Natrag   Forum.hr > Društvo > Ženski kutak

Ženski kutak Mi smo babe. Otpor je đžabe.
Podforumi: Kokošinjac, Slikovnica

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 07.08.2017., 14:59   #21
Quote:
Ariana B. kaže: Pogledaj post
Druga koja je u istoj vezi od početka srednje me pitala da šta ja obično radim ovako navečer poslije škole / faxa i pogotovo vikendom. Ona i njen dečko su baš razmišljali kako ja kao single osoba provodim vrijeme i nikako nisu mogli dokučit šta to radim sama da se ne dosađujem.
Sjedis doma i places u macku

Mene su znali pitat kad cu djecu, kao stare mi jajnici, istrunit ce svaki cas. Vise ne pitaju.

Valjda su mi istrunuli ili otrunuli
__________________
Delay is the deadliest form of denial.

"If you are going through hell, keep going" ; W. Churchill
pussy galore is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.08.2017., 14:59   #22
Quote:
petrunjela84 kaže: Pogledaj post


Najbolje su mi one koje kažu da se bolje udati, pa razvesti nego se nikad ne udati...kome je tu bolje, pobogu
Pa advokatu naravno
Marica Carica is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.08.2017., 15:14   #23
Quote:
Ariana B. kaže: Pogledaj post
Pa oni su se svaku večer makar čuli pa svaku drugu večer išli van, pa ona do njega za vikend u stan, pa na izlet... a ja jadna nemam nikoga da mi glavu drži.
Valjda joj nije bilo dovoljno to što netko izađe van s prijateljima jednom dvaput ili triput tjedno, a ostalo vrijeme se bavi svojim hobijima, gleda tv i bude sam sa svojim mislima.
Kome je to dovoljno, što je tebi??

Meni je, dok sam studirala u drugom gradu, cimerica komentirala da se ne čujem/ne dopisujem dovoljno s dečkom.
Ona je non stop visila na mobu i u svaka doba je znala gdje je njena polovica i obratno, sve druge oblike koji se nisu uklapali u taj kalup nije priznavala za ozbiljnu vezu
petrunjela84 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.08.2017., 15:15   #24
Quote:
Ivchy26 kaže: Pogledaj post
Drage žene,

u tridesetima sam i single
.....
U kakvom ste vi single žene okruženju krećete? I kako se nosite sa time?
Zar je danas zaista vrijednost žene određena kao i prije u srednje vijeku udajom?
Zašto neki ljudi danas masovno podržavaju sve moderno a istovremeno sa žalošću gledaju na single ljude.
?
I na kraju, da li mislite da ja pretjerujem ili ste i sami ponekad takvi?
Boldano - u ocima nekih ljudi jest.

Mene osobno boli kurac tko je single a tko ne. Znam single ljude koji vode odlicne zivote i sretni su. Znam i ljude u vezama koji su jebacki nesretni. To s kime tko zivi ili ne zivi/provodi vrijeme je iskljucivo stvar doticne osobe i ja se tu nemam sto petljati. AKo nekoga cijenim - sigurno to nije temeljem toga je li u vezi ili ne. Kakve to veze ima s icime

Ali ne misle svi tako, niti blizu. Mislim da je uzrok primarno u njihovim obiteljima i obrascima koje su upili.

Ako te tjesi, ja sam sretno udana pa svako malo naletimo na necije 'stavove' o nasem braku, pocevsi od toga tko treba zaradjivati vise do onoga zasto jos nemamo djece.
Ljudi jednostavno vole suditi i nema tu pomoci.

I slazem se s nekim tko je rekao da je bitno 'tko' kaze a ne 'sto' kaze.
TincH is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.08.2017., 15:15   #25
Quote:
Marica Carica kaže: Pogledaj post
Pa advokatu naravno
To je i meni palo na pamet...samo što su one sirote bile sigurne da su one tu na dobitku, nekom imaginarnom
petrunjela84 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.08.2017., 15:16   #26
Quote:
Scarlett_O_Hara kaže: Pogledaj post
Ljudi ne razumiju da nije lako naći osobu koja ti odgovara i kojoj ti odgovaraš. I da, teže je što si stariji jer je manje slobodnih, jer se manje izlazi i manje druži, posebno u hrvatskom mentalitetu. Ako nemaš veliko društvo iz bilo kojeg razloga ili se ne baviš tko zna s čim, imaš manje prilike nekog upoznati tako da mene ni najmanje ne čudi što su ljudi godinama sami. Više me čudi kako se ljudi uspiju naći, a posebno oni koji samo prelaze iz veze u vezu.
I ne samo to. I liste toga sto zelis i sto ne zelis rastu.

Manje sam fleksibilna - imam neke navike, hobije, zanimacije koje su mi bitne i ne zelim pustiti. Imam jasniju sliku lajfstajla kakav zelim voditi, imam realn(ij)e ciljeve i vise ciljeva na cijem ostvarenju radim. Jednostavno nemam ni vremena ni energije ko u srednjoj skoli ili na faksu kad sam mogla danima samo se zajebavati s drustvom i zivjeti kako me voda nosi. Niti to zapravo zelim jer me danas to ne bi ispunjavalo.
__________________
Et viens avec moi!
Xiang Chi is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.08.2017., 15:18   #27
Ova moja se nije mogla ništa dogovorit s nama, kao izlazak s prijateljicama, prije nego se čula s njim da vidi da li imaju kakve planove. A isto tako za svaki drek je odmah lovila telefon i javljala mu šta se desilo, zašto se desilo, gdje je šta je, kako on komentira to što se desilo.
__________________
Reciklirajmo zajedno! :)
Ariana B. is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.08.2017., 15:20   #28
Quote:
Ivchy26 kaže: Pogledaj post
Mene su neki prestali zvati na druženja jer će biti samo parovi.
Da ne pričam kako su mi neki počeli čitati bukvice da se trebam drugačije ponašati ako želim nekoga. A svatko daje "dobronamjerne" savjete iz svoje perspektive.


ja sam uvijek mislila da single ljudi u tridesetima lažu da ih toliko spopadaju a kad tamo...iskreno, ne znam što bih rekla, uopće me taj status ne tangira dok me netko ne krene gnjaviti s tim. uopće ne razumijem kakav je to issue da se o tome razglaba? ali svakome svoje, to jednostavno ignoriraš ili odjebeš prikladnim komentarom.


Quote:
Ariana B. kaže: Pogledaj post
Valjda joj nije bilo dovoljno to što netko izađe van s prijateljima jednom dvaput ili triput tjedno, a ostalo vrijeme se bavi svojim hobijima, gleda tv i bude sam sa svojim mislima.
da čime se baviš
isadora w. is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.08.2017., 15:20   #29
Quote:
Alexa kaže: Pogledaj post
Ova tema je sooo 2003.

Ne, nije više tako. Oko mene je koliko hoćeš single žena i u 30-tima i u 40-tima. Tu i tamo netko nešto zabada nos, ali ništa značajno ili više nego drugima u vezi bilo čega.

Postalo je to društveno prihvatljivije, daj još 10-15 godina, nitko neće ni trepnut.

Obzirom na alarmantnu stopu razvoda, jedan dio tvojih frendica će uskoro opet bit single, a jedan dio će ti zavidjet što si solo, a jedam dio će bit zadovoljno ubračen.
Posljednje dvije grupacije nećeš baš moć raspoznat golim okom, ali, briga te.
Tvoj život, tvoja stvar.
Prosirila bih ovo malo zapravo.

SKuzila sam da je zapravo kljucno koliko znacaja dajes odredjenoj temi.
Jer ako i tebe samu jako muci sto si single/nemas djece/ili slicno, onda nekako lakse cujes i vidis tudje osude.

Imam frendica koje mi se jadaju toliko da imas osjecaj da ih svi stalno napadaju na konto toga. A nije, vec one jednostavno imaju slabije filtere na tudja laprdanja.
Npr kad ja malo razmislim, i mene je puno ljudi pitalo kada cu imati djecu, ali meni je to jos uvijek vrlo nebitno, tako da su mi ta pitanja na jedno uho usla, na drugo izasla
Da sam se hvatala za to bila bi mozda puno svjesnija 'drustvenog pritiska'



Btw, i to kaj velis, ima dosta slobodnih zena (i muskih) danas, sto razvedenih, sto nikad udavanih, u 30-ima i 40-ima. Barem u mojim krugovima. I sve ih je 'manje' sram stati pred sud javnosti i zivjeti svoje zivote sto je
TincH is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.08.2017., 15:21   #30
Joj kad se tek sjedim iz mlađih godina tuka koje se dogovore za izlazak, pa u zadnji tren otkažu jer se ipak ON javio i ipak će s njim.
petrunjela84 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.08.2017., 15:22   #31
Quote:
TincH kaže: Pogledaj post
Prosirila bih ovo malo zapravo.

SKuzila sam da je zapravo kljucno koliko znacaja dajes odredjenoj temi.
Jer ako i tebe samu jako muci sto si single/nemas djece/ili slicno, onda nekako lakse cujes i vidis tudje osude.

Imam frendica koje mi se jadaju toliko da imas osjecaj da ih svi stalno napadaju na konto toga. A nije, vec one jednostavno imaju slabije filtere na tudja laprdanja.
Npr kad ja malo razmislim, i mene je puno ljudi pitalo kada cu imati djecu, ali meni je to jos uvijek vrlo nebitno, tako da su mi ta pitanja na jedno uho usla, na drugo izasla
Da sam se hvatala za to bila bi mozda puno svjesnija 'drustvenog pritiska'



Btw, i to kaj velis, ima dosta slobodnih zena (i muskih) danas, sto razvedenih, sto nikad udavanih, u 30-ima i 40-ima. Barem u mojim krugovima. I sve ih je 'manje' sram stati pred sud javnosti i zivjeti svoje zivote sto je
istina. tako je mene par puta pitalo jel mi bed što ću biti jedina solo (znači, šta, višak sam u parnoj formaciji, ispričavam se što narušavam simetriju ), a meni to ni palo na pamet nije.

ljudi koji su prvenstveno sami opterećeni s tim, isto sve gledaju kroz tu prizmu i također često fantaziraju da im je netko nešto rekao ili htio poručiti.
isadora w. is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.08.2017., 15:25   #32
jednom je moja baka ozbiljno posumnjala da mi je tadašnji dečko oženjen samo ja to ne znam, a zaključak taj je donesen na temelju činjenice da je on imao već 33 godine, pa kako da u tim godinama nije oženjen?!



ajde još se tu radi o starijoj ženi, ali svejedno pokazuje kakvi sve sklopovi postoje u glavama ljudi.
white-light is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.08.2017., 15:29   #33
Quote:
Ivchy26 kaže: Pogledaj post
Možda je do moje krive percepcije, ali sama frendica mi je rekla isto. Da su joj se neka vrata otvorila zato što je udana. Kao da je više cjenjena u društvu. .
ovo je točno, društvo te drugačije gleda. Ne znam zašto je to tako, jedino čime to donekle mogu objasniti jeste da smo u prosjeku još uvijek jako tradicionalno društvo
Kad sam zločasta, on. da mislim da taj stav kreiraju ove koje nisu zadovoljne u braku, pa žele da se drugi loše osjećaju. Iskreno, dosta mojih prijateljica je u lošim brakovima i lošim životima, na nekima se baš vidi da su shebane ali svejedno da dođe do bilo kakvog razgovora one su ŽMK. Jedino što sam ja nekima od njih jasno i glasno rekla da u takvom odnosu ne bih nikad bila (u svim situacijama svjedočila sam svađama i ružnim riječima). Ili besramno kažem da joj se muž jako udebljao. Ili da se ona baš uprasila. Onako, zapakiram ja to u smiješak ali svejedno kažem šta mislim. Pa i ja govorim u najboljoj namjeri

Quote:
Scarlett_O_Hara kaže: Pogledaj post

Jesam li zaboravila spomenuti kako svi misle da si jadna što si sama i žele te spariti s isto tako nekim jadnim i samim jer sami ste, morate se slagati.


Quote:
bliss kaže: Pogledaj post
Evo, ja čudno gledam na takve žene, koje nikad nisu solo, koje idu iz veze u vezu bez bar malog perioda soliranja i ostaju u lošoj vezi, pa makar ta veza odavno bila mrtva, dok god ne nađu novog partnera..
Ne žele biti same.
Da bi bio sam treba ti dosta snage. I nositi se s komentarima okoline i životom općenito. Mislim da je lakše biti u lošoj vezi nego se suočiti sa životom solo žene, slušati svakakve komentare (što u facu, što iza leđa).
Svaka tvoja imalo nervoznija reakcija objašnjava se nejebicom

Quote:
Alexa kaže: Pogledaj post
Ova tema je sooo 2003.

Ne, nije više tako. Oko mene je koliko hoćeš single žena i u 30-tima i u 40-tima. Tu i tamo netko nešto zabada nos, ali ništa značajno ili više nego drugima u vezi bilo čega.

Postalo je to društveno prihvatljivije, daj još 10-15 godina, nitko neće ni trepnut.
ne znam kako je bilo prije ali mislim da nisi u pravu. Pritisak postoji, čak i u slučajevima kada imaš i super posao i karijeru i super sređeni stan i auto i ... al nemaš the muža.

Quote:
Ariana B. kaže: Pogledaj post
Druga koja je u istoj vezi od početka srednje me pitala da šta ja obično radim ovako navečer poslije škole / faxa i pogotovo vikendom. Ona i njen dečko su baš razmišljali kako ja kao single osoba provodim vrijeme i nikako nisu mogli dokučit šta to radim sama da se ne dosađujem.
to je mene jedna pitala

Quote:
bliss kaže: Pogledaj post
To je samo korak dalje do onoga "mi smo trudni", "mi imamo menstruaciju"
jeeeeeej to o b o ž a v a m
mi ...

Quote:
pussy galore kaže: Pogledaj post
Sjedis doma i places u macku

jedino što nemam mačku

dobra tema. čekam dalje
__________________
Zar stvarno misliš da razumijen to šta iman u glavi .. :-*
sunčica is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.08.2017., 15:31   #34
da je bar tema 2003.
isadora w. is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.08.2017., 15:34   #35
To "izopćavanje" jer nisi u paru je počelo još u srednjoj školi, sjećam se toga.

Sjetila sam se i ovog -
Ja: "Ne želim se udati".
Netko: "Pa kaj ćeš biti sama do kraja života?"
Scarlett_O_Hara is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.08.2017., 15:35   #36
Quote:
isadora w. kaže: Pogledaj post
istina. tako je mene par puta pitalo jel mi bed što ću biti jedina solo (znači, šta, višak sam u parnoj formaciji, ispričavam se što narušavam simetriju ), a meni to ni palo na pamet nije. .
ja sam par puta rekla da neću doći jer će biti samo udane žene koje zasjednu u kuhinju (muževi u dnevnom gledaju utakmicu) i onda vode razgovore koji me ne zanimaju. I neće biti nitko zanimljiv pa mi se ne da subotu trošit na to. Ako je utorak može.
__________________
Zar stvarno misliš da razumijen to šta iman u glavi .. :-*
sunčica is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.08.2017., 15:35   #37
Quote:
isadora w. kaže: Pogledaj post
istina. tako je mene par puta pitalo jel mi bed što ću biti jedina solo (znači, šta, višak sam u parnoj formaciji, ispričavam se što narušavam simetriju ), a meni to ni palo na pamet nije.

ljudi koji su prvenstveno sami opterećeni s tim, isto sve gledaju kroz tu prizmu i također često fantaziraju da im je netko nešto rekao ili htio poručiti.
Al nekima stvarno i je bed.
Slucaj kojeg znam - cura koju su roditelji od 17-te pilali kada ce si nekoga naci, dodatno joj pojacali sramezljivost, i nakon par propalih pokusaja nasla si je tek krajem 20-ih stabilnu vezu, dobila kci, do 33-e se uspjela i razvesti i sad je sama. Zgodna zena, zbilja, i fakat jako dobre naravi. I konstantno zabrinuta zasto nikoga nema. Konstantno u strahu da joj je 'prosao vlak' i da nikad vise nikoga nece naci, pogotovo jer ima kcerku.

Pokusavam joj objasniti da brije bezveze jer osobno znam tonu zena koje su i razvedene s djecom nasle nove tipove i sretne su. Ali ona je pod utjecajem majke koja joj stalno govori da 'nitko nece razvedenice' i da 'sto joj sada pada napamet dovoditi muskarce kada ima dijete doma i nek se navikne da ce ostatak zivota provesti sama, nije vise mlada cura'.

Ona se zbilja trudi nekoga upoznati, aktivna je, ali te misli joj se stalno roje glavom i konstantno je zbog toga nesretna i u laganom strahu
TincH is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.08.2017., 15:35   #38
Quote:
isadora w. kaže: Pogledaj post
istina. tako je mene par puta pitalo jel mi bed što ću biti jedina solo (znači, šta, višak sam u parnoj formaciji, ispričavam se što narušavam simetriju ), a meni to ni palo na pamet nije.
zvijezde imaju neparan broj krakova, šta
budi zvijezda!

ti jesi zvijezda!
__________________
Men have two emotions: Hungry and Horny. If you see him without an erection, make him a sandwich.
Pješčani sat is online now  
Odgovori s citatom
Old 07.08.2017., 15:38   #39
U mom širem društvu (dakle, svi ljudi s kojima se ikako družim, poznavali se međusobno ili ne) je većina ljudi singl (godine su 29-33), dakle preko polovice. Ili su bili u vezama koje su onda završile ili ne žele biti s bilo kim, i nitko s tim nema problem.
Nitko ne pili niti je to uopće tema za razgovor, niti od onih koji su u vezi/zaručeni/u braku, niti od ikog drugog.

Međutim, familije i zatucaniji dijelovi društva će reagirati ovim debilanama ko u uvodnom postu.
Tipa, a koji ti je smisao života ako nisu brak i djeca? Ono, šta radite vi koji to nemate?

Na poslu ima par kolegica koje vole upilati s forama poput "šta se ne udajete/ženite, zašto bi vama bilo bolje nego nama ahahahah rokt rokt" - na što obično odgovorim "pa upravo zato".
Nitko me ne ispituje ništa tog tipa, nemaju pojma o mom privatnom životu osim u nekim natruhama, ali se ne usude pitati me. Zato ubiju u pojam sve one koji odrješito ne postave granice.


Što dalje, to više kužim koliko je ljudi oko mene u lošim odnosima, mislim na rodbinu, susjede, prijatelje mojih roditelja itd. Ljudi se i razvode, razilaze.
Ali čim nisi u ladici i što sličniji njima, čim te ne mogu kategorizirati - onda nešto s tobom ne valja i sigurno si užasno nesretan. Iako su oni ti koji su nesretni, ali moraš biti nesretan na njihov način, jer inače ne kuže.

Je, evo umiremo svi skupa od želje biti u lošem braku/u tri kredita s troje male djece samo da bi mogli upasti u fensi društvo malograđanskog natjecateljstva.


Što bi rekla kineska narodna poslovica If you do what you want, at least you'll make one person happy.
__________________
"Da se Fažola uda ... e to je već za čestitati (ali i sramota)"
Afrika paprika is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.08.2017., 15:40   #40
Quote:
Scarlett_O_Hara kaže: Pogledaj post
To "izopćavanje" jer nisi u paru je počelo još u srednjoj školi, sjećam se toga.
Istina, sjetila sam se još jednog primjera. od nas 3 frendice, samo jedna je imala dečka. Onda je i druga našla dečka pa je ova prva mudro zaključila da se sad njih 4 mogu družit na večerama i ić u kino. To je naravno rekla dok sam ja bila prisutna i nije joj se uopće činilo čudno to da će se njih 4 nać i družit, a mene neće pozvat na druženje jer ja nemam dečka. Poznavala sam njihova oba dečka, nije da ne bi imala šta pričat s njima jer ih prvi put vidim u životu.
__________________
Reciklirajmo zajedno! :)
Ariana B. is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:18.