Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Astrologija

Astrologija Astrološka edukacija, razmjena mišljenja, diskusije...

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 28.01.2010., 00:56   #1
Draconic karta

Dakle osim Natalne karte postoji i Draconis karta. Čitava je to jedna priča, ja neznam čitavo teoriju o Draconis karti. Tek sam neki dan počeo da se zanimam za tu kartu. Teorija je da Draconis karta govori o našem "Višem ja", duhu ili prošloj inkarnaciji. Dok natalna karta ugl. govori o našoj fizičkoj ličnosti kakvi smo nakon rođenja, Draconis kart se pomjera na vrijeme prije rođenja, na vrijeme spajanja duha sa tijelom...barem tako sam do sada naučio. Zanimljivo je da neke osobe zrače elementim drugih znakova i pošto često sam uspio dokazati svoju intuiciju a time i funkcionalnost astrologije vrlo često ljudima pogodim znak. Jednom su me bezveze pitali koji je znak Michael Jackson? Ja sam na kratku vizualizirao sliku tog čovjeka na sceni i rekao Vodenjak!
I kad smo pogledali na netu njegovu natalnu ispostavilo se da je Djevica/Blizanci (ja obrnuto).
Tek neki dan učim o Draconis karti, te naletio na interpretaciju upravo Jacksonove Draconis karte... Draconis sunčev znak - Vodenjak, Asc Lav, mjesec u Ribama! To su njegove prenatalne energije. Što je dokaz da je osoba Michael Jackson zračio svojim duhom i od prije rođenja kao i što njegovo život potvrđuje. Kralj tribine!


A što se tiče same teme, mene zanima dali netko zna kako se točno pristupa Draconis karti, što se uzima u obzir u usporedbi sa natalnom. Usput možete i pisati vaše aspekte i znak u Draconis karti.
Ramzes13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2010., 13:38   #2
Evo možete si i ovo pročitati : http://www.linda-goodman.com/ubb/For...ML/010593.html.

- To je obični razgovor, radi se o Draconic C.
Ramzes13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2010., 15:23   #3
jučer sam razmišljala dal da pokrenem ovu temu...i evo je.
uvijek gledam i drakonski horoskop(to sam u nekom postu neke teme i napisala).
treba ga usporedit s natalom.recimo,drakonski saturn na natalnom merkuru-veoma bitne lekcije po pitanju komunikacije itd. osoba hladnog uma,strateškog,iako se možda ne čini takvom kroz natal samo.
drakonski horoskop je horoskop duše,mala količina ega je tu.
bitne su točke asc,desc,ic,mc u usporedbi natalnog i drakonskog horoskopa.
naše drakonsko sunce,ali i asc se izuzetno zamijete.možda i više od natala.
daj reci is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2010., 19:14   #4
ovdje imate tekst o Drakonskom horokopu uz primjere.
Saradonija is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2010., 23:00   #5
Quote:
Saradonija kaže: Pogledaj post
ovdje imate tekst o Drakonskom horokopu uz primjere.
Hvala ti dobri anđele.

Ovdje ima stvarno dosta toga...Jedva čekam da se uputim u novu spoznaju Draconske karte.
Ramzes13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2010., 00:25   #6
Btw ja sam Thothovski majmun u Natalnoj (Blizanci/Djevica) dok u Drakonskoj karti Sunce u Raku, Asc Vaga, Mjesec Blizanci.

E sad jel mi može neko pomoći. Dat ću usporedbe

U Drakonskoj je Sunce konj. Jupiter u 9. kuća (Sunce konj. Sirius 1 orbis) - RAK (sve konj. MC), Mjesec konj. Merkur - BLIZANCI

U Natalnoj je Sunce (konj. Aldebaran) konj. Jupiter u 9. kući BLIZANCI (sve konj. MC), Mjesec konj. Merkur (oba knj. Algol) 9. kuća - BIK

Natalni asc- 20° Djevica , Vaga - Lilith 1. kuća - (Maat )

Drakonski asc- Vaga 21° konj Spika, Lilith Skorpion 1.kuća 13°

Kako ovo npr. tumačiti? (Nemorate se bazirati na podatke fiksnih zvijezda već općenito).
Ramzes13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2010., 13:39   #7
A sta je s nama koji imamo natalni i drakonski hor. potpuno isti??
Kod nas se nema sto tumaciti, nema nista skriveno, jasni smo sami sebi?
Ima li to neko posebno znacenje?

Tnx,
deveta


PS I nemojte mi reci da to nije moguce, radi se o 0 st. smc u ovnu, moja razlika je samo 17 min. u odnosu na natalni hor.
deveta is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2010., 15:24   #8
Quote:
deveta kaže: Pogledaj post
A sta je s nama koji imamo natalni i drakonski hor. potpuno isti??
Kod nas se nema sto tumaciti, nema nista skriveno, jasni smo sami sebi?
Ima li to neko posebno znacenje?

Tnx,
deveta


PS I nemojte mi reci da to nije moguce, radi se o 0 st. smc u ovnu, moja razlika je samo 17 min. u odnosu na natalni hor.
Nemože biti ista da ga hebeš
Ramzes13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2010., 15:54   #9
Quote:
Ramzes13 kaže:
Nemože biti ista da ga hebeš
Ista je Ramzes! Nat. smc mi je na 0st 17min, Drakonski ga pomice na 0st 0 min. Jedino se Mo pomaknuo za cca 0st 50 min, ostalo je planetarno, pa ako hoces i fixne, u pomicanju zanemarivo

Ubacila sam podatke na astro.com i dobila Drakonsku kartu. E pa ako lazu oni, lazem i ja. Napravila sam i usporedbu nat. i Drakonskih svoje obitelji i prijatelja. Svi imaju jedinstvenu Drakonsku koja ne odgovara natalnoj, osim mene.

Valjda je moj dio generacije sa ovim smc tako prosao.

Mislim da trebamo pricekati Saradoniju, da vidimo tko je u pravu
pozz,
deveta
deveta is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2010., 21:46   #10
Quote:
Ramzes13 kaže: Pogledaj post
Nemože biti ista da ga hebeš

Može biti ista, jer kod osoba kojima je natalni smč na 0 stupnjeva ovna,natalna karta je ujedno i drakonska karta.To se dešava otprilike svakih 18 god. koliko je mj. čvorovima potrebno da obiđu cijeli zodijak.

To znači da je osoba direktno u vezi sa svrhom svoje duše u ovoj inkarnaciji ,jer nam drakonska karta pomaže da shvatimo koji je cilj naše duše u ovoj inkarnaciji i kako da to postignemo.

Za takve osobe se kaže da ono što vidiš to i dobiješ.
Enlil is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2010., 22:20   #11
Navest ću vam par linkova koji će vam možda pomoći da bolje shvatite drakonsku astrologiju.


Ovdje imate nekoliko videa sa objašnjenjem drakonske astrologije i sinastrije između drak. i natalne karte

Sljedećih nekoliko linkova je sa textovima o drak. astrologiji:

link 1

link 2

link 3

link 4

link 5
Enlil is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2010., 23:01   #12
Quote:
Enlil kaže: Pogledaj post
, jer kod osoba kojima je natalni smč na 0 stupnjeva ovna,natalna karta je ujedno i drakonska karta.To se dešava otprilike svakih 18 god. koliko je mj. čvorovima potrebno da obiđu cijeli zodijak.

To znači da je osoba direktno u vezi sa svrhom svoje duše u ovoj inkarnaciji ,jer nam drakonska karta pomaže da shvatimo koji je cilj naše duše u ovoj inkarnaciji i kako da to postignemo.

Za takve osobe se kaže da ono što vidiš to i dobiješ.
Dakle nije ista....samo rezultat je isti. Nije ista jer se ne odnosi na isto.
Ramzes13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2010., 23:31   #13
Sad si se uhvatio tehnikalija.

Ista je u smislu da je položaj kuća i planeta u istim znakovima kao i natalni horoskop i da su vladari tih kuća isti kao i u natalnoj karti.Naravno, da nije ista u smislu onoga što nam govori jer natalna karta govori o nama na fizičkoj razini ,dok drak.karta govori o nama na duhovnoj razini i čemu težimo na duhovnoj razini i to sam gore lijepo navela
Enlil is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2010., 23:48   #14
Quote:
Enlil kaže: Pogledaj post
Sad si se uhvatio tehnikalija.

Ista je u smislu da je položaj kuća i planeta u istim znakovima kao i natalni horoskop i da su vladari tih kuća isti kao i u natalnoj karti.Naravno, da nije ista u smislu onoga što nam govori jer natalna karta govori o nama na fizičkoj razini ,dok drak.karta govori o nama na duhovnoj razini i čemu težimo na duhovnoj razini i to sam gore lijepo navela
Gore su tehnikalije prvo a onda ono što sam rekao.
Eto došli smo do zaključka, da nema istih! Nema dvije iste banane...

Kako nebi džabe izgubili vrijeme na filozofiji. Ajmo konkretno, daj istumači mi ono gore što sam naveo
Ramzes13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2010., 01:34   #15
Quote:
deveta kaže: Pogledaj post
Ista je Ramzes! Nat. smc mi je na 0st 17min, Drakonski ga pomice na 0st 0 min. Jedino se Mo pomaknuo za cca 0st 50 min, ostalo je planetarno, pa ako hoces i fixne, u pomicanju zanemarivo

Ubacila sam podatke na astro.com i dobila Drakonsku kartu. E pa ako lazu oni, lazem i ja. Napravila sam i usporedbu nat. i Drakonskih svoje obitelji i prijatelja. Svi imaju jedinstvenu Drakonsku koja ne odgovara natalnoj, osim mene.

Valjda je moj dio generacije sa ovim smc tako prosao.

Mislim da trebamo pricekati Saradoniju, da vidimo tko je u pravu
pozz,
deveta
šta misliš ti da ja sipam podatke iz rukava
slabo sam se bavila Drakonskim kartama...
Saradonija is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2010., 10:38   #16
@Ramzes 13

Mogu probati,ali trebam odmah naglasiti da sam do sada proučavala samo karte svoje obitelji i prijatelja,pa samo dragi Bog zna kako će ispasti ovo tvoje tumačenje (specijalno zato jer imam nat. retro Merkur u jarcu, vl. 3. pa je pitanje koliko sam ja to sve točno ubrala.

Pa da krenem

Drak. horoskop se tumači istim tehnikama kao i natalni,samo što uvijek treba imati na umu da je nat. horoskop naše fizičko tijelo,naš mozak, naša ličnost, dok je drak. horoskop naša duša, tj. onaj dio koji ulazi u naše fizičko tijelo dok se razvijamo 9 mjeseci kao fetus i koja je u ovu inkarnaciju donijela sva iskustva koja je stekla na svom evolucijskom putu kroz prijašnje inkarnacije.

S obzirom da ti je nat. Sunce u blizancima,onda si ti osoba koja svoju životnu energiju (Sunce) usmjerava na komunikaciju,konstantno učenje novih stvari i širenje kruga svojih interesa.Zato kaj ti je Sunce 0 sa MC-om onda ćeš to nastojati ostvariti kroz karijeru koja može biti povezana sa bilo kojim oblikom komunikacija(MC u blizancima) koji je uskoj vezi bilo sa strancima i stranim zemljama, bilo sa visokim školovanjem ili zakonom (Sunce 0 Jupiter i to iz 9.kuće).
Možda kakav odvjetnik, profesor stranog jezika

Tvoje drak. Sunce,dakle tvoja duša je ušla u ovaj život sa životnom energijom usmjerenom na ostvarenje prvenstveno emocionalne sigurnosti, obiteljske harmonije,brigom i spremnosti da se drugi-ma pomogne,a to sve nastojeći ostvariti putem karijere (planete ne mijenjaju kuće u drak. astrologiji nego samo znakove.
Dakle nastojeći povezati nat. i drak. sunce u jednu cijelinu ,kao i činjenicu da su u 0 sa Jupiterom i MC-om mogli bi reći da bi za tebe najbolje bilo da se u životu baviš nečim što će zadovoljiti tvoju potrebu za komunikacijom, raznovrsnošću, pomaganja drugima kao i ostvarenju emocionalne sigurnosti, pa bi se npr. mogao baviti odvjetništvom koje je orijentirano na obiteljsko pravo i zaštitu djece i to u uredu sa članom svoje obitelji.

Tvoj nat. Mjesec (koji predstavlja našu emocion. sigurnost kao i način na koji nastojimo doći do nje) je u Biku što znači da imaš potrebu izgraditi i sačuvati svoju materij. sigurnost, odnosno za tvoju emocionalnu sigurnost je izuzetno važna materij. sigurnost i zato ćeš učiniti sve što je potrebno da bi je sačuvao ili radio na tome da je ostvariš ukoliko ne postoji,a to ćeš nastojati ostvariti bilo kroz visoko školovanje, inozemstvo,strance općenito ili religiju (mjesec u 9.kući).Moža ćeš imati i potrebu da se baviš cvijećem ili vrtlarstvom jer je bik zemljani znak,a njegova vladarica je venera koja između ostalog simbolizira i cvijeće.

Tvoj drakonski Mjesec je u Blizancima tako da ćeš osim gore navedenih potreba morati zadovoljiti i svoju veliku potrebu za komunikacijom,raznovrsnošću i pristupu informacijama kako bi zadovoljio svoju veliku radoznalost a to ćeš nastojati ostvariti preko gore navedene 9.kuće (inozemstvo,putovanja itd.).

Tvoj natalni asc(koji govori o načinu na koji mi pristupamo svijetu,našu masku koju želimo pokazati svijetu kao i način na koji nas ljudi vide) je u Djevici, što znači da je tvoj pristup svijetu onako zdravorazumski,organiziran, temeljen na praktičnom razmišljanju i sklonosti analiziranju do u najsitnijih detalja, kritiziranju ali na jedan taktičan način.Zbog vladara ascedenta,a to je Merkur u biku u 9. kući to tvoje praktično razmišljanje i analiziranje će biti usmjereno na izgradnju i očuvanje materij. stabilnosti (bik) a kroz visoko obrazovanje, putovanje i odnose da strancima(9.kuća)

Tvoj drak. asc(to je naš intuitivni identitet,stara maska koju smo nosili puno puta u prijašnjim inkar-
nacijama i putem koje se naša duša predstavljala i pristupala svijetu kroz svoj evolucijski put) je u
Vagi što znači da osim gore navedenog načina na koji se predstavljaš svijetu (putem asc. u djevici)
tvoja duša pristupa svijetu ( i to intuitivno) kroz potrebu za društvenom interakcijom, da udovoljiš drugima i za to dobiješ zahvalnost jer imaš potrebu da budeš popularan i da te se voli.Također svijetu moćžeš pristupiti na jedan kreativan način kroz neki oblik umjetnosti.Kako je vladar drak. ascedenta drakonska venera u raku to će taj tvoj pristup svijetu biti obojan suosjećajnošću,emocionalnošću i oprezom.

To bi bio moj pokušaj analiziranja i povezivanja drak. sunca,mjeseca i asc. sa natalnim suncem, mjesecom i ascedentom.
Da li ovo što sam gore napisala je na bilo koji način povezano sa tobom i da li ima ikakvog smisla i da li si uopće shvatio kaj sam pisala?

Lepo prosim da me sada ne ubiješ svojom analizom i kritikom

Općenito gledano ljudi oko nas će prije pogoditi u kojem znaku su nam drak. Sunce i ascedent nego natalni jer njih iskazujemo instinktivno.

Eto, to bi bilo to.
Enlil is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2010., 11:33   #17
Quote:
Enlil kaže: Pogledaj post
@Ramzes 13

Mogu probati,ali trebam odmah naglasiti da sam do sada proučavala samo karte svoje obitelji i prijatelja,pa samo dragi Bog zna kako će ispasti ovo tvoje tumačenje (specijalno zato jer imam nat. retro Merkur u jarcu, vl. 3. pa je pitanje koliko sam ja to sve točno ubrala.

Pa da krenem

Drak. horoskop se tumači istim tehnikama kao i natalni,samo što uvijek treba imati na umu da je nat. horoskop naše fizičko tijelo,naš mozak, naša ličnost, dok je drak. horoskop naša duša, tj. onaj dio koji ulazi u naše fizičko tijelo dok se razvijamo 9 mjeseci kao fetus i koja je u ovu inkarnaciju donijela sva iskustva koja je stekla na svom evolucijskom putu kroz prijašnje inkarnacije.

S obzirom da ti je nat. Sunce u blizancima,onda si ti osoba koja svoju životnu energiju (Sunce) usmjerava na komunikaciju,konstantno učenje novih stvari i širenje kruga svojih interesa.Zato kaj ti je Sunce 0 sa MC-om onda ćeš to nastojati ostvariti kroz karijeru koja može biti povezana sa bilo kojim oblikom komunikacija(MC u blizancima) koji je uskoj vezi bilo sa strancima i stranim zemljama, bilo sa visokim školovanjem ili zakonom (Sunce 0 Jupiter i to iz 9.kuće).
Možda kakav odvjetnik, profesor stranog jezika


*Započeo sam kao upravni referent, to sam sa lakoćom svladao, trebao sam nastaviti višu upravnu ili pravni faks ali hehehe. Znam dva strana jezika govoriti i svaki strani jezik me prvilači (znao sam zapisivati pjesme sa indijskih filmova i prevodit ih ili japanski sam počeo učiti, pa završio na islandskom kako bih mogao Vikinške sage proučiti), nikad nisam monoton i evo npr. ja svaki dan tražim novu glazbu na youtube recimo kao primjer, ukucam neki pojam i nađem nešto novo, novo znanje svaki tren, itd.
9. kuća je najprije kuća duhovnosti, filozofije, itd. a tu imam mnogo planeta - najviše sam okrenut duhovnosti sve ostalo mi je sporedno, faks, cure, obitelj ali kroz tu duhovnost im se ugl. i obraćam.


Tvoje drak. Sunce,dakle tvoja duša je ušla u ovaj život sa životnom energijom usmjerenom na ostvarenje prvenstveno emocionalne sigurnosti, obiteljske harmonije,brigom i spremnosti da se drugi-ma pomogne,a to sve nastojeći ostvariti putem karijere (planete ne mijenjaju kuće u drak. astrologiji nego samo znakove.
Dakle nastojeći povezati nat. i drak. sunce u jednu cijelinu ,kao i činjenicu da su u 0 sa Jupiterom i MC-om mogli bi reći da bi za tebe najbolje bilo da se u životu baviš nečim što će zadovoljiti tvoju potrebu za komunikacijom, raznovrsnošću, pomaganja drugima kao i ostvarenju emocionalne sigurnosti, pa bi se npr. mogao baviti odvjetništvom koje je orijentirano na obiteljsko pravo i zaštitu djece i to u uredu sa članom svoje obitelji.

*Sve je to tak nekako relativno, što se tiče prava i politike ja tu jesam aktivan iz radoznalosti i da vidim gdje ima problema kako bih znao kako pomoći i vječito težim da pomirim extreme a to je LILITH u VAGI koja je u trigonima i jako izražena kod mene! U negativnom kontekstu sam manipulativan i znam kako manipulirati, s druge strane zato što lakoćom čitam ljude i psihologija mi naglašena strana. Što se tiče same obitelji, nisam obiteljski čovjek, upravo jer osjećam veliku sigurnost u sebe zato bez straha sam spreman na svaku promjenu, čak i želim vječito promjenu, brzinu.
No nemogu reći da nisi u pravu jer u nekim sekvencama ovo što si napisala je bilo izraženo.

Tvoj nat. Mjesec (koji predstavlja našu emocion. sigurnost kao i način na koji nastojimo doći do nje) je u Biku što znači da imaš potrebu izgraditi i sačuvati svoju materij. sigurnost, odnosno za tvoju emocionalnu sigurnost je izuzetno važna materij. sigurnost i zato ćeš učiniti sve što je potrebno da bi je sačuvao ili radio na tome da je ostvariš ukoliko ne postoji,a to ćeš nastojati ostvariti bilo kroz visoko školovanje, inozemstvo,strance općenito ili religiju (mjesec u 9.kući).Moža ćeš imati i potrebu da se baviš cvijećem ili vrtlarstvom jer je bik zemljani znak,a njegova vladarica je venera koja između ostalog simbolizira i cvijeće.

Nažalost možda neznaš koja je moć konj. Algol sa Mjesecom i Merkurom.
No ovde se ne radi o potrebi za nekakvom materijalnom sigurnosti, nju nikada nisam ni imao a to mi je u drugom planu uostalom, retro-Merkur/Mjesec 9. kuća Bik se odražava kao jedna duboka unutarnja komunikacija sa prirodom. Ja sam djetinstvo proveo u svome svijetu, sam sam se zano igrati u prirodi i tu sam otkrio nevjerovatne tajne i istine koje i dan danas čuvam a očemu sam i pisao na našem forumu kojeg tu nesmijem navodit jer su ljudi ograničeni. A neki će jedva čekat da ovo iskoriste protiv mene. Neka im.
Neću ulaziti u dubinu svojih iskustava pa ako nekoga zanima može mi se obratiti na pm.

Tvoj drakonski Mjesec je u Blizancima tako da ćeš osim gore navedenih potreba morati zadovoljiti i svoju veliku potrebu za komunikacijom,raznovrsnošću i pristupu informacijama kako bi zadovoljio svoju veliku radoznalost a to ćeš nastojati ostvariti preko gore navedene 9.kuće (inozemstvo,putovanja itd.).

točno ali ne patim ja od putovanja, već me situacija do vodi u takva i onda sa lakoćom prihvatim takvo nešto, ali velika je razlika bila zbog Retro-Merkura koji mi je djetinstvu pretvorio u pustinjačku avanturu a sada u 20. g. sam totalno ekstrovertno biće. Npr. kao klinac nikada nisam slušao glazbu, za mene to nije postojalo! Samo zvuk prirode. A pošto nemam nimalo vatre u Natalnoj osim Eris u Ovnu zadnjih par godina sam u svojim vježbama i mističnom putu gradio ravnotežu elemenata tako da sad pokazujem i oduševljenje...

Tvoj natalni asc(koji govori o načinu na koji mi pristupamo svijetu,našu masku koju želimo pokazati svijetu kao i način na koji nas ljudi vide) je u Djevici, što znači da je tvoj pristup svijetu onako zdravorazumski,organiziran, temeljen na praktičnom razmišljanju i sklonosti analiziranju do u najsitnijih detalja, kritiziranju ali na jedan taktičan način.Zbog vladara ascedenta,a to je Merkur u biku u 9. kući to tvoje praktično razmišljanje i analiziranje će biti usmjereno na izgradnju i očuvanje materij. stabilnosti (bik) a kroz visoko obrazovanje, putovanje i odnose da strancima(9.kuća)

S obzirom da mi 12. kuća počinje u Lavu a završava u Djevici nisi mogla vidijeti baš sve što utječe na Sunce i Merkur ali ugl. upravu si! No moja kritika se ispoljava na način kontradiktornosti. Svi vole sport a ja samo okrenut leđim od toga, svi vole neke celebretije ja samo okrenut leđima od toga, svi vole filmske glumce - ja niti imenom neznam 3 nabrojati, svi vole MC Donald- mene tamo nećeš vidjet!, svi gledaju tv - vrijeme je da ga ja negledam itd. itd. osim komp. tu vidim jednu širinu.

Tvoj drak. asc(to je naš intuitivni identitet,stara maska koju smo nosili puno puta u prijašnjim inkar-
nacijama i putem koje se naša duša predstavljala i pristupala svijetu kroz svoj evolucijski put) je u
Vagi što znači da osim gore navedenog načina na koji se predstavljaš svijetu (putem asc. u djevici)
tvoja duša pristupa svijetu ( i to intuitivno) kroz potrebu za društvenom interakcijom, da udovoljiš drugima i za to dobiješ zahvalnost jer imaš potrebu da budeš popularan i da te se voli.Također svijetu moćžeš pristupiti na jedan kreativan način kroz neki oblik umjetnosti.Kako je vladar drak. ascedenta drakonska venera u raku to će taj tvoj pristup svijetu biti obojan suosjećajnošću,emocionalnošću i oprezom.

Da trudi se biti na neki način popularan samo zbog toga jer u društvu vidim najviše problema i potrebu za radom. Npr. nisi mogla znati da mi je Jupiter na stupnju popularnosti.

To bi bio moj pokušaj analiziranja i povezivanja drak. sunca,mjeseca i asc. sa natalnim suncem, mjesecom i ascedentom.
Da li ovo što sam gore napisala je na bilo koji način povezano sa tobom i da li ima ikakvog smisla i da li si uopće shvatio kaj sam pisala?

Lepo prosim da me sada ne ubiješ svojom analizom i kritikom

Općenito gledano ljudi oko nas će prije pogoditi u kojem znaku su nam drak. Sunce i ascedent nego natalni jer njih iskazujemo instinktivno.

Eto, to bi bilo to.
Kao prvo ljepa ti hvala na trudu! Spreman sam ti se u svakom pogledu odužiti

Naravno nisi imala čitavnu natalnu ali to se od tebe nije ni tražilo ali stavio sam još neke dodatne opise ne iz želje da te kritiziram to nikako, ja svoju analitičnost najprije služim da i ti vidiš kako stvari stoje pa da možeš bolje shvatiti same odnose kuća i planeta. A ja kada govorim o sebi, uvjek kažem mnogo toga, manje u želji da se pohvalim već više u želji da ljudima prikažem drugi način, drugi način življenja, razmišljanja kako bih im proširio horizonte. Još jedan razlog zašto često nabrojim svoje osobine drugima jest zato da znaju šta mogu očekivati od mene kako bih odmah što efikasnije radili ili svako svojim putem. I naravno pošto sam uvjek jednim djelom privučen nečim novim o tome i ne govorim tako da ipak ima tajni!

Astrologija je ugl. obično ponavljanje šablona i nije neka moć! No ako unesemo malo duha u to, astralni nivo, percepciju i povezanost arhetipova onda već možemo govoriti o nečemu što ima vrijednost i put. Jer sve što postoji postoji po zakonu: "Kako je gore tako je dole!"
Da bi uopšte govorili o tome zašto neki planet postoji itd. moramo znati njegov put i cilj. Npr. bio sam otvorio topic na M&M o Izidi- Sirius te njenoj povezanosti sa Marsom i Venerom ali su mi izbrisali jer eto nije šablonski

A na koncu samo smo si krivi ako se stavljamo u šablone u nadi sa se bolje shvatimo....ali tu ću se samo blago nasmijati....

Zadnje uređivanje Ramzes13 : 31.01.2010. at 12:36.
Ramzes13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2010., 13:44   #18
Quote:
Saradonija kaže:
šta misliš ti da ja sipam podatke iz rukava
...
Naravno
deveta is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2010., 13:49   #19
Quote:
Enlil kaže: Pogledaj post
Sad si se uhvatio tehnikalija.

Ista je u smislu da je položaj kuća i planeta u istim znakovima kao i natalni horoskop i da su vladari tih kuća isti kao i u natalnoj karti.Naravno, da nije ista u smislu onoga što nam govori jer natalna karta govori o nama na fizičkoj razini ,dok drak.karta govori o nama na duhovnoj razini i čemu težimo na duhovnoj razini i to sam gore lijepo navela
Hvala Ti Enlil!

Nekako zakljucujem da je ista nat. I Drakonska karta samo pomoc (necim dana) radi rjesavanja tezih karmickih dugova. Dakle, zivot duse sirom otvorenih ociju. Tijelo podredjeno dusi i njenim namjerama. Mozda malo pretenciozno i megalomanijacki, ali valja vjerovati. Vjerojatno, mi istoznacni imamo teze planetarne konstelacije. Zakljucujem po svom natalu u pomrcini mjeseca, gdje je 9. Kuca blagodarena konjunkcijom jmc, Pl r, Ju r, Ur r i sve oko 29. I 0.st. Ovdje je Pl i Ur beneficniji pa nema potrebe sluziti covjeku na destruktivan nacin. Ego se zatvara u kutijicu, lisen je materijalnih nastojanja danasnjeg doba i podcinjavanja drugih, a kutija se otvara samo kada je potrebno za opstanak tijela. Nazalost dusa vibrira na visem nivou i neminovno prekomjerno trosi nervne i mehanicke kapacitete tijela. Osim toga , kako ces danas zivjeti sa svjesnoscu da moras biti dobar, pravedan i tolerantan i da su sve duse takve, samo im simbioza sa covjekom, danas steti? Covjek svoju dusu gura u zaborav, cini krive poteze vodjen egom, grijesi, i zato se kazaljke na satu covjecanstva krecu u obrnutom smjeru i nazaduju. Logika i jest da cemo se tako vratiti u ledeno doba, pa kud koji mili moji!

Ramzes, jel tako?

Dosta sad o mojoj filozofiji, hajdmo sad malo o mom autu!
pozz,
deveta
deveta is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2010., 19:26   #20
@Ramzes 13

Hvala ti na povratnim informacijama,jer kao početniku mi je izuzetno važno da vidim u čemu sam fulala, a što "pogodila",specijalno zato kaj sam tumačila onako iz glave, po tome kaj sam do sada naučila, a bez pomoći svojih knjigica.

Eh, da, 9. kuća vezana i za duhovnost,nisam se sjetila
Enlil is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:07.