Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kućni ljubimci > Psi

Psi Najbolji prijatelji

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 09.01.2018., 07:49   #101
Sjetila sam se kako se zovo sredstvo za dezinfekciju, izosan (koristi se u bolnicama za dezinficiranje tako da vjerujem da ubija i parvo). Sve površine izribaj s time, džonove od teisica i cipela obavezno natopi, sve što je bilo u kontaktu od odjeće i dekica i svega pobacaj u veš maišnu, natrpaj dezinfekcijsko sredstvo iz dma ili muller i peri na visokoj temperaturi, sve igračke, zdjelice bi trebalo isto dobrano izdenzificirati.

Uzmi raspršivač i vani svuda di je štene povraćalo, imalo proljev i mokrilo našpricaj sa izosanom da spriječiš zarazu drugih pasa u okolini. I ne dovodi ni slučajno psa koji ije primio sva cjepiva (idealno bi bilo da primi i 3. cjepivo za zarazne i da onda tek dofuraš jer bi ti se mogao dogoditi isti scenarij ko sada, kad su cijepljeni su donekle zaštićeni i kad poberu znaju imati punu blažu verziju, iako nemapravila, ima ih koji su cijepljeni pa svejedno poberu u full obliku)
__________________
Ljubav je pobjeda mašte nad inteligencijom. H. L. Menken
...previše ljudi traži pravu osobu, umjesto da sami pokušaju biti prava osoba...
leeloo27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2018., 10:07   #102
jako mi je žao za štenca.. grozan je parvovirus

mene zanima koliko nakon kontakta s virusom pas pokazuje simptome?

kad smo išli na cjepljenje, pas prije nas je baš imao krvavu stolicu i to po podu od ambuilante. i sad to je oprano, ali kako je otporan virus, ne može se nikada znati, što ne?

moj pas je odrastao i znam da je mala šansa da je u tih par sekundi na obrisanom podu pokupio, ali si mislim, doći će i štenci u vet.amblantu, necijepljeni.

kako oni to inače rješavaju u ambulantama? Osim da pobrišu, nemaju što zapravo..
ladytoto is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2018., 11:04   #103
Dezinfekcijskih sredstvima.

Uostalom, štene koje nije cijepljeno ne spuštaš na pod ambulante i puštaš ga da liže što želi.

Veće su šanse da će pokupiti virus tako da ga vlasnici puste na travu oko ambulante nego u samoj ambulanti.

S tim da se dosta često prvo cijepljenje obavlja doma, bez odlaska u ambulante.
Aese is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2018., 13:40   #104
ma dekice,igracke,posudice od hrane i takve stvari smo sve pobacali. jednu noc je spavao s nama u krevetu,to sve sam oprala na 90°c al svejedno tu posteljinu vise necu staviti da psic dode u kontakt s njom..odjecu sam oprala na 50°c jos jedino jaknu moram oprat.laminat i plocice sam dezinficirala domestosom.i svakodnevno jos sad perem podove s tim. a jos cu ih onda i naspricati tim izosanom.jedino krevet di je spavao nemogu prati al budem ga naspricala. i veliki tepih na koji je dvaput povracao moram dobro zaspricati...on je kod nas bio samo 3 dana..tak da nije previse mjesta obilazio a i vecinu je prespavao..a vani smo bili samo jednom i to na 5 min,a onda nije ni nuzdu obavljao ni povracao...neznam sad s dlake kolko je virusa moglo ostat na travi.planiramo nabaviti psica 21.1. koji 19.1. mora primiti drugo cjepivo a star je 3.5 mj.
dianavz is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2018., 18:04   #105
Diana, kako hoćete. Ja ne bih riskirala.

P. S. Evo linka koji kaže da se parvovirus može zadržati i do godinu dana. Pretpostavimo da su uvjeti kdo vas sada nepovoljni za virus, pa prepolovimo taj rok.

Ja sam svojevremeno za jednu udrugu vozila štene za koje se sumnjalo da je zaraženo parvom - i bilo je tako, kujici nije bilo spasa, eutanazirana je kod veta. Za svaki slučaj cura koja nas je pratila držala je štene na velikoj najlonskoj vreći, na povratku smo se i nas dvije malone umotale u najlon, ja sam se pred vratima skinula gotovo do gola, pobacala odjeću i obuću u vreću za smeće, a auto je otišao na kemijsko čišćenje. Imali smo u to vrijeme dva već dovoljno odrasla psa, ali ja sam paničarka. Better safe than sorry.

Zadnje uređivanje Didi : 09.01.2018. at 18:16.
Didi is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2018., 18:33   #106
Ako nisi koristila sredstvo za dezinfekciju pri pranju odjece, virus je vjerojatno jos ziv.

Ako bas nema druge nego novo stene onda napravi ovako kako ti je leeloo rekla. Kupi ovo za dezinfekciju u mulleru ili dmu, peri sve opet na sto visoj temperaturi. Natopi dzonove cipela. Uzmi izosan i naspricaj podove, ormarice (recimo sve sto ste dotakli nakon diranja steneta). Pseci krevetic sibni u vesmasinu sa sredstvom za dezinfekciju. Ako ne moze ni to onda ga natopi izosanom isto kao i tepih.

Nemoj zaboraviti recimo sudoper ako ste tamo izlili vodu koju je pio.
Aese is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2018., 09:31   #107
Meni je isto to prerano, odmah nakon 2. cjepiva će doći. Ne znam koliko im točno treba da razviju antitijela, ali sigurno nije 2 dana jer bi onda cjepiva bila na gušće stavljena da se obave što ranije.

Diana jel može štene barem još neko vrijeme ostati kod uzgajivača ili kod nekoga na čuvanju? Neće ti se to 2. cjepivo ni uhvatiti kako spada u tom periodu, to si hladno možeš računati da dovodiš štene koje je primilo jedno cjepivo.
__________________
Ljubav je pobjeda mašte nad inteligencijom. H. L. Menken
...previše ljudi traži pravu osobu, umjesto da sami pokušaju biti prava osoba...
leeloo27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2018., 18:18   #108
dobro leeloo27 kaže pričekajte bar 2-3 tjedna nakon 2.cijepljenja (dobro je što to cjepivo dobiva u dobi od 3,5 mjeseca, da je mlađi i dalje bi bio rizik)
mopsica is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2018., 23:02   #109
Nema šanse da bi nakon parva u svom domu ponovo nabavljala štene minimalno 6 mjeseci. Diana, kako želite, ja ne preporučam. Ako vam se ponovo desi hoćete li moći živjeti sami sa sobom i činjenicom da nakon toga još dulje nikakvo štene neće smjeti u vaš dom. Rizik je prevelik obzirom da imate i dvorište i svašta nešto. Ne možete znati gdje je štene ostavilo virus, je li negdje u travi kihnulo, šmrcnulo... jednostavno nije vrijedno rizika, a ja da sam uzgajivač i da znam da ste imali nedavno u domu parvo ne bi vam dala štene ni pod razno.
Smartie is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2018., 23:37   #110
Vrlo neodgovorno ako namjeravate uzimati stene u tako kratkom roku od uginuca prethodnog...ni ja ne bih dala da sam uzgajivac...prvo rijesite parvo...prevelik je rizik...svjesno dovodite stene u opasnost....kako cete moci zivjeti sa spoznajom da vam je zbog nemara jos jedno uginulo...grozno
__________________
Success is getting what you want. Happiness is wanting what you get.
Allexis is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2018., 15:02   #111
Nemojte nikako uzeti štene....Nikako. Samo dva dana poslije drugog cjepljenja: Ni u snu. Parvo se zavlači svuda - u rupice od parketa, tepihe, naše cipele, sve... Stan nije sav od pločica ko bolnička hala da se može dezinficirati... Imala sam iskustvo slično Vašem pred točno godinu dana, moj pas je bio osam mjeseci, cjepljen tri puta (ali nesretnim Canvacom koji je imao proboj ;() i uginuo je peti dan nakon što jepokazao simptome... Djeca i ja smo htjele brzo psa, dva puta smo stan prešli s izosanom potpuno, sve..Ali veterinar je rekao niti čuti, štenca nikako - samo starijeg psa, s antitjelima. S kojim god uzgajivačem sam razgovarala nisu htjeli niti čuti da mi daju štence prije godinu dana.
Na kraju smo dva mjeseca kasnije uzeli psa starog godinu dana, koji je primio ko štene tri cjepiva, pa smo još s godinu ponovili i ostao je kod uzgajivača tri tjedna nakon toga novog cjepljenja. Tek tada je došao kod nas. I još mi nije bilo svejedno.
Nemojte to raditi. Parvo je užas.
PS - ne vjerujem da je pas bio iz HKS uzgajivačnice i da je s 3,5 mjeseca imao jedno cjepivo. I da Vam je takav prodan. Ako je to je za prijavu.
OliviaPope is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2018., 14:17   #112
Quote:
OliviaPope kaže: Pogledaj post
PS - ne vjerujem da je pas bio iz HKS uzgajivačnice i da je s 3,5 mjeseca imao jedno cjepivo. I da Vam je takav prodan. Ako je to je za prijavu.
Niti ja ne vjerujem da je pas bio iz legalnog uzgoja. Ne zato što su samim time štenci imuni na takva sranja, dešava se svakome, već po opisanom u postu, a i po tome da ih prethodni "uzgajivač" nije upozorio da ne nabavljaju drugo štene u kratkom roku. Dianavz se više ne javlja, pa njoj na dušu što će napraviti. Isto tako mislim da je njena moralna dužnost obavijestiti bilo koga da je u domu imala takav slučaj. Hoće li to uraditi je također na njenu dušu, kao što su joj na duši i svi psi koji bi se u procesu mogli zaraziti ili biti prenosnici zaraze čak i ako se ne razbole.
Smartie is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2018., 11:21   #113
Pozdrav pesoljupci. Evo meni je u ponedeljak od parvo virusa uginula tornjakuša od 3,5 mjeseca. Malecka je primila drugo cjepivo, ali se nažalost prije stvaranja imuniteta uspjela zaraziti sa tim prokletnikom. Uputa od veterinara za dalje je slijedeća: dezinficirati kuću i sav prostor u kojem je malena boravila. Pobacati sve "igračke" (plastične boce od pive, komade drveta i slično), a onda nakon dva tjedna to sve ponoviti (onaj dio oko dezinfekcije). Za dezinfekciju mi je preporučil Domestos, a ako baš hoću da mogu u vet apoteci kupiti neko sredstvo kojemu sam zaboravil ime. Tek nakon toga da mogu u dvorište opet pustiti štene KOJE JE PRIMILO DRUGO CJEPIVO I TO TEK NAKON KAJ JE STEKLO IMUNITET. To bi značilo dva tjedna nakon drugog cjepljenja.
Tak da ja smatram da je dovlačenje štenca bez imuniteta par dana nakon uginuća prethodnog psa ustvari smrtna presuda štencu. Bolje da ga odma odvede na eutanaziju, barem se ne bude pseto mučilo.

Još samo da dodam. Kaže veterinar da parvo virus kao i sve druge viruse ubija UV zračenje sa Sunca, tak da zimsko doba ustvari i je pogodno za tog gada, a na proljeće da bi se sama priroda trebala pobrinuti da virusa bude manje.
sury or'o is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2018., 19:35   #114
Mozda ekocid....kupujem u pet centru vet ljekarni i jednom mjesecno dezinficiram stan preventivno....jednom tjedno sve prodem sanytolom.....imam mace i uvijek me strah da ne pokupe nesto...
__________________
Success is getting what you want. Happiness is wanting what you get.
Allexis is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2018., 20:06   #115
Parvo uvijek divlja po zimi, što je vani hladnije to je opasnije... U ljeto ga gotovo i nema. Za to je puno razloga - ljudi manje kupe drekove, virus je dulje živ na niskim temperaturama, psima kao i ljudima malo padne imunitet... i eto ti vraga.Tko to jednom prođe, uvijek se ježi na sam spomen.
OliviaPope is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2018., 23:36   #116
tak je, parvo "voli" hladnoću Nova godina i parvo i tak

ugl, da Domestos ga uništava...i ekocid i virkon

alkohol i plivaspet nula bodova
mopsica is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2018., 17:48   #117
Meni je od parva uginuo mačak prije pola godine, a drugi ga nije dobio na svu sreću. No ipak da se ne bi dogodilo redovito mačji wc raskužim sa biocidom s kojim se raskužuju zaražene štale i nije štetan za ljubimce, štoviše time detaljno očistim kupaonicu čim primjetim prvi znak bilo kakve viroze u kući, evo, već skoro pola godine nitko nije imaovirozu kod nas.
__________________
I took a deep breath and listened to the old brag of my heart. I am, I am, I am...
Floverka is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2018., 20:26   #118
Može mala pomoć? Štene je danas prvi put cijepljeno, ima 7 tjedana, preuzimamo ju za tjedan dana. Da li ju smijem izvoditi van u šetnju/ obavljanje nužde? Sve mi se pobrkalo sad...
AnnaIV is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2018., 20:35   #119
Quote:
AnnaIV kaže: Pogledaj post
Može mala pomoć? Štene je danas prvi put cijepljeno, ima 7 tjedana, preuzimamo ju za tjedan dana. Da li ju smijem izvoditi van u šetnju/ obavljanje nužde? Sve mi se pobrkalo sad...
Ako je ikako moguće ostavi pesa gdi je do poslije drugog cijepljenja. Dok ne stekne potpuni imunitet. Ako nije moguće onda izbjegavaj šetnje. Ako imaš dvorište drži se svog dvorišta i nedaj drugim pesima blizu opet do poslije drugog cijepljenja io još 10 dana dok ne dobije imunitet. Ako baš moraš ići u šetnju izbjegavaj druge pse, nedaj da šnjofa govna...i nadaj se da bude sve u redu. Vjeruj mi ne želiš gledati nijednog pesa kak umire od toga, a pogotovo ne želiš gledati svog pesa u toj situaciji.
sury or'o is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2018., 21:06   #120
Quote:
sury or'o kaže: Pogledaj post
Ako je ikako moguće ostavi pesa gdi je do poslije drugog cijepljenja. Dok ne stekne potpuni imunitet. Ako nije moguće onda izbjegavaj šetnje. Ako imaš dvorište drži se svog dvorišta i nedaj drugim pesima blizu opet do poslije drugog cijepljenja io još 10 dana dok ne dobije imunitet. Ako baš moraš ići u šetnju izbjegavaj druge pse, nedaj da šnjofa govna...i nadaj se da bude sve u redu. Vjeruj mi ne želiš gledati nijednog pesa kak umire od toga, a pogotovo ne želiš gledati svog pesa u toj situaciji.
Hvala na odgovoru, ostati do drugog cijepljenja ne može, sve smo vec prilagodili i godišnji i moj prvih tjedan dana i suprugov narednih tjedan dana za privikavanje koje sad ne možemo mijenjati,u stanu sam u ZG tako da nemam opciju dvorišta.

Morati cu biti jako oprezna. Hvala.
AnnaIV is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 23:28.