Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Astrologija

Astrologija Astrološka edukacija, razmjena mišljenja, diskusije...

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 28.01.2013., 00:54   #61
Quote:
Saradonija kaže: Pogledaj post
Skeptik ne shvaća realistu, nego ga drži optimističnim.
Ali realist shvata skeptika,ali se ne slaze sa njim.Sama cinjenica da je neko realan govori da u sebi sadrzi sposobnost da na realan nacin prihvati desavanja oko sebe,bila ona ovakva ili onakva.
Facies is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2013., 00:56   #62
Quote:
Saradonija kaže: Pogledaj post

Ti također kao Facies ne vidiš razliku između koristi, potrebe i zadovoljstva?
Potreba za hranom/jedenje radi koristi/ jedenje iz zadovoljstva.....?
u konačnici baš i- ne

korist je moja potreba i zadovoljstvo
imam potrebu za koristi i zadovoljstvom
zadovoljstvo nalazim u potrebi i koristi

duplozof

apropos saturna možda je do mog osobnog idealizma pa sam slijepa za ovo što govoriš o šefovima, ali ja zbilja vjerujem da može postojati šef koji te neće "nagrađivati" samo da bi ti njemu bio produktivan, pa da on ostvari samo svoju osobnu korist nego i zato jer ima sposobnost staviti se u "tuđu kožu". odnosno, mislim da su najbolji šefovi između ostalog i oni koji su na tu poziciju došli počevši od same nule, a da pritom nisu zaboravili kako to izgleda (nešto slično kao i oni roditelji koji nisu zaboravili da su i oni jednom bili "ludi tinejdžeri").

dalje, jesi li ikad zamislila kako bi izgledao ovaj naš svijet bez pravila, svijet bez recimo, sata, bez semafora, bez zakona? sve je to divno i krasno zamišljati- imagine there's no ....i tome težiti, ali ako pritom nisi svjestan da živiš u materijalnom svijetu i da si osim duhovno biće, ipak ograničen svojim tijelom i općom materijom u ovom životnom obliku, životu i prostoru, jao si ga tebi i po meni je upravo to svrha saturna- staviti te u realne okvire za tvoje najoptimalnije djelovanje.

možda totalno off, ali eto, to mi je trenutno palo na pamet kao odlična ilustracija zašto je saturn potreban i u odnosima s drugima. pedagozi kažu, a ja se osobno i iz iskustva slažem: djeca trebaju slobodu, poticaj, širenje i istraživanje, ali above all this, djeca prvenstveno trebaju granice, red i disciplinu jer su u protivnom temeljito zbunjena.

ovo što govoriš za brakove. ako se sastanu dvije normalne osobe ("neaflicirane" ) rastati se mogu u roku keks kod javnog bilježnika za nekih par stotina kuna i nekih po ure vrimena (dobar saturn) i točno će se sve svesti na to- pocijepati papir. a u slučaju da je bar jedno degenerik, razvod će se razvlačiti po sudovima, a to je pak afliciran saturn. ista stvar će se dogoditi i sa neformalnim brakom jer nakon određenog vremena neprekidnog zajedničkog života zakon vašu neformalnu zajednicu tretira jednako kao i formalnu sa svim pravima i obvezama. to što u hrvatskoj pravosuđe ne funkcionira po nijednom pitanju je drugi par postola
__________________
oh, bože, baš je lipo kad je sve lipo!
.aquarius. is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2013., 01:21   #63
Evo da se i ja nadovežem na ovo o potrebama, koristi i zadovoljstvu.
Po meni, ove 3 stvari mogu ali i ne moraju nužno biti povezane. Npr. vodu pijemo iz potrebe(2k), ali i iz koristi(10k), a ja je pijem i iz zadovoljstva(5k). Neke stvari nekome mogu biti potrebne i korisne u isto vrijeme, neke mogu biti korisne i zadovoljavajuće ali nisu nužno potrebne. Tako da ne bih nikako stavila ove 3 stvari u isti koš, ali ih isto ne bih skroz razdvojila. Znači mogu biti povezane, ali i ne moraju.
Ice_scorpio is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2013., 01:22   #64
Quote:
.aquarius. kaže: Pogledaj post
uran grupi daje slobodu osobnog kreativnog izričaja koji se ne sukobi sa kreativnošću i načinima ostalih članova (slikovito- ako je "tvoj način" hodati na rukama, dok drugi koračaju nogama, a time ne "ugrožavaš" grupu....samo hodaj )

a neptunov utjecaj je tu da svi članovi grupe bez rasprave, svađa i sukoba na onom suptilnom nivou znaju prepoznati kad je trenutak za "predati palicu" drugom članu, u svrhu napretka cijele grupe, a bez osjećaja osobne žrtve i vlastitog gubitka i osjećaja podređenosti.
Quote:
Saradonija kaže: Pogledaj post
Da, to je spoj Urana i Neptuna.....jointness....što se može naći u poslovnim kućama ili u ljubavnim ili svejedno u kom kontekstu. U takvom odnosu Saturn nije nužan za opstanak.
saturn će voditi računa npr. da jako nužno i bitno npr. krenuti u 7,00, jer bi već 7,15 poremetilo kompletnu strukturu plana. misliš da uranu išta znači sat? on vidi samo genijalnu ideju, a za praktične stvari je totalno slijep. e to je stvar saturna. zato je uran i utopija.
__________________
oh, bože, baš je lipo kad je sve lipo!
.aquarius. is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2013., 08:58   #65
Quote:
.aquarius. kaže: Pogledaj post
u konačnici baš i- ne

korist je moja potreba i zadovoljstvo
imam potrebu za koristi i zadovoljstvom
zadovoljstvo nalazim u potrebi i koristi

duplozof

apropos saturna možda je do mog osobnog idealizma pa sam slijepa za ovo što govoriš o šefovima, ali ja zbilja vjerujem da može postojati šef koji te neće "nagrađivati" samo da bi ti njemu bio produktivan, pa da on ostvari samo svoju osobnu korist nego i zato jer ima sposobnost staviti se u "tuđu kožu". odnosno, mislim da su najbolji šefovi između ostalog i oni koji su na tu poziciju došli počevši od same nule, a da pritom nisu zaboravili kako to izgleda (nešto slično kao i oni roditelji koji nisu zaboravili da su i oni jednom bili "ludi tinejdžeri").
naravno postoje različiti tipovi autoriteta što ukoliko govorimo o SA i 10k označava znak gdje se nalaze. Ali općenito govoreći Saturn sam po sebi je tek Saturn koji gleda svoj posao i bitno mu je da stvari po tom pitanju funkcioniraju. Za ostalo su zaduženi ostali uplivi planeta/znakova...

Quote:
.aquarius. kaže: Pogledaj post
dalje, jesi li ikad zamislila kako bi izgledao ovaj naš svijet bez pravila, svijet bez recimo, sata, bez semafora, bez zakona? sve je to divno i krasno zamišljati- imagine there's no ....i tome težiti, ali ako pritom nisi svjestan da živiš u materijalnom svijetu i da si osim duhovno biće, ipak ograničen svojim tijelom i općom materijom u ovom životnom obliku, životu i prostoru, jao si ga tebi i po meni je upravo to svrha saturna- staviti te u realne okvire za tvoje najoptimalnije djelovanje.
razmišljala sam, ali u ovom kontekstu kojem si navela - svi mi negdje u horoskopu imamo Saturna/Jarca - vrijeme, stoga u skladu i s tim funkcioniramo, neovisno o tome gdje se nalazi.

Quote:
.aquarius. kaže: Pogledaj post
možda totalno off, ali eto, to mi je trenutno palo na pamet kao odlična ilustracija zašto je saturn potreban i u odnosima s drugima. pedagozi kažu, a ja se osobno i iz iskustva slažem: djeca trebaju slobodu, poticaj, širenje i istraživanje, ali above all this, djeca prvenstveno trebaju granice, red i disciplinu jer su u protivnom temeljito zbunjena.
to sve stoji, naravno da postoji nužnost Saturna, al to nema veze s njegovim uticajem kroz 7k; sama činjenica da je prisutan kao jedan od elemenata horoskopa čini ovo što si napisala, a u zavisnosti od položaja u natalu vidi se jači ili slabiji uticaj. Opet, nema veze to sa 7k....
Quote:
.aquarius. kaže: Pogledaj post
ovo što govoriš za brakove. ako se sastanu dvije normalne osobe ("neaflicirane" ) rastati se mogu u roku keks kod javnog bilježnika za nekih par stotina kuna i nekih po ure vrimena (dobar saturn) i točno će se sve svesti na to- pocijepati papir. a u slučaju da je bar jedno degenerik, razvod će se razvlačiti po sudovima, a to je pak afliciran saturn. ista stvar će se dogoditi i sa neformalnim brakom jer nakon određenog vremena neprekidnog zajedničkog života zakon vašu neformalnu zajednicu tretira jednako kao i formalnu sa svim pravima i obvezama. to što u hrvatskoj pravosuđe ne funkcionira po nijednom pitanju je drugi par postola
htjela sam reći da je razlika legalnog i divljeg braka, upravo to - procedura (SA)...
Saradonija is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2013., 09:04   #66
Quote:
.aquarius. kaže: Pogledaj post
saturn će voditi računa npr. da jako nužno i bitno npr. krenuti u 7,00, jer bi već 7,15 poremetilo kompletnu strukturu plana. misliš da uranu išta znači sat? on vidi samo genijalnu ideju, a za praktične stvari je totalno slijep. e to je stvar saturna. zato je uran i utopija.
želiš reći kad bi se našle u vezi dve osobe tipa Uran i Neptun da bi u realnom svijetu bili potpuno disfunkcionalni? Svašta. Ako gledamo tip veze te dve planete u 7k opet je nebitno imati Saturna tamo iz razloga što je takva vrsta funkiconalnosti stvar svake osobe individualno. I onaj ko predstavlja Urana i onaj ko predstavlja Neptuna u odnosu (7k) ima Saturna negdje u horoskopu koji mu omogućuje da funkcionira u realnom vremenu.
Uran uopće nije slijep za praktično, kao niti jedna druga planeta. Takve negativne osobine imaju aflicirane planete. Navela si primjere disfunkcionalnih natalnih karti.
Saturn je nužan da ga svatko ima natalno, što ga uostalom i ima, ali nije nužan njegov upliv na 7k a da bi ista opstala.
Saradonija is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2013., 09:06   #67
Quote:
Ice_scorpio kaže: Pogledaj post
Evo da se i ja nadovežem na ovo o potrebama, koristi i zadovoljstvu.
Po meni, ove 3 stvari mogu ali i ne moraju nužno biti povezane. Npr. vodu pijemo iz potrebe(2k), ali i iz koristi(10k), a ja je pijem i iz zadovoljstva(5k). Neke stvari nekome mogu biti potrebne i korisne u isto vrijeme, neke mogu biti korisne i zadovoljavajuće ali nisu nužno potrebne. Tako da ne bih nikako stavila ove 3 stvari u isti koš, ali ih isto ne bih skroz razdvojila. Znači mogu biti povezane, ali i ne moraju.
da to je to. Tako postoje i odnosi koji mogu biti iz ovog ili onog razloga....
Saradonija is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2013., 11:16   #68
Uran i Neptun se u konjukciji nalaze svakih 171 godinu, zadnji put je to bilo 1993, a ranije 1821. Ukoliko bi posmatrali harmoničan odnos ove dvije planete, 60-tih godina Uran u Djevici 60 Neptun u Škorpiji.

Primjer odnosa ove dvije planete u kontekstu 7k, Halle Berry, udavala se više puta, a za razvod zaslužan vladar 7k PL 0 UR. Ono što je zanimljivo iz njezinog horoskopa jest Neptun na Desc 60 Uran u 5k te njezina izjava za vrijeme zadnje veze: Ne želim ponovo ulaziti u brak. Moglo bi se reći da imam loš ukus kad su u pitanju muškarci. No više ne osjećam potrebu da budem nečija žena. Nemam potrebu da budem priznata jer sam u braku.
Ovo bi bila tipična izjava osobe bez uticaja SA prema poljima odnosa. Veza sa Gabriel Aubry se završila iznimno pogubno po Halle, jer se ispostavilo da je on nasilnik, MO0MA, MA90VE, SO90MA...

Drugi primjer, nažalost ne piše ništa o privatnom životu, Wesley Clark, Uran u 7k 120 Neptun u 10.k. Neptun je ujedno i vladar 4k te opisuje njegove roditelje, otac imigrant židov, majka metodist, odnosno multikulturalna porodica (NE). Po smrti svog oca, odrasta ne znajući za svoje židovsko porijeklo, a majka ima slabu vezu sa porodicom po očevoj strani radi vjere. Uran je ovdje vladar 3k i daje potrebu za stvaranjem vlastitog mišljenja nevezano za porodično porijeklo. Kako stoji u wiki, iako je njegova majka metodist, on je kroz mladost izabrao baptističku crkvu. Oba smjera pripadaju kršćanstvu, ali razlike postoje:
- methodists have a system of Episcopal Hierarchy of governance while Baptists have congregational independence.
Dakle, kod metodista hijerarhija Saturna, a kod baptista nezavisnost Urana
- methodists give the bishops the authority to assign pastors to congregations while with Baptists, the congregation choose its own pastor. - metodisti imaju autoritet (SA) koji odabire pastora, baptisti ga biraju (UR)
Saradonija is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2013., 18:25   #69
Primjer: simbiotski odnos SA0/90/180NE
hongonški tajkun ponudio 50 mil eura onome ko zavede i oženi njegovu kćerku lezbijku. Nisu poznati datumi rođenja, ali Cecil rođen 1936g kada se Saturn nalazio u Ribama 180 Neptun Vi... U ovom bi aspektu dakle Saturn predstavljao Cecilovu dominaciju i potrebu za kontrolom njezinog ljubavnog života uz potpuno neprihvaćanje njezine individualnosti i ličnih potreba. Ona ima 33g i moguć kvadrat Saturna i Neptuna.
Saradonija is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2013., 00:03   #70
Quote:
Saradonija kaže: Pogledaj post
želiš reći kad bi se našle u vezi dve osobe tipa Uran i Neptun da bi u realnom svijetu bili potpuno disfunkcionalni? Svašta. Ako gledamo tip veze te dve planete u 7k opet je nebitno imati Saturna tamo iz razloga što je takva vrsta funkiconalnosti stvar svake osobe individualno.
Saturn je nužan da ga svatko ima natalno, što ga uostalom i ima, ali nije nužan njegov upliv na 7k a da bi ista opstala.
u kontekstu jointnessa mislim da bi saturn trebao biti u vezi s neptunom i uranom, kako sam već kroz temu rekla, iako on sam ne mora biti u sedmoj kući.

Quote:
Ne želim ponovo ulaziti u brak. Moglo bi se reći da imam loš ukus kad su u pitanju muškarci. No više ne osjećam potrebu da budem nečija žena. Nemam potrebu da budem priznata jer sam u braku.


Quote:
Ovo bi bila tipična izjava osobe bez uticaja SA prema poljima odnosa.
što se tiče h. berry, ovo bih mogla potpisati, a nemam aspekte između neptuna i urana u 7. niti mi je saturn tamo.
__________________
oh, bože, baš je lipo kad je sve lipo!
.aquarius. is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2013., 00:14   #71
Quote:
.aquarius. kaže: Pogledaj post
u kontekstu jointnessa mislim da bi saturn trebao biti u vezi s neptunom i uranom, kako sam već kroz temu rekla, iako on sam ne mora biti u sedmoj kući.




što se tiče h. berry, ovo bih mogla potpisati, a nemam aspekte između neptuna i urana u 7. niti mi je saturn tamo.
UR u 7k, vladar 7k 60 NE. Nema ni H.Berry upliv SA....
Saradonija is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2013., 00:23   #72
Quote:
Saradvlonija kaže: Pogledaj post
UR u 7k, vladar 7k 60 NE. Nema ni H.Berry upliv SA....
:

vladar ve je saturn.
__________________
oh, bože, baš je lipo kad je sve lipo!
.aquarius. is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2013., 08:51   #73
Quote:
.aquarius. kaže: Pogledaj post
:

vladar ve je saturn.
u 9k pa je više vezana za 2. brak nego prvi...
Saradonija is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2013., 10:18   #74
Quote:
Saradonija kaže: Pogledaj post
u 9k pa je više vezana za 2. brak nego prvi...
po toj teoriji bi moj drugi brak (ako ga ikad bude ) bio simbioza (sa, disp. ve0ju, disp.ne), a prvi je bio jointness. no way prvi nije bio jointness iako sam ja tako htjela, a poslije tog iskustva nema teorije da budem dio ičega što nije jointness prirode
__________________
oh, bože, baš je lipo kad je sve lipo!
.aquarius. is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2013., 13:43   #75
Quote:
.aquarius. kaže: Pogledaj post
po toj teoriji bi moj drugi brak (ako ga ikad bude ) bio simbioza (sa, disp. ve0ju, disp.ne), a prvi je bio jointness. no way prvi nije bio jointness iako sam ja tako htjela, a poslije tog iskustva nema teorije da budem dio ičega što nije jointness prirode
pa zato si se i razvela....te planete ne znače tamo da ćeš dobit ono što naznačuju, nego da tome u odnosima težiš. 7p općenito opisuje kakvim odnosima težimo, priroda aspekata i dispozitor naznači šta na kraju dobijemo i od svega toga bude. Tvoj drugi brak, ukoliko ga uopće budeš željela (VE Cap90PL) prikazan je kroz vl9k SA0JU Li. Ove planete su tradicionalne i ne podržavaju uranski tip odnosa, dakle s vremenom ukoliko dođe do zajednice ista se mora kruniti brakom inače puca....sam SA/Cap bez neharmoničnog odnosa s NE/Pi ne označava simbiozu.
Saradonija is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2013., 01:54   #76
tema

kao saturnska venera koja mora imati korist i "računicu" , a ista je u sekstilu sa uranom iz 7. polja partnerskih odnosa i mjesecom u konjukciji s neptunom temu vidim:

dakle, rekli smo da je simbioza odnos dvaju entiteta u kojem dolazi do međusobnog prožimanja, koje može, ali nužno i ne mora biti štetno. dalje, ustvrdili smo da se pojam simbiotskog odnosa ranije poistovjećivao s jointnessom? zašto? po meni sasvim logično jer razlika je, iako ključna, samo jedna- slobodan prostor i neovisnost kad je u pitanju jointness i nedostatak istog kad je u pitanju simbioza. ali (!!!), s naglaskom da jointness ima sve elemente simbioze, dok simbioza nema slobodan prostor i međusobnu neovisnost. shodno tome može se zaključiti da je jointness zapravo spoj- saturna, neptuna i urana, a simbioza samo spoj saturna i neptuna (nedostatak slobodnog prostora i međuovisnosti).
__________________
oh, bože, baš je lipo kad je sve lipo!
.aquarius. is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2013., 09:04   #77
Quote:
.aquarius. kaže: Pogledaj post
tema

kao saturnska venera koja mora imati korist i "računicu" , a ista je u sekstilu sa uranom iz 7. polja partnerskih odnosa i mjesecom u konjukciji s neptunom temu vidim:

dakle, rekli smo da je simbioza odnos dvaju entiteta u kojem dolazi do međusobnog prožimanja, koje može, ali nužno i ne mora biti štetno. dalje, ustvrdili smo da se pojam simbiotskog odnosa ranije poistovjećivao s jointnessom? zašto? po meni sasvim logično jer razlika je, iako ključna, samo jedna- slobodan prostor i neovisnost kad je u pitanju jointness i nedostatak istog kad je u pitanju simbioza. ali (!!!), s naglaskom da jointness ima sve elemente simbioze, dok simbioza nema slobodan prostor i međusobnu neovisnost. shodno tome može se zaključiti da je jointness zapravo spoj- saturna, neptuna i urana, a simbioza samo spoj saturna i neptuna (nedostatak slobodnog prostora i međuovisnosti).
a kako bi onda nazvala odnos opisan UR i NE? I u čemu bi se razlikovao uticaj Saturna u simbiozi od onog u jointnessu? Zatim, s obzirom da Saturn kao tradicionalna planeta zahtjeva status odnosa, na koji način je moguće izbjegnuti sukob koji u tom slučaju stvara s Uranom čija je priroda suprotna? Može li se izbjeći, s obzirom da ni SA ni UR nisu planete ustupka...?
Saradonija is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2013., 10:27   #78
Quote:
Saradonija kaže: Pogledaj post
a kako bi onda nazvala odnos opisan UR i NE?
nemam pojma

Quote:
I u čemu bi se razlikovao uticaj Saturna u simbiozi od onog u jointnessu?
u oba slučaja saturn predstavlja isto- korist, itd.. ali kad je u pitanju sa90ne, onda se radi o parazitskoj simbiozi, a ako je mutualna onda bi valjda bio u pitanju trigon sa i ne.

Quote:
Zatim, s obzirom da Saturn kao tradicionalna planeta zahtjeva status odnosa, na koji način je moguće izbjegnuti sukob koji u tom slučaju stvara s Uranom čija je priroda suprotna? Može li se izbjeći, s obzirom da ni SA ni UR nisu planete ustupka...?
jointness bi se mogao gledati kao odnos koji na skladan način ujedinjuje tradicionalno i moderno. na tom evolucijsko-transformacijskom putu nije uvijek nužno kompletno uništiti postojeće u potrazi za boljim. ako gledamo u kontekstu ove teme, i u jointnessu imamo korist i interes (razdvajala ti to na zadovoljstvo, potrebe ili interes, sve je opet u korist individue), samo što je taj goli, sirovi interes (sa), obogaćen (ur) i oplemenjen (ne).

e sad, ti razmisli o aspektima i kako bi se to moglo međusobno povezati.
__________________
oh, bože, baš je lipo kad je sve lipo!
.aquarius. is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2013., 10:33   #79
Uran i Neptun kao spore planete rjeđe obrazuju aspekt:

- UR0NE u Jarcu 1988 - 1995.
- UR Vi 60 NE Sco 1965 - 1968.
- UR Can 90 NE Li 1950 - 1956.
- UR Ge 120 NE Li 1942 - 1947.
- UR Tau 120 NE Vi 1934 - 1942.


Zanimljivo je da u vrijeme konjukcije UR i NE u Jarcu na području psihologije dolazi do potrebe razdvajanja pojma simbiotskih odnosa od onih predstavljenih jointnessom. 60-tih aspekt je harmoničan, međutim u njega je uključen i Pluton koji u takvim odnosima opisuje potrebu za manipulacijom i iskazivanjem moći, što stvara revolt kod Urana i tjera na promjenu uz izlazak iz takvih zajednica. U razdoblju sekstila UR i NE (65.-68.) u jednom momentu dolazi i Saturn u opoziciju iz Pi (trigon prema NE) što je zadnji pokušaj dominacije prije Uranovog odlaska. U natalnim kartama onih rođenih u ovo vrijeme ukoliko se ove planete nalaze u jakoj vezi sa 7k dolazi do razvoda ili bar većih kriza s povremenim razdvajanjem. U ovim odnosima moć i dominacija se isprepliću kod oba partnera.
Kvadrat UR i NE 50-tih naravno nije dobar odnos radi Uranove nesposobnosti da se posveti NE i veže. Kvadrat UR predstavlja nervozu i ograničenje njegovih sloboda, a kod NE nerazumijevanje u potrebi za razvojem osobnog identiteta nezavisno od samog odnosa. Neptun je često priljepak nesposoban da funkcionira sam nezavisno od Urana.
Može se reći da je odnos UR i NE najskladnije iskazan u vrijeme njihovog trigona (1934-1947), uz iznimku ranih 40-tih kada se SA nalazi u Biku u konjukciji sa izganim Uranom što daje UR dozu dominacije i stavljanje u položaj iznad NE. To po NE ipak nije dugoročno štetno jer prima saturnov uticaj preko trigona. Već u zavisnosti od toga kojim poljima ove planete vladaju, SA može označiti i treći faktor koji unosi napetosti u odnos, što indirektno dolazi preko strane UR (npr karijera, posao i sl).

Dočim postoji skladan aspekt ove dvije planete, UR i NE mogu na zdravim temeljima ostvariti zajednicu. Za konjukciju se kaže da je aspekt koji sadrži potencijal i za skladan i za štetan odnos, već u zavisnosti od toga prima li kvadrat ili opoziciju treće planete. Uticaj se dalje korigira preko njihovih dispozitora.
Saradonija is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2013., 11:02   #80
Quote:
.aquarius. kaže: Pogledaj post
nemam pojma



u oba slučaja saturn predstavlja isto- korist, itd.. ali kad je u pitanju sa90ne, onda se radi o parazitskoj simbiozi, a ako je mutualna onda bi valjda bio u pitanju trigon sa i ne.



jointness bi se mogao gledati kao odnos koji na skladan način ujedinjuje tradicionalno i moderno. na tom evolucijsko-transformacijskom putu nije uvijek nužno kompletno uništiti postojeće u potrazi za boljim. ako gledamo u kontekstu ove teme, i u jointnessu imamo korist i interes (razdvajala ti to na zadovoljstvo, potrebe ili interes, sve je opet u korist individue), samo što je taj goli, sirovi interes (sa), obogaćen (ur) i oplemenjen (ne).

e sad, ti razmisli o aspektima i kako bi se to moglo međusobno povezati.
imati korist (SA) - imati zajednički cilj (UR). To je razlika, u simbiozi se radi o koristi (SA), a u jointnessu koristi nema, već zajednički ciljevi (UR).

Kako se UR i NE spajaju u aspekt samo u određenim godinama, nije teško napraviti konkretnu analizu. Uran je bio s Neptunom u aspektu iz slijedećih znakova:

- harmonično: Bik, Blizanci, Djevica, Jarac
- neharmonično: Rak, Jarac

Koji od ovih Urana je od koristi, a koji od zajedničkih ciljeva?
Definitivno ovaj u Djevici i Jarcu je koristoljubiv. Ovaj u Biku eventualno obraća pažnju na svoje potrebe, te ih je manje sposoban prilagoditi zahtjevima grupe, odnosno zajedničkim ciljevima. Blizanci su zračan znak, dakle nisu od interesa već od grupe, prilagodljivi, a UR u Raku je bio pod kvadratom, ne paše mu zajednica s NE, previše različiti...

Zadnje uređivanje Saradonija : 30.01.2013. at 11:11.
Saradonija is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 03:21.