo uzrokovao Olivalov "prirodni" sampon Menta/lavanda 😡😡😡
Bad Hair Life is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.12.2016., 17:29   #4163
Quote:
*Cranberry* kaže: Pogledaj post
Meni je kosa nakon ricinusovog ulja, koje ne šparam, uvijek bujna i živa. Čak u prvom pranju se totalno zapjeni. Ali kokosovo ulje je problem. Uvijek mi ostane neki filing da je kosa nekak masnjikava. Zato ga stavljam na vrhove, a u zadnje vrijeme čak ni to.
je, je, ovo s kokosom je istina. tipa, ako bi samo kokosovo držala na glavi ili tipa samo orahovo, kosa bi mi poslije pranja bila sjajna, ali bez ikakvog volumena, tako da to izbjegavam. u kombinaciji s ricinusom, efekt je totalno drukčiji, s tim da ne pretjerujem s tim uljima. ricinus mi je baza u koju onda dodam kokos, ali ne previše. ili znam u ricinus dodati nekoliko kaapi tinkture koprive, to je isto dobra kombinacija.
kopar is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.12.2016., 11:43   #4164
Nakon iskustava na ovoj temi, kupila sam i ja Alpecin losion protiv opadanja. Ako se svaki dan nanosi prema uputama, potvrđujem da taj proizvod stvarno djeluje i smanjuje po mojoj procjeni opadanje za 80%, znaci dosta.

Nazalost mislim da necu ponoviti kupnju iz dva razloga:
- dodatno mi masti tjeme i kosu, sto mi je neprihvatljivo jer mi se kosa ionako brzo masti
- ima miris koji je intenzivan i dugotrajan, a meni osobno muskast. Samo sam cekala da me netko pita kojim muskim parfemom ili losionom nakon brijanja sam se polila

Inace, sve preporuke muskarcima i zenama koje i tako peru kosu svaki dan, a miris im nije faktor ili im se svidja.

Ja opet u potragu za necim drugim
Inace pila sam 3 mjeseca b kompleks (dm haar vital), kosa nije padala manje, ali su nokti bili cvrsci, apetit je bio nenormalan i malo mi se produljio kratak men. ciklus na tocnih 28 dana
maryah1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.01.2017., 13:10   #4165
sada sam gotovo sigurna da mi je opadanje kose povezano sa masnim vlasištem... Dan nakon što operem kosu padne mi možda 10-15 lasi kroz cijeli dan, a kada je masna valjda preko 100.
zna li netko gdje mogu kupiti od Subrine Recept za masnu kosu šampon? Nema ga u DM-u ni Kozmu mjesecima
nateee is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.01.2017., 15:01   #4166
Quote:
nateee kaže: Pogledaj post
sada sam gotovo sigurna da mi je opadanje kose povezano sa masnim vlasištem... Dan nakon što operem kosu padne mi možda 10-15 lasi kroz cijeli dan, a kada je masna valjda preko 100.
zna li netko gdje mogu kupiti od Subrine Recept za masnu kosu šampon? Nema ga u DM-u ni Kozmu mjesecima
I ja sam promjetila da što mi je kosa masnija - više pada. Moram ju oprat doslovno dan prije nego će bit masna. Ako čekam da baš bude za pranje otpadne puno više. A ni ovo nije baš neka sreća, perem skoro pa čistu kosu
__________________
What do you mean, "I don't believe in God"?I talk to him every day.What do you mean, "I ain't kind"?I'm just not your kind.
Ereshkigal is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2017., 20:30   #4167
Ma mozda vam se cini, prilikom pranja voda i sampon (plus jos ako fenirate i cesljate kosu iza pranja) povuku vlasi koje su taj dan mislile ispast pa onda vam 24h nema kaj puno ispadat. pa onda opet nakon toga krene
maryah1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2017., 16:01   #4168
Nakon duze borbe s ispadanjem moje rijetko lijepe kose,konacno sam pronasla proizvod koji mi je pomogao. Toplo preporucujem Kron losion. Skup je do bola al vrijedi svake lipe. Probala sam sve i svasta, zadnji je bio ricinus od kojeg mi je kosa ispadala jos jace. Sad nakon koristenja Krona jedva da mi ispadne koja dlaka. Nemrem rec da sam se pretvorila u lavicu al kosa mi se vidno oporavila. Evo, ako neko zeli probati,toplo preporucam.
antonelam1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2017., 16:10   #4169
Quote:
antonelam1 kaže: Pogledaj post
Nakon duze borbe s ispadanjem moje rijetko lijepe kose,konacno sam pronasla proizvod koji mi je pomogao. Toplo preporucujem Kron losion.

bravo!
koliko dugo ga koristis?


Sent from my iPhone using Tapatalk
nateee is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2017., 16:55   #4170
Smile

Koristila sam ga mjesec i pol dva puta dnevno. Opadanje je prestalo nakon kojih tjedan dana al sam svejedno preventivno nastavila s kurom. Imam jako tanku i slabu kosu pa sam skoro zaplakala nad svakom dlakom koja mi je opala. Pila sam razne tablete,mazala uljima al nista nije dalo rezultate. Sad je super, nis vise ne pada
antonelam1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2017., 17:15   #4171
Quote:
antonelam1 kaže: Pogledaj post
Koristila sam ga mjesec i pol dva puta dnevno. Opadanje je prestalo nakon kojih tjedan dana al sam svejedno preventivno nastavila s kurom. Imam jako tanku i slabu kosu pa sam skoro zaplakala nad svakom dlakom koja mi je opala. Pila sam razne tablete,mazala uljima al nista nije dalo rezultate. Sad je super, nis vise ne pada
Ja koristim kron šampon i isto sam jako zadovoljna. Budući da dolazi proljeće, a tada mi kosa najviše ispada razmišljam i o losionu. Ali mene od tih losiona odbija što mi kosa bude ljepljiva i masna. Da li je takva i od Krona?
__________________
What do you mean, "I don't believe in God"?I talk to him every day.What do you mean, "I ain't kind"?I'm just not your kind.
Ereshkigal is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2017., 17:34   #4172
@Ereshkigal - upravo to... Svako toliko kupim hvaljene losione i onda odustanem nakon par dana jer mi se iovako masti kosa a s njima jos vise...

probat cu prvo sa samponom..


Sent from my iPhone using Tapatalk
nateee is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2017., 17:59   #4173
A gle, masti se i od krona al bar je cilj postignut.
antonelam1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2017., 17:05   #4174
Quote:
antonelam1 kaže: Pogledaj post
Nakon duze borbe s ispadanjem moje rijetko lijepe kose,konacno sam pronasla proizvod koji mi je pomogao. Toplo preporucujem Kron losion. Skup je do bola al vrijedi svake lipe. Probala sam sve i svasta, zadnji je bio ricinus od kojeg mi je kosa ispadala jos jace. Sad nakon koristenja Krona jedva da mi ispadne koja dlaka. Nemrem rec da sam se pretvorila u lavicu al kosa mi se vidno oporavila. Evo, ako neko zeli probati,toplo preporucam.
Mene opet snašlo opadanje, pa me znaima jesi li znala koji ti je uzrok opadanja, i je li se radilo o sezonskom opadanju ili o nekim većim količinama? Gledala sam taj losion i skup mi se čini, ali ako djeluje... znači li to da ti sada i raste nova kosa i ne ispada? Koji si kombinirala šampon i regenerator?
Erato321 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.03.2017., 11:14   #4175
Quote:
antonelam1 kaže: Pogledaj post
Nakon duze borbe s ispadanjem moje rijetko lijepe kose,konacno sam pronasla proizvod koji mi je pomogao. Toplo preporucujem Kron losion. Skup je do bola al vrijedi svake lipe. Probala sam sve i svasta, zadnji je bio ricinus od kojeg mi je kosa ispadala jos jace. Sad nakon koristenja Krona jedva da mi ispadne koja dlaka. Nemrem rec da sam se pretvorila u lavicu al kosa mi se vidno oporavila. Evo, ako neko zeli probati,toplo preporucam.
¸

Da li možeš slikati sastav Kron losiona, zanima me šta ima u njemu i ima li alkohola? Ja isto imam velikih problema sa opadanjem kose već pet godina, nikada mi nije stala opadati, to su bile ogromne količine u pramenovima je opadala, a uzork ni danas ne znam. Sve sam pokušala, ali sam jedino kron losion zaobilazila jer mi njihov šampon nije ništa pomagao, a i cijena mu je sada oko 100kn, a prije je bila 70kn.
vozač is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2017., 15:24   #4176
Tinktura od koprive

Zanima me je li neka od vas probala http://tinktura.com/trgovina/cijena/tinktura-od-koprive ? Pomaže li?
missm21 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2017., 15:31   #4177
Je li netko koristio tinkturu od koprive?
missm21 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2017., 15:35   #4178
Quote:
missm21 kaže: Pogledaj post
Je li netko koristio tinkturu od koprive?


ja, pretproslo ljeto...
0 bodova. nisam primijetila niti manje opadanje kose niti pojavu veceg broja mlade kose..

((probaj tinkturu sama napraviti, kostat ce te izmedju 40-50 kn umjesto 120..))


Sent from my iPhone using Tapatalk
nateee is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2017., 15:37   #4179
Probala sam, ali preslabo je djelovala pa opet berem koprive i bičujem se njima po leđima.
__________________
ali i da trolam, to je moje gradjansko pravo © Natch
chocolatecookie is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2017., 15:44   #4180
Quote:
nateee kaže: Pogledaj post
ja, pretproslo ljeto...
0 bodova. nisam primijetila niti manje opadanje kose niti pojavu veceg broja mlade kose..

((probaj tinkturu sama napraviti, kostat ce te izmedju 40-50 kn umjesto 120..))


Sent from my iPhone using Tapatalk
Možeš li mi napisat kako se radi?
missm21 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:26.