Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 18.10.2010., 23:23   #6621
Quote:
leeloo27 kaže: Pogledaj post
Ovo si lijepo napisala.

Luna
ostale su mi samo modrice, dobro sam prošla.

Pero tako je rekao i Hipokrat: Neka hrana bude vaš lijek, a lijek vaša hrana.
pa moderatorice kako ti smijes biti neaktivna, nadam se da si dobro a i modrice ce proci bitno je da te ne boli.

pusa
Ziza Kovacevic is offline  
Old 18.10.2010., 23:34   #6622
Quote:
iva64 kaže: Pogledaj post
Evo, ukljucila se i moja Generacija,
docekala svoje Lane sa vikenda.
Kako si, draga Ziza?
draga generacijo sada vec puno bolje Bogu hvala a i da sam bila na pola mrtva podiglo me moje Lane samom svojom pojavom a jos kad mi je pruzio tu diplomu iz plivanja sav vazan i pun sebe. ma zaboravila sam na sve bolove.

Ziza Kovacevic is offline  
Old 18.10.2010., 23:39   #6623
Draga moja Generacijo,
pa majkina sreca, majkino Lane je stvarno divan! A da ne pricam kako je uspesan sportista! Hej, to stavrno nije mala stvar! Cestitam i njemu i tebi i tvom muzu (kako si ga slatko nazvala, pre neki dan, kao pogrdno, a u stvari od milje).

Prosle godine smo se vozili Kosutnjaskom moj sin i ja(suma i izletiste u BG-u), pa na pustijem mestu, izadjemo, setamo se, bio radni dan, ma pisala sam vec o tome...ali, evo , opet. Ja stanem pored jednog drveta i zagrlim ga. Citala sam da je to poseban osecaj energije iz prirode. A sve gledam da neko ne naidje, sin se samo smeuljio i drzao strazu, i on je jako umiljat i nezan, kao tvoje Lane. Imamo mi u dvoristu 2 breze i nekoliko borova i jelki, ali, sin i ja smo zamisljali scenario:mama izasla napolje i grli li grli one breze, sta li bih posle morala da objasnjavam komsiluku (mada mi je super komsiluk, a to mnogo znaci).
Inace, moj kontakt sa prirodom je i to sto, dogod su lepo dani, sedim na terasi, gledam u dvoriste, pticice, zelenilo, mace, moju kucu... Tu prenesem lap top, rasirimo suncobran, dodje drustvo na kaficu, i u letnjim danima do kasno volim da sedim i osluskujem miris noci...

I ja ovih dana imam malo bolova u krstima, ali, rekoh vec, napunim termofor i stavim, ma znas kako prija. Ako ga nemas, mozes da uzmes neku plasticnu flasu, napunis je toplom vodom, uvijes u peskir, samo da ti ta toplota prija.

Eto, mozda zvucim ko neka stara baka, ali ovo je oproban recept, ja sam to primenjivala i kad je stegnuto rame ili potiljak, pa krece glavobolja, a da ne pricam kod menstrualnih bolova,i uopste bolova u stomaku. Eto, moja kcerkica, nazalost, ima menst. bolove 2. i 3. dana i kad legne, ja je ususkam i stavim to, bas joj prija.

Izvini, ja se raspricala, ko prava,
ljubim te, ne daj mi se!
Nadam se da ce kod gin. biti sve OK.
iva64 is offline  
Old 18.10.2010., 23:39   #6624
Quote:
Pjetra kaže: Pogledaj post
u pravu si,skoro sam krenula u krpe,pa onda malo procitam vase pisancije,pa mi se jos ne ide,a i koristim guzvu dok mi kcer ne zdipi lapt.A gust mi je citati,pa preskacem i Seherezadu,to nam je sad hit sapunica!Inace ih ne pratim,a na ovu su me navukle kolegice s posla,ujutro se prepricava naveliko.Je li se i kod vas emitirala?Sad jos malo,pa se povlacim,baj,baj!
pjetra na kom je kanalu pratis i ja je ponekad pratim na bosanskom Hajatu i ako subotom ima na Foksu ali oni idu naprijed u odnosu na ove. ni ja je ne gledam redovno ali mi mama svaku preprica ujutro dok pijemo kafu.
pjetra ne sjecam se da li si pisala u kom gradu ti zivis.

laka ti noc i ugodan radni dan sutra
Ziza Kovacevic is offline  
Old 18.10.2010., 23:53   #6625
Laku noc svima, generacijo, hajmo i mi u krpe, sto rece Pjetra,

zelim ti uspesan i bezbolan sutrasnji dan, poljubac
iva64 is offline  
Old 18.10.2010., 23:56   #6626
Quote:
iva64 kaže: Pogledaj post
Draga moja Generacijo,
pa majkina sreca, majkino Lane je stvarno divan! A da ne pricam kako je uspesan sportista! Hej, to stavrno nije mala stvar! Cestitam i njemu i tebi i tvom muzu (kako si ga slatko nazvala, pre neki dan, kao pogrdno, a u stvari od milje).

Prosle godine smo se vozili Kosutnjaskom moj sin i ja(suma i izletiste u BG-u), pa na pustijem mestu, izadjemo, setamo se, bio radni dan, ma pisala sam vec o tome...ali, evo , opet. Ja stanem pored jednog drveta i zagrlim ga. Citala sam da je to poseban osecaj energije iz prirode. A sve gledam da neko ne naidje, sin se samo smeuljio i drzao strazu, i on je jako umiljat i nezan, kao tvoje Lane. Imamo mi u dvoristu 2 breze i nekoliko borova i jelki, ali, sin i ja smo zamisljali scenario:mama izasla napolje i grli li grli one breze, sta li bih posle morala da objasnjavam komsiluku (mada mi je super komsiluk, a to mnogo znaci).
Inace, moj kontakt sa prirodom je i to sto, dogod su lepo dani, sedim na terasi, gledam u dvoriste, pticice, zelenilo, mace, moju kucu... Tu prenesem lap top, rasirimo suncobran, dodje drustvo na kaficu, i u letnjim danima do kasno volim da sedim i osluskujem miris noci...

I ja ovih dana imam malo bolova u krstima, ali, rekoh vec, napunim termofor i stavim, ma znas kako prija. Ako ga nemas, mozes da uzmes neku plasticnu flasu, napunis je toplom vodom, uvijes u peskir, samo da ti ta toplota prija.

Eto, mozda zvucim ko neka stara baka, ali ovo je oproban recept, ja sam to primenjivala i kad je stegnuto rame ili potiljak, pa krece glavobolja, a da ne pricam kod menstrualnih bolova,i uopste bolova u stomaku. Eto, moja kcerkica, nazalost, ima menst. bolove 2. i 3. dana i kad legne, ja je ususkam i stavim to, bas joj prija.

Izvini, ja se raspricala, ko prava,
ljubim te, ne daj mi se!
Nadam se da ce kod gin. biti sve OK.
eh moja Generacijo u svakom od tvojih postova vidim dosta slicnosti s tobom i kako mi znamo stvarno uzivati u sitnim stvarima. ja sam dosta slicna po tom pitanju sjedenja u prirodi i uzivam ljeti kad je mm slobodan napraviti termosicu kafe, a mama napravi pitu i onda ako seke ne mogu, odemo nas cetvoro negdje u prirodu i uzivamo a ovdje gdje ti ja zivim je svaki obliznji gradic na obali mora tako da iskoristim sve. i moje Lane i ja uzivamo bacati kamencice u vodu a primijetila sam da njega to malo i smiri ako je nervozan ali obicno nije ako trebamo negdje ici autom. ma i da ti nije komsiluk takav sta te briga samo nek ti uzivas i da te to ispunjava bilo koliko.
ovo pogrdno za mm si mislila na rijec "cumur" ovo c je sa crticom tako se kod nas kaze ono kao dosadan a dobro je da je izgledalo saljivo i ako sam tada stvarno bila ljuta zbog toga sto se ne mogu s vama druziti preko dana. ma imam ja svoj lap-top ali mi nesto ne moze internet i jos niko nije mogao da otkrije zbog cega a pokusavali su i strucnjaci za kompjuter. ma kod mene ti je sve okrenuto i ovaj laptop mi se prikljuci na komsijin internet pa ga ne smijem koristiti jos mi samo treba da se s nekim ganjam po sudu.

evo jos malo pa ces nam se i ti inhalirati jos 5 minuta. ako se ne budes vise javila ljubim te za laku noc mila moja.

sto nam se Betilli danas usutila nadam se da je sve u redu i da je samo poslusala doktora da striktno miruje. od srca joj zelim svaku srecu kao i svim ostalim da koga ne bi izostavila
Ziza Kovacevic is offline  
Old 18.10.2010., 23:59   #6627
zaboravila sam te pitati generacijo jesi li ti ikada pila kodein to mi je propisao protiv bolova ali se ja probam pomoci ovim blazim jer koliko se sjecam da su mi ga davali u bolnici iza operacije nogu i da je to sinteticki morfij a to ne bi zeljela piti ni pod razno ako bas ne moram.

pusa i samo mi odgovori tvoj savjet bit ce mi nekako lakse
Ziza Kovacevic is offline  
Old 19.10.2010., 21:19   #6628
ma ne mogu da vjerujem da se danas niko nije javio prije mene ovdje nadam se da ste svi u dobrom raspolozenju i zdravo a hajde da se ja prva puspasim mozda bude jos neko iza mene.

pusa svima
Ziza Kovacevic is offline  
Old 19.10.2010., 21:21   #6629
Quote:
Begemotica kaže: Pogledaj post
Ajoj, to mi je promaklo

A može li ti barem netko odvesti kolima u prirodu pa da barem sjediš pola sata pod kakvim stablom, najbolje na obali kakve rijeke ili jezera, da ne odvojiš se potpuno od prirode?
begemotice i leeloo tako rade moderatorice jedine vi sada aktivne.

kako ste danas jel sve ok.

pusa za obje
Ziza Kovacevic is offline  
Old 19.10.2010., 21:31   #6630
Quote:
Ziza Kovacevic kaže: Pogledaj post
ma ne mogu da vjerujem da se danas niko nije javio prije mene ovdje nadam se da ste svi u dobrom raspolozenju i zdravo a hajde da se ja prva puspasim mozda bude jos neko iza mene.

pusa svima


Evo i mene. Forum nije radio danas cijeli dan. Od ujutro je pisalo:: oprostite radimo kratki servis. Kratki servis je trajao 12h

Zizo moja kako si mi? Jel te bole još uvijek križa?
__________________
Ljubav je pobjeda mašte nad inteligencijom. H. L. Menken
...previše ljudi traži pravu osobu, umjesto da sami pokušaju biti prava osoba...
leeloo27 is offline  
Old 19.10.2010., 21:41   #6631
Cao drustvo moje jeste mi dobro,nema nikoga danas.Kad sam pokusala da se ulogujem ,pojavila se obavijest o servisu foruma.Od jutros se nije moglo pristupiti ali glavno da smo mi ponovo tu i nadam se da ste danas bolje.Pozdrav
jasa45 is offline  
Old 19.10.2010., 21:41   #6632
Quote:
leeloo27 kaže: Pogledaj post


Evo i mene. Forum nije radio danas cijeli dan. Od ujutro je pisalo:: oprostite radimo kratki servis. Kratki servis je trajao 12h

Zizo moja kako si mi? Jel te bole još uvijek križa?
danas mi je Bogu hvala puno bolje inace bila malo kod seke igrala se sa curicama i sve je ok. ma i predpostavljala sam da je zbog foruma jer nevjerovatno je da se niko ne bi javio.

ma ja samo navratila da se javim malo jer ce mi mm trebati komp da radi neki program za utakmice pa cu se javiti kad on zavrsi ako ne bude prekasno.

kako si ti danas

evo vidim i generacija se ukljucila pa pusa i za nju i sve koji se ukljuce dok se ja ne javim ponovo.

kako si ti danas leeloo
Ziza Kovacevic is offline  
Old 19.10.2010., 21:43   #6633
Quote:
jasa45 kaže: Pogledaj post
Cao drustvo moje jeste mi dobro,nema nikoga danas.Kad sam pokusala da se ulogujem ,pojavila se obavijest o servisu foruma.Od jutros se nije moglo pristupiti ali glavno da smo mi ponovo tu i nadam se da ste danas bolje.Pozdrav
pusa i tebi jasa kako je s tobom danas stanje.
Ziza Kovacevic is offline  
Old 19.10.2010., 21:45   #6634
Quote:
iva64 kaže: Pogledaj post
Laku noc svima, generacijo, hajmo i mi u krpe, sto rece Pjetra,

zelim ti uspesan i bezbolan sutrasnji dan, poljubac
samo da pozdravim svoju generaciju dok me muz nije otjerao pa cu se ja javiti poslije. inace bolje sam danas i nisam popila nijedan kodein tako da se nadam da je proslo bez toga. kakva si mi ti danas.

pusa
Ziza Kovacevic is offline  
Old 19.10.2010., 21:47   #6635
Quote:
Ziza Kovacevic kaže: Pogledaj post
danas mi je Bogu hvala puno bolje inace bila malo kod seke igrala se sa curicama i sve je ok. ma i predpostavljala sam da je zbog foruma jer nevjerovatno je da se niko ne bi javio.

ma ja samo navratila da se javim malo jer ce mi mm trebati komp da radi neki program za utakmice pa cu se javiti kad on zavrsi ako ne bude prekasno.

kako si ti danas

evo vidim i generacija se ukljucila pa pusa i za nju i sve koji se ukljuce dok se ja ne javim ponovo.

kako si ti danas leeloo
He, he, to mi svi jedva dočekali da forum proradi.

Ma ja sam ok, mene jedino zeza ovaj moj Raynauld, al to mene pati svake zime. Ne mogu se nikako ugrijati a ruke su mi stalno plavkaste boje.
__________________
Ljubav je pobjeda mašte nad inteligencijom. H. L. Menken
...previše ljudi traži pravu osobu, umjesto da sami pokušaju biti prava osoba...
leeloo27 is offline  
Old 19.10.2010., 21:48   #6636
Quote:
Pjetra kaže: Pogledaj post
u pravu si,skoro sam krenula u krpe,pa onda malo procitam vase pisancije,pa mi se jos ne ide,a i koristim guzvu dok mi kcer ne zdipi lapt.A gust mi je citati,pa preskacem i Seherezadu,to nam je sad hit sapunica!Inace ih ne pratim,a na ovu su me navukle kolegice s posla,ujutro se prepricava naveliko.Je li se i kod vas emitirala?Sad jos malo,pa se povlacim,baj,baj!
draga pjetra kako je danas prosao dan nadam se da si dobro. evo izgleda da sam ja svojim postom i sjedanjem za komp. aktivirala ponovo forum pa je krenulo sa pisanjem.

pusa
Ziza Kovacevic is offline  
Old 19.10.2010., 21:49   #6637
Quote:
Ziza Kovacevic kaže: Pogledaj post
zaboravila sam te pitati generacijo jesi li ti ikada pila kodein to mi je propisao protiv bolova ali se ja probam pomoci ovim blazim jer koliko se sjecam da su mi ga davali u bolnici iza operacije nogu i da je to sinteticki morfij a to ne bi zeljela piti ni pod razno ako bas ne moram.

pusa i samo mi odgovori tvoj savjet bit ce mi nekako lakse
Draga Generacijo, evo, Leeloo ti je odgovorila po pitanju servera, i ja sam ceo dan proveravala, sta se desava. A jos juce mi je nesto malo malo zastekalo, pa nije moglo da se odgovori, ali tada sam mislila da je do mog provajdera. Ma dobro, nek je nas forum nama proradio, i mi smo pravi cumuri (shvatila sam da je c sa crtom,i mi kazemo, npr. "rostilj, pec... na cumur" ali nisam znala da se odnosi na "dosadan", mnogo je sladak izraz, ima sad da ga uvedem kad me mm iznervira,ima odmah da me prodje...
Kodein nisam pila, ali sam dobijala Trodon, isto nesto mnogo jako, daje se narkomanima na odvikavanju. Nisam primetila da je efikasniji, a posto nisam smela diklofenake i brufene, uzimala sam kafetin. I onaj nas gel-Ketanol i ovo sto sam ti pisala za termofor juce. nekad pomaze i dobra masaza-kratkotrajna, sa nekim gelom ili tecnoscu sto hladi-greje (valjda ima kamfor i mentu u sebi). kako si inace danas, kako je proslo kod gin . i sve ostalo.
tako si divno opisala one vase zajednicke izlete...

Draga Begemotice, draga Leeloo, drago celo drustvance, kako ste danas?
Ja sam nesto, pu, pu, dobro, pa se nadam da vas zaticem u isto dobrom stanju!

Veliki zagrljaj i pozdrav svima
iva64 is offline  
Old 19.10.2010., 21:53   #6638
Dobro vece,drustvance!

Kako rece Leeloo,nakon ''kraceg '' uredjivanja,evo nam je proradio forum,pa se opet mozemo druziti.Zizo,puno mi je drago da je tvoje Lane tako uspjesno,vjerujem da ti to puno znaciJesi li bila kod gin.?Sta kaze?Iva,stvarno je uzivancija citati kako pises ama bas o svemu,toplo,toplo,milina!Pozdravljam i ostatak drustva,mislim da tek slijedi raspisivanje nakon ove prinudne stanke!
Pjetra is offline  
Old 19.10.2010., 21:53   #6639
U medjuvremenu, dok sam pisala, vidim i drugi su. Zdravo Jasa, jesi li dobro danas? Zdravo Pjetra, isto pitanje.
Ziza, drago mi je sto si prosle bez Kodeina danas.

Ma, morala je nama Ziza iz Danske da aktivira forum, vidite li to cudo? Eto sta cini pozitivna energija!
iva64 is offline  
Old 19.10.2010., 21:54   #6640
Quote:
leeloo27 kaže: Pogledaj post
He, he, to mi svi jedva dočekali da forum proradi.

Ma ja sam ok, mene jedino zeza ovaj moj Raynauld, al to mene pati svake zime. Ne mogu se nikako ugrijati a ruke su mi stalno plavkaste boje.
pa i ja sam primijetila da su mi dlanovi ponekad modri ako je zima a i tabani, nadam se da se nije i ta bestija kako ti kazes meni nakacila. a jeli se i Raynald lijeci korticima, sta uzimas za to. meni se to pojavi i ako ne osjecam da mi je hladno naprotiv znojim se samo mi ta mjesta budu hladna. ja sam to do sada povezivala sa cirkulacijom posto mi je malo slabija od zadnje operacije na lijevoj nozi. daj boze da bude da je od cirkulacije
Ziza Kovacevic is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:08.