Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kozmetika

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 21.07.2004., 00:08   #1
L'occitane

Zanima me da li neka od vas ima iskustva s tom linijom. Francuska je i dost skupa, sve organski. Upravo koristim njihovu masku za suhu kozu i jaaako sam zadovoljna. Zanima me isto da li tocno znate sta je to Burre De Karite, znam da je Shea Butter na engleskom ali sta je to na hrvatskom?Imaju super liniju sa Vrbenom, mirisi bozanstveno. TOplo preporucam
__________________
sretno dijete sretnih roditelja
Rita is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2008., 13:15   #2
Jasmine,sta je tebi od njih the best?Jesi li probala sto za lice?
__________________
Il faut sourire pour être belle!
Mikany is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2008., 18:08   #3
da li jhe ikoja od vas kupila bratu7tati7dečku onu njihovu kremu za brijanje?? jel valja to šta, da li onako lijepo dosta pjeni?
torrey is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.10.2008., 07:50   #4
pa Loccitane trgovina u Zg. uglavnom, nazvala ja i pitala jel šalju pakete poštom i kažu da, plaća se kod preuzimanja i to je to. ne znam točno koja je trgovina, ali broj imaš na njihovoj internet stranici. da ne bi ispalo da ih reklamiram još nisam probala tu opciju ali definitivno hoću, samo razmišljam šta će biti prvo, ali kako mi se čini cijela linija badem jabuka (prema jasmininoj preporuci ) je na popisu i nikako da skratim popis
__________________
"I'm not afraid of anything in this world. There's nothing you can throw at me that I haven't already heard. ... You've got to get yourself together.
You've got stuck in a moment and you can't get out of it. Don't say that later will be better."
catlover is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2008., 21:23   #5
tonik immortelle je super...iako sam dobila samo par testera od toga...
nezz cini mi se malo riskantno to kak si sve kupila a ni ne znas dal ce ti linija pasat...
ja jedno vrijeme bila na onoj njihovoj kremi od masline i bila mi super, da bi mi nakon nekog vremena postala premasna
sad imam onu od pamuka i to je jednostavno najbolje sto tamo imaju
malo imam osjetljivu kozu prema suhom, pa mi je idealno pasala...al i mojoj staroj je odlicna, a ona ima mjesovitu kozu (i prek 50 godina) i kaze da vec godinama joj nijedna krema nije tolko pasala....skroz se vidi razlika na licu vec nakon nekoliko dana koristenja

onaj novi parfem od jasmina mi je al i preskup
__________________
Limeni: idem spunat jastučić dok me ne odbaci tokom noći :cry:
reptilia is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2008., 22:06   #6
Riskirala sam...pa ću vidjeti....jer već danima ludim koju i čiju dnevnu kremu izabrati....jednostavno kad sam ušla....a ušla sam radi dnevne kreme....pa vidjela te sve divne kutijice poludila....te treba mi još i noćna krema....te treba mi i tonik i pjena...nešto za skidanje šminke s očiju.....dobro bi došao šampon i maska jer mi je kosa uništena od pramenova i tako si napunila cijelu vrećicu. Hvala ti reptilia na tvom dojmu o toniku! Pusa i nadam se da će mi svo to čudo odgovarati!
Jassmine is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2008., 23:23   #7
Jeste ta krema od pamuka je odlicna a i jeste namjenjena osjetljivoj kozi.Sadrzi i karité u sebi pored pamuka.I meni je l'occitane malo skupo za jedan takav brand,ali sve sto imaju uglavnom opravda cijenu,tako da se to brzo zaboravi.

Toplo preporucam ulje apple-amande za skidanje sminke.Mnogi kazu da je bolje od onog shu ili da je isto samo jeftinije. Njega jos nisam probala,ali uskoro mi se ovo trosi pa cu njega uzeti.
Zivio nam l'occitane jos dugo,dugo!
__________________
Il faut sourire pour être belle!
Mikany is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2008., 00:07   #8
nije bolje od shu uemure,potrošila sam dva ulja badem jabuka i isto tako i shu uemuru i moram priznati da je ovo drugo bolje iako je loccitanovo isto jako dobro.inače cijela talinija badem jabuka ja meni fenomenalna,ulje od badema za tjelo je čisto savršenstvo i sad ovo zadnje što koristim od lista masline je odlično.
jasmine is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2008., 09:23   #9
Znaci tako.Onda je bolje uzeti ono sto znam da je dobro.Ali razlika u cijeni je nekih 60%.Je li tolika i u kvaliteti otprilike, sta mislis?
__________________
Il faut sourire pour être belle!
Mikany is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2008., 11:27   #10
Quote:
Mikany kaže: Pogledaj post
Znaci tako.Onda je bolje uzeti ono sto znam da je dobro.Ali razlika u cijeni je nekih 60%.Je li tolika i u kvaliteti otprilike, sta mislis?
pa gle to badem jabuka ulje je odlično ali nije 2u1 kao što je shu ili dhc i po teksturi je drugačije al ga se svejedno isplati kupiti jer dobro očisti lice a neisuši ga al nemože se s njim skunuti make up u potpunosti.za umivanje i čišćenje lica bez šminke je super.
razlika u cijeni i nije tako velika jer se na ebayu nađe shu jako povoljno a na net sam gledala cijene tog loccitane ulja i čini mi se da blizu 30 eura što je isto dosta.
al zato je pilling iz te linije najbolji pilling
jasmine is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2008., 10:41   #11
i meni je super to ulje za skidanje sminke. kupila sam nedavno, trosim prvu bocicu. od svih postupaka ciscenja sto sam probala (mlijeko za ciscenje pa gel za umivanje ili mlijeko za ciscenje i gel u jednom proizvodu), ovaj mi se cini da najvise spere make-upa i prljavstine, a da ostavi kozu mekom, da ne zateze.
inace imam mjesovito i dehidriranu kozu, zato me navuklo da ga uzmem. jer me nakon gelova uzasno zatezalo lice.
skidam i maskaru s njim i dobro ju ocisti. makar pise na bocici da bi se trebalo izbjegavati podrucje oko ociju - nisam bas proucila sastav, da li to znaci da u tom ulju ipak ima nesto sto isusuje kozu (ako je netko slucajno proucavao i zna)?
Erudita is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2008., 10:58   #12
Meni je sve što sam od njih probala fantastično.
I ja bih vjerovatno da se dokopam njihove trgovine vjerovatno napunila vrećicu
Soleiol is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2008., 15:03   #13
dakle jasmine jel preporučaš to ulje? dolazim za 2tj u Zg pa im mislim poharati trgovinu
__________________
"I'm not afraid of anything in this world. There's nothing you can throw at me that I haven't already heard. ... You've got to get yourself together.
You've got stuck in a moment and you can't get out of it. Don't say that later will be better."
catlover is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2008., 16:48   #14
Quote:
catlover kaže: Pogledaj post
dakle jasmine jel preporučaš to ulje? dolazim za 2tj u Zg pa im mislim poharati trgovinu
da da svakako ga preporučam i to ulje i losion iz te linije
jasmine is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2008., 15:08   #15
Kakve je boje krema za lice na bazi masline? Ja mislim da je bijela.

'Na tržištu se često nudi kozmetika na bazi maslinovog ulja, no većina tih proizvoda je varka. Ako je krema bijele boje, nemojte je nipošto kupiti, jer u njoj nema dovoljno ulja. Ako želite uistinu djelotvornu kremu, u njoj mora biti najmanje 10 posto maslinovog ulja, a takva će krema imati blago zelenu boju', kazao je Stribor Marković
nemorinad.d. is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2008., 16:10   #16
Quote:
nemorinad.d. kaže: Pogledaj post
Kakve je boje krema za lice na bazi masline? Ja mislim da je bijela.

'Na tržištu se često nudi kozmetika na bazi maslinovog ulja, no većina tih proizvoda je varka. Ako je krema bijele boje, nemojte je nipošto kupiti, jer u njoj nema dovoljno ulja. Ako želite uistinu djelotvornu kremu, u njoj mora biti najmanje 10 posto maslinovog ulja, a takva će krema imati blago zelenu boju', kazao je Stribor Marković
hmm, vidiš, vidiš..

ali mislim da ti ova od loccitane-a nije baš prirodna krema, zapravo nije uopće..to ne znači da nije loša, naravno..
torrey is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2008., 16:36   #17
Naravno da ne znači, samo mi svaki put u dućanu ispiru mozak da je ta kozmetika super prirodna i fenomenalna i ja uvijek popušim foru, pljunem 300 kn za kremu, a kad ono... sranje! Zašto je prodaju kao prirodnu ako ona to nije? I zašto košta 300 kn ako nije prirodna?

Da se razumijemo, imaju oni super kozmetiku (iako meni puno preparata ne odgovara, ali to je stvar moje kože), ali mislim da bezobrazno pretjeruju s cijenama jer ne nude ništa spektakularno.
nemorinad.d. is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2008., 17:51   #18
nije bijela. onako žučkasta je
__________________
Life is not measured by the number of breaths we take, but by the moments that take our breath away
mladac is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2008., 21:16   #19
vidiš, onda možda i jest prirodna...
uglavnom, bila sam danas u dućanu i kupila neke nove stvari, dobila puno testera pa ćemo vidjeti.
Ah da, kad uđeš u onaj dućan, ko da si ušao u drugi svijet...
nemorinad.d. is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2008., 09:24   #20
Quote:
nemorinad.d. kaže: Pogledaj post
vidiš, onda možda i jest prirodna...
ovo su sastojci te kreme:

WATER, OLEA EUROPAEA (OLIVE) FRUIT OIL, GLYCERIN, NEOPENTYL GLYCOL DIETHYLHEXANOATE, C12-15 ALKYL BENZOATE, CYCLOMETHICONE, ISONONYL ISONONANOATE, DIMETHICONE, ARACHIDYL ALCOHOL, CETYL ALCOHOL, OLEA EUROPAEA (OLIVE) LEAF EXTRACT, MYRISTYL ALCOHOL, MYRISTYL GLUCOSIDE, BUTYROSPERMUM PARKII (SHEA BUTTER), OLEA EUROPAEA (OLIVE) FRUIT EXTRACT, BEHENYL ALCOHOL, PROPYLENE GLYCOL, PHENOXYETHANOL, POLYACRYLAMIDE, ARACHIDYL GLUCOSIDE, BEESWAX, TOCOPHEROL, C13-14 ISOPARAFFIN, TITANIUM DIOXIDE, FRAGRANCE, XANTHAN GUM, BENZOIC ACID, LAURETH-7, DEHYDROACETIC ACID, TETRASODIUM EDTA, SODIUM HYDROXIDE, ROSMARINUS OFFICINALIS (ROSEMARY) LEAF EXTRACT, HELIANTHUS ANNUUS (SUNFLOWER) SEED OIL, LIMONENE, LINALOOL, EUGENOL, COUMARIN, BENZYL BENZOATE, BUTYLPHENYL METHYLPROPIONAL

ne bi rekla da je to skroz prirodno, ali mislim da ti je najbolje pitati tester i probati pa onda ćeš vidjeti da li ti paše ili ne..ne mora značiti da bi ti skroz prirodna krema pasala, nekima paše nekima ne..ja osobno volim i pašu mi čim prirodnije i ovakve više ni ne kupujem, ali nije koža svima ista..

a vidjela sam na njihovim stranicama da je došla i neka nova krema od masline..ne znam kakva je ta pak..
torrey is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 04:09.