Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Trudnice

Trudnice Za trudnice i sve one koji se tako osjećaju

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 05.12.2017., 08:05   #81
Mene isto sa 39 vode kao stariju prvorotkinju i odmah me u 8. tjednu ginekolog poslao u Petrovu, ali ne zbog godina već zbog nekih drugih stvari zbog kojih sam visokorizična. Od onda vodim cijelu trudnoću u TA i PT2 u Petrovoj, ali nisam shvatila da moraš tamo i roditi, tj nitko mi nije rekao da MORAM tamo roditi. A biranja doktora pri porodu ionako nema, osim ako možda ideš kod nekog dr koji radi u bolnici i privatno pa se dogovoriš s njim (koliko čujem).
Ja ti mogu reći kakva je procedura za Petrovu, za druge ne znam, s tim da ja osim godina imam i neke druge anamneze pa ne znam da li je procedura baš ista, ali obzirom da nije ništa komplicirano, ne vjerujem da ima nekih razlika. Od pregleda će ti raditi vaginalni (svaka tri ili četiri tjedna), tlak, urin, vaganje, uzv 3 puta s tim da sam ja jednom morala tražiti jer izgleda da se nitko ne bi sjetio (anomaly scan).
I to ti je otprilike to :/. Onako rutinski. Ako je za sada sve u redu, ne vjerujem da će komplicirati.

Vrlo rano su me pitali da li želim na amnio. U tim godinama više ne rade kombinirane niti išta slično, ostaje ti amnio, neinvazivni ili ništa, kako se odlučite.
__________________
Etno je moja furka
ivanah is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.12.2017., 10:34   #82
Quote:
ivanah kaže: Pogledaj post

Vrlo rano su me pitali da li želim na amnio. U tim godinama više ne rade kombinirane niti išta slično, ostaje ti amnio, neinvazivni ili ništa, kako se odlučite.

Hvala na odgovoru.

Istina je da sam već u prvoj trudnoći, kad sam imala 41 godinu, radila kombinirani privatno, u Breyeru.

No tada mi je trudnoću od početka do kraja vodio moj (tadašnji) ginekolog u domu zdravlja i nitko me nije slao odmah na preglede u bolnicu.

No dobro... koliko vidim po opisanim pregledima, sve je u biti isto ko i u prethodnoj trudnoći. Naime, ja sam iz komentara ginekologice shvatila da ću još morati proći neke ekstra preglede (u odnosu na prošli put) obzirom na godine i tu situaciju s bolnicom.
pinksky is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2018., 17:09   #83
Da malo podignem temu.. nakon 2 neuspjela IVF-a (posljednji je bio u 4. mj. prosle godine), ostala sam prirodno trudna.. Imam 40, prva trudnoca, 7+2. Sve je ok, na uzv smo culi srce
Zbog godina mi je dr. savjetovala da vise odmaram, da budem opreznija, ne dizem tesko i sl..
Rastana is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2018., 21:40   #84
27tt,druga trudnoca i za koji dan punim 40.
Brinula sam se samo oko genetike i odmah odlucila da idem na amnio,proslo je super.
Ako si zdrava,dobro se osjecas i sve je u redu s trudnocom,ne vidim razloga za pojacani oprez samo zbog godina.Ja sam aktivna i dok je sve u redu,trudnocu ne zelim dozivljavati kao bolest.
Uzivaj u trudnoci.
santoshi2012 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2018., 15:39   #85
Quote:
santoshi2012 kaže: Pogledaj post
27tt,druga trudnoca i za koji dan punim 40.
Brinula sam se samo oko genetike i odmah odlucila da idem na amnio,proslo je super.
Ako si zdrava,dobro se osjecas i sve je u redu s trudnocom,ne vidim razloga za pojacani oprez samo zbog godina.Ja sam aktivna i dok je sve u redu,trudnocu ne zelim dozivljavati kao bolest.
Uzivaj u trudnoci.
Hvala Slazem se, nije bolest, u principu je to naglaseno za prvih 12 tj. jer zna da dosta putujem poslovno, a tad i vucem kofer, jurim po sastancima, ne spavam dovoljno. Nakon 12 tj. planiram upisati neki pilates za trudnice, bas iz razloga da se dodatno potrudim biti fit. Inace, generalno sam zdrava, hranim se po lchf, sad sam uvela voce i povremeno malo rize, cisto da unosim i nesto UH.. Amniocentezu je takodjer predlozila.
Rastana is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2018., 13:50   #86
Meni je s 39 godina dr. predložio da ostanem doma (IVF trudnoća radi teške muške dijagnoze), bez obzira što radim uredski posao.

Radi godina i IVF-a i privatan gin i socijalac su rekli da su za mene ili rana amnio ili neinazivni prenatalni test. Odlučili smo se za ovo drugo i napravili Harmony. Na preglede idem kod privatnika (u klinici gdje smo prošli IVF) i nisu mi spominjali da se moram voditi u bolnici, niti mi je moj socijalac to spominjao.

Umjereno sam aktivna i osim mučnina i povremenog povraćanja dobro se osjećam. I veselim se bebici kao malo prase
Frixie is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2018., 18:03   #87
I trebas se veselit ��
Ja se samo smjeskam... a onda mi dodje trenutak da ni sama ne vjerujem... U svakom slucaju, slusat cu dr. i pripaziti se malo.
Rastana is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2018., 15:48   #88
Ja 41, druga trudnoca... prva (s 39) me poprilicno “razvalila”, vjerujem da je djelomicno i zbog godina... tijelo sigurno lakse podnese promjene s 25-30 nego 40.... ali, sve se to isplati na kraju. Dosta sam u strahu, kao i prvi put, ali cekam 12TT nakon toga ce valjda postati lakse

Uglavnom, pozdrav i drzte mi se “babci”, bice sve ok!
drzimfige is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2020., 18:09   #89
Dobra vecer , skoro mi je 40 i upravo sam saznala da sam trudna 3. Put

1.dijete 16 , drugo 10 . U međuvremenu sam ostala udovica i sad trudna s novim partnerom nakon 3 g veze .


Trudnoca nije slucajna , nismo djeca ali sad mi samo treba podrska .
Uh
supereta is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2020., 19:55   #90
Čestitam!!
Ti ćeš iz prve ruke moći povući paralelu između trudnoće i hendlanja djeteta u 20ima, 30ima i 40ima i dijeliti iskustva

Kako su stariji klinci reagirali na novosti??
zo-ey is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2020., 22:18   #91
Supereta čestitam!!! Sve će biti super. Želim ti da ti bude školska trudnoća. Sretno

Poslano sa mog MRD-LX1 koristeći Tapatalk
enigmatic is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2020., 02:28   #92
Quote:
supereta kaže: Pogledaj post
Dobra vecer , skoro mi je 40 i upravo sam saznala da sam trudna 3. Put

1.dijete 16 , drugo 10 . U međuvremenu sam ostala udovica i sad trudna s novim partnerom nakon 3 g veze .


Trudnoca nije slucajna , nismo djeca ali sad mi samo treba podrska .
Uh
Cestitam i sretno!
ribic is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2020., 07:23   #93
Javite se za 10-15 godina kad vam dijete napuni 18 god. a vi starci i starice u mirovini sa 2000kn. Dijete će vam biti baš sretno.
scarrab is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2020., 09:04   #94
Quote:
scarrab kaže: Pogledaj post
Javite se za 10-15 godina kad vam dijete napuni 18 god. a vi starci i starice u mirovini sa 2000kn. Dijete će vam biti baš sretno.
Hvala Bogu ne mislim da cu zivjeti od mirovine .
Sto se tice financija tu smo na sigurnom .
supereta is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2020., 09:06   #95
Quote:
zo-ey kaže: Pogledaj post
Čestitam!!
Ti ćeš iz prve ruke moći povući paralelu između trudnoće i hendlanja djeteta u 20ima, 30ima i 40ima i dijeliti iskustva

Kako su stariji klinci reagirali na novosti??
- jos nikome nisam rekla , osim partneru naravno .
O svemu cu vas obavjestiti. Slijedecih mjeseci ce biti uzbudljivooo
supereta is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2020., 10:24   #96
Djeca moraju kroz djetinjstvo i tinejđerstvo imati roditelje a ne djeda i baku.
scarrab is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2020., 10:56   #97
A šta je sa onima koji nažalost ne uspijevaju i ne uspijevaju i eto konačno uspiju zatrudnjeti sa 38,39,40,41g!!!!???? Šta poslije ne znam 35 g se po tebi ne smije postati roditelj? Neki upoznaju svoju bolju polovicu s 35 godina.
Naravno da je lakše kad si mlađi, ali vremena se mijenjaju, danas često žene rađaju prvo dijete sa 35g.


Poslano sa mog MRD-LX1 koristeći Tapatalk
enigmatic is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2020., 11:01   #98
Quote:
scarrab kaže: Pogledaj post
Djeca moraju kroz djetinjstvo i tinejđerstvo imati roditelje a ne djeda i baku.
A ovaj podforum, s osobitim naglaskom na ovu temu, ne treba padobrance poput tebe koji ne pridonose ničim osim predrasudama.
puckobucko is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2020., 11:03   #99
Evo ovih dana rodila i Cameron Diaz u 48-oj...
mfranic is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2020., 11:08   #100
Quote:
scarrab kaže: Pogledaj post
Djeca moraju kroz djetinjstvo i tinejđerstvo imati roditelje a ne djeda i baku.
Valjda si u školi učio ili učila što su roditelji, što bake i djedovi. To nema nikakve veze s godinama. I osoba s 40 ili 50 godina nije stara. Osim ako ne živiš u nekim pasivnim krajevima. Ako je prirodno moguće zatrudniti do menopauze koja kod nekih počinje i s 50, onda je prirodno i biti roditelj. Ili bi prirodi trebalo objasniti da pojma nema i da si ti u pravu?

Čemu uopće ovakvi komentari? Osjećaš li se bolje nakon napisanog?
__________________
Beauty ain't always a little, cute colored flower. Beauty is anything where people be like, 'Damn.'
Lakshimi is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:26.