Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika

Politika Najstariji zanat na svijetu
Podforumi: Parlamentarni izbori 2024. Politička scena, Europska unija, Svijet, Blisko politici, Rat u Ukrajini

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 23.01.2018., 08:59   #1381
Quote:
red_shrike kaže: Pogledaj post
Najtragičnije je što mnogi ovako uistinu i razmišljaju.
Vjerojatno 90% forumaša.

Liječnici i profesori smiju tražiti veće plaće. Njima se neće savjetovati odlazak u realni sektor ako im ne odgovaraju uvjeti rada. Medicinske sestre i ostala sss "žgadija" treba prestati laprdati i jednostavno se primiti posla. Oni svoja prava ne smiju niti pokušati ishoditi. Svaki takav pokušaj je zapravo udar na one koji zarađuju više i pokušaj uvođenja uravnilovke. Dakle, kada profesori traže veće plaće, to je normalno, ali kada isto poželi napraviti i sss onda je to "uravnilovka". Moram priznati da mi tu izmiče logika kojom se vode gospodari agitpropa u Hrvatskoj.
Tropp is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2018., 15:15   #1382
Quote:
kumek kaže: Pogledaj post
Od nafte.
To sam već rekao!

Znači treba samo da u Jadranu pronađemo ogromne količine nafte i plina, izaberemo poštene političare i riješit ćemo sve svoje probleme.:klap:

Moraš biti povelika da u to povjeruješ .

Na izborima odmah glasam za Vrdoljaka, sigurno će obećati bušenje Jadrana , nalaske ogromnih količina nafte i plina

Ili će se zabranit postavljanje platformi jer narušavaju vizuru obale i otoka
#kocar# is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2018., 15:59   #1383
Quote:
#kocar# kaže: Pogledaj post
To sam već rekao!

Znači treba samo da u Jadranu pronađemo ogromne količine nafte i plina, izaberemo poštene političare i riješit ćemo sve svoje probleme.:klap:

Moraš biti povelika da u to povjeruješ .

Na izborima odmah glasam za Vrdoljaka, sigurno će obećati bušenje Jadrana , nalaske ogromnih količina nafte i plina

Ili će se zabranit postavljanje platformi jer narušavaju vizuru obale i otoka
ili to ili https://www.youtube.com/watch?v=e_FUsu3U8o8
__________________

“Religion was invented when the first con man met the first fool.” Mark Twain
kumek is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2018., 17:41   #1384
Quote:
kumek kaže: Pogledaj post
To će uspjeti ,jedino ako uvezemo par desetaka tisuća konobara, kuhara, sobarica
Našima se baš ne znoji na 35-40 C , bole se negdje uvaliti u kakvu rashlađenu, držano uhljebničku rupu.

Ako je i koja kuna manje, mnogo je ugodnija, kao pivo koje cuclaš na nekoj plaži na +40 C
#kocar# is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2018., 19:59   #1385
Quote:
#kocar# kaže: Pogledaj post
To sam već rekao!

Znači treba samo da u Jadranu pronađemo ogromne količine nafte i plina, izaberemo poštene političare i riješit ćemo sve svoje probleme.:klap:

Moraš biti povelika da u to povjeruješ .

Na izborima odmah glasam za Vrdoljaka, sigurno će obećati bušenje Jadrana , nalaske ogromnih količina nafte i plina

Ili će se zabranit postavljanje platformi jer narušavaju vizuru obale i otoka
Ne, ne trebaš naći izvor nafte. Imaš gro drugih načina ali smo mi ograničen narod i ne znam razmišljati. Možemo bez beda napraviti recimo 3-5 nuklearnih elektrana i izvoziti struju za sve te silne nove električne aute koji će se pojaviti. Love ko dreka em za proračun em za razne fondove.

A što se tiče nafte, norveško bogatstvo je od nafte, ali mirovinski portfelj je set investicija u razne dionice i druge stvari a ne samo ili čak ni većinski nafta.
__________________
Only those who attempt the absurd can achieve the impossible
red_shrike is online now  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2018., 20:12   #1386
Quote:
red_shrike kaže: Pogledaj post
Ne, ne trebaš naći izvor nafte. Imaš gro drugih načina ali smo mi ograničen narod i ne znam razmišljati. Možemo bez beda napraviti recimo 3-5 nuklearnih elektrana i izvoziti struju za sve te silne nove električne aute koji će se pojaviti. Love ko dreka em za proračun em za razne fondove.

A što se tiče nafte, norveško bogatstvo je od nafte, ali mirovinski portfelj je set investicija u razne dionice i druge stvari a ne samo ili čak ni većinski nafta.
Kakve nuklearke sa čijom lovom, da se ne jave razne udruge i zaštitnici okoliša nemožeš izgraditi ni hidrocentralu.
Kad bi to htjeli graditi nahrupili bi "zaštinici okoliša" iz cijele EU ako ne i šire,

Ako bi se i nekako uspjelo ih napraviti , uložen bi bio privatni kapital a onda bi profit išao u njihove džepove a ne umirovljenika.

Nebi to bilo ni blizu norveškom mirovinskom fondu i modelu, gdje je profit od nafte državni u ulaže se u taj fond

Fond je uspostavljen 1990-ih godina kako bi se upravljalo profitom od norveške nafte. Upravljač uglavnom ulaže u dionice, ali i u obveznice i nekretnine. Fond ima udio u gotovo 9000 tvrtki i jedan je od dva osnovna dijela norveških mirovinskih fondova

http://croexpress.eu/vijest.php?vijest=12928
#kocar# is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2018., 20:50   #1387
Quote:
red_shrike kaže: Pogledaj post
Najtragičnije je što mnogi ovako uistinu i razmišljaju.
Da, većina ih je fakultet završila u dvostruko duljem roku, i sad misle kako nitko drugi ne smije imati diplomu, i kako su oni ubermenschi.

Quote:
#kocar# kaže: Pogledaj post

Sustav međugeneracijske solidarnosti postoji od uvijek i djeca su hranila roditelje kad oni više nisu bili radno sposobni.
Mnogi neznaju da ta obveza postoji i sada u Zakonu o opčim odnosima i da su djeca dužna izdržavati roditelje ako oni nemaju sredstava za život..
Ne postoji opče, kao ni zakon o općim odnosima.

Quote:
#kocar# kaže: Pogledaj post
Država i tranzicija su svojim neuspjesima uzrokovali toliko sranja da ni jedan nebi mogao podnijeti i biti održiv, zato tražimo druga rješenja a ne promjenu sustava.
Boli me kurac tko je kriv, i zašto, hoću da se prestane moju lovu bacati u vjetar.

Stvarno misliš da privatni zdravstveni sustav može funkcionirati u balonu?
I sad se privatni zdravstveni sustavi u Srbiji i BIH koriste maksimalno, što bi bilo da se postave nerealno visoke cijene?

A i da može, brzo bi ih zaustavili propisi o kartelu i tržišnom natjecanju.

Ako si tako za solidarnost, mogu li ti ja poslati par svojih računa da ih ti platiš?
JohnDoe-25 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2018., 21:00   #1388
Quote:
JohnDoe-25 kaže: Pogledaj post

Ne postoji opče, kao ni zakon o općim odnosima.
Da, moja greška , nema toga u zakonu o obveznim odnosima , nego u Obiteljskom zakonu


http://magazin.nekretnine.net/pravni...roditelja/1243

Nije mi trebao zakon da potpomažem svoje roditelje, pa nisam ni obraćao pažnju po kojem sam zakonu to dužan, ,bio je dovoljan kućni i obiteljski odgoj.

Quote:
Boli me kurac tko je kriv, i zašto, hoću da se prestane moju lovu bacati u vjetar.



Stvarno misliš da privatni zdravstveni sustav može funkcionirati u balonu?
I sad se privatni zdravstveni sustavi u Srbiji i BIH koriste maksimalno, što bi bilo da se postave nerealno visoke cijene?

A i da može, brzo bi ih zaustavili propisi o kartelu i tržišnom natjecanju.
Što se onda nisi dogovorio sa roditeljima da te rode i odrastaš na pustom otoku i ne koristiš sve što zajednica daje svojim članovima.
Da si postojan i dosljedan u svojim stavovima nebi ni pisao na ovom forumu, jer je i pismo, kao i kompjuter omogučila zajednica.

Quote:
Ako si tako za solidarnost, mogu li ti ja poslati par svojih računa da ih ti platiš?
Ja sam u potpunosti ispunio svoj dio solidarnosti prema zajednici a jesi li i ti
#kocar# is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2018., 21:56   #1389
Quote:
#kocar# kaže: Pogledaj post
Da, moja greška , nema toga u zakonu o obveznim odnosima , nego u Obiteljskom zakonu


http://magazin.nekretnine.net/pravni...roditelja/1243

Nije mi trebao zakon da potpomažem svoje roditelje, pa nisam ni obraćao pažnju po kojem sam zakonu to dužan, ,bio je dovoljan kućni i obiteljski odgoj.



Što se onda nisi dogovorio sa roditeljima da te rode i odrastaš na pustom otoku i ne koristiš sve što zajednica daje svojim članovima.
Da si postojan i dosljedan u svojim stavovima nebi ni pisao na ovom forumu, jer je i pismo, kao i kompjuter omogučila zajednica.



Ja sam u potpunosti ispunio svoj dio solidarnosti prema zajednici a jesi li i ti
Da sam se mogao dogovoriti s roditeljima, sigurno bi se dogovorio da me ne rode u krugu od 500 km gdje jesu?

"Kompjuter", operativni sustav, pa niti ovaj protokol nije izumila zajednica, već točno određena tvrtka, s točno određenim ciljem(stjecanjem profita, a ne omogućavanje Kočaru da piše po forumu.

S obzirom na znanje koje ovdje demonstriraš, i koje ti je navodno platila zajednica da sam dosljedan, tražio bih povrat svog dijela, jer se smatram prevarenim.

Pozivam te konkretno da budeš solidaran sa mnom, zapravo i ne moraš sa mnom, odi do prvog susjeda, i plati dio njegovih režija. Neka ne ostane sve, samo na nekoj deklarativnoj razini.


U čemu je zapravo problem, da se osjećaš osobno pogođen tematikom?

Jesi ti možda zaposlenik HZZO-a, ili zbilja vjeruješ u to što pričaš? Cijeli post ti je nabijen emocionalnom patetikom, ja porukama, i manje ili više prikrivenim napadima i emocionalnim ucjenama.
JohnDoe-25 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2018., 22:12   #1390
Quote:
JohnDoe-25 kaže: Pogledaj post
Da sam se mogao dogovoriti s roditeljima, sigurno bi se dogovorio da me ne rode u krugu od 500 km gdje jesu?
Dakle tvoja nesolidarnost odnosi se samo na Evropu, zar bi drugdje bio solidaran
"
Quote:
Kompjuter", operativni sustav, pa niti ovaj protokol nije izumila zajednica, već točno određena tvrtka, s točno određenim ciljem(stjecanjem profita, a ne omogućavanje Kočaru da piše po forumu.
Koji su bili dio zajednice i od nje dobili velik dio znanja da bi ostvarili ili izumili operativni sustav li personalno računalo.
Nitko od izumitelja nije startao od nule, svi su nešto od zajednice nasljedili i nešto joj dali.

Quote:
S obzirom na znanje koje ovdje demonstriraš, i koje ti je navodno platila zajednica da sam dosljedan, tražio bih povrat svog dijela, jer se smatram prevarenim.
Ti sigurno nisi bio solidaran i dao nešto za moje znanje, tako da nemaš šta tražiti,kao što nebi ni dao

Quote:
Pozivam te konkretno da budeš solidaran sa mnom, zapravo i ne moraš sa mnom, odi do prvog susjeda, i plati dio njegovih režija. Neka ne ostane sve, samo na nekoj deklarativnoj razini.
Ne tražim ja od tebe da budeš solidaran sa mnom, nego sa zajednicom

Quote:
Jesi ti možda zaposlenik HZZO-a, ili zbilja vjeruješ u to što pričaš? Cijeli post ti je nabijen emocionalnom patetikom, ja porukama, i manje ili više prikrivenim napadima i emocionalnim ucjenama.
Zaposleik HZZO , samo korisnik i onaj koji je cijeli život za njega , kao i za druge potrebe zajednice solidarno odvajao.
A kao obrtnik - poduzetnik uvjeren sam da sam dao zajednici mnogo više nego sam dobio.
I nije mi žao, zadovoljan sam što sam mogao, za razliku od onih koji su bili potrebiti.

Za moje znanje ne brini, znaš da je u toj podjeli bog bio najpravednoji

A govorimo o solidarnsti i nesolidarnosti ili ako je lakše razumjeti o egoizmu.
#kocar# is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2018., 00:23   #1391
Quote:
#kocar# kaže: Pogledaj post
Kakve nuklearke sa čijom lovom, da se ne jave razne udruge i zaštitnici okoliša nemožeš izgraditi ni hidrocentralu.
Kad bi to htjeli graditi nahrupili bi "zaštinici okoliša" iz cijele EU ako ne i šire,

Ako bi se i nekako uspjelo ih napraviti , uložen bi bio privatni kapital a onda bi profit išao u njihove džepove a ne umirovljenika.

Nebi to bilo ni blizu norveškom mirovinskom fondu i modelu, gdje je profit od nafte državni u ulaže se u taj fond

Fond je uspostavljen 1990-ih godina kako bi se upravljalo profitom od norveške nafte. Upravljač uglavnom ulaže u dionice, ali i u obveznice i nekretnine. Fond ima udio u gotovo 9000 tvrtki i jedan je od dva osnovna dijela norveških mirovinskih fondova

http://croexpress.eu/vijest.php?vijest=12928

Nećeš nuklearke a bi lovu? Nemreš biti kurva i nevina. Ali ima i drugih alternativa. Možeš popločati parstotina nenastanjenih otoka termosolarnim i solarnim panelima za sličan efekt. Količina love koju smo uložili u sanacije brodogradilišta je daleko veća nego su neki privatnici investirali na stvaranje svemirske industrije. Znači, umjesto da smo hranili vreće bez dna mogli smo doslovno razviti svemirsku industriju, ljude prekvalificirati za rad tamo, razvijati svemirsku tehnologiju i imati love. Opcija ima koliko ti bog želi, samo ekipica očito želi jest i da ovce budu na broju pa se čude svi što su gladni.
__________________
Only those who attempt the absurd can achieve the impossible
red_shrike is online now  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2018., 05:21   #1392
https://dnevnik.hr/vijesti/hrvatska/...---504170.html

Vidim, napolitanke, zimska, jana...
Zaista, marenda je jadnička.
Jbt, pa ja često kroz cijeli dan ne požderem toliko koliko je naslikano, a sam si kupim.
Mislim da svaki građevinar može samo sanjati za takvom pauzom.
Jadni, čisto mi dođe da osnujem fond kojim bi podebljali njihove marende.

Da mogu lakše spavati u autima.

M
Smotani2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2018., 08:56   #1393
Quote:
JohnDoe-25 kaže: Pogledaj post

"Kompjuter", operativni sustav, pa niti ovaj protokol nije izumila zajednica, već točno određena tvrtka, s točno određenim ciljem(stjecanjem profita, a ne omogućavanje Kočaru da piše po forumu.
Naravno, počesto je znanje o nečemu bolje nego blefiranje i izvlačenje podataka iz analnih otvora.

HTTP protokol

S druge strane, lijepo je i rijetko vidjeti rečenicu s toliko potpuno pogrešnih premisa

Od pet iznesenih tvrdnji, samo jedna je (bar djelomično) točna
lijencina1 is online now  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2018., 09:41   #1394
Quote:
JohnDoe-25 kaže: Pogledaj post
Da, većina ih je fakultet završila u dvostruko duljem roku, i sad misle kako nitko drugi ne smije imati diplomu, i kako su oni ubermenschi.
Ovo nema nikakvog smisla. Zašto bi netko mislio da nitko drugi ne smije imati diplomu?
Tropp is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2018., 18:07   #1395
Quote:
Tropp kaže: Pogledaj post
Ovo nema nikakvog smisla. Zašto bi netko mislio da nitko drugi ne smije imati diplomu?
Nisi upoznao takve ljude? Odgovor je jednostavan, jer nisi unutar socijalne kaste za koju oni smatraju da ne treba imati diplomu, već da mora (sic. čitava kasta) biti ograničena na NKV, KV, SSS. Slično i sa nekretninama, pa ako imaš stan "tko ti ga je dao, to treba meni", najbolji auto koji smiješ imati je ~ golf iz ranih 90ih i slično
__________________
Only those who attempt the absurd can achieve the impossible
red_shrike is online now  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2018., 19:14   #1396
Quote:
red_shrike kaže: Pogledaj post
Nisi upoznao takve ljude? Odgovor je jednostavan, jer nisi unutar socijalne kaste za koju oni smatraju da ne treba imati diplomu, već da mora (sic. čitava kasta) biti ograničena na NKV, KV, SSS. Slično i sa nekretninama, pa ako imaš stan "tko ti ga je dao, to treba meni", najbolji auto koji smiješ imati je ~ golf iz ranih 90ih i slično
Dakle želiš reći ako osobno nikada nisam bio izložen takvom vidu diskriminacije da istu zapravo niti ne mogu razumjeti? Možda i ima nešto u tome.

Opet, s obzirom na broj visokoobrazovanih čiji su roditelji bili (ili jesu) relativno skromnog podrijetla takav isključiv stav doima se, u najmanju ruku, neutemeljenim.

Akademski obrazovana osoba sigurna u sebe i svoje sposobnosti trebala bi nadahnjivati druge, a ne potkopavati ih i rušiti im samopouzdanje.

Zaista poznaješ takve individue? Koji sektor, gdje?
Tropp is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2018., 19:51   #1397
Quote:
lijencina1 kaže: Pogledaj post
Naravno, počesto je znanje o nečemu bolje nego blefiranje i izvlačenje podataka iz analnih otvora.

HTTP protokol

S druge strane, lijepo je i rijetko vidjeti rečenicu s toliko potpuno pogrešnih premisa

Od pet iznesenih tvrdnji, samo jedna je (bar djelomično) točna
Lijepo je i vidjeti teksaškog strijelca u akciji, nažalost nije tako rijetko.

Dakle, http protokol je izmislio Cern, a ti si izvukao mehanička računala od davnih dana, kao argument.
Tko je izmislio vbulletin, na temelju kojeg ovaj forum radi?

Što je preteča interneta? Arpanet, kojega je izumila američka vojska.

Tko je počeo eru pc računala? Da nije IBM?
Tko je autor Macintosh-a? Da nije slučajno Apple?

Konkretno, na mom laptopu piše HP, ne piše zajednica, niti "dobrotvorna ustanova" ltd. Kad sam ga kupovao, lova je išla HP-u, a "zajednica"(lopovska država) je uzela 25 % PDV-a, i još će oporezovati prihod prodavača, uzeti će pola plaće radniku koji mi ga je prodao, i još koješta.

Tko je autor windowsa s kojih vjerojatno pišeš? Da nije Microsoft?
JohnDoe-25 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2018., 20:08   #1398
Quote:
JohnDoe-25 kaže: Pogledaj post

"Kompjuter", operativni sustav, pa niti ovaj protokol nije izumila zajednica, već točno određena tvrtka, s točno određenim ciljem(stjecanjem profita,
Quote:
Dakle, http protokol je izmislio Cern,
Quote:
Što je preteča interneta? Arpanet, kojega je izumila američka vojska.

Isprva sam misilio da se zezaš, ali izgleda kako ti zaista misliš da su CERN i američka vojska tvrtke koje posluju s ciljem ostvarivanja profita

Ajde, odmori malo, zaslužio si
lijencina1 is online now  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2018., 02:55   #1399
Quote:
kumek kaže: Pogledaj post
Zašto misliš da je za smjenski rad gdje se voze ljudi previše 900-1000 eura?
Plaća bi trebala biti dovoljno visoka da se natječaji za zapošljavanje ne trebaju često ponavljati zbog nedostatka interesa, a dovoljno niska da se može svatko zaposliti i bez potezanja veza. Otprilike kao i kod ostalih autobusera koji nastupaju na tržištu bez ZET-ovog monopola, a to je manje od trenutnih 1200 EUR. To bi bila idealna ravnpoteža, ali konkretna cifra nije ni bitna, uzeo sam ih samo kao primjer utjecaja regulatornog monopola u kombinaciji sa kolektivnim pregovaranjem kako izdiže plaće iznad tržišne razine, a na štetu potrošača jer rezultira većim troškom za kupce. SLično je za neka zanimanja komorskih monopola gdje nadležne komore ne reagiraju adekvatno na preopkrbljenost tržišta radnom snagom - snižavanjem tarifa (nego snižavanje upisnih kvota - izbacivanje siromašnih).
zgubydan is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2018., 05:12   #1400
Quote:
zgubydan kaže: Pogledaj post
Plaća bi trebala biti dovoljno visoka da se natječaji za zapošljavanje ne trebaju često ponavljati zbog nedostatka interesa, a dovoljno niska da se može svatko zaposliti i bez potezanja veza.
Iskreno, voziš gro ljudi svaki dan i odgovaraš za njihove živote. 1.2k € je jako malo novaca samo na taj račun.
__________________
Only those who attempt the absurd can achieve the impossible
red_shrike is online now  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:30.