Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Trudnice

Trudnice Za trudnice i sve one koji se tako osjećaju

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 13.12.2017., 23:23   #4221
Quote:
Verbena kaže: Pogledaj post
Ja sam bila hospitalizirana prije pa mi je sestra isprintala ali mislim da možeš sa weba a ne rukavine isprintati formular

Poslano sa mog SM-G800F koristeći Tapatalk
Hvala na info, idem u petak na pregled pa cu se jos malo raspitati.
tomka is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2017., 07:50   #4222
@tomka

ja sam prije 3 godine donijela formulare koje sam isptintala doma i potpisala. Prazno pustila samo datum Sestra umrla od smijeha kad je vidjela da sam i kemijsku ubacila uz papire- da bude ista

Tada je bilo da matične uzimaju ako rodiš radnim danom i to do petka u 14h. Vikendom ne voze za ZG. Provjerila sam opciju mogu li oni sve pripremiti i spakirati pa da muž koferić prebaci u zg. Rekli su da može ali to ne spominju jer onda ne ispadne besplatno (jer si plaćaš put u zg).
Rodila sam u utorak ali bili smo spremni potegnuti do zg-a (tj. muž) da unutar 24h stanice dođu do zaklade. Nekome mogu pomoći i definitivno ću to ponoviti drugi put.
Ne znam je li se što oko transporta vikendom promijenilo.
tikii is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.12.2017., 01:23   #4223
Pozdrav! Vidim puno dobrih iskustava iz Riječkog rodilišta i da imaš opciju birati kako ćeš roditi ako je sve ok sa mnom i bebom za razliku od većine drugih.
Ja sam u Vu pa me zanima mogu li ctg-ove odraditi u Vu bolnici a u rijeci se samo pojaviti kad mi krenu trudovi? Hoće li me primiti i što mi je još važnije hoće li uvažiti moje želje za porod ako me prvi put u životu vide.

Znam da je Rijeka daleko ali mi je ovo prvi porod a u Vu rodilištu su mi izričito naglasili da rade samo klasične porođaje tj da moram biti na leđima spojena na ctg, da će me sigurno rezati kao prvorotku i da je nasjedanje na stomak sasvim normalan dio procedure te ponovili više puta ako mi ne odgovara da tražim dalje.

Blago rečeno sam u komi kad pomislim na sve to. Jako me strah svega toga, ne želim se boriti s njima jer onda tek mogu biti zločesti. A i stav okoline je da trebam prihvatiti sve to jer sve to žene prođu i nemam izbora.
Ricerca is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.12.2017., 11:21   #4224
Ricerca, možeš se slobodno pojaviti bez ustručavanja. U Ri će ti uvažiti uglavnom sve želje, a za neke stvari ćeš se morat malo boriti(npr. nisu mi dali da uzmem išta sa sobom u box, dok nekim rodiljama jesu,možda ovisi o tome na koga naletiš) najbolje da imaš sa sobom nekoga tko će znati da ti npr.ne smiju uvaliti drop i onda ti lagati da ti nisu niš dali(meni su to napravili ko da sam idiot koji nezna čitati etikete) sve ostalo su uvažili, donijeli mi loptu, ugasili svijetlo, doveli muža, ali i to je bilo pred par god
ina i sad mi kažuu ljudi da je situacija još bolja. Ako možeš i ako znaš imena "stručnjaka" koji su ti tako lijepo opisali porod u vu rodilištu, prijavi ih. Grozno
Noshtromo is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.12.2017., 13:14   #4225
Uvažavaju želje ali ih treba jasno i glasno izražavati

Poslano sa mog SM-G800F koristeći Tapatalk
Verbena is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2017., 17:23   #4226
Quote:
Noshtromo kaže: Pogledaj post
Ako možeš i ako znaš imena "stručnjaka" koji su ti tako lijepo opisali porod u vu rodilištu, prijavi ih. Grozno
A ne znam što bi prijavila, ja sam pitala oni su mi dali odgovor. Nisu bili baš najljubazniji u tome i očito se takva pitanja ne postavljaju nego pretpostavljam da očekuju da samo šutiš i slušaš što ti se govori da radiš.

Nažalost ništa od Rijeke, logistika šteka, a potpora od strane partnera nepostojeća tako da ipak će biti Vu. Wish me luck.
Ricerca is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2017., 18:12   #4227
Quote:
Verbena kaže: Pogledaj post
Najsvježije iz rodilišta.
Ovaj put sam imala puni tretman, prošla sam 2.,3.,4. I 5.kat. Stvarno su se popravili sto se tiče ljubaznosti, uz neke iznimke sa 5.kata :/ Inače sve vrlo profesionalno,zadovoljna sam sa svime osim sa hranom. Posebna pohvala za sestre sa 2.kata sa intenzivne.
Ima jako puno mladih doktora i ostalog osoblja i nekako se svi više trude nego prije pet godina.
Ja sam išla pod opću anesteziju pa je mm primio dijete u radaoni koža na kožu i oni su se upoznali. U intenzivnu su mi nosili bebu nekoliko puta.
Lijekove protiv bolova daju koliko treba,spavacica ima, wc i su uredni i ima papira. Bebe uzmu po noći čak na njihov prijedlog.
Bilo je jako malo žena pa sam bila sama u sobi ili sa još jednom ženom.
Savjeti oko dojenja su im svi na mjestu, nisam trebala puno pomoći jer imam iskustva.
Jedini prigovor ide na politiku otpuštanja iz bolnice 4.dan nakon carskog. To je daleko prerano. Pozlilo mi je već na putu do auta.


Poslano sa mog SM-G800F koristeći Tapatalk
Meni je to isto prerano...ja sam caj 3.dan pustena a curu do menekraja su htjeli 2....ona je bila sva prestravljena u viziti...ali to toliko brzinski kazu i izađu da nije stigla reci rijec...
Ja sam ss osijecala odlicno, alii ja samsam zeljela malo vise spavanja i malo vise informacija o bebi....
U zg mjere bilirubin svaki danput i onda kad bude dovoljno nizak pustaju...u rijeci me pustili prije nego se zuticai razvila...u zgb sam 2 dana prakticki samo spavala, ovdje sam molila da mi uzmu malo bebu...nije beba koja samo spava...dobio grcice vec drugi dan...u zgb sam se dobro odmorila i dosla doma odmorna a tu sam sad cekala da dodemdo doma da se napokon malo odmorim...bas me satrala ta 3 dana
marta- is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2018., 08:46   #4228
Bok cure, da li mi netko zna reći kolika je cijena apartmana u rodilištu? Znate li kada treba pitati za njega...na prijemu možda?
paty is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2018., 09:40   #4229
Quote:
paty kaže: Pogledaj post
Bok cure, da li mi netko zna reći kolika je cijena apartmana u rodilištu? Znate li kada treba pitati za njega...na prijemu možda?
Oko 400 kn po danu kad sam ja trazila, pitala sam u boxu jer prije nisam stigla i isla je babica provjerit ali nije bio slobodan, najbolje pitat na prijemu da

Poslano sa mog SM-G930F koristeći Tapatalk
tina1984 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2018., 21:47   #4230
Quote:
paty kaže: Pogledaj post
Bok cure, da li mi netko zna reći kolika je cijena apartmana u rodilištu? Znate li kada treba pitati za njega...na prijemu možda?
Rodila sam u desetom mjesecu prosle godine, apartman je kostao 500 kn po danu. Ja sam, tj moja mama koja mi je bila pratnja, je pitala na prijemu, pa u radaoni svako toliko je babicu pitala. Na kraju kad sam rodila je babica javila na peti kat da zelim apartman i bio je slobodan.
SleepyKitty is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2018., 10:12   #4231
Hvala vam puno cure na info
paty is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2018., 19:37   #4232
Pozdrav, evo i mene po drugi put ovdje sad sam 3na 3 tjedna pa pomalo pocinjem pripremati stvari za bolnicu. U prvoj trudnoci sam isla na trudnicki tecaj i detaljno iscitavala forum pa sam si tako slozila popis za bolnicu. Kojeg vise nemam zasad imam chicco uloske i mrezaste gacice, toga se sjecam. Ima li netko mozda svjez iz bolnice da mi c/p popis? Npr. jel jos treba toaletni papir nositi? i treba li ista za bebu, prije 4 godine nije trebalo..?
__________________
A rabbit a day keeps the doctor away.
HarveyNorman is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2018., 19:51   #4233
Quote:
HarveyNorman kaže: Pogledaj post
Pozdrav, evo i mene po drugi put ovdje sad sam 3na 3 tjedna pa pomalo pocinjem pripremati stvari za bolnicu. U prvoj trudnoci sam isla na trudnicki tecaj i detaljno iscitavala forum pa sam si tako slozila popis za bolnicu. Kojeg vise nemam zasad imam chicco uloske i mrezaste gacice, toga se sjecam. Ima li netko mozda svjez iz bolnice da mi c/p popis? Npr. jel jos treba toaletni papir nositi? i treba li ista za bebu, prije 4 godine nije trebalo..?
Ja sam rodila prije godinu dana ali po pricama je i sada isto, kad sam ja bila bilo je dovoljno toaletnog papira ali ja sam imala rolu zlu netrebalo za bebu netreba nista dok si gore sve oni daju. Meni su najbolje dosle one jednokratne podloge jer sam dosta krvarila a nije bilo plahta pa bi stavila ispod sebe... Uz uloske gacice i higijenske potrepstine drugo netreba. Spavacicu sam imala njihovu i davali su ih ako treba tako da je moja dosla cista doma

Poslano sa mog SM-G930F koristeći Tapatalk
tina1984 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2018., 19:54   #4234
Quote:
tina1984 kaže: Pogledaj post
Ja sam rodila prije godinu dana ali po pricama je i sada isto, kad sam ja bila bilo je dovoljno toaletnog papira ali ja sam imala rolu zlu netrebalo za bebu netreba nista dok si gore sve oni daju. Meni su najbolje dosle one jednokratne podloge jer sam dosta krvarila a nije bilo plahta pa bi stavila ispod sebe... Uz uloske gacice i higijenske potrepstine drugo netreba. Spavacicu sam imala njihovu i davali su ih ako treba tako da je moja dosla cista doma

Poslano sa mog SM-G930F koristeći Tapatalk
Hvala! Moj taj prvi popis je svojedobno imao sigurno 20 stavki, ovo mi je sad skroz mnimalisticki vidis, u moje doba plahte nisu bile problem. ok, za bebu nista, to je isto.
__________________
A rabbit a day keeps the doctor away.
HarveyNorman is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2018., 09:23   #4235
Quote:
HarveyNorman kaže: Pogledaj post
Hvala! Moj taj prvi popis je svojedobno imao sigurno 20 stavki, ovo mi je sad skroz mnimalisticki vidis, u moje doba plahte nisu bile problem. ok, za bebu nista, to je isto.
Mislim da i inace nisu plahte problem bar po pričama cura oko mene samo se onda potrefilo da im je prifalilo cimerica mi je rekla da je to zato jer je kraj mjeseca dal ima veze nemam pojma ja sam isto imala veliki popis koji sam jedva strpala u torbu na kraju mi trebalo samo osnovno

Poslano sa mog SM-G930F koristeći Tapatalk
tina1984 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2018., 12:35   #4236
ako nemaju gužvu ne treba ti skoro ništa. ako je gužva usfali i plahti i spavaćica i izdajalica. cimerici su imali za dati čak i mrežaste gaće i uloške
Verbena is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2018., 13:01   #4237
Ma da? Tko bi rekao.. Ja sinoc nasla svoj popis ako nekome treba, nek se javi! naravno da svega ima previse, ipak sam bila neiskusna prije 4 godine. Imam i knjizicu u pdf-u o rodilistu i obvezama nakon poroda (maticni i slicno).
__________________
A rabbit a day keeps the doctor away.
HarveyNorman is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2018., 16:35   #4238
čula sam da je sad prijava samo u matičnom
Verbena is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2018., 18:54   #4239
Ma da? Onda ni moja knjizica vise nije aktualna.. Kad smo kod toga, jel netko probao internet prijavljivanje? Ostalo mi u sjecanju da ce to krenuti u 2.mjesecu preko sustava e-gradanin, mozda sam i krivo zapamtila.
__________________
A rabbit a day keeps the doctor away.
HarveyNorman is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2018., 19:50   #4240
Nismo ali cure koje jesu su imale novu osobnu sa cipom i citac kartice za komp i jednostavno je za napravit bar je njima bilo, dobije se potvrda od maticara kroz par dana

Poslano sa mog SM-G930F koristeći Tapatalk
tina1984 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 20:52.