Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca

Roditelji i djeca Zato što ih volimo i oni vole nas.
Podforumi: Školarci i adolescenti, Dojenčad i predškolci, Trudnice, Medicinski potpomognuta oplodnja, Dječje zdravlje, Oprema

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 19.03.2010., 19:15   #41
8472, je li tvoje pile ovo na slici u ladici tako je nježna i preslatka

nego, jeste li ti i muž bili niski rastom kao djeca?
glora's bastard is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2010., 11:06   #42
Quote:
tabita kaže: Pogledaj post
znam kako ti je.... ja sam mislila da ću dobiti slom živaca sa svojim sinom koji je do svoje 4. godine povračao Nije jeo ni upola kao tvoj bebač. Super napredovao dok je bio na mlijeku ,ali kada je počlela dohrana .
Svaki dan povračanje, jednosavno mu se "dizao želudac" i na čokolino, krutu hranu nije htjeo (osim gluparija), a smiksano ako je bilo malo gušće ili ako bi se potkrao komadić odmah bi povratio.
Jedan pedijatar je rekao da je to zato jer ima malo veće krajnike i da bi oko 4 godine trebalo proći, a ako ne da će ih trebati vaditi.
Molila sam se Bogu i zahvaljivala mu nakon svakog obroka koji ne bi povratio.
Nekad sam mislila da ću prolupat... a djeca mojih prija su mi stvarala komplekse.
I oko 4-te godine desilo se čudo, počeo je povračati sve manje i na kraju nikako .
I onda sam otkrila da voli palačinke sa nutelom i pakla sam mu ih svaki dan. Na kraju smo se udebljali i on i ja .
Moj pedijatar je rekao da kada je djete premršavo da mu se treba davati ono što voli jesti.
Dobar broj djece ima netoleranciju na kravlje mlijeko, koja do osnovne škole "nestane", j. organizam dobije enzime koji mogu donekle preradit mlijeko.
Quote:
any_222 kaže: Pogledaj post
vidim da je tu riječ o malim bebama,ali mene zanima jedna stvar pa ako tko ima iskustva sa tim...naime,brat mi je u pubertetu,14 godina i jako,ali jako slabo jede.kao da uopće nema apetit.neda si ništa reći,jako je osjetljiv u ovim godinama na bilo kakve razgovore.sad,jel to normalno u tim godinama da su tako tvrdoglavi i da ne žele jesti,jel ima kakvih tableta koje bi se u soku mogle otopiti,a da su dobre za apetit?jer ne želi ni čuti za ove tablete da bi ih on pio.
Jeste probali sa vitaminima, manjak vitamina zna uzrokovat smanjen apetit. Provjerite i željezo.
Quote:
glora's bastard kaže: Pogledaj post
8472, je li tvoje pile ovo na slici u ladici tako je nježna i preslatka

nego, jeste li ti i muž bili niski rastom kao djeca?
Da, i mi smo bili relativno sitni, ali ne i pothranjeni.



Evo kako je sad šrošlo neko vrijeme da joj je pojačana masnoća u prehrani, vidljivo se primjeti da se hvata.
__________________
Fuck it!
8472 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2010., 16:32   #43
8472 - moja mišica je isto rel. mršava. sa 12 mj. je imala 77-78 cm i 8,7 kg.
pije još uvijek infatrini.
baš sam mislila preći na pediasure - od koliko mj. on ide?

inače, voće i kuhano pojede kako kad, nekad sve, nekad par žlica i neće.
žvače keksiće i kruh, to voli, čak i sama traži keksiće (trenuto imamo 3 vrste njenih keksića otvorenih jer nekad malo izvoljeva, ne bi taj keks koji je ptvoren, nego vidi kutiju (zatvorenu) od drugog pa traži njega, a meni žao da ne jede, pa otvorim i sl.).

ali nema na koga ni biti debela, ja sad imam 3 kg manje nego prije poroda, nekih 55kg na 1,70. i to bez ikakve dijete. to je valjda razlog zašto ni nemam vagu u stanu.
cijeli život puno jedem, cijeli život sam vitka.

edit: mislim da nema veze debljina sa rastom općenito, mišica je uvijek iznad prosječno visoka, a ispod prosječno teška za svoju dob. ja sam isto cijeli život bila najviša u vrsti na tjelesnom, a nosim veličinu s ili xs.
__________________
uzrujavati se zbog onoga što nemaš znači uludo trošiti ono što imaš.
MariaDelMar is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2010., 18:50   #44
Ima nas još...

Moj malac je rođen s 1690g i 39cm u 38.tj. Do prvog rođendana je narastao za 30cm, što je nadprosječno, ali je svejedno (obzirom na jako nizak start) dosegao visinu koje prosječno dijete ima sa 6 mjeseci! Sad će 18 mjeseci i velik je kao sitan jednogodišnjak. Prošli smo cijelu DIVIZIJU doktora, a rezultat svega je da nemamo dijagnozu, a nakon hospitalizacije zbog testiranja hormona rasta malac je prestao pričati i ozbiljno regredirao: prestao mahati pa-pa, potpuno zašutio (više ni ne guče), ne pokazuje prstom...pa smo sad lijepo pod sumnjom na autizam. Želim reći, moraš biti svjesna da je testiranje za hormon rasta strašno neugodna i traumatična pretraga za klince.
Moj malac sada ima oko 8,5-9kg i dug je oko 73-74 cm. Mrzi jesti. Sve! Nema omiljene hrane. Ni mog mlijeka ne popije više od 50 mL (još uvijek se izdajam jer nikad nije htio sisati, a ne želi ni jedno kupovno pa se patim ko stoka), pojede koju mrvu kruha i tako...tek nedavno je počeo prihvaćati koju mrvu krute hrane u miksanom. Slane štapiće puši dok se ne rastope, ne grize. Ne dozvoli niti da mu četkicu za zube stavim u usta. Hranimo ga protiv njegove volje - nikad ne otvara usta ako ga nečim ne prevarimo. Neće ni sok, ni čaj, ni čokoladu, ni kekse...
Govor JEST povezan s hranjenjem jer se koriste isti mišići, ali - ovisno o općoj razvojnoj stepenici koju je dijete postiglo - to je nekoj djeci važno, a nekoj nije. A što ćemo, medicina nije egzaktna znanost...
Odoh se mrcvariti još jednim obrokom, i njega i sebe (jer nikad ne znam hoće li mi trebati pola sata ili sat i pol, niti hoće li proći uz jednostavno protestiranje ili ću mu morati držati ruku da mi ne izbija žlicu...) Sretno nam!
Dr.Jean Grey is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.04.2010., 16:31   #45
oprosti jesam li ja nešto krivo shvatila ili tvoje djete ima 22 mj.i bojiš mu se dati jelo sa zapreškom????a kaj se tiče debljanja mi smo davno kad je moj M.imao 2 i pil god vodili bitku sa klopom,ali nam je pedijatrica preporučila sirup child life i zakon je mali je počeo jest i ojačao si je imunitet...ako ga već netko gore spomenuo sorry nisam sve čitala..
__________________
zauvjek s moje ljeve strane...tri mušketira !!!
franči is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.04.2010., 22:37   #46
Quote:
8472 kaže: Pogledaj post
- Povraćanje smo riješili kad smo ukinuli stvari koje su joj izazivale to. Jaja i mlijeko.

-Tu i tamo se zna zbljuvat kad joj dam komadiće, a kako misli da ih može progutat bez žvakanja onda se zagrcne i zbljuje.

Prekontrolirana joj je probava, unatoč učestalom kakanju funkcionira uredu.
Svi enzimi su ok. Nema celijakiju. Bla bla, sve je uredu.

Kekse, kruh i sl hoće žvakat, kad joj dam da se zabavlja u međuobroku, ali obrok kao takav jedva ju natjeram da jede, a da ga mora žvakat ne bi ništa pojela.
Tako je bilo od početka dohrane, odbijala je u startu sve.
Jedva smo prešli na hranjenje. Ja sam tu svjesno išla linijom lakšeg otpora, jer kako nije jela i nije se debljala, bilo mi je draže da pojede bar nešto, nego da ju cijeli dan guram komnadićima, a da ne pojede ništa.
Prvi zub je dobila sa skoro godinu dana, pa nije ni mogla žvakat nešto posebno.
Sad ima 11, po jedan kutnjak i sjekutiće. Može žvakat, na meni je da ju naučim.

Priča, pomalo, znam da je povezano žvakanje i pričanje, pratimo ju i kod psih. i kod log. Za sad je u tim famoznim granicama normale.

Dosta je boležljiva bila ovu zimu.
Prošlu nije, ali je bila minijaturna.
Sad je veća, ali svaka tri tjedna je nešto. Ili neka viroza ili neka bakterija bez temp. ili temp. bez bakterije, pa se bakterija nađe, pa stalno nešto.
Vodimo ju u vrtić jer je za njen psihomotorni razvoj dobro da bude tamo. Tamo hoće jesti gnječenu hranu, paše joj uredan sustav spavanja igranja druženja i sl. Ali zato skuplja boleštine. Kad je kući, neće žvakati, ali je zdrava. Bemti mamu.

Najmanje je dobivala na težini kad je povraćala. Logično.
Kako je sitna, ne može ona sad odjednom dobivat po kilu mjesečno kao novorođenčad.
Kad se pogleda sve skupa, prosjek je loš.
Prije dok nije jela, morali smo davat laganu hranu, sačuvajbožemasnoću.
Krkali ju ugljikohidratima.
Sad se nutricionistica našla pametna pa kad sam joj rekla da od tih ugljikohidrata previše kaka, onda je obrnila.
A ja sam joj već prije mjesec dana obrnila priču sa prehranom i bolje je.
Ljuta sam malo jer u očaju probam svašta, nisam stručna, već što vidim, probam pa gledam promjene.
Onda u očaju idem doktorima koji me prvo izvrijeđaju, onda kažu da napravim ono što im prethodno kažem da već radim.

Zanimaju me vaša iskustva, evo npr. drago mi je čuti da smatrate da jede dovoljnu količinu. Jedno vrijeme me bila frka da ne jede dosta.
To smo isključili.
Sad mjenjam elemente prehrane. Nadam se boljem.

Već mjesecima tražim da je vodim endokrinologu da joj ščekiraju hormone, ali niko ne da preporuku ni uputnicu.
Ako neko zna privatnog endokrinologa koji se bavi hormonom rasta, napredovanjem djece i sl. molim da mi kaže.
Pa da i to vidimo.
Fore i fazone da je jednostavno takva, ne pušim.
Danas za puno genetičkih pizdarija postoji terapija. Zašto se vraćat u prošlo tisučljeće.
Moja mala je bila takvo dijete. Osim što je smjela sve jesti ali nije htjela -bljuvala bi sve van. Kašice bi jela spavajući..
Prošli sve doktore - ništa.
Danas ima skoro 7 godina i jede ga jede..
Čak bi rekla da pretjeruje.
Nadam se da će tako biti i vama.
miamama is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.04.2010., 23:37   #47
Quote:
Dr.Jean Grey;25924474! kaže:
Sad će 18 mjeseci i velik je kao sitan jednogodišnjak. Prošli smo cijelu DIVIZIJU doktora, a rezultat svega je da nemamo dijagnozu, a nakon hospitalizacije zbog testiranja hormona rasta malac je prestao pričati i ozbiljno regredirao: prestao mahati pa-pa, potpuno zašutio (više ni ne guče), ne pokazuje prstom...pa smo sad lijepo pod sumnjom na autizam. Želim reći, moraš biti svjesna da je testiranje za hormon rasta strašno neugodna i traumatična pretraga za klince.!
dr. jean grey, nadam se da će vam biti lakše s hranom

samo da ti kažem - moja mala ima 25 mjeseci i velika je kao paaa..jedva prosječni jednogodišnjak (napisala sam prije - oko 76 cm i 10 ili možda nešto malo više kila, nosi robicu 9-12 mjesevi tj. 74). i da ti kažem hvala na ovome što si napisala za pretrage i testiranje za hormon rasta jer si mi upravo pomogla da donesem odluku u sekundi.

naime. bila sam sad za uskrs na sveobiteljskom okupljanju i moja beštija je sve osvojila time kako je krasna, spretna, pametna, koliko priča, kako lijepo i sve jede (da, mi nemamo problema s jelom, nikad nismo imali, osim tu i tamo koja faza), kadli odjednom, sasvim ozbiljno pita mene jedna teta - a , jeste li išli s njom doktoru zbog toga što je tako mala?

ja , kažem kako me ništa ne brine, razvija se normalno, a iskreno, nema na kog bit velika (ja sam minijaturna, MM oniži za muškarca). pa mi krene pričat o tome kako je ipak jako mala, kako se njoj čini da nije ništa narasla otkad ju je zadnji put vidjela (a vidjela ju je prije tri mjeseca) pa nije to nikakav bed, djetetu se daje hormon rasta i bude sve ok. samo, kao, nek ne odgađamo posjet doktoru jer se ti hormoni trebaju davati u određenoj dobi.

prvo sam to prezrela, lagano povdijeđena jer je netko našao neku strašnu falinku na mom savršenom djetetu. onda mi je stavila bubu u uho, jer i ja sam - budući da sam minijaturna - prošla svoju rundu endokrinologa, gastroenterologa i sličnih (al u kasnijoj dobi i ne sjećam se da mi je to bila neka trauma, a i zaključili su da je sve ok).

sad sam sigurna da neću dijete vodit ni na kakva testiranja hormona rasta.
__________________
mogli bismo
Lali Puna is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.04.2010., 00:07   #48
Već neko vrijeme razmišljam da otvorim ovu temu.
Svugdje smo po malo pričali o tome, ali nikad na jednom mjestu.


Naime. Danas samo ja i moja mrvica bili kod nutricionistice, s razlogom da mi žena "objasni" kako da udebljam djete.

Kotrljam očima odma, jer ne da nisam dobila odgovor, savjet, instrukcije, već sam dobila pametovanje, isčuđavanje i samo opet po milioniti put zapisivanje na papir onoga što im ja kažem da radim, te da to tako treba.


hej! i ja sam sa svojom lutkicom prošla čuda šta se tiče hranjenja.. već sa dva mjeseca prestala je piti mlijeko, jednostavno nije htjela vući iz boce, o dojenju da i ne govorim, jednostavno bi zaspala na cici od prvog dana, čak su mi u rodilištu rekli da je jednostavno lijena za jesti.. dakle, kad je napunila dva mjeseca mogla sam je hraniti jedino u snu i već sam 3 mj. i nešto sitno sam joj počela davati rižolino na žlicu jer inače ja mislim da danas ne bi bila živa, ili bi bila prozirna.. i tako su borbe trajale i trajale, hranjenj po sat-sat i pol uz brdo igračaka i slikovnica samo da zaboravi da jede. neko vrijeme je jela samo sve linote- za voće, povrće i meso nije htjela ni čuti, a onda se situacija promjenila i prestala je jesti linote i počela sve drugo.. mlijeko joj nikada nije išlo pa tako ni danas. sad ima 5 godina i 5 mjeseci, visoka je 112 cm i ima između 16 i pol i 17 kg, ovisi kako koji dan.. sada dobro jede, sama kaže da joj je to dosadno i da ona za to nema vremena ali pojede.. a uz to je i stalno u pokretu tako da je dobro da je teška i ovoliko koliko je..
još sam ja dobro prošla kakve su borbe moji imali sa mnom.. mama mi uvijek priča kako sam jela samo banane a u školu krenula sa 14 kg i 7 godina, strašno!! prošli su sa mnom sve moguće doktore, kljukali me sa svim mogučim vitaminima ali nije bilo pomoći, zdrava ko dren a apetita nigdje.. i danas sam vitka, čak i previše, 5 kg više bi mi taman došlo ali jedem puno, to je takav organizam valjda i gotovo..
možda je to i sa tvojom situacija, naravno iskontrolirajte hormone da budete sigurni.. a možda se jednom i sve to okrene i počne sve jesti i debljati se. ma bitno da je zdrava. slikicu sam vidjela i preslatka je, mrvica mala..
frachop is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.04.2010., 00:30   #49
Quote:
Lali Puna kaže: Pogledaj post
dr. jean grey, nadam se da će vam biti lakše s hranom

samo da ti kažem - moja mala ima 25 mjeseci i velika je kao paaa..jedva prosječni jednogodišnjak (napisala sam prije - oko 76 cm i 10 ili možda nešto malo više kila, nosi robicu 9-12 mjesevi tj. 74). i da ti kažem hvala na ovome što si napisala za pretrage i testiranje za hormon rasta jer si mi upravo pomogla da donesem odluku u sekundi.

naime. bila sam sad za uskrs na sveobiteljskom okupljanju i moja beštija je sve osvojila time kako je krasna, spretna, pametna, koliko priča, kako lijepo i sve jede (da, mi nemamo problema s jelom, nikad nismo imali, osim tu i tamo koja faza), kadli odjednom, sasvim ozbiljno pita mene jedna teta - a , jeste li išli s njom doktoru zbog toga što je tako mala?

ja , kažem kako me ništa ne brine, razvija se normalno, a iskreno, nema na kog bit velika (ja sam minijaturna, MM oniži za muškarca). pa mi krene pričat o tome kako je ipak jako mala, kako se njoj čini da nije ništa narasla otkad ju je zadnji put vidjela (a vidjela ju je prije tri mjeseca) pa nije to nikakav bed, djetetu se daje hormon rasta i bude sve ok. samo, kao, nek ne odgađamo posjet doktoru jer se ti hormoni trebaju davati u određenoj dobi.

prvo sam to prezrela, lagano povdijeđena jer je netko našao neku strašnu falinku na mom savršenom djetetu. onda mi je stavila bubu u uho, jer i ja sam - budući da sam minijaturna - prošla svoju rundu endokrinologa, gastroenterologa i sličnih (al u kasnijoj dobi i ne sjećam se da mi je to bila neka trauma, a i zaključili su da je sve ok).

sad sam sigurna da neću dijete vodit ni na kakva testiranja hormona rasta.
naravno da je nećeš voditi na testiranja.

Viđam i ja djecu,nižu višu,deblju,mršaviju pa se nisam zapitala jel možda imaju problem s hormonima.
Sjećam se kako sam nedavno govorila malome da posudi kamiončić drugom dečku jer je maleni baš zapeo za taj kamiončić. Po visini bih rekla da ima manje od godinu dana,a budući da je F dvogodišnjak i njemu se može donekle objasniti pa nek pusti njega nek se malo igra s kamiončićem.

Onda mi njegova mama govori da je mali 2 mj stariji od mog,baš je minijaturan
Ali mama mu je niska,za glavu niža od mene još kad sam vidjela i tatu,sve mi je bio jasno.

Meni pak idu na kujac sa težinom.Malo,malo pa slušam kako je mršav. Pa jel to dijete išta jede pa da mu dajem kojekakve mućkalice da se udeblja..

I nije mršav,malo je izgubio na kilaži od one upale grla,ali svejedno po tablicama je normalne tjelesne težine.
I eto,koliko god sam se trudila da njihovo laprdanje ignoriram,opet sam išla čačkati po tablicama i zapitala se jel stvarno toliko mršav
pink5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.04.2010., 00:52   #50
Quote:
pink5 kaže: Pogledaj post
Sjećam se kako sam nedavno govorila malome da posudi kamiončić drugom dečku jer je maleni baš zapeo za taj kamiončić. Po visini bih rekla da ima manje od godinu dana,a budući da je F dvogodišnjak i njemu se može donekle objasniti pa nek pusti njega nek se malo igra s kamiončićem.

Onda mi njegova mama govori da je mali 2 mj stariji od mog,baš je minijaturan
ovo se nama redovito događa u parku
pusti curicu, ona je još mala - a, kad se curica krene prepirat ili pokaže da se i ona zna borit onda mame pitaju koiko je stara pa vidim šok i nevjericu kad kažem da ima dvije godine
ili se svi čude u parku kako sve zna, koliko priča i kako joj se sve da objasniti pa pitaju koliko je stara i čuju odgovor obično bude 'ahaaa, a ja sam mislila da je oko godine...'
a kad vidim majke jednoipolgodišnaka kako pokazuju na d. i govore im 'vidi, beba...'

viđam i ja djecu višu, nižu, deblju il mršaviju, al moja je baš za godinu dana manja od svojih vršnjaka...prije koji mjesec kupujem ja njoj štrample...dovumim se između veličine 6-9 mjeseci i 9-12...prevrćem i na kraju uzmem one 9-12 misleć si 'kvragu, pa dijete ima skoro 2 godine, nemrem joj kupit nešto što bi nosila i beba od 6 mjeseci'. naravno, bile su joj prevelike

kako je imala problema sa stopalima oko godinu dana smo krenuli s bandažiranjem tj. motanjem stopala zavojima. i s tim smo imali problema jer su nam, naime, naručili zavoje za novorođenčad i bili su joj preveliki.

onak, nije to odstupanje od par centimetara ili kilu sim-tam. to je priličan nesrazmjer veličine i dobi. pa se zapitaš tu i tamo. osobito ako svako malo nailaziš na takve praktične probleme ili se događa, kao nama trenutno, da joj je sasvim dobra jaknica broj 68, koju je dobila kad se rodila.

trenutno si razmišljam gdje ćemo nać gaćice kad krenemo s odvikavanjem od pelena
__________________
mogli bismo
Lali Puna is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.04.2010., 01:18   #51
valjda ćete naći neke minijaturne gaćice.
Ma ne brigaj,ženska je samo ekonomična
pink5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.04.2010., 01:21   #52
br. 68, jebate led!! bar ne morate kupovat novu robu svako malo
blablica is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.04.2010., 02:06   #53
ekonomična je, što jest jest.

to sam htjela napisat 8472 još u prvom postu - ak ništa drugo, ta naša sitna djeca su mega ekonomična.

iako, taj 68 je iznimka. prešla je na 74 odavno
__________________
mogli bismo
Lali Puna is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.04.2010., 10:40   #54
Pozdrav curke.

Evo ovako. Čačkala sam okolo kakve su terapije hormonima i kako djeca uopće napreduju.
Ono što sam našla, piše da se kod "Potpunog ne lučenja hormona rasta" (kada djeca ne rastu u visinu) daju hormonske terapije, u slučaju smanjenog lučenja terapija se ne daje, jer učinak nije nešto puno bolji, tako da je bolje u takvom slučaju ne dati terapiju nego dati.
To sam pročitala, ako lažu ljudi koji su napisali, lažem i ja.

Uglavnom odustala sam od te grane, još tad kad sam to pročitala, iz razloga što moja mala raste, jest malo, ali ipak raste.
Eto promatram ju, pa ako u nekom periodu joj se bude taj rast još smanjio, onda budem išla koga pitat. Za sad ne.

Što se tiče zaprške, pojačane masnoće u hrani s ciljem debljanja djeteta, izgleda da je ispalo još gore.
Maloj je to izgleda preteško. Ili se varam.
Uglavnom opet je bila počela povraćat, svaki dan, barem jedan obrok.
Puko mi je film pa sam ju odvela gastroenterologinji nek ju gleda, jer samo dobivam nebulozne savjete, najčešće kontradiktorne, ajte probajte ovo, pa ono, nemojte ovako, ajte onako.
Nikako na zelenu granu.
I ova ju je ostavila u bolnici na "promatranju".
Ukinula joj je u potpunosti sve moguće mliječne prerađevine, jer sumnja sad da je ipak alergična na mlijeko. Usput i manje masno.
Treći dan na odjelu, taman kad se navikla i počela jesti, je dobila Rotu.
Pa je bilo dva dana temperature, proljev još uvjek traje, izgleda da sam i ja od nje sad dobila.
Ma za popizdit.
Muž je ljut na mene da ju nisam trebala uopće vodit, ja također na sebe iz istog razloga, a mislim se, ma boli kua sve ostale kad je niko osim mene ne hrani, niko ne gleda njena povraćanja, lako je reći, ma pusti ju, nadoće.
Nadoće kurc.
Imunitet joj je koma. Jednom mjesečno je bolesna. Barem, ako ne i dvaput.
Kad je bolesna ne napreduje.
Nije spas ni ne vodit ju u vrtić, razboli se i u parku, i kad mi dođe frendica sa svojom djecom, i kad mi odemo kod nekog.
Stakleno zvono tih dimenzija nemam niti ga hoću nabavit.
Ono malo vremena što imamo kad je zdrava, moram ju gurat malo sa ugljikohidratima od kojih puno kaka, pa nije dobro, ili masnoćama od kojih povraća, ili ne znam s čim više.
Ma luda sam više.
Ne znam koliko će ju sad ova držat na odjelu, ali sigurno ju neću nakon tooga više vodit, fakat ispadam budala koja muči jadno dijete.
Često zaboravim onu: "Najbolja pomoć je ako se ne pomaže".
Ne znam kako će proći ova priča a mlijekom.

A jesam natrkeljala svašta.
Ma ne znam, stvarno sam luda više.
__________________
Fuck it!
8472 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.04.2010., 10:42   #55
Quote:
Lali Puna kaže: Pogledaj post
ekonomična je, što jest jest.

to sam htjela napisat 8472 još u prvom postu - ak ništa drugo, ta naša sitna djeca su mega ekonomična.

iako, taj 68 je iznimka. prešla je na 74 odavno
Da, ja joj sad oblačim hlačice od prošlog ljeta kad je bila godinu dana.
Širina ista, samo su joj malo kraće. Taman će na ljeto biti 3/4.
Ekonomično, nema šta.
__________________
Fuck it!
8472 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.04.2010., 11:14   #56
Quote:
8472 kaže: Pogledaj post
Da, ja joj sad oblačim hlačice od prošlog ljeta kad je bila godinu dana.
Širina ista, samo su joj malo kraće. Taman će na ljeto biti 3/4.
Ekonomično, nema šta.


sve će bit ok
znam da ti je vjerojatno od nejzine ekonomičnosti, al ak te kaj tješi i mi nosimo dosta robice od prošle godine. osobito hlača jer je moja po težini ok, ali raste sporo. baš sam nekidan radila inventuru proljetne i ljetne robice i skoro sve ljetno od prošle godine joj je dobro i za ovu.

zimsku jaknu i skafander je nosla ovu zimu iste kao i prošlu.

mislim da ću za jedno dvije godine, taman kad bude oko 4, prestat kupovat odjeću na odjelu za bebe
__________________
mogli bismo
Lali Puna is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.04.2010., 13:00   #57
evo da vas ja malo utješim.moja curka sada ima 7g.stane u sve hlače i majice šta je nosila sa godinu dana.sve joj je dobro u struku samo se dužina mjenja.
radili smo pretrage preko znoja(neznam ni sama kako se zovu).vadili krv, mokraču...itd. na svim mogućim pretragama je mala zdrava ko dren.
Borim se 7 g s njezinom hranom.ona živi na soku.neće jesti i neće.izbacivali smo sok, slatko(koje pojede kadkad).a da ne pričam koliko smo sirupa, tabletica pojeli nebili krenuli s jelom.više nemam volje se ni truditi oko njezina jela.NEĆE DA JEDE I AMEN.
Hvala Bogu zdrava je ko dren i ove godine krećemo u školu.Ja mislim da su to takva djeca i koliko se god mi trudili biti će po njihovom!!!

__________________
Doći će i mojih 5 minuta.Kad - tad!!!
tajči13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.04.2010., 16:40   #58
Evo da se i ja ukljucim.da djete dobije apetit najbolje je palentu skuhati srednje gustoce i u nju staviti malo maslaca ili marga ili umjesto toga staviti mljeka
moze se to raditi slano ili slatko i tako svaki dan jedno vrijeme,ujutro ili navecer,to otvara apetit samo naravno ako djete to uopce zeli jesti,mi smo na tome odrasli.
ivalen51 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.04.2010., 15:25   #59
I mi smo mršavci imamo 24mj i 9700g visoki 86.
Idemo gastroent. u Vinogradsku ustvari više neidemo jer ga samo izvaže i izmjeri i to je to.Jedini savjet bio je pediasure i zgušnjavanje obroka rižinim pah.
I on ima velike krajnike pa teško guta.Zdrav je za ostalo me zaboli.Dugo sam mu miksala jer kolićinski više pojede gastrica se prenerazila kad je to čula otad mu nemiksam ali trebalo mu je jedno 2 mj.da uđe u štos.I danas mu treba najduže da pojede ručak.Jednom sam kupila da ga testiram pistacije i m&m bombone s kikirikijem da vidiš kako to žvače i guta, znači da može.
.petra. is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:50.