Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo > Banke, osiguranja, krediti

Banke, osiguranja, krediti Ja ne radim za novac. Ja radim za kamatu.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 31.01.2008., 21:42   #1
Online plaćanje karticom; Sigurno ili ne?

Dali je sigurno placati kreditnom karticom nekakve usluge preko interneta?
Titburg is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2008., 23:10   #2
Ovisi kakve i gdje.

U principu je.
mokry is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2008., 08:28   #3
Uobičajeno kompanija kreditne kartice naplaćuje 15. u mjesecu troškove banci, koji su napravljeni u prijašnjih 30. dana. Tako da na internetu pratiš, i vidiš sve transakcije, koje su i kada sa karticom napravljene. Ako ti je nešto na popisu strano, stopiraš isplatu banke, dok se ne utvrdi o čemu se radi.
smoothjazz is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.02.2008., 12:35   #4
Nikad se nisam opekla, a najveća uplata mi je bila oko 900$. Jest da sam se tad znojila, al sve je ispalo super!
Kleopatra is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2008., 07:39   #5
Quote:
Titburg kaže: Pogledaj post
Dali je sigurno placati kreditnom karticom nekakve usluge preko interneta?
Ono sto trebas provjeriti je stranicu kod koje kupujes, ako je rijec o velikima nemas frke. AKo je neka no name stranica, provjeri na googleu ima li kakvih prituzbi, reviews i to.
Ili plati putem paypala, vecina ima tu opciju isto.
facasplaca is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2008., 00:38   #6
Zanima me koliko je sigurno placanje igara na internetu karticom Navodno da to ide preko nekog prebuy-a ili kaj to vec je nemam pojima Ja imma paypal ali ga ne primaju
nety is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2008., 14:41   #7
Quote:
Titburg kaže: Pogledaj post
Dali je sigurno placati kreditnom karticom nekakve usluge preko interneta?
Ako radiš preko neke "sigurne" web stranice, onda je u redu. Pogledaj koji sistem za zaštitu informacija koriste (dolje u desnom uglu potraži lokot i klikni na njega).

Ako to pitaš zbog Amazona i sličnih stranica, pa zaboga u 2008. smo godini, a ljudi se u Hrvatskoj još plaše zbog plaćanja kreditnim karticama online, dok bez problema dajete ljudima po dućanima istu karticu na uvid.
Randall Flagg is online now  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2008., 23:31   #8
Evo samo da se nadovežem. kupovina online nije i nikad nece biti sigurna; svako malo procitam o nekim velikim firmama kako im pokupe cijelu bazu podatak od nekih 10 mil. korisnika sa brojevima kreditnih kartica; jos je gore kod manjih firmi koje znaju ne prijavljivati slucajeve da ne izgube kupce. istina postoji par velikih firmi preko kojih se sigurno moze kupovati, ali 90% online kupovine je prije ili kasnije nepotreban rizik za kreditne kartice.

Zato za online placanje najbolje je izbjegavati kreditne kartice, vec koristit samo debitne, a jos puno bolje je koristiti paypal, moneybookers ili neki drugi e-wallet te na njih uplacivati po potrebi.

Inace brojevi ukradenih kreditnih kartica se prodaju po 20$ i u konstantnom je padu, pa se lako zakljuci da dolazi do sve veceg zasicenja trzista ilegalnih brojeva. ; to mi je i podrucje na faksu - forenzika
feltzh is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.10.2008., 20:20   #9
Ja sam otvorio devizni račun koji će mi koristiti isključivo za kupnju preko interneta (Visa Electron). Inače mi taj račun stoji skoro prazan, a kad želim nešto kupiti online, stavim na račun taman toliko love koliko mi treba za kupnju te obavim transakciju. Ako mi netko ukrade broj kartice, ne može mi uzeti više od 300 kn, koliko u prosjeku stavljam za neku kupnju. Nije neka velika šteta. A kad ukrade jednom, to ću saznati i blokirati račun, tj. više ga neću koristiti.
Charon121 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.10.2008., 10:10   #10
kažeš da je manji postotak kopiranja kartica s bankomata ili prodajnih mjesta ?

statistički je više love ukradeno tim putem nego putem interneta (isključujemo pametnjakoviće koji ostavljaju broj i ccv na popup stranicama jer to nije krađa nego idiotizam dotićnih )
__________________
Pored kurve vrijedis koliko i ona
KILLERDOG is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:29.