Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Trudnice

Trudnice Za trudnice i sve one koji se tako osjećaju

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 04.01.2018., 15:14   #341
Evo da nadodam da su mi prije cca 15 minuta stigli rezultati.

Nalaz je uredan - nema trisomija i nema aberacija kromosoma.

I djevojčica je.
pinksky is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2018., 15:21   #342
Quote:
pinksky kaže: Pogledaj post
Čestitam, drago mi je čuti da su tvoji nalazi dobri.

Ja još uvijek ništa ne znam tako da i dalje strahujem što će biti...

Koji točno dan si ti vadila krv?

I jesu li te prvo nazvali pa ti na taj način obznanili rezultate ili su ti samo poslali e-mail?
ja sam vadila prošlu srijedu popodne
prvo me nazvala liječnica da mi sve objasni i nakon toga mi proslijedila na mail nalaz
marantika is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2018., 15:22   #343
Quote:
pinksky kaže: Pogledaj post
Evo da nadodam da su mi prije cca 15 minuta stigli rezultati.

Nalaz je uredan - nema trisomija i nema aberacija kromosoma.

I djevojčica je.
jeeeee
same pišuljice
ja bila uvjerena da je dečko i obraćala mu se u muškom rodu stalno, sad se treba prešaltati
marantika is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2018., 21:41   #344
cure, u kojem tjednu je najbolje raditi ove testove?

ja cu svakako svog ginekologa traziti da idem na kombinirani ali ako me ne bude htio uputiti, razmisljam da platim jedan od ovih testova...

u slučaju lošeg rezultata se može tražiti još amniocenteza, budući da ovo naši doktori ne priznaju?
__________________
sada kada snage imam samo još za kraj avantura počinje...
anna_maria is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2018., 22:14   #345
Quote:
anna_maria kaže: Pogledaj post
cure, u kojem tjednu je najbolje raditi ove testove?

ja cu svakako svog ginekologa traziti da idem na kombinirani ali ako me ne bude htio uputiti, razmisljam da platim jedan od ovih testova...

u slučaju lošeg rezultata se može tražiti još amniocenteza, budući da ovo naši doktori ne priznaju?
Ja sam radila tripl test u Petrovoj u 15 tt, nisam tražila ništa, gin me sam poslao. A kombinirani mislim da se radi nešto ranije, oko 11 tt.
Alexa334 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2018., 22:18   #346
Quote:
anna_maria kaže: Pogledaj post
cure, u kojem tjednu je najbolje raditi ove testove?

ja cu svakako svog ginekologa traziti da idem na kombinirani ali ako me ne bude htio uputiti, razmisljam da platim jedan od ovih testova...

u slučaju lošeg rezultata se može tražiti još amniocenteza, budući da ovo naši doktori ne priznaju?
Kombinirani se radi 11.-13.tt
*Aria* is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2018., 22:24   #347
Quote:
anna_maria kaže: Pogledaj post
cure, u kojem tjednu je najbolje raditi ove testove?

ja cu svakako svog ginekologa traziti da idem na kombinirani ali ako me ne bude htio uputiti, razmisljam da platim jedan od ovih testova...

u slučaju lošeg rezultata se može tražiti još amniocenteza, budući da ovo naši doktori ne priznaju?
Testovi se rade izmedu 10-13 tjedna
Najprije zatrazi kombinirani u bolnici da ne placas,jedino ako bude los nalaz kao npr.moj onda ides to privatno napraviti za puno vecu sigurnost rezultata i svoj mir
marantika is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2018., 23:57   #348
Quote:
marantika kaže: Pogledaj post
Testovi se rade izmedu 10-13 tjedna
Najprije zatrazi kombinirani u bolnici da ne placas,jedino ako bude los nalaz kao npr.moj onda ides to privatno napraviti za puno vecu sigurnost rezultata i svoj mir
Sve ovisi. Neke žene se ne pouzdaju u kombinirani, radi godina, statistike, postotka točnosti... I ne rade ga uopće, nego se odmah naruče na ovaj nifty ili harmony.

To se može od 10tt, veličina trudnoće po ultrazvuku, ne nužno ZM.
__________________
toliko puno reflektirajucih povrsina, a toliko malo vremena by Barca
Scissors. is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2018., 00:00   #349
Pitanje. Gin mi preporucila Panoramu. Za taj jedini test nisam nikad cula, navodno da se radi u podobniku. Ima li tko mozda da ga je radio?
dinda83 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2018., 08:30   #350
Quote:
dinda83 kaže: Pogledaj post
Pitanje. Gin mi preporucila Panoramu. Za taj jedini test nisam nikad cula, navodno da se radi u podobniku. Ima li tko mozda da ga je radio?
Koliko ja znam radi ga i poliklinika Harni. Imas tri opcije.
Standardni i dva prosirena...panel 1 i panel 2.

http://www.poliklinika-harni.hr/NIPT.aspx
kajjetebi is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2018., 10:32   #351
Panoramu radi i Genos, inače ona se bazira na SNP metodi sekvencioniranja DNK.

Neki privatnici kod lošijih NIPT nalaza, rade o svom trošku i amniocentezu, pa obrati pažnju i na to, ako znaš što bi s lošim nalazom.
Frixie is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2018., 11:26   #352
Imam pitanje vezano za nifty test (ili slične testove). Vidim da se preporuča raditi ga najranije u 10 tjednu pa se planiram naručiti. Htjela bi ga što prije napraviti pa me zanima da li se podrazumijeva ulazak u 10tjedan npr. 9+1 ili punih 10 tjedana? Trudnički mozak

Druga stvar, koji se test preporučuje? Da li su oni u principu svi isti (za sve iste trisomije i sindrome) samo drugi lab ili ima neki koji je bolji, obuhvaća šire, sigruniji itd.

hvala cure
katekit is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2018., 13:05   #353
Evo imam pitanje u vezi nifty testa. Trudna sam 9 tjedana i to s jednojajcanim blizancima. Danas mi je dr. Sparac u Splitu rekao da s obzirom da su blizanci monozigoti, i prema tome genetska struktura im je ista pa mi preporuca nifty. Imat cu 36 g. kad rodim. Ja sam zapravo htjela amnio no kaze da ju ne preporuca zbog rizika viseplodne trudnoce. Jedino u slucaju loseg niftya. Zaboravila sam ga pitati sto sve podrazumijeva nifty. Valjda za tu cijenu dobijem i pregled uzv(nuhalni n., nosna kost..). I mora li mi i soc ginekolog na redovnom uzv izmjeriti te vrijednosti?
zija is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2018., 13:37   #354
Quote:
katekit kaže: Pogledaj post
Imam pitanje vezano za nifty test (ili slične testove). Vidim da se preporuča raditi ga najranije u 10 tjednu pa se planiram naručiti. Htjela bi ga što prije napraviti pa me zanima da li se podrazumijeva ulazak u 10tjedan npr. 9+1 ili punih 10 tjedana? Trudnički mozak

Druga stvar, koji se test preporučuje? Da li su oni u principu svi isti (za sve iste trisomije i sindrome) samo drugi lab ili ima neki koji je bolji, obuhvaća šire, sigruniji itd.

hvala cure
ne, najranije možeš od 10tt (veličina bebe po uzv, ne nužno i ZM)

Quote:
zija kaže: Pogledaj post
Evo imam pitanje u vezi nifty testa. Trudna sam 9 tjedana i to s jednojajcanim blizancima. Danas mi je dr. Sparac u Splitu rekao da s obzirom da su blizanci monozigoti, i prema tome genetska struktura im je ista pa mi preporuca nifty. Imat cu 36 g. kad rodim. Ja sam zapravo htjela amnio no kaze da ju ne preporuca zbog rizika viseplodne trudnoce. Jedino u slucaju loseg niftya. Zaboravila sam ga pitati sto sve podrazumijeva nifty. Valjda za tu cijenu dobijem i pregled uzv(nuhalni n., nosna kost..). I mora li mi i soc ginekolog na redovnom uzv izmjeriti te vrijednosti?
ne, nifty se odnosi samo na test iz krvi.

druga stvar što je običaj i neposredno prije napraviti i uzv pregled, jer obzirom na skupoću testa i rane tjedne kada se radi dok još uvijek postoji mogućnost spontanog, prije se provjere vitalni znaci, da se test od par tisuća kuna ne radi bezveze. ali za sam test koji se šalje van (npr harmony u USA, ...), šalje se samo uzorak krvi i neki opći podaci o trudnici.

na redovnim pregledima se nuhalni mjeri između cca 12-14 tt, ali naravno kvaliteta tog pregleda ovisi i o kvaliteti uzv uređaja kojeg ginekolog ima.
__________________
toliko puno reflektirajucih povrsina, a toliko malo vremena by Barca
Scissors. is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2018., 13:46   #355
Ja sam radila Nifty i dr je njima u aplikaciju trebao upisati sve parametre s uzv, među njima i crl, i nosna kost i još neke stvari
Snow Fairy is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2018., 13:50   #356
Quote:
Snow Fairy kaže: Pogledaj post
Ja sam radila Nifty i dr je njima u aplikaciju trebao upisati sve parametre s uzv, među njima i crl, i nosna kost i još neke stvari
mislim da smo to na prethodnoj stranici raspravljali...

tipa da se taj pregled radi, ali da nije nužan za rezultate.

ja mogu reć za svoj primjer, radila harmony, i ništa se nije upisivalo što se uzv i nuhalnog tiče, jer sam ga radila prije nego se nuhalni može izmjeriti uopće (s točno 10tt po uzv, po ZM sam 9+4, tako nešto)
__________________
toliko puno reflektirajucih povrsina, a toliko malo vremena by Barca
Scissors. is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2018., 14:03   #357
Meni su i Škvorc i Podobnik rekli da ne bi radili prije 11tt
Snow Fairy is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2018., 14:09   #358
I meni je danas Sparac na pregledu rekao da bi za nifty idealan bio ulazak u 12.tj.Nista,ionako idem preksutra kod svoje soc. dr pa cu ju pitat za nuhalni. Inace, kad je najbolje vrijeme za mjerit ga?Sve sam zaboravila iz 1.trudnoce,nije ni cudno koliko je vremena proslo
zija is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2018., 14:10   #359
Vidim da Skarica napisala za nuhalni, sorry. Kad brzo citam
zija is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2018., 14:11   #360
Quote:
zija kaže: Pogledaj post
Evo imam pitanje u vezi nifty testa. Trudna sam 9 tjedana i to s jednojajcanim blizancima. Danas mi je dr. Sparac u Splitu rekao da s obzirom da su blizanci monozigoti, i prema tome genetska struktura im je ista pa mi preporuca nifty. Imat cu 36 g. kad rodim. Ja sam zapravo htjela amnio no kaze da ju ne preporuca zbog rizika viseplodne trudnoce. Jedino u slucaju loseg niftya. Zaboravila sam ga pitati sto sve podrazumijeva nifty. Valjda za tu cijenu dobijem i pregled uzv(nuhalni n., nosna kost..). I mora li mi i soc ginekolog na redovnom uzv izmjeriti te vrijednosti?
Obzirom da su jednojajjcani nifty ima smisla. Ja sam isla kod sparca ns nifty no on me radi svakakvih mogucih problema uputio na amnio. Dosta je oprezan tako da on mene nije htio slat na cvs (rana amnio) bas zbog moguceg gubitka ploda. Nifty ukljucuje mislim 3 trisomije one najcesce. Meni je prije amnio radio uzv da vidi di je beba smjestena no mislim da to svi rade. Iz vlastitog primjera tvrdim da sparac nije pohlepan doktor jer me mogao oderat za 4000 kn i onda opet poslat na amnio a rekao je da to ne zeli napravit. I u amnio mi je ukljucio i uzv nakon 2 dana da vidi jel sve ok s plodom i to mi nije naplatiO. I udrio mi je sve popuste na gotovinu i ne znam sta ne. O njemu cu uvijek sve najbolje rec. I cijenim mu strucnost.
nymphadoratonks is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:11.