Natrag   Forum.hr > Društvo > Ženski kutak

Ženski kutak Mi smo babe. Otpor je đžabe.
Podforumi: Kokošinjac, Slikovnica

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 14.01.2018., 12:19   #861
Quote:
The White Rabbit kaže: Pogledaj post
E meni je pak to vrlo blizu vrhu užasa.


Ja je imam evo vec 10. godina meni super .Nisam bila za hormonske IUD, tablete nebi ni u ludilu .
__________________
Zbog jedne ljubavi s kojom se rodimo .....
Zloba je neograničeno oružje ograničenih ljudi!
spalatinaS is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2018., 12:24   #862
Quote:
spalatina-nyc kaže: Pogledaj post
Ja je imam evo vec 10. godina meni super .Nisam bila za hormonske IUD, tablete nebi ni u ludilu .
jesi imala kave probleme?
Orak is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2018., 13:33   #863
Ja ne. 15 godina, nikakve probleme.
Maalo produzeno krvarenje doduse.
Hilda is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2018., 16:51   #864
Quote:
Orak kaže: Pogledaj post
jesi imala kave probleme?
Nope ,menstruacija svakih 28 dana ,5 dana samo ponekad imam par kapi izmedu ciklusa ( 2-3 puta godisnje )
Meni je gyn preporucila tu bakrenu ,razmatrali smo sve opcije i stvarno se pokazala kao najbolji izbor za mene .
Evo na ljeto je moram mijenjat .
__________________
Zbog jedne ljubavi s kojom se rodimo .....
Zloba je neograničeno oružje ograničenih ljudi!
spalatinaS is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2018., 17:29   #865
Quote:
Hilda kaže: Pogledaj post
Ja ne. 15 godina, nikakve probleme.
Maalo produzeno krvarenje doduse.
I ja sam bila zadovoljna sa spiralom. Malo sam više krvarila ali ionako imam slabo krvarenje pa nije bilo strašno. U svakom slučaju, bolje nego pilula.

Jedini problem za koji sam čula je da su neke žene zatrudnile sa spiralom, no to se u principu ne događa ako odabereš pravi model i dimenziju, i ako ti je maternica pravilnog oblika. To se sad kontrolira ultrazvukom pa su i takvi rizici puno manji.

No spirala je mnogo manje isplativa farmaceutskoj industriji od pilula... pa je "bije loš glas".
Brijana is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2018., 18:39   #866
Quote:
Brijana kaže: Pogledaj post
Jedini problem za koji sam čula je da su neke žene zatrudnile sa spiralom
Upravo toga me strah, inace bih odavno trazila da mi ginekologica stavi spiralu.

Pms ludilo se nastavlja, ovog puta u slanoj verziji. Krenulo je sa montana sendvicem od tune, nastavilo se sa lisnatim sa sirom, pa slancima sa sirom i zavrsilo (nadam se) hrenovkom u pecivu.

Na kavi sam se rasplakala jer razmisljam o kupnji stana. I jer sutra upoznajem majku nezakonitog a debela sam si.

Crč ću.
Pangaea is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2018., 19:30   #867
Quote:
Pangaea kaže: Pogledaj post
Upravo toga me strah, inace bih odavno trazila da mi ginekologica stavi spiralu.
Možeš ostati trudna i pilulom, nijedna kontracepcija nije 100% sigurna, čak ni podvezivanje.

Ginekolog koji mi je stavio prvu spiralu mi je tvrdio da kod mene nema rizika, i stvarno nije bilo. Trudnoće su se uglavnom dešavalo ranije kad nije bilo kontrole ultrazvukom, i kad su se spirale u dobroj mjeri napamet stavljale.
Ako ti prvo UZV prouči dimenzije i oblik maternice, napravi pregled, i preporuči tip i dimenziju spirale, i nakon toga opet kontrolira redovito da li stoji na mjestu, nema frke.

Ako će ti nešto značiti informacija, pa ti sama izvedi iz nje zaključke:
Taj isti ginekolog mi je prije toga, dok je radio u državnom domu zdravlja, preporučio pilule (koje sam odbila) i rekao da spirala ne dolazi u obzir, i da mi je neće staviti.
Nakon toga je otvorio privatnu praksu i masovno stavljao spirale, i hvalio ih na sva usta. Meni ih i stavljao i vadio, sve je bilo OK.

Nego, spirala te neće riješiti PMS-a. Ja sam ga imala i sa spiralom, ali valjda umjereno jer su mi hormoni bili prirodno uravnoteženi. Može čak biti i jače, bar onaj dio PMS-a koji se tiče grčeva u maternici, meni su sa spiralom bili jači. Dakle, razmisli dobro, i raspitaj se dalje.
Brijana is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2018., 20:58   #868
Quote:
Brijana kaže: Pogledaj post
Nego, spirala te neće riješiti PMS-a. Ja sam ga imala i sa spiralom, ali valjda umjereno jer su mi hormoni bili prirodno uravnoteženi. Može čak biti i jače, bar onaj dio PMS-a koji se tiče grčeva u maternici, meni su sa spiralom bili jači. Dakle, razmisli dobro, i raspitaj se dalje.
Nisam nigdje ni navela da spirala "liječi" pms , samo se žalim jer znam sebe prije pilula i sad dok sam pod hormonima. Ne kužim zašto se opuštena tema o pms simptomima pretvorila iz zafrkancije u nekakve čudne pokušaje uvjeravanja da žene briju nekakve totalno desete nelogične teorije.

Relax ženo, meni je samo do kuknjave koja će nestati kroz koji dan.
Pangaea is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2018., 21:04   #869
ja pi*** vec dva tjedna,kasni mi 10 dana,poremetila sam hormone,i svaki jjesec kasni, moram pit onaj duphaston, ovaj mjesec dva dana imam pms,pa prode na 5 dana,pa onda opet, sad me ubijaju leda,zivcana sam,jede mi se slatko,al grcevi da to vec prode nista,probala sam tople kupke i sve zivo i nista...imala sam i epizodu plakanja danas,sto rijetko imam, sve zbrda zdola, a menge nigdje
Gaissa is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2018., 21:06   #870
Quote:
Pangaea kaže: Pogledaj post
Nisam nigdje ni navela da spirala "liječi" pms , samo se žalim jer znam sebe prije pilula i sad dok sam pod hormonima. Ne kužim zašto se opuštena tema o pms simptomima pretvorila iz zafrkancije u nekakve čudne pokušaje uvjeravanja da žene briju nekakve totalno desete nelogične teorije.

Relax ženo, meni je samo do kuknjave koja će nestati kroz koji dan.
ja dok sam bila pod pilulama sve je bilo zlatno,doslo na vrijeme, minimalna bol i minimalno krvarenje,pms nula bodova...sad ih ne smijem vise pit zbog zdravstvenih problema i isto razmisljam o spirali,samo neznam dal ona isto povecava masnoce u krvi...
Gaissa is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2018., 21:10   #871
Quote:
Gaiaree kaže: Pogledaj post
ja dok sam bila pod pilulama sve je bilo zlatno,doslo na vrijeme, minimalna bol i minimalno krvarenje,pms nula bodova...
Zavidim, na meni se nažalost sve razjebalo otkad ih pijem, ljudi oko mene kuže da sam sniženijeg raspoloženja, manje se cerekam, pms mi je jedno 10x izraženiji, zadnjih mjesec dana me bude lupanja srca što sam imala i sa Yazom i Logestom...

...eh, blaženi djevičanski dani :šivamhimennazad:
Pangaea is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2018., 22:31   #872
Quote:
Gaiaree kaže: Pogledaj post
ja dok sam bila pod pilulama sve je bilo zlatno,doslo na vrijeme, minimalna bol i minimalno krvarenje,pms nula bodova...sad ih ne smijem vise pit zbog zdravstvenih problema i isto razmisljam o spirali,samo neznam dal ona isto povecava masnoce u krvi...
Spirala nema veze s masnoćama u krvi. Jedino ih može eventualno smanjiti, jer izgubiš više krvi. Nije idealna za žene koje imaju vrlo obilne i dugotrajne menstruacije i slabokrvne su.

Quote:
Pangaea kaže: Pogledaj post
Zavidim, na meni se nažalost sve razjebalo otkad ih pijem, ljudi oko mene kuže da sam sniženijeg raspoloženja, manje se cerekam, pms mi je jedno 10x izraženiji, zadnjih mjesec dana me bude lupanja srca što sam imala i sa Yazom i Logestom...

...eh, blaženi djevičanski dani
Hehe... ja ne žalim za djevičanskim danima. Jedva da ih se više sjećam. S osmjehom na licu se prisjećam svojih ne-djevičanskih dana , a s još većim osmjehom gledam u budućnost, i ne-djevičanske dane u kojima me neće gnjaviti ni menzes, ni strah od trudnoće, ...

Mene su doktori nagovarali na pilulu između ostalog jer ću se navodno riješiti PMSa. Sad kad čitam ovu temu, vidim da to uopće nije pravilo, i da je igra s hormonima doslovce kockanje - ne znaš kako će na koga reagirati.
Brijana is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2018., 14:54   #873
Knedla u grlu, zeludac u grcu, sjebano disanje, nervoza na najjace. Nije samo PMS, jasno, ali ove suze koje mi se skupljaju u kutevima ociju i pizdunski prijete da ce puknuti brana svaki cas su prilicno jasan znak da me drma, jer to sto me trenutno jebe jest razlog za nervozu, ali bome nije za plakanje, ni od srece ni od tuge. Ide mi to dosta na zivce sto me pukne na plakanje za bilo sto. Zapravo, nije za bilo sto, ali sve procuri na suze - ako sam tuzna, jasno, no i ako sam ljuta opet ode na suze, ne na ljutnju. Sad je pojacana nervoza, zapravo iscekivanje, nestrpljivost i to isto odvlaci na jebeno plakanje. Fuj. Jako ne volim sto taj dio nemam pod kontrolom. Jebalo me plakanje.
__________________
What a way to break a day.
Wayfaring S is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2018., 23:23   #874
Upravo plakala na ovo: http://https://9gag.com/gag/ajE60q1?ref=ios.s.cp

ČMŽ je na putu a moje su mačke u ratnom modu pa nemam u koga plakati.
__________________
Njegovi udovi su godišnja doba, njegovi zglobovi mjeseci i polumjeseci, njegova stopala dani i noći, njegove kosti su zvijezde, njegovo meso su oblaci.

BBast is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2018., 02:36   #875
meni je po kalendaru pms tek za tri dana al ja sam non stop nesretna i napuhana i nadrkana pa ne znam. mozda sam rodjena s tim, a mozda je to mejbelin. danas sam pokusala ne jesti kruh pa sam cijeli dan gladna i naduvana ko balon, moram se pridrzavat za namjestaj da ne odletim pod strop. a ove macke gore su me dokosurile sad. moje se nesto dure na mene i ne smijem ih dragat, grofica samo puhne i uvrijedjeno se krene lizat ako samo krenem rukom prema njoj, a narkic odjuri brzinom munje.

kmec. nadam se da sam barem tu ontopik :kri:
__________________
Možda je rođena s tim...
Colospa Retard is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2018., 09:22   #876


Možeš po kalendaru znat kad ti počinje PMS?
Mene nekad primi 2 dana nakon ovulacije, nekad 5 dana prije menge. Češće ovo prvo.
__________________
Njegovi udovi su godišnja doba, njegovi zglobovi mjeseci i polumjeseci, njegova stopala dani i noći, njegove kosti su zvijezde, njegovo meso su oblaci.

BBast is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2018., 00:28   #877
Na pilulama sam i pms krene nekih 7-10 dana prije, to skužim isključivo po tome što mi se jede sve živo... promjene raspoloženja krenu nekih 3-5 dana prije, ponekad mi se samo jede sve živo, a ćudljiva sam dan prije
Već godinama to tako funkcionira..
Razmišljam o skidanju s pilula, no ne znam kako bi se to odrazilo na sve ostalo jer sam već dugo na njima i ne želim si opet jake i neredovite menge...
Danas recimo mrzim cijeli svijet i totalno sam zbrčkana u glavi, krenem jedno, usput se primim drugog pa trećeg i četvrtog, vratim se na 1. pa 5. i tako cijeli dan, još me počela i glava boljeti, jedva čekam da krene, onda se primirim!
Slatko i još malo slatkog i sulude kombinacije hrane... tako da se eto još malo udebljam, baš mi treba!
__________________
~~ <3 I wanna know what love is... and I want you to show me... <3 ~~
agathos is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2018., 08:19   #878
Kasni mi menga 5 dana. Osjećam da će me danas usrećiti.
__________________
Njegovi udovi su godišnja doba, njegovi zglobovi mjeseci i polumjeseci, njegova stopala dani i noći, njegove kosti su zvijezde, njegovo meso su oblaci.

BBast is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2018., 08:40   #879
Mene je "usrecila" prije sat vremena.
Sinoc sam pojela cijelu 300g mikado s rizom.A uopce ne volim cokolade s rizom.
mavita is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2018., 19:39   #880
Jela bih sve nesto mesno i zacinjeno- cevapi, azijska krilca, cvarci, odojak... I totalno nerazumne kombinacije hrane bi dosle u obzir, u jednom trenutku trpam cips u sebe, u drugom ledene kocke. Cu da vrsim harakiri
bijeli coflek is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:25.