Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 22.04.2008., 23:37   #41
ma ja mislim da se ne trebas brinuti .i meni su se odjednom pojavile te sitne tockice i nikom nista.a fakat su sitne.i meni su rekli da to ima veze s kapilarima.pa valjda je istina.
RED123BRANKA is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2008., 00:28   #42
mogu ti se pojaviti kao rekacija na nešto, npr konzervans u hrani
ili ako si povraćao
__________________
dolor patientia vincitur
boletus satanas is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2008., 02:10   #43
Quote:
RED123BRANKA kaže: Pogledaj post
ma ja mislim da se ne trebas brinuti .i meni su se odjednom pojavile te sitne tockice i nikom nista.a fakat su sitne.i meni su rekli da to ima veze s kapilarima.pa valjda je istina.
Kapilare znaju bit dosta opasne i potreban je pregled doktora. Sa takvim stanjem se netreba zezat. Poznajem decka koji zbog te neke bolesti s kapilarama ima krvi u mokraci sto je dosta lose. A sta vas kosta jedan pregled dermatologa i koji nalaz, malo potrosenog vremena a radi se o vasem zdravlju.
mariah-zgb is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2008., 09:16   #44
Quote:
bubicaa kaže: Pogledaj post
ako su samo jako sitne točkice onda možda nema mjesta za zabrinutost. ali ako je nešto ovakvo http://en.wikipedia.org/wiki/Purpura onda bi trebao ići do doktora jer mogu biti ozbiljne posljedice...
Ne, ne, ni blizu tome, ovo je jako JAKO sitno, jedva primjetno
tardis123456 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2008., 09:18   #45
Quote:
mariah-zgb kaže: Pogledaj post
Kapilare znaju bit dosta opasne i potreban je pregled doktora. Sa takvim stanjem se netreba zezat. Poznajem decka koji zbog te neke bolesti s kapilarama ima krvi u mokraci sto je dosta lose. A sta vas kosta jedan pregled dermatologa i koji nalaz, malo potrosenog vremena a radi se o vasem zdravlju.
pa da, imas pravo, to mi je i bila namjera ali doktorica opce prakse mi kaze da se ne zamaram, da je to oduvijek bilo tu al da nisam skuzio i da nije za brinut se il za ic kod dermatologa...
iako ovo sto kazes zvuci krajnje creepy...
tardis123456 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2008., 09:52   #46
jutro,

i ja sam danas ujutro primjetila sitne crvene točkice na lijevom dlanu,strah me jer se inače loše osjećam a čitala sam da se crvene točkice znaju pojavljivati u leukemiji..a ja nemam pojma odkud mi ovo ,samo je buknulo preko noći...i to na desnom dlanu...
marabu is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2008., 10:16   #47
Ja ih imam skoro pa od kada znam za sebe. Primjetio sam prije cca 15-ak godina. Baš su jarke, izražajne crvene boje, ali ne mijenjaju oblik ili veličinu, ali jedino bih rekao da se broj povećava s godinama, ali ne toliko da bi bilo primjetno. Imam ih najviše po prsima i trbuhu, ali se ne zabrinjavam previše oko njih.
Frish is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2008., 12:29   #48
Quote:
marabu kaže: Pogledaj post
jutro,

i ja sam danas ujutro primjetila sitne crvene točkice na lijevom dlanu,strah me jer se inače loše osjećam a čitala sam da se crvene točkice znaju pojavljivati u leukemiji..a ja nemam pojma odkud mi ovo ,samo je buknulo preko noći...i to na desnom dlanu...
Najbolji test da li su u pitanju petehije je taj da kada petehije stisnes one ne poblijede ni malo...
al najvaznije je da se ne pokusavas sama dijagnosticirati preko interneta jer uvijek dobijes sve najcrnje rezultate nego da ukoliko te nesto brine trknes do doktora...
tardis123456 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2008., 12:32   #49
Quote:
Frish kaže: Pogledaj post
Ja ih imam skoro pa od kada znam za sebe. Primjetio sam prije cca 15-ak godina. Baš su jarke, izražajne crvene boje, ali ne mijenjaju oblik ili veličinu, ali jedino bih rekao da se broj povećava s godinama, ali ne toliko da bi bilo primjetno. Imam ih najviše po prsima i trbuhu, ali se ne zabrinjavam previše oko njih.
Ja imam masu takvih i to mislim da su angiome i oko njih se ne treba brinuti. one se sve vise pojavljuju s godinama...
ove moje tockice koje me brinu su cak puno manje od njih, jako jako su sitne
tardis123456 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2009., 16:33   #50
Sitne crvene točkice po tijelu

Upravo primjetih da su mi se po cijelim rukama (do ramena) i trbuhu pojavile sitne sitne točkice koje izgledaju (najbliže) kao ubodi iglicom. promjer im je ispod milimetra i crvene su kao krv. jako ih je puno, samo na 1 podlaktici ih je 50tak.
neznam kad su se pojavile.
ima li itko ikakvu ideju što bi to moglo biti? pitam jer neznam dal da idem kod doktora ili se to bezveze pojavilo i nije nikakav razlog za brigu da nešto ne valja
__________________
When you lose small mind you free your life
awia is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2009., 16:42   #51
Idi doktoru, pod hitno, moze biti nesto sasvim banalno ali uvijek postoji mogucnost i nesto opasno, necu da te plasim, bolje rijesi to sa doktorom, pozdrav!!
nightman29292 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2009., 16:45   #52
Ah, imam i ja 2,3 crvene točkice po tijelu, već više od godinu dana, ima mi ih također i dečko, a i ostali frendovi... Hmm...
Ne bole ništa, nit se šire u opsegu...
__________________
...Love Will Never Tear Us Apart...
Velvet_Dreams is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2009., 16:48   #53
nightman ionako ne mogu danas pa ću pričekat da se javi netko tko možda zna što bi moglo biti, a ako se nitko ne javi idem sutra.

velvet dreams- imam i ja par takvih već godinama al ove su drukčije, sitnije su i po mojoj procjeni ima ih bar 200tinjak ukupno. neznam imam li ih i po leđima, ipak ne vidim tamo a presitne su da bi ih vidila kad gledam u ogledalu.
__________________
When you lose small mind you free your life
awia is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2009., 17:16   #54
Quote:
awia kaže: Pogledaj post
nightman ionako ne mogu danas pa ću pričekat da se javi netko tko možda zna što bi moglo biti, a ako se nitko ne javi idem sutra.

velvet dreams- imam i ja par takvih već godinama al ove su drukčije, sitnije su i po mojoj procjeni ima ih bar 200tinjak ukupno. neznam imam li ih i po leđima, ipak ne vidim tamo a presitne su da bi ih vidila kad gledam u ogledalu.
ja isto imam 20tak tih malih koje navodno imaju neke veze ili s kapilarama i/ili s jetrom, ali ovo definitivno nije to!

Te svrbe? Bole? Imaš ikakav drugi simptom? Alergiju? Nešto?

p.s. ma ziher nije niš, ali da je čudno - je.
__________________
"The body can be a deadly weapon... when the body is a lethal weapon." (Rage and Honor II, 1993.)
Štrikalica is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2009., 17:26   #55
paa meni može znači biti bilo što od toga jer mi često pucaju kapilare bezveze, nešto mi s jetrom nije dobro (ne sjećam se o kojoj pretrazi se radilo) a imam i alergije na sve živo. hm

ne svrbe me i ne bole...
__________________
When you lose small mind you free your life
awia is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2009., 18:23   #56
ja sam ih imala po šakama i rekla mi je doktorica da je to jer mi fali željeza il kalcija il tak neš, al ja sam ih imala možda 5-6, al sad baš 50... odi bolje do doktora.
Freakette is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2009., 18:51   #57
trešnjasti angiom?

keratosis pilaris?
Termination is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2009., 18:52   #58
Odi što prije, zaključak je takav, ne želim te plašiti, ali uvijek postoje, minorne, ali postoje šanse da je nešto ozbiljnije, a sa zdravljem se ne treba zajebavat.
nightman29292 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2009., 18:55   #59
Quote:
tErMiNaTe kaže: Pogledaj post
ne, nijedno ni drugo. nisu uopće ispupčene a boja im je ko od ovih prvih samo što su jako jako sitne kao da sam se ubola na iglicu

ok, ok ići ću doktoru, ne me tući
__________________
When you lose small mind you free your life
awia is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2009., 22:42   #60
petehije možda?
one se pojave kod trombocitopenije,alergija ili anemije.
moja kćer ih je imala uz ostale simptome i radilo se o henoch schonlein sindromu.
(niš ozbiljno ali to je rijetkost i to samo kod djece mislim)
CosmaShiva is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:47.