Natrag   Forum.hr > Društvo > Ljubav, erotika, seks

Ljubav, erotika, seks Stvari intimne prirode. Neke teme zahtijevaju i rječnik koji možda nije za jako mlade (i jako stare).

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 06.03.2013., 23:27   #1
Odakle kemija i prolazi li?

Svi znamo za famozne feromone, i fenomen kemije astronomskih razmjera koja je jača od razuma i tjera nas da sjebemo sebe, svoje bračne partnere, itd.

Događa se rijetko, možda nekoliko puta u životu, nekima nikad, a djeluje kao tsunami.
Ne govorim o "običnoj" kemiji koja se javlja kad nam je neka osoba napeta, nego o onoj kemiji koja nas proždire, radi od nas životinje, doživljavamo eksploziju pri samom eye contactu s tom osobom, i ne možemo joj se oduprijeti...

Jeste li ikad doživjeli takvu ekspoloziju? Takvu požudu koja vam neda mira?

Ja trenutno prolazim kroz taj vrtlog požude, i znam da mu se moram oduprijeti.
Zanima me odakle dolazi ta silna kemija? Iako nema nikakvih objektivnih temelja za nju?
I prolazi li? Ako joj se uspiješ oduprijeti i makneš se od te osobe, nestane li? Kad ponovo sretneš tu osobu, probudi li se opet? Ili je prolazna?
padme0 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.03.2013., 23:29   #2
mozak je kljuc
mari_2011 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.03.2013., 23:30   #3
meni se to nije jos nikad dogodilo
kolko sam ja skuzio po tim pricama u tim kemijama je jedna strana zauzeta uvijek i od tud kompliciranje ostvariti tu kemiju ili ne, sto jos dodatno jaca zelju za tom osobom i takve slicne fore...
dodo89 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.03.2013., 23:31   #4
Quote:
padme0 kaže: Pogledaj post

Ja trenutno prolazim kroz taj vrtlog požude, i znam da mu se moram oduprijeti.
Zanima me odakle dolazi ta silna kemija? Iako nema nikakvih objektivnih temelja za nju?
I prolazi li? Ako joj se uspiješ oduprijeti i makneš se od te osobe, nestane li? Kad ponovo sretneš tu osobu, probudi li se opet? Ili je prolazna?
kaže se da su nekad neostvareni poljubci i dodiri jači od onih ostvarenih
__________________
Not all those who wander are lost ...
dara333 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.03.2013., 23:36   #5
Quote:
mari_2011 kaže: Pogledaj post
mozak je kljuc
Ključaj temu
aciruj is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2013., 00:03   #6
Nije da se svako malo ne otvara slična tema

https://www.forum.hr/showthread.php?t=763314

https://www.forum.hr/showthread.php?t=768485

https://www.forum.hr/showthread.php?t=767755
__________________
...Free your mind and the rest will follow...
mrafica is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2013., 10:01   #7
opet ta kemija, nema kemije
kemija i fizika, ali kad se sve zbroji bude matematika
Xenophon1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2013., 10:12   #8
ta kemija o kojoj govoriš ne postoji zato da bi mi uživali u njoj, bili sretni ili ne znam što, to je samo prirodni nagon da se zbližimo sa partnerom i napravimo dijete jer nam je to najvažnija zadaća u životu...na žalost, zaljubljenost nije neka čarolija kako obično mislimo kad smo mladi, to je samo stanje svijesti koje nas drži dok ima svrhu, znači, ugasi se nakon nekog vremena kad postane preočito da nema smisla

Zadnje uređivanje BeerMan : 07.03.2013. at 11:05.
BeerMan is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2013., 10:38   #9
Kemija svakako prolazi, ali je ubrzo zamjenjuje nesto sasvim novo, nemam naziv za to jos uvijek
Perfekcionist1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2013., 10:56   #10
Ja znam za feromone da su kurac od ovce.

Meni je smiješno kad čujem kako Amorova strijela ponekad djeluje na ljude, totalno su glupi i skloni maštanju bez temelja.
__________________
To be so civilized, one must tell civil lies
aljehin is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2013., 11:21   #11
meni je smiješno kad neko misli da može bez posljedica radit sebi i drugima sranja, a posebno ako mu taj drugi može dat otkinut glavu, i to sigurno ne iz ljubavi ili zbog ljubavi

ot. slažem se
Xenophon1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2013., 15:48   #12
Prolazna je, razočaraš se u tu osobu. Prije ili poslije.
Afro Dita is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2013., 15:49   #13
Quote:
dodo89 kaže: Pogledaj post
kolko sam ja skuzio po tim pricama u tim kemijama je jedna strana zauzeta uvijek i od tud kompliciranje ostvariti tu kemiju ili ne, sto jos dodatno jaca zelju za tom osobom i takve slicne fore...
Right, ali naravno ne mora biti isključivo to da je jedna strana zauzeta. I bez obzira na to se može javiti.
Afro Dita is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2013., 21:00   #14
To je kao Borg, otpor je uzaludan , bit ce te asimilirani!
happy 22 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2013., 22:48   #15
Quote:
BeerMan kaže: Pogledaj post
ta kemija o kojoj govoriš ne postoji zato da bi mi uživali u njoj, bili sretni ili ne znam što, to je samo prirodni nagon da se zbližimo sa partnerom i napravimo dijete jer nam je to najvažnija zadaća u životu...na žalost, zaljubljenost nije neka čarolija kako obično mislimo kad smo mladi, to je samo stanje svijesti koje nas drži dok ima svrhu, znači, ugasi se nakon nekog vremena kad postane preočito da nema smisla
Ne bih se složila. Kako onda tumačiš kemiju između dva muškarca ili dvije žene? Ja sam, primjerice, biseksualna, i kemija astronomskih razmjera mi se događa upravo sa ženom
padme0 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2013., 09:50   #16
Dogadjat ce ti se sve dok je ne ostvaris,onda mozda stane,a mozda i ostane... vjeruj mi!
happy 22 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2013., 14:49   #17
Quote:
padme0 kaže: Pogledaj post
Svi znamo za famozne feromone, i fenomen kemije astronomskih razmjera koja je jača od razuma i tjera nas da sjebemo sebe, svoje bračne partnere, itd.
Ma da nebi, ovo je 500-ta tema o kemiji gdje se pokušava zaobići čovjekov mozak u eventualnim sranjima koja je priuštio sebi ili drugima. Kao ono: "Nisam ja zapalio staju, nego šibica koja je bila u mojoj ruci." How yes no!

Quote:
Ja trenutno prolazim kroz taj vrtlog požude, i znam da mu se moram oduprijeti.
Zanima me odakle dolazi ta silna kemija? Iako nema nikakvih objektivnih temelja za nju?
I prolazi li? Ako joj se uspiješ oduprijeti i makneš se od te osobe, nestane li? Kad ponovo sretneš tu osobu, probudi li se opet? Ili je prolazna?
Neke emocije nas ganjaju čitav život, neke nestanu, neke izgube okus pa su samo prisutne u svojstvu TV kalendara. Bilo kako bilo, tvoji postupci ne ovise o emocijama, već o akcijama koje ćeš definirati prema svom shvaćanju tih emocija.

Ako se želiš oduprijeti nečemu, onda se smiri, pogledaj "U krupnom planu" ili neku sličnu emisiju da ti omami kaos u glavi, pa onda trijezno pogledaj kako možeš izdvojiti utjecaje tih emocija i njihovog uzroka, precizno poput matematičara, smierno poput kirurga, predoči si ili stavi na papir i napravi ratni plan, što, kako i kada. Naravno, postoje i druge škole mišljenja, evolucija, biologija, živjeti punim plućima, samo ja, itd...

E da, bitno je i držati se tog plana. Najlakše je reći ne mogu misliti o drugim stvarima. S druge strane, ovisno o tvom postavljanju odmah ćemo znati želiš li se ti oduprijeti tome ili si samo došla napraviti malu uvertiru sa razmjenom mišljenja prije nego uletiš u taj veliki vrtlog strasti koji te čeka. Tu ti tuđa iskustva neće pomoći koliko tvoja vlastita odlučnost, pa ti vidi. Sretno!
ljudoliki is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2013., 15:29   #18
Quote:
aljehin kaže: Pogledaj post
Ja znam za feromone da su kurac od ovce.

Meni je smiješno kad čujem kako Amorova strijela ponekad djeluje na ljude, totalno su glupi i skloni maštanju bez temelja.
pa ne pogodi te niš samo ti se u glavi dešavaju kemijski procesi od kojih si haj, ko na dopu...i da, prođe, kako ne
Monica. is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2013., 16:39   #19
Razumijem te potpuno Padme0 (ti nisi Padme Amidala?).

Ja sam osobno dva puta iskusio tako nesto, jos uvijek procjenjujem moze li se i treci put svrstati uz ona prva dva.

Ja sam musko, bilo je to s curama svaki put (nisam bi).

Nece te sigurno veseliti, jednom sam zavrsio u ludnici ubrzo nakon sto sam se zaljubio (djagnoza nije bila poludio od ljubavi, nego psihoza - na drugoj temi puno vise o tome).

Drugi i treci put barem nisam zavrsio u ludnici, ali je bilo super.

Pitanje prolazi li. Jasno da prolazi, nista nije vjecno. Danas mogu proci pokraj sve tri djevojke i ne osjecam nista. Ne znam moglo bi li i biti jos nesto i da pokusam s nekom o njih. Ne znam postoji li jos kemije (zara). Nisam probao, pa ne znam. Ali kada sam ih vidio nisam osjecao nista.

Ali osjecaj u pocetku je bio taj, da ne samo da sam mislio da mogu letjeti, da mogu sve, da ih znam bolje nego one same sebe i da smo bas jedno za drugo (nesto je poslije protumaceno kao simptomi psihoze).

I jedino sto mene muci, cini mi se da vise nema u meni zara da mogu ponovo voljeti neku djevojku na taj nacin. Imam 41 godinu, sva tri slucaja su bila u mojim 20-tim. Ali pokusavam, ne odustajem.
SamoZaTebe is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum


Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 02:45.


Powered by vBulletin Version 3.8.4 (hrvatski)
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Site content ©1999-2016 Forum.hr
Ad Management by RedTyger