Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Televizija > Turske serije

Turske serije Bivši podforum Neprikazano-sapunice

Pogledaj rezultate ankete: true (u roku naredne 2-3 epke):
Sinan ce prekinuti sa Hazan. 11 27.50%
Hazan ce prekinuti sa Sinanom. 14 35.00%
Sporazumno, veza umire prirodnom smrcu. 6 15.00%
Razvlacenje do besvijesti devam ediyor. 9 22.50%
Glasovatelji: 40. Ne možete glasovati u ovoj anketi

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 23.01.2018., 01:15   #5021
Ja zamjeram Yagi sto se nije zastitnicki ponio prema Selin, kao prema Sinanu.
Zato sto je ona mlada djevojka a sestre trebaju vecu zastitu u takvim sredinama nego muskarci.

Zamjeram mu sto se ne iseli iz onog lijepog stana ( i nadje jos ljepsi). Zato da negleda svaki dan po hodnicima svoju ljubav sa drugim, a uz to jos bratom.
Neprijatne situacije ja bih izbjegavala.

On je tip koji sve mora drzati pod kontrolom (moguce i nesvjesno), ali to mu ne mogu zamjeriti. To je meni vec vrlina .

Zamjeram mu i sto je dobro zgodan.
Beclijka is offline  
Old 23.01.2018., 08:30   #5022
Yagi zamjeram što sve manje ulazi u onaj pedagoški mod kada je Sinan u pitanju. Po tom pitanju mi je bio bolji u prvoj sezoni. Za Hazan mu ne mogu zamjerati jer eto, čovjek je zaljubljen...iako bi i tu voljela da se makne od nje.

Da odgovorim i na bonus pitanje: mislim da će Hazan prvo nazvati hitnu (dakle od ponuđenih odgovora to bi bila treća solucija). Yagu možda neće zbog onog govora o laganju. A možda će tada već i biti hladan prema njoj... ali vjerujem da će joj pasti na pamet.
Lontsa is offline  
Old 23.01.2018., 08:41   #5023
Yagi zamjeram sto je isao mirit golupcice i sto se mijesa u tu vezu korigiranjem Sinana i pomaganjem i jednom i drugom na svakom koraku. Pusti ih Yago da lete i odlete ili da padnu, njihova stvar. Sto rece Beclijka ima on i sestru, ne samo brata i voljenu djevu.

Sto se tice zvanja, ako je pametna zvat ce Hitnu ili taksi pa u bolnicu, najgluplji potez bi bio zvat Yagu ili Sinana, sta ce oni u toj situaciji? sivat rane? ili solit svoje? Keri u bolnicu moze odvest bilo tko.


:::::

Gle ovu blesaču... nema koga nije slagala, od svih redom u vili do policije

__________________
Empire, propaganda, apocalypse

Zadnje uređivanje Adadjo : 23.01.2018. at 09:11.
Adadjo is offline  
Old 23.01.2018., 09:24   #5024
@adadjo vezano uz bonus pitanje naravno da bi najlogičnije bilo da zove hitnu,ali pošto u ovoj seriji logika puno i ne igra zato sam i postavila pitanje koga bi mogla zvati i hoće li uopće biti potrebno.

Keri je možda superwoman pa ustane i sama.

A što reći na Fazilet što već nismo luda sto gradi,pohlepna za lovom itd ali oduševljena sam kako joj glumica iznosi lik.

Mislim da dosta i sama improvizira.
lanex is offline  
Old 23.01.2018., 09:43   #5025
Merhaba herkese

@hasret,


nije klišej

bak

via Imgflip GIF Maker

via Imgflip GIF Maker

On ruzu poljubi prije nego joj da (mislin, najdonositelj ruza je bio Aga da se ne lažemo....eh)

A glede kemije između vasega para.......za mene taj par niti ne postoji. Ja vidin samo Hazan koja je oprostila Yagi (ne i zaboravila ) uvredu života, sumnjam da muškarac može ženu gore poniziti. Jer sve i da je prostitutka i ona je čovjek (kako je Rett poštovao Belle, a tek Mely). Vidim Hazan koja u Yagi vidi brata, najboljega frenda. Kanku- ako to znači to
Teorija o nesvjesnoj ljubavi za mene je "suplja prica". Sorry

I vidin Yagu koji unatoč tomu što zna da je Hazan oduvijek zaljubljena u njegova brata Sinana (u 26 god zivota nije dozivjela nit jednoga drugoga muškarca osin njega) i što je sve što sluša od Hazan priča o toj ljubavi, on umjesto da se makne od njih, on im drzi svijeću. Jer ju i on ŽELI od OO :mig. Pa je logično da se zaljubio kada ju je upoznao. A i zbog griznje savjesti zbog poniženja koje joj je priustio. Tako da i ta njegova "zaljubljenost" je na "klimavim nogama"

Netko mi fali

Ugodan dan, uzivajte
__________________
Sklopio sam oči. U mraku si ostala ti. U mraku si ležala. Pod mojim zatvorenim kapcima stojiš ti ljubavi moja. Pod svojim zatvorenim kapcima čujem pjesme. Ondje sve počinje s tobom. Ondje nema ništa vezano za moj život prije tebe. I ništa što ne pripada tebi.
_______________________________________________
I
Paz999 is offline  
Old 23.01.2018., 10:14   #5026
Moram se nadovezati na scenu Sinana i Hazan na klupi više izgledaju kao prijatelji čak bi rekla da se u jednom trenutku Hazan prema njemu ponaša kao mama.

Znamo da mu Yago glumi tatu od djetinjstva.
Više kemije imaju Sinan i medo nego on i Hazan,all ok ne vidimo svi isto.
lanex is offline  
Old 23.01.2018., 10:20   #5027
Quote:
GraceKelly kaže: Pogledaj post
Hebeš mi sve ako nije Fazila s više emocija poljubila ovaj kruh nego Sinan Hazan


.
Zaista ruzno od njega.Donosi najznacajniju i najtezu odluku u svom zivotu i trebao je uvalit jezik slomljenoj i zabrinutoj Hazan svasta Sinane,kakav si ti muskarac
Quote:
hasret kaže: Pogledaj post
Da li se iko od vad seća neke od scena Haz i S koja je romansijerska "iz dubine duše"?

Neki pogled, dodir, reč, razgovor, susret... bilo šta!?
Ma kakvi kad ti ne priznajes scenu sa ruzom i njihove poglede i Hazanino odusevljenje ,priznanje da joj je to prva ruza u zivotu..ma nema tu romantike jer ona misli na Yagu ja bi volila da nam ti otkrijes recept kako ti uspijevas da vidis ljubav gdje je nema i da negiras ljubav tamo gdje je ima.Mozda pomognes mnogima nesrecno zaljubljenima da ne pate i da se uvjere da ih onaj drugi ipak duboko i iskreno voli samo eto treba to da shvati.tvoj umjetnicki dozivljaj videnog je zaista poseban i spada u naivu ali boze moj i oni imaju obozavaoce pa tako se moze objasniti..
Quote:
eMarina13 kaže: Pogledaj post
ne... sve scene su bile "potrebne, potreba"... od njenog prvog naslanjanja na njegova prsa do zadnjeg zagljaja pred zatvorom...
Zagrljalj na aerodromu je sigurno iz dubine duše oboje... al kad se razdvoje vraćaju se u RL i nema pogleda, geste da su sretni što se to dogodilo.
Što bi se dogodilo na kraju košarke da nije naišla Ece neznamo.
Iz dubine duše je i zagrljaj zbog oca.. al pogotovo tu nema onog pogleda sreće što se to dogodilo. Doduše Yaz ni nesmije to ispoljiti, a Hazan samo zna da je osjetila olakšanje.

Ako seciramo i skidanje papiriča iz kose gdje su bili opušteni nema kasnije reakcije.

Jedino ima Yazovo sjećanje na te dodire i njene osmjehe pritom..
Evo iako greskom eMarina je dala odlican prikaz hemije i romantike u YagHaz scenama ..sve je jednostrano..za sada
Quote:
Mensury kaže: Pogledaj post
Namještala sa ona Sinanu koliko hoćete u tri navrata čak. A Sinan je nikad nije poljubio jer nije htio da joj ukalja prvi poljubac zbog toga to ju je lagao. Pa recite sad da Hazan ništa ne osjeća? Jok bre, no se eto samo tako namješta svim muškarcima. I da, recite da Sinan nije dobar? Vidite li kako je pazio na Hazanine osjećaje da se ne sjeća s gađenjem na prvi poljubac no sa osmjehom. Bravo za njega.
I ovo je jos jedan od rijetkih realnih videnja situacije.Cak i ako je htio biti nesto drugo sto nisam skontala.
Quote:
Paz999 kaže: Pogledaj post
Merhaba herkese

@Muse, çooook teşekkür ederim .





@ hasret,

Sve njihove ljubavne scene su poezija pogleda, glazba dodira,

Nefes jedno drugom. Izdvajan ružu






Muse zahvaljujem i ja sto si nas se sjetila i obecavam da cu vratiti uslugu ako naidem na pohvalni tekst za Yagiza
Quote:
dragonwhite kaže: Pogledaj post







Vjerojatno ih je bilo, ali ja sam osobno selektivno sve izbrisala. I baš me .
jos jedan iskren odgovor,kao i uvijek od dragonwhite
Quote:
hasret kaže: Pogledaj post
Ne, nije retoričko pitanje.
Budući da gledam na Pinku, iskreno vam velim ni jedan jedini gest, reč, pogled...ništa među njima nema a da bi se moglo nazvati romansijerski!!!
Sve klasično, uobičajeno, 100 x viđeno i u funkciji zapleta!!!


S druge strane, od prvog susreta u OO, pa nadalje, svaki susret i pogled Haz i Yaza je poseban, nabijen emocijama!!!
Skoro sam zaboravila koliko su ekplozivni bili njihovi susreti!!!
Ona puna mržnje a on zbunjen njenom otvorenom mržnjom i prezirom!!!
Divni su .

@Paz razumem ja tebe časna reč ali bojim se da je scena sa ružom klasični kliše, kapiraš? Mene interesuju scene koje su nezaboravne!?
Verujem da bi ti svaka od nas nabrojala na keca bar 10 takvih između Haz i Yaza, a ja se ni uz najbolju volju ne mogu setiti ni jedne jedine između Haz i S.
E Paz nista ti ne znas..ako ti veselo igranje kosarke i corabaka u sirotistu nisu romanticne i pune strasti ti ne znas sta je ljubav ni romantika,strast..uci Paz i citaj pazljivo Hasretine upise pa mozda nesto naucis o tome salu na stranu bolje pogledati scenu iz 13 ep i poslusati sta govore jedno drugom dok ih brat gleda a oni njega NE VIDE
https://www.youtube.com/watch?v=HdmG2JFWeyk kao i u 7 ep. u njenoj kuci kad se namjestila za poljubac a Yaga nigdje u blizini https://www.youtube.com/watch?v=L3wEUqYDIW0
pa sta reci za ovaj razgovor kada je bila najljuca na njega..ali dovoljan je njegov dodir,glas da se ona preda i paralizuje kad joj se on priblizi..kada se to desava?Odgovorite same ali iskreno...https://www.youtube.com/watch?v=P01E-nA8Kzo
O ovome da ne pricam..sve sto treba je tu..ko hoce da vidi..viska je samo ovaj koji se pojavljuje na kraju...https://www.youtube.com/watch?v=PgX-inLxDn4
kad vi imadnete ovakve scene obecavam svecano da cu priznati da se Hazan odljubila od Sinana i zaljubila u Yaga..do tada yavas,yavas..




Quote:
hasret kaže: Pogledaj post
Kad smo kod tog nameštanja za poljubac, ako me sećanje služi, uvek je bilo u funkciji da ih Yaz vidi i bez bilo kakve hemije?!

.
Nadi gore u ovim scenama gdje je nesto uradeno za Yagu pliz...
Quote:
Beclijka kaže: Pogledaj post
Ja zamjeram Yagi sto se nije zastitnicki ponio prema Selin, kao prema Sinanu.
Zato sto je ona mlada djevojka a sestre trebaju vecu zastitu u takvim sredinama nego muskarci. Zato da negleda svaki dan po hodnicima svoju ljubav sa drugim, a uz to jos bratom.
Neprijatne situacije ja bih izbjegavala.

On je tip koji sve mora drzati pod kontrolom (moguce i nesvjesno), ali to mu ne mogu zamjeriti. To je meni vec vrlina .
Slazem se sa boldanim
bihterforever is offline  
Old 23.01.2018., 10:24   #5028
Quote:
Paz999 kaže: Pogledaj post
[B]Merhaba herkese


A glede kemije između vasega para.......za mene taj par niti ne postoji. Ja vidin samo Hazan koja je oprostila Yagi (ne i zaboravila ) uvredu života, sumnjam da muškarac može ženu gore poniziti. Jer sve i da je prostitutka i ona je čovjek (kako je Rett poštovao Belle, a tek Mely). Vidim Hazan koja u Yagi vidi brata, najboljega frenda. Kanku- ako to znači to
Teorija o nesvjesnoj ljubavi za mene je "suplja prica". Sorry :five :

I vidin Yagu koji unatoč tomu što zna da je Hazan oduvijek zaljubljena u njegova brata Sinana (u 26 god zivota nije dozivjela nit jednoga drugoga muškarca osin njega) i što je sve što sluša od Hazan priča o toj ljubavi, on umjesto da se makne od njih, on im drzi svijeću. Jer ju i on ŽELI od OO . Pa je logično da se zaljubio kada ju je upoznao. A i zbog griznje savjesti zbog poniženja koje joj je priustio. Tako da i ta njegova "zaljubljenost" je na "klimavim nogama"

Netko mi fali

Ugodan dan, uzivajte
A jel misliš da je zaboravila Sinkovu ulogu u svemu tome ... pogotovo što je on vidio curu/curicu koju opisuje a i ono najvažnije ZNA DA TO NIJE ISTINA, DA SPAŠAVA SEBE...

Možda će nam Sirma dati to je li ju stvarno poželio već onda (kad budu njih dvoje pričali o OO i priznavali osjećaje) a možda će ostati sve na našem doživljaju, nema veze. Al Yazova zaljubljenost nije na klimavim temeljima

Što se tiče držanja svijeće.. pa upravo Sinko bez tog ni nemože.. evo i sad se obratio ABIJU da mu pričuva curu dok on smisli i organizira. A zamisli da je ABI rekao neću. Naravno da je to Yaz trebao reči YETER više da ti spremam curu, omekšavam , učim... al onda nema, kako sam Sinko reće "Sinan Egemen supriza"..
eMarina13 is offline  
Old 23.01.2018., 10:26   #5029
Quote:
lanex kaže: Pogledaj post
Moram se nadovezati na scenu Sinana i Hazan na klupi više izgledaju kao prijatelji čak bi rekla da se u jednom trenutku Hazan prema njemu ponaša kao mama.

Znamo da mu Yago glumi tatu od djetinjstva.
Više kemije imaju Sinan i medo nego on i Hazan,all ok ne vidimo svi isto.
Dobro jutro

Uceloj epizodi nema ni malo bliskosti koju bi dva partnera trebala da imaju u tako teskim situacijma . Cak se i prijatelji tese zagrljajem kada je neko u teskoj situaciji .
Koja poenta onog poljupca u celo ? Zahvalnost mozda sto je pretpostavila da je Yagiz u pitanju .

Sinanu je izgleda sudjeno da važne istine čuje kao slučajni prisluškivač .
Istinu o kupljenom skriven u Hazaninoj kuhinji a moguće istinu o Yagizovoj ljubavi prema Hazan na groblju osim ako najava nije navlakuša .
__________________
Novi poceci su cesto preruseni u bolne zavrsetke
crno belo is offline  
Old 23.01.2018., 10:30   #5030
@bihter Jesam ja igdje rekla da je morao uvalit jezik Hazan? Nisam! Al brate mili i ovaj čeloljub je bio ko da je poljubio Selin. JA ne osjećam nikavu kemiju između njih, to je MOJE mišljenje. Isto kako Sinanovke ne vide nikakvu kemiju između Yagiza i Hazan. Slažemo se da se ne slažemo i to je okej, to je legitimno, svatko ima svoje mišljenje. Znam da ni vi nećete svojim upisima primijeniti moje mišljenje niti ću ja svojim upisima promijeni vaše Niti želim na kraju krajeva.

Pogledala sam hrpetinu serija, hrpetinu i smatram da mogu prepoznati kemiju između likova. Bilo je masu parova koji se meni nisu sviđali pojedinačno ali je njihova kemija bila opipljiva. I tu je najveći problem. Da Sinan i Hazan po meni imaju imalo kemije, nekog energetskog kontakta, ičega, ja bih rekla, okej stvarno su kemični skupa i to im se ne može osporiti i možda bi na drugačiji način gledala sve to. Ali kad meni lik više kemije ima s bratom, kad zaljubljenije gleda brata nego svoju sevgili onda ne znam više u komu je problem. Nije vrag da Yago odnosno Caglar izvlači kemičnost iz svih njih.

Kad se već piše što zamjeramo Yagi ja mu definitivno zamjeram mirenje SinHaz i tetošenje Sinana. Da ih on nije zatvorio u onu kuću Hazan bi i dalje glumila nedodirljivu, a Sinan bi skakutao oko nje i bili bi na istome. Ne bi se nikad pomirili. Jer njih dvoje nisu taj kapacitet da međusobno razgovaraju. Pa i u kući nisu normalno porazgovarali nego je Sinanu jednostavno upalila "ucjena" ako nisu napravili to i to nisu doživjeli ljubav i puf mala pade ko kruška nakon što su se pola noći koškali, a pola spavali. Druga stvar Yagino tetošenje Sinana je izgleda njima svima obrazac ponašanja od djetinjstva. Ne daj Bože da Sinan zaplače da se razočara u nešto. Ali ajde dok su imali 10ak godina al brate mili sad nakon 20 godina da ti i dalje razmišljaš o Sinanu šta radi, di je ko da si mu tata, ma mojne! Pusti ga! Nek sam napokon osjeti posljedice svojih odluka. Nek jednom u životu bude sam pao sam se ubio. Pa majku mu sa 18 te uče da si punoljetan i da odgovoraš za svoje postupke. Naravno da je dobro imati podršku ali samo to, podršku, a ne da netko non stop čisti tvoje gluposti.
__________________
☆ Shoot for the moon. Even if you miss, you'll land among the stars ☆

Zadnje uređivanje GraceKelly : 23.01.2018. at 10:52.
GraceKelly is offline  
Old 23.01.2018., 10:38   #5031
Quote:
GraceKelly kaže: Pogledaj post
@bihter Jesam ja igdje rekla da joj je morao uvalit jezik Hazan? Nisam! Al brate mili i ovaj čeloljub je bio ko da je poljubio Selin. JA ne osjećam nikavu kemiju između njih, to je MOJE mišljenje. Isto kako Sinanovke ne vide nikakvu kemiju između Yagiza i Hazan. Slažemo se da se ne slažemo i to je okej, to je legitimno, svatko ima svoje mišljenje. Znam da ni vi nećete svojim upisima primijeniti moje mišljenje niti ću ja svojim upisima promijeni vaše Niti želim na kraju krajeva.

Pogledala sam hrpetinu serija, hrpetinu i smatram da mogu prepoznati kemiju između likova. Bilo je masu parova koji se meni nisu sviđali pojedinačno ali je njihova kemija bila opipljiva. I tu je najveći problem. Da Sinan i Hazan po meni imaju imalo kemije, nekog energetskog kontakta, ičega, ja bih rekla, okej stvarno su kemični skupa i to im se ne može osporiti i možda bi na drugačiji način gledala sve to. Ali kad meni lik više kemije ima s bratom, kad zaljubljenije gleda brata nego svoju sevgili onda ne znam više u komu je problem. Nije vrag da Yago odnosno Caglar izvlači kemičnost iz svih njih.
Uštedila si mi vrijeme baš ovo htjela napisati.
Post je zaslužio da cijeli bude qvotan
lanex is offline  
Old 23.01.2018., 11:21   #5032
Evet!
Odgledala sa prevodom sinoć (Helenna hvala) i pitala se da li postoji apsolutno dobro i apsolutno zlo?
E sada se postavlja pitanje kako nekog okarakterišemo dobrim, a kako nekog okarakterišemo lošim? Da li jedno dobro delo može da neutrališe više loših i vice verse. Da li sudimo po onome što je osoba poslednje napravila, ili na osnovu šire slike, da li sudimo u poređenju sa nekom drugom osobom ili na kraju su sva poređenja samo sa nama samima. Ako se porede osobe šta je onda Yasemin naspram Zelihe, Fazilet naspram Yasemin, Šukrije; Selin naspram Ece, Nil ... ?
Ljudski je grešiti, je l da? Ali kada greška krene da utiče na ogroman broj ljudi, da li je to onda samo greška? Da li laž može biti dobra? Da li laž povlači sa sobom novu laž? Hazim, Kerime, greška iz prošlosti koja menja sadašnjost. Fazilet koja uvlači u igru Sevdu. Sinan koji laže zbog brata. Hazan koja laže zbog obojice... dosta pitanja, a odgovori bi bili jednostavniji kada bi ljudi govorili istinu. Da li je i najgora istina bolja od najmanje laži? Možda.

Epizoda mi se svidela. Alpu sam već više puta zamerila kako iznosi tugu, ali ako zanemarim to, epizoda je bila emotivno obojena.
Najbolje replike je možda ovaj put imala Fazilet, devojčici što glumi Omru kapa dole, a i ostalima.

Gledajući ovo, razmišljam, kad se već Hazim bey ženio samo na papiru, najbolje bi bilo da se oženio sa Kerime Kidding ...or not.

O majkama u seriji ste pravili osvrt, prosto se ne zna koja je bolja od koje.

Yasemin i Omru - vide se tragovi patnje jedne za drugom, ali ne opraštam joj zbog tih par suza i patnje, želju da nanosi patnju drugima. Možda je morala da se bori, zaista ružna prošlost, ali ona je pravila izbore (kao i svi jelte) nezavisno od toga.
Kažu da deca imaju najveće srce. Sa odrastanjem, figurativno govoreći, kako čovek postaje veći - srce se smanjuje. I ovde to vidimo. Omru koja grli majku i njeni osmesi pored uplašenosti darivani su mnogima.
Da parafraziram i Malog Princa koji govori da odrasli vole brojeve. Istina. Ovde većina kalkuliše.

Na početku, Sinan posle traumatičnog saznanja i izgubljenosti leti u Yağızov zagrljaj. Toliko je za njega to prirodno stanje, da se osloni na svoj stub i taj zagrljaj je normalan, jer Bog će ga znati koliko puta je utehu i štit tražio i dobijao u tom zagrljaju. I Yağızove ruke odgovaraju na isti način jer i on je to već činio. To i ona scena sa Gokhanom me je navela da poželim da vidim bolji odnos na relaciji Yağız - Gokhan. Da jednom i Yağız bude mlađi brat i bezbrižno ima neku zaštitu.

Sinan: "I ti ćeš nositi ono što treba i nikada se nećeš umoriti" - cenim gest, no ipak mislim da nije lepo izveo. Samo je možda, u serijskim uslovima, prolongirao neizbežno, a tada će štete i traume biti mnogo veće. Niti on, niti Hazim to rade kako valja, da ti prosto dođe da kažeš dajte Yasemin ili Fazilet da vam naprave neki plan, one to znaju

Hazan - Izvinila se za "ne mešaj se", vrtela reči u glavi, hvatala se glavu i plakala. A lepo reče "možda grešim od starta" - greši. Što se tiče podrške prijatelju (Sinanu), ey vala, sve je to u redu, ali da li je to ovako trebalo odraditi, praviti još veći haos u već haotičnom stanju. Sada je više od jedne temprane bombe.

"Faz je moja, a ćerke su vaše" - već vidimo nastavak ovoga ...

*****
Šta zameram Yağızu - Bečlijka lepo reče za Selin, ali ja mu zameram najviše što on najmanje misli na sebe. On se trudi da usreći druge, ali generalno sebe uvek stavlja u zadnji plan... nevezano za Hazan to govorim. Ovo više pričam u sklopu Egemen porodice - i kada je Hazim "preminuo" i kada je bio u bolnici, te misli o ovome, o ovome, pitaj redom kako se ko oseća, a ko njega to pita. Hazim s vremena na vreme ... stvarno je njegova ona simfonija usamljenjosti (Adadjo za to )

****
Što se tiče Sinan i Yağız, večita polemika (ovo me podseća na Kerime - koji je moj ). Svako izgleda vidi svojim očima, a vidimo drugačije Ne znam da li sudimo samo na osnovu viđenog ili nas glumci koji oživljavaju taj lik teraju da imamo veći žar u branjenju istih i kada branimo da li branimo lik ili glumca, ali znam da je Yağız meni lično prvi dizi lik sa kojim se susrećem i ey vala, neka su svi ovakvi.

*****

Paz, Bihter - Rice ederim

***
Šta će Hazan uraditi? Nadam se da će prvo pozvati hitnu pomoć, a ne Fazilet. Samo toliko se nadam.

***
Aj Adadjo, gif od Fazilet maestralno glumi Nazan, maestralno, a Fazilet ko i obično u svom fimu


p.s. jeste dugo, pisala sam u više navrata, sa prekidima, pa rečenice pomalo deluju nepovezano. Znam da se ovde ne vole baš dugi postovi, pa unapred se izvinjavam.

Dobar dan svima!

*****
edit - Adadjo evet i ja im opraštam, naravno. Mislim da pozorišni/kazališni glumci imaju češće to u sebi. Možda grešim, no, moje iskustvo je takvo.
__________________
Muse - Starlight

Zadnje uređivanje The Muse : 23.01.2018. at 11:35.
The Muse is offline  
Old 23.01.2018., 11:24   #5033
Nisam gledala seriju di su dva tabora ovoliko suprotstavljena i jedni i drugi vide samo ono što im odgovara, a na drugo zatvaraju oči. Ja sam u YagHaz taboru i scene SinHaza me iritiraju i ne vidim tj ne želim vidjeti u njima romantiku, ali negirati da u YagHaz scenama nema kemijetine i naboja i to ne romantičnog nego žestokog erotskog naboja još od prve scene je totalni nonsens. To je tako režirano i na tome se inzistira scenarijem, glumom, režijom, montažom, muzikom, insinuacijom, svime. Od početka je jasno oko čega će se vrtit zaplet i ko je kome suđen. Zato su scene SinHaza romantično djetinjaste i klišeizirane, a YagHaza pune strasti nebitno jel u pitanju mržnja, erotika ili ljubav, tako je režirano namjerno, to vidi svatko ko ima oči, emocije i 2 posto emocionalne inteligencije. Pa 90 posto ljudi upravo zato i gleda dva i po sata budalaština radi 5 minuta YagHaza gledajući ih ko na iglama i ne dišući sve iščekujući odsudni trenutak kad će past internet, ugasit se Insta i Tw i šta je bilo bilo je. Msm Sinanovke, gečmiš olsun, ali YagHaz je i kader i kismet ove serije, SinHaz je prateća violinica, šteta se uopće trošiti na to zbog simpatije prema glumcu.


Što se tiče čeloljuba i čitave ove situacije nakon Sinanova saznanja, nema tu romantike ni ljubavnih konotacija, niti ih treba bit, problem oko usvojenog nadilazi te profane stvarčice. Čeloljubom je Sinan pokazao koliko je ozbiljan i odlučan u namjeri da zaštiti brata, patetika u turskom stilu.


Muse, realno se i Nazan i naročito ona što glumi Dzasmin preglumljuju, ali ok. Ugl da nema Faz i Šuki ne bi se imali kome smijati opraštam preglumljivanje.
__________________
Empire, propaganda, apocalypse
Adadjo is offline  
Old 23.01.2018., 11:31   #5034
Dobar dan svima!


Helenna Hvala za prijevod


Mi uporno tražimo logiku u ovoj seriji, a serviraju nam nebuloze i nedosljednosti, imajući to na pameti došla sam na ideju nakon subotnje epizode u kojoj Sinan postaje "kahraman" da bi Sirma stvarno mogla ići na scenarij da je Hazan zaljubljena u Yagiza, nesvjesno, počelo je i prije veze sa Sinanom, no pošto je duže vrijeme bila fokusirana na Sinana, upoznala ga, zatreskala se i u 24. ep. su službeno postali par, Hazan nije htjela propustiti priliku da bude cura zvijezdi kao što je Sinan Egemen
Yagiz je uz nju sve vrijeme, diže ju kad treba, rame za plakanje, dublje razgovore vode, ali nam je Hazan fokusirana na Sinančeta no , Sinanu prelazi preko svega jer je na kraju dana ona i dalje cura Sinana Egemena, da zašto pipkanje ako je podsvjesno zaljubljena u Yagiza?, pa ni njoj Sinan odbojan, je li ono bio samo jedan poljubac u usta u 24.? , ovo sve su bili čeloljubi i obrazoljubi.
Bilo je lako uzeti Yagiza zdravo za gotovo, stalno je bio uz nju, ne prepoznati ljubav jer nikad nije ni bila "pravo" zaljubljena, a zvijezda Sinana Egemena toliko blješti da je i Hazan ostala zaslijepljena, sada nam je djeva bajna nabavila naočale za sunce pa joj je lakše gledat izravno u to blještavilo i polako, veeeeoma polako shvaća da je Sinanče poput meteora, ostavlja svjetleći trag na nebu, ali kad padne ima da se spljošti, to je ono Hazanino osviještenje koje toliko dugo jebeno čekamo

Premalo je vremena ostalo, a Hazan je u ovih 4.5-6 mjeseci (?) upoznala Yagiza, Yagiz je pored Hazan spustio svoje zidove, ona se njemu isto povjeravala; Sinana drži za ruku i skakuću po livadi, a djeveru se obraća za sve ostalo.

Nebuloza tim - očekujemo logiku, dobijemo Sirmizme da se zapitaš tko je tu lud - zaljubljen si u jednog, voliš jednog, razlozi za veze su drugačiji - ljubav, korist, ostvarenje izmaštanoga da bi shvatio koliko je taj san prazan .
Ovo je jedna od mojih teorija, dala sam mašti da me vodi, kao i Hazan.
hermes birkin is offline  
Old 23.01.2018., 11:35   #5035
Što se tiče Alpove glume, čovjek očito ima problema s plakanjem tj ne zna zasuzit kad treba. Da su u onih par scena nakapali oči nečim bio bi ok, samo stiskanje usnama i očima ne dočarava ništa osim što skrene pažnju da glumac u tužnim scenama ne zna zasuzit.
__________________
Empire, propaganda, apocalypse
Adadjo is offline  
Old 23.01.2018., 11:41   #5036
Quote:
Adadjo kaže: Pogledaj post
Što se tiče Alpove glume, čovjek očito ima problema s plakanjem tj ne zna zasuzit kad treba. Da su u onih par scena nakapali oči nečim bio bi ok, samo stiskanje usnama i očima ne dočarava ništa osim što skrene pažnju da glumac u tužnim scenama ne zna zasuzit.
editovah gornji post da ne pišem novi, ali izgleda da ne mogu da te ne citiram
Ako to ne uradim jednom u toku dana, ko da nisam ni pisala

U vezi Alpove glume, meni baš to smeta. Mora da radi i na facijalnoj ekspresiji, ali i na boji glasa kada priča takve scene. Valjda se več posle ovoliko epizoda trudim da iskuliram te činjenice ali ponekad zasmeta, jer to su bitni momenti u seriji koji onda nisu izneti na pravi način.
Isto sam rekla i kada smo jednom pričali o Sinanaovoj zaljubljenosti u Hazan. Ne znam koje scenarističke upute su dobili, ali ako bi Sinan zaista trebalo da bude zaljubljen, onda meni Alp ne donosi tu zaljubljenost, a ako mu je rečeno sada si ti "kao" zaljubljen, e onda mu verujem.
Je l ima logike?
__________________
Muse - Starlight
The Muse is offline  
Old 23.01.2018., 11:51   #5037
Quote:
The Muse kaže: Pogledaj post
editovah gornji post da ne pišem novi, ali izgleda da ne mogu da te ne citiram
Ako to ne uradim jednom u toku dana, ko da nisam ni pisala

U vezi Alpove glume, meni baš to smeta. Mora da radi i na facijalnoj ekspresiji, ali i na boji glasa kada priča takve scene. Valjda se več posle ovoliko epizoda trudim da iskuliram te činjenice ali ponekad zasmeta, jer to su bitni momenti u seriji koji onda nisu izneti na pravi način.
Isto sam rekla i kada smo jednom pričali o Sinanaovoj zaljubljenosti u Hazan. Ne znam koje scenarističke upute su dobili, ali ako bi Sinan zaista trebalo da bude zaljubljen, onda meni Alp ne donosi tu zaljubljenost, a ako mu je rečeno sada si ti "kao" zaljubljen, e onda mu verujem.
Je l ima logike?
Dobar režiser i iz početnika i recimo osrednjeg glumca tipa Alpa može izvući emociju. Pitanje je koju i koliku emociju režiser želi, možda je stvar u tome već sam opisala kako doživljavam SinHaz i YagHaz scene upravo zahvaljujući režiji i glumi. Konkretno u ovim tužnim scenama u zadnjoj epki Alp bi mi sa barem malo suza bio puno uvjerljiviji, jer se baš vidjelo da se muči zaplakat, al mu ne ide i to mi je odvratilo pažnju i pokvarilo doživljaj.
__________________
Empire, propaganda, apocalypse
Adadjo is offline  
Old 23.01.2018., 12:02   #5038
Quote:
Adadjo kaže: Pogledaj post
Dobar režiser i iz početnika i recimo osrednjeg glumca tipa Alpa može izvući emociju. Pitanje je koju i koliku emociju režiser želi, možda je stvar u tome već sam opisala kako doživljavam SinHaz i YagHaz scene upravo zahvaljujući režiji i glumi. Konkretno u ovim tužnim scenama u zadnjoj epki Alp bi mi sa barem malo suza bio puno uvjerljiviji, jer se baš vidjelo da se muči zaplakat, al mu ne ide i to mi je odvratilo pažnju i pokvarilo doživljaj.
+1


Quote:
hermes birkin kaže: Pogledaj post
Premalo je vremena ostalo, a Hazan je u ovih 4.5-6 mjeseci (?) upoznala Yagiza, Yagiz je pored Hazan spustio svoje zidove, ona se njemu isto povjeravala; Sinana drži za ruku i skakuću po livadi, a djeveru se obraća za sve ostalo.

Nebuloza tim - očekujemo logiku, dobijemo Sirmizme da se zapitaš tko je tu lud - zaljubljen si u jednog, voliš jednog, razlozi za veze su drugačiji - ljubav, korist, ostvarenje izmaštanoga da bi shvatio koliko je taj san prazan .
Ovo je jedna od mojih teorija, dala sam mašti da me vodi, kao i Hazan.
Ostavih deo gde sam se ismejala.
Mislim da je Grace ovde najčešće pominjala "Lud, zbunjen, normalan" E to ti je ovde.
A ovo što podvukoh - pa gde premalo - vidiš da nam je Mina prikazala da su Avsari ljubitelji višesezonskih serija, M@3X reče da misli da će ovo ići do Nove 2019.
Mene više plaši činjenica da sam negde pročitala da Sirma nije nikada napasila seriju, a da nije imala tragičan kraj


***
Nego sada kada smo odgledali seriju šta dalje? Je l ima neki domaći zadatak?

Danas daju sažetak, je l da?

***
p.s. A Fazilet je imala zaista neke čok komik momente. "Nemoj da me zoveš Džemile - Džemile, Džemile." Pa razgovor sa Šukrije Stvarno glumici svaka čast. Jeste da seriju ne gledam(o) zbog nje, ali ovu veliku minutažu koju ima nosi odlično.
__________________
Muse - Starlight
The Muse is offline  
Old 23.01.2018., 12:05   #5039


Meni je ovdje bila baš izražena ta njegova nemogućnost plakanja. Bilo je još tijekom cijele epke ali nemam sad vremena tražit. Ovo mrdanje ustima, pa stiskanje očiju. Mogli su mu makar neke kapi stavit da cure niz obraze da bude realnije. Meni ostala jedna scena iz neke meksičke telenovele, nit znam koja serija ni koji glumac- znači tip negativac, kapa sebi kapi u oči da bi ispao emotivac stoljeća, da zbari žensku. Znači meni je to prije 15ak godina bilo vauuuuu sad mi je presmiješno. Ali vjerojatno se to radi u nekim produkcijama. Ako baš ne može pustit suzu, barem danas na tržištu ima umjetnih suza u kapima. A vala su Avšari i zaradili na našem mazohizmu, mogu donit galon tih kapi
Na žalost koliko god emotivna scena on mi nije izazvao taj osjećaj koji je trebao. Da i mene zaboli zbog njega, zbog njegove muke, tereta kojeg nosi. Jednostavno sam ostala, njaaah. Smješniji mi je bio Jago kojem nije jasno šta se tu događa Ovaj pokušava plakat, izbacuje neke emotivne rečenice, moj abi, imam svog abija, a ovaj mučenik zbunjen do krajnjih granica.

Quote:
The Muse kaže: Pogledaj post

***
Nego sada kada smo odgledali seriju šta dalje? Je l ima neki domaći zadatak?

p.s. A Fazilet je imala zaista neke čok komik momente. "Nemoj da me zoveš Džemile - Džemile, Džemile." Pa razgovor sa Šukrije Stvarno glumici svaka čast. Jeste da seriju ne gledam(o) zbog nje, ali ovu veliku minutažu koju ima nosi odlično.
Profesorica Minola nam je zauzeta za davanje domaćih Žena si zabranila temu dok ne prođu ispiti. Trebala bih i ja sebi zabranit i internet i sve živo, al ne iđe

Nazan je ova uloga legla ko budali šamar. Ima toliko mjesta za improvizaciju da je to čudo jedno. Žena je zakon. Koliko god je Fazila negativka, ona je u nju ugradila nešto neobjašnjivo. Ja sam crkavala na ovo Džemile. Ili kad joj je pjevala pjesmu u epki prije. Znači plač!
__________________
☆ Shoot for the moon. Even if you miss, you'll land among the stars ☆
GraceKelly is offline  
Old 23.01.2018., 12:16   #5040
To je valjda Alpov maksimum, Gokcen više nije htjela inzistirat.

Što se tiče Avšara zasad im serija ide dobro i oni će ići na 100 epki i S03 sigurno, ako u međuvremenu zglajzaju s rejtingom ukinut će bez kraja. Što se tiče glumaca odgovara im razduživanje čisto financijski, iako većini sigurno idu na jetra nebuloze i rado bi zaigrali u nekoj suvislijoj seriji...ako takvih na turskom dizi nebu više uopće ima.
__________________
Empire, propaganda, apocalypse
Adadjo is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:47.