Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Rekreacija > Biciklizam

Biciklizam Na dva kotača uokolo

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 13.06.2010., 16:52   #1
Bidoni i nosači za dotične

Quote:
tvuk kaže: Pogledaj post
Mislim da je ovo dobar primjer zašto ne treba kupovati tak veliki bidon - može lako ispasti iz nosača.
...a kad ti se desi nekoliko puta onda svatiš da ti je jeftinije kupit kvalitetan karbonski nosač nego svaka 2 tjedna kupovat novi bidon.

(iako ima i dobrih alu nosača. imam ja jedan na ht-u. istina, imam i nekoliko komada koji niš ne valjaju i dobri su jedino za izgubit bidon na prvoj bampi nizbrdici, ali da se nać...)
pakleni_patuljak is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.06.2010., 17:51   #2
Quote:
pakleni_patuljak kaže: Pogledaj post
...a kad ti se desi nekoliko puta onda svatiš da ti je jeftinije kupit kvalitetan karbonski nosač nego svaka 2 tjedna kupovat novi bidon.

(iako ima i dobrih alu nosača. imam ja jedan na ht-u. istina, imam i nekoliko komada koji niš ne valjaju i dobri su jedino za izgubit bidon na prvoj bampi nizbrdici, ali da se nać...)
Jel ovako nešto čemu:

http://cgi.ebay.com/ws/eBayISAPI.dll...=STRK:MEWAX:IT

Ima hrpa raznih modela za 25-26 dolara par s dostavom... naravno sve kinesko.
__________________
Carpe diem!
I'm starting with the man in the mirror. :)
tvuk is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.06.2010., 18:22   #3
ovako nešto je još bolje.

zapravao, mora imati što širi i viši prihvat, ali u pravili većina karbonskih nosača je oke jer se ne rašire zbog upotrebe (zbog stalnog širenja kod vađenja i umetanja bidona) kao aluminijski (pogotovo oni od alu žice). nisu loši ni oni od štampanog aluminija, ali ti se moraju tu i tamo malo stisnuti kad se rasklima bidon.
pakleni_patuljak is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.06.2010., 18:56   #4
Quote:
pakleni_patuljak kaže: Pogledaj post
ovako nešto je još bolje.

zapravao, mora imati što širi i viši prihvat, ali u pravili većina karbonskih nosača je oke jer se ne rašire zbog upotrebe (zbog stalnog širenja kod vađenja i umetanja bidona) kao aluminijski (pogotovo oni od alu žice). nisu loši ni oni od štampanog aluminija, ali ti se moraju tu i tamo malo stisnuti kad se rasklima bidon.
Ma znam, al meni je problem na kockici jer bi htio stavit dva bidona gore da se mogu riješit ruksaka sa mijehom sad preko ljetnih vrućina. Sa držačem na downtube-u nema problema, tam mogu bilo što stavit, al na seat tube-u će bit problem. Ček, evo slika:

http://img824.imageshack.us/img824/9020/img4193.jpg

Dakle treba mi neki takav sa razmakom među šarafima, te bih trebao neki manji ili da ima side pull, odnosno da se boca izvlači lagano na stranu. Gledao sam držače bidona i najbolji mi se čini Tacx Tao, al nisam baš siguran.

Mislim da je vrijeme da ja ovo razdvojim u zasebnu temu
__________________
Carpe diem!
I'm starting with the man in the mirror. :)
tvuk is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.06.2010., 20:17   #5
Quote:
tvuk kaže: Pogledaj post
Ma znam, al meni je problem na kockici jer bi htio stavit dva bidona gore da se mogu riješit ruksaka sa mijehom sad preko ljetnih vrućina.

Moj prilog ovoj temi je da sam upravo jučer aktivirao svoj mjeh stavivši ga u ruksak isključivo poradi ovih ljetnih vrućina. Voda je cijeli dan iz mjeha hladna i ugodna za piti i stane je puno više nego u bidon. A reda radi napominjem da sam imao i bidon (1L, koji uvijek nosim na nosaču na rami) koji je, iako je bio zaleđen uspio izdržati jedno sat i pol dok se voda nije umlačila odnosno dok sam je popio.
Ako se dugo boravi vani, pogotovo ako je podalje od trgovina i u vrijeme kada se ne može kupiti svježa voda, mjeh u ruksaku je višesatna sigurnost svježine.
P.M. is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.06.2010., 09:55   #6
Quote:
tvuk kaže: Pogledaj post
Ma znam, al meni je problem na kockici jer bi htio stavit dva bidona gore da se mogu riješit ruksaka sa mijehom sad preko ljetnih vrućina. Sa držačem na downtube-u nema problema, tam mogu bilo što stavit, al na seat tube-u će bit problem. Ček, evo slika:

http://img824.imageshack.us/img824/9020/img4193.jpg

Dakle treba mi neki takav sa razmakom među šarafima, te bih trebao neki manji ili da ima side pull, odnosno da se boca izvlači lagano na stranu. Gledao sam držače bidona i najbolji mi se čini Tacx Tao, al nisam baš siguran.

Mislim da je vrijeme da ja ovo razdvojim u zasebnu temu
mozda mozes rjesit problem montaze, sa 2-3 podložne pločice tek toliko da budu malo deblje od prednjeg obruca mjenjaca...
mrkva4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.06.2010., 09:59   #7
Quote:
mrkva4 kaže: Pogledaj post
mozda mozes rjesit problem montaze, sa 2-3 podložne pločice tek toliko da budu malo deblje od prednjeg obruca mjenjaca...
Znam, razmišljao sam i o tome. U svakom slučaju moram nabaviti ili side-pull nosač bidona (jer ako kupim klasični nosač u njega neću moći (zbog zadnje shocka) ugurati bidon ili neki manji nosač tipa tacx tao te koristiti manje bidone (do pola litre).
__________________
Carpe diem!
I'm starting with the man in the mirror. :)
tvuk is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.06.2010., 11:35   #8
Quote:
tvuk kaže: Pogledaj post
Znam, razmišljao sam i o tome. U svakom slučaju moram nabaviti ili side-pull nosač bidona (jer ako kupim klasični nosač u njega neću moći (zbog zadnje shocka) ugurati bidon ili neki manji nosač tipa tacx tao te koristiti manje bidone (do pola litre).
Da imas pravo, mislim da ce ti OVAJ biti super.
mrkva4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.06.2010., 12:49   #9
Quote:
P.M. kaže: Pogledaj post
upravo jučer aktivirao svoj mjeh stavivši ga u ruksak isključivo poradi ovih ljetnih vrućina. Voda je cijeli dan iz mjeha hladna i ugodna za piti i stane je puno više nego u bidon.
javi ako preživiš cjelodnevnu vožnju ispod tog ruksaka, koja ti je temperatura tijela i kako se osjećaš
moja iskustva kažu , da ih svi , ali baš svi skinu već nakon dva tri sata vožnje i piju vodu iz bidona cck-40 st. celzjusa i čak viču da je dobra
__________________
kad magarac nauči , magarac zna
mazgov is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.06.2010., 13:50   #10
Quote:
mazgov kaže: Pogledaj post
javi ako preživiš cjelodnevnu vožnju ispod tog ruksaka, koja ti je temperatura tijela i kako se osjećaš
moja iskustva kažu , da ih svi , ali baš svi skinu već nakon dva tri sata vožnje i piju vodu iz bidona cck-40 st. celzjusa i čak viču da je dobra
Ja sam jučer vozio po Medvednici sa ruksakom sa mijehom na leđima i nije mi baš veliki problem (nije onakav mini ruksak već mrvicu veći, Deuter Bike 1, model 2007 il tako nešto), ali bilo bi mi draže stvari prebacit u torbicu ispod sica, a vodu u bidone. Nije mi bed piti toplu vodu, navikao sam se već.
__________________
Carpe diem!
I'm starting with the man in the mirror. :)
tvuk is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.06.2010., 20:03   #11
@tvuk...

ovi nosači sa bočnim izvlačenjem dolaze u obzir samo ako su karbonski, ali vjerujem da bi ti i običan karbonski nosač (kao što si dao onaj prvi link) bio oke. ja imam sličan, a rush ima jako malo mjesta za izvlačenje bidona i zato ga uvijek moram čupat na stranu. nosač je i dalje ko nov.

jedino moraš nać bidon koji će ti bit udaljen bar jedan prst od pivota.
pakleni_patuljak is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.06.2010., 21:06   #12
pakleni sorry ali ne slažem se baš sa tobom.
Karbonski nosači nisu loši, dapače dvostruko su lakši od aluminijskih i zbilja su malo bolji po pitanju držanja bidona.
Uz to u pravilu su lijepši malo to je već ukus...pa nemojmo o tome.

Aluminijski nosači uopće nisu loši. Te priče da iz njih ispada bidon i sl. uopće nemaju baš puno veze sa materijalom (mislim na one materijale koji se koriste za izradu) od kojeg je nosač napravljen već sa dizajnom nosača i sa bidonom koji se koristi.
Nažalost bidoni nisu točno strandardizirani kao ni nosači pa često bidon koji ne sjeda dobru u nosaš može ispasti.
Ja koristim nosač od 30kn i bidon od 15 i nikad ništa nije ispalo.

Drugo što kažeš da se oni iskrive isto baš nije u potpunosti točno.
Kao prvo čak i da se sa vremenom iskrive zar je tako teško opet ga stisnuti rukom?! a drugo je da aluminij također ima granicu elsatičnosti i granicu plastičnosti pa se on ustvari i na savija baš tako ultra lako.

Na kraju najveći problem...
Link koji si ti stavio za nosače je ok zato jer su za 25 usd 2 komada što je super ali problem je u tome što se kod nas cijene u trgovinama kreću oko 300-tinjak kuna. Mislim da je mali broj forumaša koji naručuju preko neta opremu.
Sad možda će neko reći 300 kuna simo tamo ali ako ćemo biti relani nema nikakvog realnog opravdanja plaćati 10 puta veću cijenu samo da bi mogao reći kako imaš karbonski nosač. Barem po meni nema.
almost famous is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.06.2010., 21:57   #13
pa i rekao sam kako ima modela od štampanog aluminija koji su oke, ali kod takvih modela, naprimjer primjera, ne možeš izvlačit bidon na stranu jer aluminij jednostavno nije elastičan kao plastika.
ja imam takav alu nosač na ht-u i zaista nikakve zamjerke, ali na rushu gdje nema baš previše mjesta za bidon, takav nosač bi se strgo u sat vremena.

alu nosači od žice su loši.
tu definitivno ostajem pri svom stajalištu.

a to što se neki ne znaju snać pa kupuju nosače po 300 kuna je čisto njihov problem.
jebote, znaju laprdat po forumu, a ne znaju naručit item preko ebaya!??
pakleni_patuljak is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.06.2010., 22:27   #14
A niš, budem i dalje tražio online. Našao sam i ovaj u ciklo centru za 35 kuna:

http://www.ciklo-centar.hr/new/slikepop/viiz.gif

(odnosno ima ga online, da li ga imaju i u dućanu je vjerojatno potpuno drugi par cipela).
__________________
Carpe diem!
I'm starting with the man in the mirror. :)
tvuk is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.06.2010., 22:50   #15
Evo ja imam Tacxov alu nosač od nekih 50tak kunića i sasvim sam zadovoljan kako mi drži bidon puni od 1L . Sad je montiran na seat tube a prije je bio montiran na down tube isto tako je dobro drža litreni bidon dok sam prelazio preko borovih žila i kamenjara, nije se desilo nikad da mi je ispa iz držaća.
Evo slija:

__________________
imam čvrsto razvijenu slabu volju
Eppur si muove is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.06.2010., 22:57   #16
Tako imam i ja, ali Tvuk nema mjesta, jer mu amortizer krade prostor!
__________________
Atili, najboljem psu na svijetu! RIP (jesen/zima 1997 - 29. 7. 2009)
"Život je kretanje, a kretanje je umjetnost"
hasnfefer is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.06.2010., 23:00   #17
imam i ja jedan takav.
kupio sam ga jer mi je bio lijep (volim taj minimalistički dizajn od žice), ali nakon 2, 3 izgubljena bidona sam odustao od njega i kupio onaj od štampanog aluminija.

ne znam, bit će da ja možda malo više divljam na bajku pa zato imam više problema, a možda je i do lokalnih trailova koji su puni kamenja (meni su oni trailovi po sljemenu ko autoput)...

@tvuk: ovaj izgleda sasvim neloše. mogao bi ti bit oke za taj seattube. pogotovo ako je plastični.
pakleni_patuljak is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.06.2010., 01:09   #18
Nije li upravo takav Taxov nosač 28 kn?

http://www.ciklo-centar.hr/new/artikli.asp?ID=67

I ja ga imam.
P.M. is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.06.2010., 06:49   #19
Quote:
P.M. kaže: Pogledaj post
Nije li upravo takav Taxov nosač 28 kn?

http://www.ciklo-centar.hr/new/artikli.asp?ID=67

I ja ga imam.
Zefal i Tacx mislim da nije isto
__________________
imam čvrsto razvijenu slabu volju
Eppur si muove is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.07.2010., 14:55   #20
Uzeo nosac za bidon i oni sarafici su mi prekratki odn. uopce ne dodju do navoja, ima tih sarafa razlicitih duzina kupiti u bajk shopovima ili moram do zeljeznarije neke?
__________________
Cool like Fonzie
Luka K. is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 05:52.