Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Astrologija

Astrologija Astrološka edukacija, razmjena mišljenja, diskusije...

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 23.07.2013., 19:31   #1
Baby Cambridge, rado bi citali misljenje. Karta je poprilicno zanimljiva.

Vodi se velika rasprava da li je Princ ipak Lav jer je Sunce vec dijelom bilo u Lavu a i puno toga odgovara, bit ce poseban sta je da je
__________________
Animals are more human than vice versa

Zadnje uređivanje Fish 1968 : 24.07.2013. at 15:28. Reason: spajanje postova, oslovljavanje
Asin is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.07.2013., 20:46   #2
Karta Prince of Cambridge

http://i43.tinypic.com/t9cnqb.gif
__________________
Be patient in affliction, joyful in hope, faithful in prayer
infra red is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.07.2013., 23:19   #3
"Royal baby", "mali princ", ima Sunce na 29 (i nešto) stupnja Raka.

Čitala sam da mnogi astrolozi smatraju 29. stupanj kritičnim stupnjem, shvatila sam kao da svaka planeta na 29. stupnju gubi svoju snagu i problematično djeluje tj problematično izražava energiju tipičnu za tu planetu. Koliko ima točnoga u toj priči?

A opet nalazim i ovo tumačenje: da Sunce na 0 i 29 stupnja svakog znaka najjače predstavlja tipične osobine tog znaka.

http://theastrologyplace.blogspot.co...astrology.html

"Astrologer Liz Greene describes the 29th degree as the ‘last fling’ and it often strongly marks the person with the characteristic qualities of the sign. The astrologer claims that the most typical expressions she has seen of any sign have been 0 degrees and 29 degrees."


Znači, ne samo da je za samo pola sata promašio znak Lava, nego bi "mali princ" zapravo trebao biti izraziti Rak na kvadrat.

Iako, kako ja doživljavam tu kartu, on će zapravo biti tipični vodeni znak, možda podjednako Škorpion koliko Rak, dakle mislim da će imati neku "jaču", "markantniju" vibru od tipinog Raka: u Škorpionu mu je Asc, ali i stellium u 8. kući, kući Škorpiona. Imam dojam da će to biti jedan vrlo Škorpionski Račić.
Lily_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.07.2013., 10:25   #4
Ja prvo u njegovoj karti vidim grozne aspekte tipa pluton opozicija mars, mars kvadrat neptun...mjesec kvadrat saturn...sunce kvadrat saturn...i još je škorpion...dođe mi kao neki napuhanko velikog ega....diktator....ima li išta što ublažava to negativno.
__________________
People are like stained- glass windows. They sparkle and shine when the sun is out, but when the darkness sets in, their true beauty is revealed only if there is a light from within~Elizabeth Kubler Ross
Lilyrose is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.07.2013., 13:02   #5
Quote:
Lilyrose kaže: Pogledaj post
mjesec kvadrat saturn...sunce kvadrat saturn...
Zanimljivo, opoziciju Sunca i Mjeseca, Sunce kvadrat Saturn i Mjesec kvadrat Saturn (slabija ulazna kvadratura) je naslijedio od svoje majke. Kate također ima kvadraturu Sunca i Saturna te Mjeseca i Saturna, a i opoziciju Sunca i Mjeseca. Dakle, i mama je rođena za punog mjeseca, a i royal baby. Te vrlo bitne konstelacije je pokupio od nje.

Nevjerojatno je koliko često djeca nasljeđuju neke aspekte roditelja, iako možda ipak ne baš prečesto baš u ovolikoj mjeri.

Kate - natalna karta (za podne, ne zna se točan sat rođenja):

http://www.astro.com/cgi/chart.cgi?w...VMqa7t0H_0NBaw

Zanimljivo je da svi traže sličnosti s kartama njegove bake-princeze Diane, djeda Charlesa, bake Elizabete i sl., a nitko se nije sjetio napisati da ima ova tri jako važna, jaka i teška aspekta totalno ista kao i mama Kate.
Lily_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.07.2013., 17:15   #6
Pa ovaj kvadrat Sunce, Mjesec sa Saturnom bi bio zivot koji se sastoji od duznosti i protokola. Meni se cini da bi mogao biti rastrosan...opozicije na relaciji 2-8. Jupiter u 8oj opozicija Pluton. Merkur, vladar MC, kvadrat Uran.....nekakvi preobrati vezano uz krunu i slicno (abdikacija?) Uran u cetvrtoj moze dati osobu koja bas i nema neke patriotske osjecaje i ne voli dugo ostati na jednom mjestu...pustiti korijenje (sad to ne bi bilo zgodno ).
__________________
Be patient in affliction, joyful in hope, faithful in prayer
infra red is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.07.2013., 19:29   #7
Pa svugdje piše da je rođen u 16 i24
Dorée is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.07.2013., 21:25   #8
Quote:
Dorée kaže: Pogledaj post
Pa svugdje piše da je rođen u 16 i24
Ova opaska da se ne zna točan sat rođenja se odnosi na vojvotkinju Kate- Cathrine, njegovu mamu, a ne na bebu. Da, bebač je rođen u 16:24 po GMT.

Dakle, mama Kate ima također Sunce kvadrat Saturn, a ako je rođena kasnije od baš ranih jutarnjih sati i kvadrat Mjeseca i Saturna te opoziciju Sunca i Mjeseca, Zato kažem da je začudno kako je mali ta tri aspekta naslijedio od nje.
Lily_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.07.2013., 21:36   #9
Quote:
Lily_ kaže: Pogledaj post
Zato kažem da je začudno kako je mali ta tri aspekta naslijedio od nje.
zašto bi bilo čudno? meni se spontano nameće jedna ideja poprilično dugo, a ta je da svako biće teži evoluirati u odnosu na svoje pretke. aspekti i njihova pozadina, te priča koja stoji iza njih, ukoliko nije "riješena" u obitelji, logično mi je da se prenosi na nove naraštaje te obitelji i to baš u smislu potencijalne evolucije. odnosno nadrastanja svojih roditelja.
__________________
oh, bože, baš je lipo kad je sve lipo!
.aquarius. is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.07.2013., 22:11   #10
Quote:
.aquarius. kaže: Pogledaj post
zašto bi bilo čudno? meni se spontano nameće jedna ideja poprilično dugo, a ta je da svako biće teži evoluirati u odnosu na svoje pretke. aspekti i njihova pozadina, te priča koja stoji iza njih, ukoliko nije "riješena" u obitelji, logično mi je da se prenosi na nove naraštaje te obitelji i to baš u smislu potencijalne evolucije. odnosno nadrastanja svojih roditelja.
Nije čudno u smislu da se ne viđa ili da se ja pretjerano čudim tome, nego nekako mi je bilo skoro malo i smiješno. Naime, dan prije nego što je rodila, pala mi je napamet Kateina natalna karta i sjetila sam se da ima kvadraturu Sunca i Saturna, Mjeseca i Saturna (dakle, oba "Svjetla" zapravo imaju teške aspekte) te da je rođena za punog mjeseca i pomislila sam: "Vau, ako se mali rodi sutra, i on će se kao i mama roditi za punog mjeeca i imati te aspekte i Sunca i Mjeseca sa Saturnom kao i ona".

Ali, nekako sam mislila kad je već dotle došla (prenijela) bit će ipak da će to biti još koji dan i možda će ipak biti mali Lav, jer čitala sam da je njena mama nekome rekla da će biti rođen nakon 23.7. i biti Lav. Ali eto, mali je odlučio pokupiti te aspekte svoje mame i rodio se 22.

Osobno i sama, u obitelji, i među prijateljima, viđam to nasljeđivanje pojedinih aspekata, koji kao da su u obitelji. Ipak, naslijediti ova tri aspekta, dosta jaka i teška, nije baš tako čest slučaj i zato je ipak dosta interesantna koincidencija, koju - međutim - ne vidim da je netko po tim stranim portalima spomenuo.

Vidim da se dosta zadržavaju na spominjaju vodenog trigona: Mars i Jupiter u trigonu sa Saturnom i Neptunom, i ističe se ta jaka voda.
Lily_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.07.2013., 22:19   #11
Vidim po stranim portalima da mnogi astrolozi ističu i da bi vezanost s djedom Charlesom (obostrana) mogla biti vrlo jaka, te da bi mu Charles mogao biti idealan mentor i vodič kroz život.

Ističe se da će 'mali princ' bit naklonjen mistici, okultnom, a i Charles je tome naklonjen. I dok su svi nagađali hoće li se roditi dijete slično baki Diani, zamislite da se u stvari rodio mali Charles, najslčniji djedu! Možda pomalo nepravedno, ali čini se da nitko o toj mogućnosti nije razmišljao.

Dianina 'aura' je i dalje vrlo jaka, pa se mediji i dalje najviše na nju koncentriraju, ali zaboravlja se da su djedovi geni tu jednako kao i bakini.
Lily_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.07.2013., 23:17   #12
Neki iscitavaju iz njegove karte mogucnost da ce biti gay ili vrlo sklon LGBT zajednici a i izbor partnera ce mu biti neobican u svakom slucaju (ako ga ne prisile da bude sve po traci), a inicijali su mu GAL
__________________
Animals are more human than vice versa
Asin is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.07.2013., 00:31   #13
Quote:
Asin kaže: Pogledaj post
Neki iscitavaju iz njegove karte mogucnost da ce biti gay ili vrlo sklon LGBT zajednici a i izbor partnera ce mu biti neobican u svakom slucaju (ako ga ne prisile da bude sve po traci), a inicijali su mu GAL
Ah, sad će se pisati svašta.

Mislim da je to stvar pomodnosti. Malo se forsiraju neki trendovi, tj neke skupine pod svaku cijenu nastoje navoditi vodu na svoj mlin.

Što se partnera tiče, već su napisali, vladar 7. kuće u 9-toj... partnerica će biti lijepa, ali možda strankinja. On sam će biti introvertiran i tajnovit, možda i povučen, ali ne i slab. Jaka 8. kuća i Asc Škorpion - dosta je tu od Škorpiona.

I Mjesec u Jarcu potencira introvertiranost, no - kao što znamo - Jarci su žilavi.
Lily_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.07.2013., 11:41   #14
Itekako se zna kada je rođena majka jer da se ne zna, ne bi astrotheme ni postavio ASC već bi stavio (unknown).

Kate Middleton je rođena točno u 12 sati u podne i u podznaku je Bik.

http://www.astrotheme.com/astrology/...s_of_Cambridge

Zadnje uređivanje Fish 1968 : 26.07.2013. at 22:40. Reason: neprikladan način komunikacije
zhigoleo is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.07.2013., 12:03   #15
Paaa, obicno se stavi podne kad se ne zna tacno vrijeme rodjenja. Pogledaj, npr, rating DD na Astro Databank (http://www.astro.com/astro-databank/...hess_Cambridge).

Ontopic, mali princ ima svasta nesto u karti. Nekoliko sjajnih i nekoliko katastrofalnih aspekata.

Nadam se da ce neko strucniji napisati pravi osvrt.
honey_b is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.07.2013., 13:28   #16
Na astro.com se nesto raspravlja da se ne zna tocno vrijeme za Kate
__________________
Animals are more human than vice versa
Asin is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.07.2013., 18:20   #17
Quote:
zhigoleo kaže: Pogledaj post

Itekako se zna kada je rođena majka jer da se ne zna, ne bi astrotheme ni postavio ASC već bi stavio (unknown).

Kate Middleton je rođena točno u 12 sati u podne i u podznaku je Bik.

http://www.astrotheme.com/astrology/...s_of_Cambridge
Forumašice su ti u postovima nakon tvog objasnile da se - ako se ne zna točan sat rođenja - okvirno postavi natalna karta za podne.

Malo prosurfaj internetom, pa ćeš na gomilu mjesta pronaći kako astrolozi napominju da se (bar za sada) ne zna točan sat rođenja za Kate Middleton.

Zadnje uređivanje Fish 1968 : 26.07.2013. at 22:41. Reason: quote
Lily_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.07.2013., 18:47   #18
Ako se zna za Pippu zašto ne i za Kate

asc joj je na 9°07' Bika
nan is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.07.2013., 21:55   #19
Na astro.com stoji:

http://www.astro.com/astro-databank/...hess_Cambridge

data source: Conflicting/unverified

Do sad je praktički svagdje gdje se spominjala njena natalna karta navedeno da se ne zna točan sat rođenja (njena obitelj i ona ga sigurno znaju, no očito informaciju nisu otkrili).

Na nekim portalima koje sam gledala prije nekoliko mjeseci spekuliralo se da bi joj Asc mogao biti u vagi, sad se očito spekulira s bikom.

Ovdje npr. piše da je navodno rođena popodne:

http://www.astrologyweekly.com/forum...ad.php?t=43862
Lily_ is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 09:42.