Natrag   Forum.hr > Društvo > Dijaspora > Emigracija

Emigracija Za sve emigrante i one koji to žele postati

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 06.10.2012., 09:58   #4541
Quote:
zizitop 77 kaže: Pogledaj post
Šatro,molim pomoć (ili nekog tko to već zna-možda je i bilo prije napisano).Ukoliko sam završio Tehničku školu (srednja četverogodišnja) ekvivalent u Kanadi je "Koledž" ili...
Hvala unaprijed
Oni nemaju srednje tehničke škole, ekvivalent bi bio "Technical high school"
__________________
Penis bonus, pax in domus
Frrrantic is offline  
Old 07.10.2012., 03:41   #4542
Imaju nekakvu politehniku!
Dosta tehnicara se trazi,sto znaci da ima i skola za to!
Samo oni imaju tehnicare koje mi nemamo ili bar ja ee znam za njih!
Kao automotive technician,heavy equipment,a ima jos koje se ne mogu sjetit!
Takvih ekvivalenata kod nas ne vidjeh!
Ali zato mi imamo cijelu armiju ostalih,na tisuce koji bi odmah rijesili problem ogromne Kanade
zacky is offline  
Old 07.10.2012., 06:46   #4543
Koju kolicinu gluposti na jednom mjestu moze covjek procitati, to je strasno.

Politehnika nije tehnicka skola, nego se radi o studiju (npr. fizika i politehnika), o fakultetu (npr. Politehnika Pula), ili pak cijelom sveucilistu (npr. École Polytechnique Fédérale de Lausanne, jedno od najcjenjenijih sveucilista na svijetu!). Dajte se ljudi malo informirajte, ili pak pitajte, nemojte bubnuti samo tako.
Nexich is offline  
Received Warning
Old 07.10.2012., 07:06   #4544
često čujem o zaposlenju u kanadi, ali isto tako u zadnje vrijeme često slušam o tome kako je kvota onih koji smiju u kanadu 300, i da se to popuni u prvih 2 3 mjeseca.
jeli istina da 300 hrvata mogu na godinu otiči u kanadu?
Glavni frajer kaže: is offline  
Old 07.10.2012., 10:49   #4545
Quote:
Nexich kaže: Pogledaj post
Koju kolicinu gluposti na jednom mjestu moze covjek procitati, to je strasno.

Politehnika nije tehnicka skola, nego se radi o studiju (npr. fizika i politehnika), o fakultetu (npr. Politehnika Pula), ili pak cijelom sveucilistu (npr. École Polytechnique Fédérale de Lausanne, jedno od najcjenjenijih sveucilista na svijetu!). Dajte se ljudi malo informirajte, ili pak pitajte, nemojte bubnuti samo tako.
Slažem se
Ja sam završio veleučilište što je ekvivalent polytechnic u anglosaksonskom obrazovnom sustavu.
Francuzi evo vidim imaju drugo značenje.
__________________
Penis bonus, pax in domus
Frrrantic is offline  
Old 07.10.2012., 10:49   #4546
Quote:
Glavni frajer kaže: kaže: Pogledaj post
često čujem o zaposlenju u kanadi, ali isto tako u zadnje vrijeme često slušam o tome kako je kvota onih koji smiju u kanadu 300, i da se to popuni u prvih 2 3 mjeseca.
jeli istina da 300 hrvata mogu na godinu otiči u kanadu?
Istina je, ali samo preko Working holiday vize. Nitko ti ne brani da odes sa normalnom vizom ako ispunjavas uvjete.
Crypt is offline  
Old 07.10.2012., 13:58   #4547
Quote:
Glavni frajer kaže: kaže: Pogledaj post
često čujem o zaposlenju u kanadi, ali isto tako u zadnje vrijeme često slušam o tome kako je kvota onih koji smiju u kanadu 300, i da se to popuni u prvih 2 3 mjeseca.
jeli istina da 300 hrvata mogu na godinu otiči u kanadu?
kvota se ove godine popunila u 3 tjedna, a iduće će u još kraćem roku.

Quote:
Crypt kaže: Pogledaj post
Istina je, ali samo preko Working holiday vize. Nitko ti ne brani da odes sa normalnom vizom ako ispunjavas uvjete.
a koja je to normalna viza? hoćeš reć da postoje i nenormalne?
volim čokoladu is offline  
Old 08.10.2012., 06:06   #4548
Pod normalnim sam mislio na vize bez vremenskog ogranicenja, al mislim da si me shvatio/la
Crypt is offline  
Old 08.10.2012., 19:24   #4549
Quote:
Crypt kaže: Pogledaj post
Pod normalnim sam mislio na vize bez vremenskog ogranicenja, al mislim da si me shvatio/la
dobiti "vizu" na neograničeni vremenski rok ili možda bolje rečeno radnu dozvolu je prilično teško, i u 99% se kreće od one privremenog roka trajanja (1,2 godine) pa se produžuje do statusa permanent resident, a poslije eventualno državljanstvo. ali dug je put do toga .
volim čokoladu is offline  
Old 08.10.2012., 21:29   #4550
Ne postoji trajna radna dozvola, sve radne dozvole su iskljucivo privremene (zato se i zovu temporary work permit) i njima se stjece status temporary residenta. Razlika u radnim dozvolama je u tome da li je otvorenog tipa (npr. WH) ili zatvorenog tipa (npr. radna dozvola izdana zbog dobivanja LMO-a).

Permanent residence nema apsolutno nikakve veze s radnim dozvolama jer se radi o potpuno drugom statusu - permanent resident i u nacelu se radi o useljenickoj vizi.
Nexich is offline  
Old 08.10.2012., 23:46   #4551
Quote:
Nexich kaže: Pogledaj post
Ne postoji trajna radna dozvola, sve radne dozvole su iskljucivo privremene (zato se i zovu temporary work permit) i njima se stjece status temporary residenta. Razlika u radnim dozvolama je u tome da li je otvorenog tipa (npr. WH) ili zatvorenog tipa (npr. radna dozvola izdana zbog dobivanja LMO-a).

Permanent residence nema apsolutno nikakve veze s radnim dozvolama jer se radi o potpuno drugom statusu - permanent resident i u nacelu se radi o useljenickoj vizi.
ako mi mozes reci koje uvijete moram zadovoljavati za ovu radnu dozvolu zatvorenog tipa i sta se treba sve napraviti?
hvala unaprijed
ferrari86 is offline  
Old 09.10.2012., 00:39   #4552
Tvoj potencijalni poslodavac postavlja uvjete koje moras zadovoljiti, a HRSDC se mora sloziti s tim, tj. moraju dati pozitivno/neutralno misljenje u LMO, a na osnovu toga onda ti dobivas radnu dozvolu. Jasnije?
Nexich is offline  
Old 09.10.2012., 13:33   #4553
[QUOTE=Nexich;41695737]Tvoj potencijalni poslodavac postavlja uvjete koje moras zadovoljiti, a HRSDC se mora sloziti s tim, tj. moraju dati pozitivno/neutralno misljenje u LMO, a na osnovu toga onda ti dobivas radnu dozvolu. Jasnije?[/QU

da hvala ti puno!
ferrari86 is offline  
Old 09.10.2012., 22:45   #4554
Quote:
No-Name kaže: Pogledaj post
Evo jedne konkretne ponude. Firma u Calgariju je voljna poraditi na potrebnoj papirologiji za 3-4 Java programera. Radi se o aplikaciji koja korisnicima u naftnoj industriji pomaže pri planiranju investicija. Osnovni preduvjet je da imate dobro poznavanje Jave i Eclipse platforme. Naravno, engleski jezik bi također trebao biti barem prolazan. Ako ste zainteresirani javite se na PM.
Još jednom, prilika da se zainteresirani sa traženim iskustvom jave. Last call.

Dobar odaziv do sada i nekoliko dobrih kandidata.
No-Name is offline  
Old 09.10.2012., 22:58   #4555
steta, nema openninga za Network engineera
__________________
Shire, Senbonzakura Kageyoshi
H4ni8aLL is offline  
Old 09.10.2012., 22:59   #4556
Quote:
H4ni8aLL kaže: Pogledaj post
steta, nema openninga za Network engineera
Zip. Nada.
No-Name is offline  
Old 10.10.2012., 01:36   #4557
Quote:
No-Name kaže: Pogledaj post
Još jednom, prilika da se zainteresirani sa traženim iskustvom jave. Last call.

Dobar odaziv do sada i nekoliko dobrih kandidata.
Zar nije pravilo da se prvo mora objaviti oglas za posao u Canadi i ako se niko ne javi ili niko sa kvalifikacija onda se smije zaposliti neko iz vana?
Prije 6-7 godina smo trazili PHP/C++ developere sa odredjenim iskustvom, i pokusali smo zaposliti tipa iz UK, ali ko god je izdavao WP vize rekao da moramo dokazati da se niko iz kanade nije javio na oglas prvo.
AllweEverWanted is offline  
Old 10.10.2012., 01:44   #4558
Quote:
Frrrantic kaže: Pogledaj post
Oni nemaju srednje tehničke škole, ekvivalent bi bio "Technical high school"
Technical Vocational High School da budemo precizni iako ekvivalenti su vrlo rijetki u Canadi, Vocational school ili trade school je najblize hrvatskom usmjerenom obrazovanju.
AllweEverWanted is offline  
Old 10.10.2012., 02:25   #4559
Quote:
Nexich kaže: Pogledaj post
Koju kolicinu gluposti na jednom mjestu moze covjek procitati, to je strasno.

Politehnika nije tehnicka skola, nego se radi o studiju (npr. fizika i politehnika), o fakultetu (npr. Politehnika Pula), ili pak cijelom sveucilistu (npr. École Polytechnique Fédérale de Lausanne, jedno od najcjenjenijih sveucilista na svijetu!). Dajte se ljudi malo informirajte, ili pak pitajte, nemojte bubnuti samo tako.
ETH, MIT, Cal Tech, Virginia Tech, Georgia Tech.... Sve vrhunska sveucilista koja imaju u nazivu tech. Mislim da je i u Warsavi Politehnika.
__________________
Dictionary is the only place that success comes before work.
Maped444 is offline  
Old 10.10.2012., 02:53   #4560
Quote:
AllweEverWanted kaže: Pogledaj post
Zar nije pravilo da se prvo mora objaviti oglas za posao u Canadi i ako se niko ne javi ili niko sa kvalifikacija onda se smije zaposliti neko iz vana?
Prije 6-7 godina smo trazili PHP/C++ developere sa odredjenim iskustvom, i pokusali smo zaposliti tipa iz UK, ali ko god je izdavao WP vize rekao da moramo dokazati da se niko iz kanade nije javio na oglas prvo.
Mislim da to vazi samo za manje slozena zanimanja za koja se smatra da bitno ne utjecu na globalnu konkurentnost businessa. Ili ako se radi o nekoj maloj vrtki koja nema znacajnu prodaju van Canade.

Recimo svi natjecaji za profesore na fakultetu su globalni i stranci imaju jednaku sansu dobiti posao kao i domaci. Ja sam gledao natjecaj kada se zena iz Irana takmicila za poziciju protiv dvojice Kanadjana i dobila posao.

Isto tako public companies objavljuju medunarodne natjecaje. Npr. Hunter Harrison je postao ove godine CEO Canadian Pacific Railwaya iako je imao Kanadjanina za protukandidata. On je Amerikanac. Medutim board je dao njemu vise glasova.

Ili blize tebi, s druge strane brda. PMC Sierra je dovela svojevremeno tamo puno ljudi iz UK.
__________________
Dictionary is the only place that success comes before work.
Maped444 is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 00:21.