Natrag   Forum.hr > Društvo > Svijet oko nas > Poljoprivreda

Poljoprivreda Kako privređivati plodovima zemlje

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 29.12.2016., 11:55   #1
GPS tracker za krave

Pozdrav, zanima me jel tko ovdje upucen u GPS trackere? U jednoj sam, tj stari mi je, vrlo specificnoj situaciji. Drzi covjek hrpu krava i to na slobodnoj ispasi tako da vec neko vrijeme koristimo GPS trackere za pracenje kretanja krda Medjutim, ovaj sto smo koristili, neki najpopularniji kineski TK 102 se zove, poceo je biti podosta problematican. Nije ovo prvi koji imamo, vec je stari promijenio 2-3 u proteklih 6-7 godina. Medjutim odnedavno je i ovaj najnoviji poceo stekati pa bi htjeli uzeti neki novi. E sad tu mi treba savjet jer bas nemam ideje odakle i sta da uzmem da ovaj put bude sve oke a da nije opet isti/slican model iste firme.
Dakle trebao bi koristiti klasicni sistem, unutra SIM kartica, ja pozovem taj broj dobijem nazad koordinate i voila. To je prakticki sve sto mi treba. Pored toga, da bude pouzdan, da ne pocne stekati, ne odgovarati na poruke, spammati sam porukama bez zvanja i slicno. Cijena nije neki faktor s tim da se ne pretjeruje jer kao sto rekoh, od svih funkcija treba mi samo ta najosnovnija. Guglao sam dosta, gledao sam trackere za ljubimce, ali previse je tu fensi fora povezivanja sa smartphoneovima i slicno. Nista od toga nije potrebno, samo mi treba neki robusni pouzdani uredjaj koji ce sto duze i kvalitetnije sluziti svoju primarnu svrhu. Nema neki podforum za GPS tehnologiju, nasao sam neku GPS temu u podforumu za biciklizam al tamo nemaju pojma pa me zanima dal se netko ovdje mozda susreo s necim slicnim? Svi prijedlozi dobrodosli.
__________________
You got two empty halves of coconuts and you're bangin' em together!
NESHO95 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.12.2016., 17:56   #2
http://www.cattle-watch.com/
Berliner is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.12.2016., 19:11   #3
Gledah to vec medjutim to se jos ne moze ni kupiti jer je jos u razvoju, nema u prodaji.
__________________
You got two empty halves of coconuts and you're bangin' em together!
NESHO95 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.12.2016., 15:00   #4
Kakav je teren i kakva je pokrivenost terena mobilnim internetom?
Berliner is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.12.2016., 16:34   #5
Možda uzeti neki tracker za psa...
https://www.aliexpress.com/cheap/che...FaMy0wod9HYBDA
__________________
drogom protiv sporta
Biljka is online now  
Odgovori s citatom
Old 01.01.2017., 22:17   #6
Quote:
Berliner kaže: Pogledaj post
Kakav je teren i kakva je pokrivenost terena mobilnim internetom?
Teren je pretezito krsovit. Nema nekakvih uzvisina ali je kamenito i grmovito. Dalmatinska zagora je u pitanju. Signal solidan, ja na T-Mobileu hvatam cak i 4G tu i tamo s mobitelom, iako dosta varira. Zasto je bitan mobilni internet?


Quote:
Biljka112 kaže: Pogledaj post
Možda uzeti neki tracker za psa...
https://www.aliexpress.com/cheap/che...FaMy0wod9HYBDA
Palo mi je na pamet i nije losa ideja medjutim nije mi problem toliko naci nesto sto bi mogao upotrijebiti koliko mi je tesko znati koliko ce me to sto nadjem sluziti. Ima stvarno puno tih trackera na ebayu ali htio bih biti siguran da ce me taj sto sad uzmem kvalitetno sluziti i biti pouzdan. Jer ovaj trenutni to bas i nije. Mislim funkcionira ali ima dosta mana i dosta je nepouzdan.
__________________
You got two empty halves of coconuts and you're bangin' em together!
NESHO95 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2017., 21:12   #7
Quote:
NESHO95 kaže: Pogledaj post
Teren je pretezito krsovit. Nema nekakvih uzvisina ali je kamenito i grmovito. Dalmatinska zagora je u pitanju. Signal solidan, ja na T-Mobileu hvatam cak i 4G tu i tamo s mobitelom, iako dosta varira. Zasto je bitan mobilni internet?
Zato što su u većini tih trackera GPS-A čipovi koji ne skidaju sve podatke direktno sa satelita već dio toga (korekcije atmosfere, almanahe, efemeride, što sve ne) skidaju preko interneta, vrijeme preuzimaju od mrežnog operatera i slično. Ako imaš slabu vezu ili signal interneta često puca, može proći i sat dva dok takav uređaj fiksira satelite.
Berliner is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2017., 22:13   #8
Pa da, to vrijedi za ove naprednije verzije sto imaju aplikacije za smartphoneove i slicno. Upravo zbog toga bih i htio ovaj najjednostavniji sistem. Ubacim SIM karticu bilo kog operatera, zovnem taj broj, dobijem nazad koordinate preko SMSa. Ne treba mi mobilni internet, dovoljno je da ima makar crtica signala samo da poruku posalje i toeto.
__________________
You got two empty halves of coconuts and you're bangin' em together!
NESHO95 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:43.