Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 30.01.2011., 19:19   #1
Multivitamini i mogućnost čestih stolica

Pijem kvalitetne multivitamine idanas sam uočio da imam nekoliko proljevastih stolica dnevno več neko vrijeme, cca 1 mjesec dana. Da li se uzimanje multivitamina mogu sa time povezati. Hvala.
Din is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2011., 19:20   #2
a da ih pokusas ne uzimati neko vrijeme i vidis hoce li se nesto promijeniti?
Noemi is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2011., 20:08   #3
Quote:
Noemi kaže: Pogledaj post
a da ih pokusas ne uzimati neko vrijeme i vidis hoce li se nesto promijeniti?
To sam tek danas povezao kao mogućnost da je to radi toga. Prestati ću ih uzimati neko vrijeme, da vidim hoće li biti neke promjene.
Pomislio sam..., možda netko ima slično iskustvo.
Din is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2011., 20:10   #4
Moguće je. Jel ima magnezija u tim multivitaminima?
__________________
Ljubav je pobjeda mašte nad inteligencijom. H. L. Menken
...previše ljudi traži pravu osobu, umjesto da sami pokušaju biti prava osoba...
leeloo27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2011., 20:31   #5
Quote:
leeloo27 kaže: Pogledaj post
Moguće je. Jel ima magnezija u tim multivitaminima?
Radi se o multivitaminima Twinlab - Dualtabs, između ostalih sastojaka ..sadrži 125 mg. magnezija.
Din is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2011., 20:34   #6
A onda je moguće da je od njih, inače magnezij zna prouzrokovati proljeve. Ne znam sad koja količina magnezija mora biti, al moguće je da je od toga.

Inače Donat Mg se uzima za zatvor baš zato što u sebi sadrži magnezij.
__________________
Ljubav je pobjeda mašte nad inteligencijom. H. L. Menken
...previše ljudi traži pravu osobu, umjesto da sami pokušaju biti prava osoba...
leeloo27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2011., 21:15   #7
ja upravo imam problem s multivitaminima, isto kvalitetni od twinlaba, immunity booster. Primijetila sam kruljenje i grceve u crijevima, neformiranu stolicu, i neka crna zrnca u stolici, poput sjemenki, mnostvo njih...ja se prepala da nisu neki paraziti, pregledala stolicu, sve u redu. I onda par dana prestala uzimati, i nema vise "sjemenki" u stolici, i normalizirala se stolica...a doktorica mi rekla da se znaju tako u stolici grupirati zrnca, posebno ako ima zeljeza...

sad ne znam dal nastaviti s tim multivitaminima, pa opet prolaziti grceve i sve...a vitamine tek kupila i skupo platila i potrebni su mi...
azra222 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2011., 21:41   #8
Ako su u tim "kvalitetnim" (ma šta god to značilo) multivitaminima velike koncentracije magnezija, možeš imati stolice ko galeb.
__________________
U selu svi pošteni, a mog prasca nema...
Fra Ante is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2011., 22:54   #9
Quote:
Fra Ante kaže: Pogledaj post
Ako su u tim "kvalitetnim" (ma šta god to značilo) multivitaminima velike koncentracije magnezija, možeš imati stolice ko galeb.
ali ne od 125 mg na dan...
Noemi is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2011., 22:58   #10
Tesko da je od multivitamina, a i od tako malo magnezija... u svakom slucaju, prestanes piti par dana pa ces znati.
Aztec is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2011., 23:31   #11
Quote:
Noemi kaže: Pogledaj post
ali ne od 125 mg na dan...
Ispričavam se, nisam vidio da je napisana koncentracija.

A možda imaš gastroenteritis ? Ne mora biti povezano s multivitaminama.
__________________
U selu svi pošteni, a mog prasca nema...
Fra Ante is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2011., 09:29   #12
A moguće je da mu nešto od sastava u tabletama ne odgovara. Ja imam legicu koja je povraćala kad bi pila vitamine, nešto joj nije odgovaralo u sastavu tablete.
__________________
Ljubav je pobjeda mašte nad inteligencijom. H. L. Menken
...previše ljudi traži pravu osobu, umjesto da sami pokušaju biti prava osoba...
leeloo27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2011., 18:50   #13
Ja sam u trudnoći uzimala multivitamine i isto sam u par navrata imala proljev, no primjetila sam da se to događa ako bih popila tabletu natašte ili ne bih puno jela kroz jutro nakon pijenja tablete.
Jadan is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2011., 09:41   #14
Vitamini se uzimaju uz obrok. To piše na svakoj uputi uz vitamine. Ja nisam imala nekih problema vezano za njihovo uzimanje, ali uzimala sam vitamine za oči, oni se ne zovu baš multivitamini. Sada koliko ima od njih koristi, ne znam baš. Ja sam baš vjerovala u te vitamine, počela sam ih uzimati kada sam imala problema sa okom prije godinu i pol. Sada mi se čini da i nemaju neko djelovanje. Možda teško dođu do oka.
prilika is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2011., 10:04   #15
inače te dualtabs koliko vidim imaju i 500 mg c vitamina i od njega može nastati proljev
a inače malo mi se nerazumno općenito čini piti takve jake tablete, svega u njima ima od 2i pol do 25 puta više od preporučenih dnevnih količina

predoziranje A vitaminom je opasno (a u ovim tabletama ga ima 2 i po puta više od preporučene dnevne doze)
hooray is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2011., 12:05   #16
Ma bolje je uzeti neke jeftinije multivitamine (ako se već moraju uzimati) jer nemaju toliko puno vitamina u sebi i nije toliki rizik da ćeš se predozirati sa nekim vitaminom ili mineralom.

Ne smijemo zaboraviti da mi dosta toga unosimo i hranom u organizam i stoga ako netko nije stvarno jako bolestan nema nikakvih potreba za uzimanjem vitamina u velikim količinama. Ja sam bila pila centravit koje dođu 50 kn i sasvim su ok. Kad sam ih uspoređivala sa nekim malo skupljim vitaminima vidjela sam da te skuplje imaju bolesno velike udjele pojedinih vitamina i nije mi palo napamet to kupiti (i to ne vitamina c kojima gdje se višak vitamina piški već vitamina koji su topivi u mastima - A, D, E).
__________________
Ljubav je pobjeda mašte nad inteligencijom. H. L. Menken
...previše ljudi traži pravu osobu, umjesto da sami pokušaju biti prava osoba...
leeloo27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2011., 12:18   #17
I ja sam uzimala Centravit sa luteinom još prošlo ljeto. Ali mislim da su koštali više od 50 kn, mislim negdje oko 90 kn. Uzimam te vitamine jedan mjesec, pa napravim pauzu najmanje dva ili tri mjeseca. Da nisam imala problema sa okom mislim da ih niti ne bi uzimala. U jednoj apoteci su mi rekli, da su vitamini za oči samo za stare ljude.

Postoje i Visionace engleski vitamini, piše da su namijenjeni za nositelje kontaktnih leća, pa je to valjda i za mlađe ljude.
prilika is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2011., 21:05   #18
A zašto svi pijete vitamine?
Neke zbilja ne bi trebalo uzimati na svoju ruku jer ako si prouzročite hipervitaminozu jedna od prvih reakcija će biti proljev- organizam će se normalno pokušat riješit viška tvari.
fizikalka is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2011., 21:23   #19
Ja pijem vitamine zato što imam problema sa štitnjačom pa mi se iz hrane ne aposrbiraju baš dobro svi vitamini i minerali. I to nije neko moje umišljanje, već sam primjetila da kad ih počnem piti da mi prestanu pucati kutevi usana, prestanu mi titrati mišići i hvatati me grčevi.

Prilika taj centravit sa luteinom je skuplji nego običan, al postoje još vitamini sličnog imena - Centrum, ti su skuplji i mogla bi im biti cijena ova koju si navela (ja zadnji puta kad sam se rspitivala u ljekarni bila im je cijena 80 kn)
__________________
Ljubav je pobjeda mašte nad inteligencijom. H. L. Menken
...previše ljudi traži pravu osobu, umjesto da sami pokušaju biti prava osoba...
leeloo27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2011., 09:26   #20
Može biti da je cijena Centravita sa Luteinom bila 80 kn, ne sjećam se više točno. Ja sam pročitala na Internetu da je dobro uzimati vitamine za oči i za mlađe ljude ako imaju ovaj problem koji sam ja imala. Zato sam ih počela uzimati. Ali to nije tolika velika količina vitamina, da bi mogla naškoditi. Multivitamine ne bi uzimala. Netko je tu dobro rekao da su ti Multivitamini uglavnom namijenjeni za jako bolesne osobe, ali kako je to stvarno velika količina vitamina, onda ih sigurno i te osobe teško podnose i opasni su za želudac.
prilika is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:52.