Natrag   Forum.hr > Društvo > Psihologija > Psihokauč

Psihokauč Prozac Nation

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 03.03.2010., 14:16   #81
Meni se previše sranja nakupilo u kratkom vremenu pa je definitivno nastupila i anksioznost s par paničnih napadaja od kojih su većina bili navečer - probudili me ko nekakav nalet adrenalina uz osjećaj da nemam zraka.
Nisam siguran radi li se o derealizaciji ali sam taj period, a i sad ponekad, imao osjećaj kao da obavljam radnje i funkcioniram udaljeno od samog sebe, ne znam kako bih to objasnio, kao da se nisam mogao fokusirati na ono što se u tom trenutku događa - onako kako su već napisali drugi na temi, kao da je san.
Imao sam osjećaj neke vrtoglavice iako nije bila - niti se išta oko mene vrtilo niti se meni vrtilo u glavi, niti sam imao probleme s ravnotežom ali kao da mi je u glavi bila neka magla. Ono što me tješi je to što znam da je sve skupa reaktivno, a ne endogeno...
__________________
''Life can only be understood backwards; but it must be lived forwards''
WildFox is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2010., 14:23   #82
Quote:
WildFox kaže: Pogledaj post
Meni se previše sranja nakupilo u kratkom vremenu pa je definitivno nastupila i anksioznost s par paničnih napadaja od kojih su većina bili navečer - probudili me ko nekakav nalet adrenalina uz osjećaj da nemam zraka.
Nisam siguran radi li se o derealizaciji ali sam taj period, a i sad ponekad, imao osjećaj kao da obavljam radnje i funkcioniram udaljeno od samog sebe, ne znam kako bih to objasnio, kao da se nisam mogao fokusirati na ono što se u tom trenutku događa - onako kako su već napisali drugi na temi, kao da je san.
Imao sam osjećaj neke vrtoglavice iako nije bila - niti se išta oko mene vrtilo niti se meni vrtilo u glavi, niti sam imao probleme s ravnotežom ali kao da mi je u glavi bila neka magla. Ono što me tješi je to što znam da je sve skupa reaktivno, a ne endogeno...
Da, to bi ti mogla biti DP/DR. Svatko na to reagira drugačije. Najgori je dio te derealizacije meni, osjećaj potpune odsječenosti i neprepoznavanja inače poznate okoline... teško za opisati, ali zbilja to stvori gadan očaj. I to za vrtoglavicu mi je isto jako poznato.
To je jednostavno nešto čemu ne treba pridavati pažnju jer velika očekivanja, te trčanja po doktorima i psihijatrima mogu stvoriti upravo negativan učinak. Jednostavno se treba pomiriti sa time, ne opirati se tome, te ignorirati dok ne prođe i biti pozitivan.
Nema drugog pravog lijeka za to, što god neki pričali i mlatili praznu slamu. Živjeti kako što se živjelo i do sad i čekati da samo prođe.
__________________
a man's got to do what a man's got to do
ja_a is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2010., 14:35   #83
Tako sam i pristupio problemu, iako naravno, ne odmah. Prvo sam analizirao i analizirao i shvatio da sve dublje upadam u to, a stvarni svijet postaje sve udaljeniji. Pošto sam znao da su uzrok stresori iz okoline, a i moji vlastiti negativni stavovi prema stvarima, nisam htio ići kod doktora - sumnjam da ljekovi mogu promijeniti stavove.
__________________
''Life can only be understood backwards; but it must be lived forwards''
WildFox is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2010., 14:39   #84
depersonalizacija=osjecas se kao da nisi stvaran
deralizacija=osjecas da svijet oko tebe nije stvaran
po meni ovo dovoje uglavnom dolazi zajedno, jer ja kad imam dp osjecam kao da nista nije stvano, kao da je sve nerealno, kao da ovaj zivot nije ovo sto mi vidimo nego da je ovo samo prikaz...
obicno ljude sa dp zanima duhovnost...
ja si ju nekad namerno izazovem jer mislim da je nacin razmisljanja pod utjecajm dp puuno dublji.
kod nekoga dolazi kao posljedica nekih drugih psiholoskih problema...
vecina ju dobije poslje konzumacije opijuma...
noww is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2010., 14:43   #85
najbolje rijesenje je zaboravit dp.
a to cete postic zabavom...
zanci skinite si neke pc igre, filmove, malo nogomet, drustvo...
sve samo da nemislite na dp.
jos jednom kazem izbjegavajte neka dubokoumna razmisljanja i duhovnost, jer to ju moze samo pogorsat
noww is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2010., 15:03   #86
Quote:
WildFox kaže: Pogledaj post
Tako sam i pristupio problemu, iako naravno, ne odmah. Prvo sam analizirao i analizirao i shvatio da sve dublje upadam u to, a stvarni svijet postaje sve udaljeniji. Pošto sam znao da su uzrok stresori iz okoline, a i moji vlastiti negativni stavovi prema stvarima, nisam htio ići kod doktora - sumnjam da ljekovi mogu promijeniti stavove.
A ti to sada trenutno imaš? Meni počelo prije kojih mjesec i pol.

I dobro kaže Noww... samo fokusirati misli na druge stvari i zabavljati se što više.
Ja sam prešao sve preglede, pa na kraju bio i kod psihijatra i zaključio je da nisam lud i nije mi čak htio ni tablete preporučiti, već psihoterapiju, ali poanta je u tome što je DP/DR jedan vrlo specifičan oblik anksioznosti od kojega te sigurno neće izliječiti netko tko ga sam nema ili ga nije imao jer ga po defaultu nemre razumjeti.
Lijekove definitivno izbjegavaj, pa i samog psihića (osim ako ti stanje zbilja ne postane gadno, a sumnjam da hoće jer to zavisi o tebi uglavnom) jer da se počneš filati tabletama i hodati po doktorima, tada bi postao uvjeren da si bolestan, te bi ti stanje bilo vjerojatno još gore. DP-DR nije bolest u pravom smislu riječi, već obrambeni mehanizam mozga od stresa, trauma, a i može doć do DP-DR konzumiranjem nekih droga, marihuane npr.
To je ovak jedno vrlo "tricky" stanje gdje se naša svijest bori i igra sa našim fizičkim mozgom. Borba je uzaludna! Jedino prepuštanje funkcionira, samo ne znam koliko je potrebno za izlazak iz tog stanja.. valjda zavisi od osobe do osobe. Najgora stvar je proučavati te simptome, te razbijati glavu nad njima i osjećati strah zbog tih simptoma. Suspregni strah i kad shvatiš da ti DP-DR nemre zaprav ništa, tada si već na nivou tolerancije DP-a, a to je jako bitno za mogućnost daljnjeg normalnog života.
Ako želiš, poslati ću ti na privat link da si skineš jednu knjigu vezanu za to (na engleskom), a napisana je od jednog tipa koji je prebrodio DP.
__________________
a man's got to do what a man's got to do
ja_a is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2010., 15:21   #87
Quote:
WildFox kaže: Pogledaj post
Tako sam i pristupio problemu, iako naravno, ne odmah. Prvo sam analizirao i analizirao i shvatio da sve dublje upadam u to, a stvarni svijet postaje sve udaljeniji. Pošto sam znao da su uzrok stresori iz okoline, a i moji vlastiti negativni stavovi prema stvarima, nisam htio ići kod doktora - sumnjam da ljekovi mogu promijeniti stavove.
ako ces ju analizirat sigurno ces ju imat...
uzmi si tu knjigu sta ja a nudi.
kad ju procitas i shavtis od onda se fokusiraj na zaboravljanje.
kod zaboravljanja ima jedan trik koji ces morat napravit.
radi se o tome da ako ces se na silu trudit da ju zaboravris, neces ju moc zaboravit...
npr. recimo da se zelis rjesit pusenja.
bacio si cigarete i sad se pocinjes konstantno prisiljavat da mislis na nesto drugo, a ne na cigarete, ono sta ce se desit je...
ti ces znat da se prisiljavas zbog odvikavanja od cigareta,
i ta tvoja zabava ce te podsjecat da se ti zabavljas zbog cigareta,
i zabava ce postat afiramcija na pusenje i na kraju ce imat kontra-ucinak.
znaci na to moras pazit, s tim ces imat problema u pocetku, ali ako budes uporan zaboravit ces samo po sebi nakon par tjedana, jer ce ti dopizdit...
noww is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2010., 15:52   #88
Quote:
WildFox kaže: Pogledaj post
Tako sam i pristupio problemu, iako naravno, ne odmah. Prvo sam analizirao i analizirao i shvatio da sve dublje upadam u to, a stvarni svijet postaje sve udaljeniji. Pošto sam znao da su uzrok stresori iz okoline, a i moji vlastiti negativni stavovi prema stvarima, nisam htio ići kod doktora - sumnjam da ljekovi mogu promijeniti stavove.
stavovi se mijenjaju psihoterapijom.

uzrok problema nisu stresori iz okoline, nego nasa reakcija na njih. lijekovi, ako ih lijecnik propise, pomazu ublaziti simptome, no uzrok problema se rjesava kroz psihoterapiju, i to traje

neces te pogresne stavove promijeniti tek tako, snagom volje, od danas do sutra. godinama si ih stvarao, zato i jesi u problemu

naravno: ako si se sinoc napio, ne treba ti doktor da ti lijeci poremecaj percepcije zbog mamurluka. postoje stvari koje covjek moze pomoci sam sebi. a kad vidi da si vise ne moze pomoci, onda je mudro obratiti se lijecniku
Vilenica is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2010., 15:56   #89
Quote:
ja_a kaže: Pogledaj post
Da, to bi ti mogla biti DP/DR. Svatko na to reagira drugačije. Najgori je dio te derealizacije meni, osjećaj potpune odsječenosti i neprepoznavanja inače poznate okoline... teško za opisati, ali zbilja to stvori gadan očaj. I to za vrtoglavicu mi je isto jako poznato.
To je jednostavno nešto čemu ne treba pridavati pažnju jer velika očekivanja, te trčanja po doktorima i psihijatrima mogu stvoriti upravo negativan učinak. Jednostavno se treba pomiriti sa time, ne opirati se tome, te ignorirati dok ne prođe i biti pozitivan.
Nema drugog pravog lijeka za to, što god neki pričali i mlatili praznu slamu. Živjeti kako što se živjelo i do sad i čekati da samo prođe.
ja_a, ti si godinama istrazivao fenomen derealizacije? zavrsio si medicinu, ili sto?

sam si sebe izlijecio, od cega tocno? tko ti je postavio dijagnozu, i ko je dijagnosticirao izlijecenje?


ja mogu doci sutra, registrirati nick sunce28, i tvrditi da sam imala shizofreniju i sama sebe izlijecila. no to ne znaci da je to istina.
Vilenica is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2010., 16:04   #90
Quote:
Vilenica kaže: Pogledaj post
stavovi se mijenjaju psihoterapijom.

uzrok problema nisu stresori iz okoline, nego nasa reakcija na njih. lijekovi, ako ih lijecnik propise, pomazu ublaziti simptome, no uzrok problema se rjesava kroz psihoterapiju, i to traje

neces te pogresne stavove promijeniti tek tako, snagom volje, od danas do sutra. godinama si ih stvarao, zato i jesi u problemu

naravno: ako si se sinoc napio, ne treba ti doktor da ti lijeci poremecaj percepcije zbog mamurluka. postoje stvari koje covjek moze pomoci sam sebi. a kad vidi da si vise ne moze pomoci, onda je mudro obratiti se lijecniku

Mislim da netko tko nije nikada doživio DP-DR nije u stanju na pravilan način pomoći nekome sa DP-DR, pa bio to najbolji psihijatar na svijetu. I psihički najčvršći ljudi mogu dobiti DP-DR, a da nikada prije nisu bili anksiozni. Svaki čovjek se jedino sam može izvući iz tog stanja ako ga netko uputi na pravilan put. Ja sam već na dobrome putu bez ikakvih psihoterapija i preskočio sam jedno dugo teško razdoblje koje bi sigurno postojalo da nisam na internetu naišao na puno odličnih savjeta od dobrih ljudi koji su prebrodili DP-DR i znaju bolje od ijednog psihijatra kako se treba nositi sa time.
Mislim da svatko sam ima pravo zaključiti uz svoje najbliže da li mu je zbilja potrebna psihoterapija ili ne bez da ga itko na to bezrezervno nagovara.
Postoji poseban forum namijenjen DP-DR na internetu i skoro svi koji su rekli da su se izliječili od DP-DR su jasno izjasnili da su to postigli sami i da su imali uglavnom loša iskustva, kako sa lijekovima, tako i sa psihijatrima.
DP-DR nije tipična anksioznost sa tu i tamo kojim napadajem panike, već jedno izmijenjeno stanje svijesti koje traje stalno i sa kojim se čovjek sam treba naučiti pravilno nositi, a ja mogu dotičnom forumašu te savjete dati i besplatno.
__________________
a man's got to do what a man's got to do
ja_a is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2010., 16:07   #91
Quote:
Vilenica kaže: Pogledaj post
ja_a, ti si godinama istrazivao fenomen derealizacije? zavrsio si medicinu, ili sto?

sam si sebe izlijecio, od cega tocno? tko ti je postavio dijagnozu, i ko je dijagnosticirao izlijecenje?


ja mogu doci sutra, registrirati nick sunce28, i tvrditi da sam imala shizofreniju i sama sebe izlijecila. no to ne znaci da je to istina.

Ne moraš imati nikakvu diplomu da bi se izliječio od DP-DR.
Ja znam da imam DP-DR i nije mi ju postavio psihijatar, već sam ja njemu rekao što imam jer sam sam surfanjem doznao što mi je, a on se složio i rekao mi da mi ne trebaju nikakvi lijekovi. Psihijatar mi definitivno tu nije bio od nikakve pomoći jer da sam ovisio o njemu, ne bih danas niti znao što mi je.
__________________
a man's got to do what a man's got to do
ja_a is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2010., 16:27   #92
Quote:
ja_a kaže: Pogledaj post
Mislim da netko tko nije nikada doživio DP-DR nije u stanju na pravilan način pomoći nekome sa DP-DR, pa bio to najbolji psihijatar na svijetu. I psihički najčvršći ljudi mogu dobiti DP-DR, a da nikada prije nisu bili anksiozni. Svaki čovjek se jedino sam može izvući iz tog stanja ako ga netko uputi na pravilan put.
gledaj: to je nesto sto ti mislis. neko drugi moze braniti stav da ce im recimo najbolje pomoci sirup od javora, pod uvjetom da popiju dvije litre dnevno (pricam gluposti, naravno)

sto je psihicki poremecaj odnosno simptom tezi, to osoba ima izrazeniji osjcaj da joj nitko ne moze pomoci. to je sastavni dio problema. i naravno da to nije istinito: kao sto nije potrebno da psihoterapeut bude lijeceni alkoholicar da bi mogao razumiti i pomoci alkoholicaru

u redu je da ti sam za sebe izaberes da se i dalje patis sam sa svojim problemom, bez strucne pomoci. no nije u redu da to propagiras i savjetujes drugima

sto mislis, zasto bi uopce postojala psihoterapija, koju se placa 200-300 kuna za 45 minuta, ako se sav problem dade rijesiti citanjem jedne knjige koju ti preporucas, vjerojatno ne skuplje od 300 kuna?
Vilenica is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2010., 16:30   #93
Quote:
ja_a kaže: Pogledaj post
Ne moraš imati nikakvu diplomu da bi se izliječio od DP-DR.
Ja znam da imam DP-DR i nije mi ju postavio psihijatar, već sam ja njemu rekao što imam jer sam sam surfanjem doznao što mi je, a on se složio i rekao mi da mi ne trebaju nikakvi lijekovi. Psihijatar mi definitivno tu nije bio od nikakve pomoći jer da sam ovisio o njemu, ne bih danas niti znao što mi je.
ne moras imati nikakvu diplomu da bi se izlijecio od gripe. ali da bi postavio dijagnozu, ipak bi morao imati neku diplomu, nije dovoljna vjestina koristenja googlea. isto tako je potrebno da netko s diplomom potvrdi jesi li se izlijecio ili ne ( i od cega). zasto bismo ti mi na internetu vjerovali?

sto ti mislis, sto doktori uce u tih 10 godina medicine+specijalizacije: vjestinu pretrazivanja googlea i skidanje knjiga s interneta? bi li se ti usudio na osnovu uputa sa googlea sam popraviti auto ili uvesti si centralno grijanje? ili bi ipak zvao majstora?

psihijatar ti moze biti od neke pomoci samo ako se odlucis na psihoterapiju. s takvim tvojim stavom niko ti ionako ne moze pomoci. nijedan profesionalan psihijatar ti nakon samo jednog ili dva razgovora ne bi odgovorio na pitanje 'doktore, a sto je tocno meni'. em sto se dobri doktori ne vole olako razbacivati dijagnozama, em sto je to premalo vremena da bi on shvatio o cemu se tocno radi. da si nastavio ici na psihoterapiju, mozda ti doista ni danas "ne bi znao sto ti je" (kakva korist od toga da znas tocnu dijagnozu?) ali bi se vjerojatno osjecao bolje.

steta sto nisi dobar s jadrankom kosor: mogao bi spasiti recesijsku hrvatsku samo da njoj objasnis da je glupo davati pare za zdravstvenu zastitu, kad cak i psihoze mozemo lijeciti sami, uz pomoc 1-2 knjige s interneta

Zadnje uređivanje Vilenica : 03.03.2010. at 16:38.
Vilenica is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2010., 16:39   #94
Quote:
Vilenica kaže: Pogledaj post
gledaj: to je nesto sto ti mislis. neko drugi moze braniti stav da ce im recimo najbolje pomoci sirup od javora, pod uvjetom da popiju dvije litre dnevno (pricam gluposti, naravno)

sto je psihicki poremecaj odnosno simptom tezi, to osoba ima izrazeniji osjcaj da joj nitko ne moze pomoci. to je sastavni dio problema.

u redu je da ti sam za sebe izaberes da se i dalje patis sam sa svojim problemom, bez strucne pomoci. no nije u redu da to propagiras i savjetujes drugima

sto mislis, zasto bi uopce postojala psihoterapija, koju se placa 200-300 kuna za 45 minuta, ako se sav problem dade rijesiti citanjem jedne knjige koju ti preporucas, vjerojatno ne skuplje od 300 kuna?

Knjiga je besplatna i preko privata mu nisam propagirao da ne ide psihijatru, već sam mu rekao ako će mu biti tako teško da ode.

Također, besmisleno je uspoređivati DP sa shizofrenijom koja je teška bolest koja uništava mozak. DP-DR spada pod anksioznost i ne uništava mozak.

Osoba naravno može imati osjećaj da joj nitko ne može pomoći, ali zato ja mogu pomoći toj osobi da joj dam upute kako da se nosi sa time i da joj dokažem da si može sama pomoći.
Ako to ne pomogne, uvijek postoji naravno psihijatar.
Ne bi vjerovala, ali nije za sve u životu potreban psihijatar, niti psihoterapija.

Lijekovi sami kao takvi su jako loši za stanje DP/DR i ako mi ih čak nije preporučio psihijatar i ako mi je čak jedna stara i prekaljena medicinska sestra rekla da niti ne pomišljam na tablete + još dosta drugih ljudi koji su svjesni negativnih učinaka tih lijekova (ako govorimo o anksioliticima), mislim da mi tada ne mora netko sa strane govoriti kako nemam pojma o ničemu jer iskustva ne samo ljudi koji imaju posla sa time, već negativna iskustva mojih prijatelja koji su znali koristiti anksiolitike mi dovoljno govori.

Uostalom, pročitaj što je napisala Noww koja ima iskustva sa time isto.
__________________
a man's got to do what a man's got to do
ja_a is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2010., 16:43   #95
Quote:
Vilenica kaže: Pogledaj post
ne moras imati nikakvu diplomu da bi se izlijecio od gripe. ali da bi postavio dijagnozu, ipak bi morao imati neku diplomu, nije dovoljna vjestina koristenja googlea. isto tako je potrebno da netko s diplomom potvrdi jesi li se izlijecio ili ne ( i od cega). zasto bismo ti mi na internetu vjerovali?

sto ti mislis, sto doktori uce u tih 10 godina medicine+specijalizacije: vjestinu pretrazivanja googlea i skidanje knjiga s interneta? bi li se ti usudio na osnovu uputa sa googlea sam popraviti auto ili uvesti si centralno grijanje? ili bi ipak zvao majstora?

psihijatar ti moze biti od neke pomoci samo ako se odlucis na psihoterapiju. s takvim tvojim stavom niko ti ionako ne moze pomoci. nijedan profesionalan psihijatar ti nakon samo jednog ili dva razgovora ne bi odgovorio na pitanje 'doktore, a sto je tocno meni'. em sto se dobri doktori ne vole olako razbacivati dijagnozama, em sto je to premalo vremena da bi on shvatio o cemu se tocno radi. da si nastavio ici na psihoterapiju, mozda ti doista ni danas "ne bi znao sto ti je" (kakva korist od toga da znas tocnu dijagnozu?) ali bi se vjerojatno osjecao bolje.

steta sto nisi dobar s jadrankom kosor: mogao bi spasiti recesijsku hrvatsku samo da njoj objasnis da je glupo davati pare za zdravstvenu zastitu, kad cak i psihoze mozemo lijeciti sami, uz pomoc 1-2 knjige s interneta


I kaj mi točno želiš dokazati? Da za sve čovjek treba bolničko liječenje i psihoterapije?
Da je svatko neuki idiot ako mu doktor ne postavi dijagnozu? Još od stotine slučajeva koje sam pročitao o izliječenju DP-DR, nitko nije dao zaslugu psihijatru za to.
Ako dotični forumaš misli da ima nešto drugo, onda neka ide u bolnicu i obavi sve liječničke preglede i nakon toga ode psihiću. Toliko je pametan da zna da to treba napraviti ako nije siguran kaj mu je.
Ajde jednostavno priznaj da me imaš na piku, da me smatraš debilom i da me želiš ponovno banirati bez razloga, pa da skratimo ovo preseravanje. Kaj veliš?
__________________
a man's got to do what a man's got to do
ja_a is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2010., 16:50   #96
Uostalom, ako mi nedaš za pravo da ja dam nekome savjet koji bi mu mogao pomoći ili link na nešto korisno, onda jednostavno zaključaj ovaj podforum i napiši ispod "idite svi psihijatru" jer ovaj podforum je očito promašena ideja tada.
__________________
a man's got to do what a man's got to do
ja_a is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2010., 16:50   #97
Quote:
noww kaže: Pogledaj post
depersonalizaciju jednostavno treba zaboraviti.
treba izbjegavat sve sta ima veze sa duhovnoscu, filozofijom, meditacije, i sl...
jer ju to moze pogorsat.
pokusavajte se zabavit nekim hobijem koji vas zanima, izlazite, znaci bitno je da se uvijek necim zabavljate i osjecaj ce sam nestat.
ja sam ju oduvijek imao i mogu ju kontrolirat po volji.
i evo tek toliko da znate...
stanje dp/dr je navodno cilj kod nekih religija.
potpuno ispravno .....što manje analiziranja i bilo čega što skreće misli na to.....ne davati tome nikakav značaj i vremenom će nestati.....to je najbolji način za riješiti se toga.

Zadnje uređivanje orbit6468 : 03.03.2010. at 16:56.
orbit6468 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2010., 16:55   #98
Quote:
orbit6468 kaže: Pogledaj post
potpuno ispravno .....što manje analiziranja i bilo čega što skreće misli na to.....to je najbolji način za riješiti se toga.
Daj reci Orbit... ti si drugi put išao psihijatru. Kojom metodom te psihijatar izliječio da ti je to prošlo u roku mjesec dana?
Ili si jednostavno bio svjestan da ako je otišlo prvi put bez psihoterapije i lijekova, da će i drugi put još brže sa tabletama i time kaj si 3 put otišel psihiću na ugodan razgovor, zar ne?
__________________
a man's got to do what a man's got to do
ja_a is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2010., 17:06   #99
Quote:
ja_a kaže: Pogledaj post
Daj reci Orbit... ti si drugi put išao psihijatru. Kojom metodom te psihijatar izliječio da ti je to prošlo u roku mjesec dana?
Ili si jednostavno bio svjestan da ako je otišlo prvi put bez psihoterapije i lijekova, da će i drugi put još brže sa tabletama i time kaj si 3 put otišel psihiću na ugodan razgovor, zar ne?
naravno da mu nista nije izlijecio u mjesec dana. ako si se sam ili uz pomoc psihijatra "izlijecio" u mjesec dana, znaci da nisi ni imao neki bitan problem

tablete ne lijece, tablete samo ublazavaju simptome. obicno se ne preporucaju lijekovi bez psihoterapije, a moguce je i bez njih ako ides redovito na psihoterapiju (minimalno jednom tjedno po 45 minuta)

da, smijes na forumu pisati o svom iskustvu. ali ne smijes tupiti da psihijatri i tablete nista ne pomazu. tj mozes, ali na podforumu Alternativno lijecenje (pod Alternativom je)
Vilenica is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2010., 17:09   #100
Quote:
Vilenica kaže: Pogledaj post
naravno da mu nista nije izlijecio u mjesec dana. ako si se sam ili uz pomoc psihijatra "izlijecio" u mjesec dana, znaci da nisi ni imao neki bitan problem

tablete ne lijece, tablete samo ublazavaju simptome. obicno se ne preporucaju lijekovi bez psihoterapije, a moguce je i bez njih ako ides redovito na psihoterapiju (minimalno jednom tjedno po 45 minuta)

da, smijes na forumu pisati o svom iskustvu. ali ne smijes tupiti da psihijatri i tablete nista ne pomazu. tj mozes, ali na podforumu Alternativno lijecenje (pod Alternativom je)

Jesi li ikada imala DP-DR?
Znaš li zašto neki ljudi imaju po 10 godina DP, a neki recimo samo mjesec dana?

BTW, Orbit je prvi put imao skoro dvije godine DP-DR, a drugi put je znao da to nije ozbiljno stanje i zato mu je brzo prošlo. To je moja poanta. Naučio se sam nositi. Da je prije znao kako se nositi sa time, isto bi mu prošlo možda za 3 mjeseca, a ne za godinu i pol.
__________________
a man's got to do what a man's got to do
ja_a is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:38.