Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika

Politika Najstariji zanat na svijetu
Podforumi: Parlamentarni izbori 2024. Politička scena, Europska unija, Svijet, Blisko politici, Rat u Ukrajini

Pogledaj rezultate ankete: Jeste li za uvođenje poreza na nekretnine
Da 76 17.92%
Ne 335 79.01%
Nije me briga 13 3.07%
Glasovatelji: 424. Ne možete glasovati u ovoj anketi

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 22.01.2018., 18:20   #5101
Quote:
Poštarko kaže: Pogledaj post
Stručnjaci ne očekuju da bi Vlada u izbornoj godini povukla tako nepopularan potez poput novog poreza.

http://www.poslovni.hr/nekretnine/po...na-ledu-336629

Ne porezu na nekretnine !
Do izbora ste mirni, a posle...
Ja bih podržao one iz Živog zida za referendum. To bi jedino bilo trajni spas za vas.
__________________
Слава Україні!
Stuteley is offline  
Old 22.01.2018., 19:14   #5102
Quote:
nasmijanonebo kaže: Pogledaj post
I da smanje PDV na 24%, opet bi imali jedan od najvećih PDV u svijetu, a ne zaboravimo da bi i dalje imali bezbroj drugih poreza i nameta.
Upravo je nevjerovatno koliki je pritisak skrivenih centara moci da se uvede taj uzasni porez na nekretnine. Malo bi svadili ljude, malo igrali na lazi kojima pokusavaju podilaziti jalnima, a malo bi nudili nesto kao za uzvrat.
Smanjenje PDV-a je smanjenje prihoda centralne drzave.
Porez na nekretnine, uz svoju genocidnu narav, predstavlja samo prihod "lokalne samouprave" (koja naravno nije nikakva samouprava nego cesto neefikasna forma birokracije). Koliko vidim lokalna samouprava funkcionira i ovako. Cisto sumnjam da bi pametno trosili dodatna sredstva, dapace ocekujem da bi ih pronevjerivali i trosili uludo u stilu farbanja tunela. Zato sam i protiv toga da "lokalna samouprava" dobije ikakava dodatna sredstva.
Adelholzener is online now  
Old 22.01.2018., 19:24   #5103
Quote:
Anton kaže: Pogledaj post
Nisam to znao i sad sam malo potražio. Ako sam dobro shvatio, računa se po kvadratima i prosječnoj cijeni te umnošku s postotkom od 0.2 do 1 %?

Dakle, stan od 70 m2, 500 eura kvadrat, porez ako je stopa 1 % iznosi 350 eura godišnje? Jesam dobro shvatio?
Pa to je jedna prosječna plaća u Srbiji. Užas.
Ako je to 1% znaci 35k Eura vrijednosti stana, sto i nije puno. Uzmimo stan u centru Zagreba, 75m2, neka je 2000€/m2 (a moze biti i 3), to je 1500€ godisnjeg poreza ili 125€ mjesecno.
U isto vrijeme neka u tom stanu zivi netko u penziji sa 300€ penzije, ode mu skoro polovina (mizerne svote, no mozda cak i u buducnosti bolje penzije) na porez. Kad plati i rezije ne ostane vise nista.
Ali moze se veseliti sto je PDV za 1% manji, iako radi toga nece mu pasti troskovi zivota ni malo.
Adelholzener is online now  
Old 23.01.2018., 03:46   #5104
Kako nece?
Morati ce se znaci zivjeti sa 175€ mjesecno. I te kako ce mu pasti troskovi zivota, kadavceka red kod karitasa i kopa po kontejneru.


Ali ozbiljno pitanje:
Znaci gori naveden stan U zg 75m2 150.000€.
Posto ce tada pasti cijene barem veci stanova, jer evo ovaj penzioner ili drugi ce biti prisiljeni prodati da mogu prezivjeti.
Znaci 120.000€ U dzep i iznajmi nesto.

Ali evo pitanja, hoce li i kako brzon porez pratiti cjene. Hoce Li kada padnu cijene stvarno u pribliznom vremenu to biti zapisano.

O tome da sumjam da ako padne vrijednost nekretnina za 20%, da ce porez jednostavno dignuti sa 1 na 1,2% necemo.
__________________
I can't understand - What makes a man -Hate another man -Help me understand -People are people so why should it be -You and I should get along so awfully
MrsGahan is offline  
Old 23.01.2018., 04:11   #5105
Naravno da će dignuti postotak poreza ako vrijednost nekretnine padne. Isto kao što češ par godina plaćati porez po starim procjenama nekretnina za koju ju više niti nekome na LSD-u ne bi mogao prodati.
__________________
Only those who attempt the absurd can achieve the impossible
red_shrike is offline  
Old 23.01.2018., 09:21   #5106
Quote:
Adelholzener kaže: Pogledaj post
Upravo je nevjerovatno koliki je pritisak skrivenih centara moci da se uvede taj uzasni porez na nekretnine.
Ja sam shvatio da je stanje potpuno OBRNUTO od ovog što tvrdiš.

Da je nevjerojatann pritisak skrivenih centara moći (hrvatskih bogataša) da se taj porez NE UVEDE.

Naime, sve uređene države imaju taj porez, on je logičan i pravedan. Ako se pametno složi, umirovljenici, siromašni i srednji sloj NE bi plaćali više nego sad, ili bi plaćali tek neku mrvicu više.

Npr. porez koji bi se uveo tek na drugu ili treću likvidnu nekretninu u vlasništvu. Nekretnina u kojoj se živi i nelikvidna zemlja i seoske kućice bili bi izuzeti od povećanja dosadašnje naplate.

Na udaru poreza na nekretnine bili bi samo bogati rentijeri, oni s više nekretnina. Odvjetnici, liječnici, političari, mafijaši i ostali ljudi koji su velike prihode pretočili u nekretnine, pa sad masno zarađuju na rentanju. Kupili po 10-20 stanova ili apartmana za iznajmljivanje, i sad bi ih porez "drastično oštetio". Ne bi im mjesečno u džep kapnulo 6 tisuća eura, nego "samo" 5 tisuća.

Da se to ne bi dogodilo, pokrenuli su čitavu medijsko-političku hajku na mogući porez, s tobožnjom "brigom za siromašne". I javnost se navkla na spin, utjerali su siromašnima strah u kosti od tog poreza. Sad svaka bakica u seoskoj kućici strahuje da će ostati kruha gladna ako se uvede porez. A ako je većina javnosti protiv, onda se političari ne usude uvesti taj porez.
Gugenheim is offline  
Old 23.01.2018., 09:50   #5107
Quote:
Gugenheim kaže: Pogledaj post
Ja sam shvatio da je stanje potpuno OBRNUTO od ovog što tvrdiš.

Da je nevjerojatann pritisak skrivenih centara moći (hrvatskih bogataša) da se taj porez NE UVEDE.

Naime, sve uređene države imaju taj porez, on je logičan i pravedan. Ako se pametno složi, umirovljenici, siromašni i srednji sloj NE bi plaćali više nego sad, ili bi plaćali tek neku mrvicu više.

Npr. porez koji bi se uveo tek na drugu ili treću likvidnu nekretninu u vlasništvu. Nekretnina u kojoj se živi i nelikvidna zemlja i seoske kućice bili bi izuzeti od povećanja dosadašnje naplate.

Na udaru poreza na nekretnine bili bi samo bogati rentijeri, oni s više nekretnina. Odvjetnici, liječnici, političari, mafijaši i ostali ljudi koji su velike prihode pretočili u nekretnine, pa sad masno zarađuju na rentanju. Kupili po 10-20 stanova ili apartmana za iznajmljivanje, i sad bi ih porez "drastično oštetio". Ne bi im mjesečno u džep kapnulo 6 tisuća eura, nego "samo" 5 tisuća.

Da se to ne bi dogodilo, pokrenuli su čitavu medijsko-političku hajku na mogući porez, s tobožnjom "brigom za siromašne". I javnost se navkla na spin, utjerali su siromašnima strah u kosti od tog poreza. Sad svaka bakica u seoskoj kućici strahuje da će ostati kruha gladna ako se uvede porez. A ako je većina javnosti protiv, onda se političari ne usude uvesti taj porez.
Upravo to i ja mislim, a forumaš jdoric koji je pisao je to jako lijepo bio objasnio ovdje na topicu.
Mislim da ako ti koje navodiš nisu uspjeli "obraniti" agrokor neće ni ovo. To su sve miševi u eu i širem kontekstu.
MarinkoRi is offline  
Old 23.01.2018., 10:58   #5108
Quote:
MarinkoRi kaže: Pogledaj post
Upravo to i ja mislim, a forumaš jdoric koji je pisao je to jako lijepo bio objasnio ovdje na topicu.
Mislim da ako ti koje navodiš nisu uspjeli "obraniti" agrokor neće ni ovo. To su sve miševi u eu i širem kontekstu.
Već sam ranije savjetovao središnjici, da zamijene jdoric-a nekim boljim, jer je bio slabašan i osjećao se zamor materijala. Moja sugestija njima, bio je - Ratko Maček. Mislio sam, ako je kvalitetno objasnio javnosti ručne satove, moći će i blagodati poreza na nekretnine.
No središnjica je odabrala novu taktiku i prednost ipak dala kvantiteti. Pa vas eto - dva odjednom. Sutra možda 3 ili 9? Vrijedi pokušati.
goran2hr is offline  
Old 23.01.2018., 11:18   #5109
Quote:
Gugenheim kaže: Pogledaj post
Ja sam shvatio da je stanje potpuno OBRNUTO od ovog što tvrdiš.

Da je nevjerojatann pritisak skrivenih centara moći (hrvatskih bogataša) da se taj porez NE UVEDE.

Naime, sve uređene države imaju taj porez, on je logičan i pravedan. Ako se pametno složi, umirovljenici, siromašni i srednji sloj NE bi plaćali više nego sad, ili bi plaćali tek neku mrvicu više.

Npr. porez koji bi se uveo tek na drugu ili treću likvidnu nekretninu u vlasništvu. Nekretnina u kojoj se živi i nelikvidna zemlja i seoske kućice bili bi izuzeti od povećanja dosadašnje naplate.

Na udaru poreza na nekretnine bili bi samo bogati rentijeri, oni s više nekretnina. Odvjetnici, liječnici, političari, mafijaši i ostali ljudi koji su velike prihode pretočili u nekretnine, pa sad masno zarađuju na rentanju. Kupili po 10-20 stanova ili apartmana za iznajmljivanje, i sad bi ih porez "drastično oštetio". Ne bi im mjesečno u džep kapnulo 6 tisuća eura, nego "samo" 5 tisuća.

Da se to ne bi dogodilo, pokrenuli su čitavu medijsko-političku hajku na mogući porez, s tobožnjom "brigom za siromašne". I javnost se navkla na spin, utjerali su siromašnima strah u kosti od tog poreza. Sad svaka bakica u seoskoj kućici strahuje da će ostati kruha gladna ako se uvede porez. A ako je većina javnosti protiv, onda se političari ne usude uvesti taj porez.
EK koja inzistira na uvođenju poreza, nije centar moći?
Porez bi se uveo na sve nekretnine (i prvu), tako da mi nije jasno što to pokušavate "prodati"?!
Pa opet malo (već viđenog) huškanja na bogatune, osobito svima nam mrske liječnike i mafijaše.
A ako je većina javnosti protiv, onda je i logično i pošteno da se taj porez ne uvodi.
goran2hr is offline  
Old 23.01.2018., 12:35   #5110
Quote:
Gugenheim kaže: Pogledaj post
Ja sam shvatio da je stanje potpuno OBRNUTO od ovog što tvrdiš.

Da je nevjerojatann pritisak skrivenih centara moći (hrvatskih bogataša) da se taj porez NE UVEDE.

Naime, sve uređene države imaju taj porez, on je logičan i pravedan. Ako se pametno složi, umirovljenici, siromašni i srednji sloj NE bi plaćali više nego sad, ili bi plaćali tek neku mrvicu više.

Npr. porez koji bi se uveo tek na drugu ili treću likvidnu nekretninu u vlasništvu. Nekretnina u kojoj se živi i nelikvidna zemlja i seoske kućice bili bi izuzeti od povećanja dosadašnje naplate.

Na udaru poreza na nekretnine bili bi samo bogati rentijeri, oni s više nekretnina. Odvjetnici, liječnici, političari, mafijaši i ostali ljudi koji su velike prihode pretočili u nekretnine, pa sad masno zarađuju na rentanju. Kupili po 10-20 stanova ili apartmana za iznajmljivanje, i sad bi ih porez "drastično oštetio". Ne bi im mjesečno u džep kapnulo 6 tisuća eura, nego "samo" 5 tisuća.

Da se to ne bi dogodilo, pokrenuli su čitavu medijsko-političku hajku na mogući porez, s tobožnjom "brigom za siromašne". I javnost se navkla na spin, utjerali su siromašnima strah u kosti od tog poreza. Sad svaka bakica u seoskoj kućici strahuje da će ostati kruha gladna ako se uvede porez. A ako je većina javnosti protiv, onda se političari ne usude uvesti taj porez.
Bogataši sa 3-4 vile ionako nebi trebali imati preveliki problem sa porezom na nekretnine, možda će milijunaši ipak biti prisiljeni zbog visine poreza prodati ili iznajmiti jednu vilu, neš ti štete i tragedije.

Više će porez na nekretnine pogoditi upravo onaj niži sloj (podstanarski), kojima će se stanarina samo dići proprocionalno porezu na nekretnine.

Drugim riječima, opet će vlasnici stanova porezni teret samo prebaciti na one siromašnije.

Možda će porez na nekretnine dijelom utjecati na financijsko stanje bogatih, ali višestruko više će utjecati na one sa tanjim novčanikom i ironično, na one koje nemaju svoju nekretninu.
Phlegma is offline  
Old 23.01.2018., 12:44   #5111
Quote:
Phlegma kaže: Pogledaj post
Drugim riječima, opet će vlasnici stanova porezni teret samo prebaciti na one siromašnije.
Tako je. Zašto ja koji nemam ni jednu nekretninu moram plaćati porez na nekretninu?
Orion1984 is offline  
Old 23.01.2018., 16:09   #5112
Meni se čini da države koje nemaju visoku naplatu poreza i prihoda od firmi gledaju kako da nadoknade to od onih koji nemaju izbora nego da plate.

Iz prve ruke, trenutno boravim u Njemačkoj i za kuću veličine 110 kvadratnih metara plus podrum i 500ak m² placa plaćam 65 evra poreza godišnje na imovinu. Oni to računaju prema nekom indeksu, ne znam detalje, ali nisu ni pitali za vrijednost kuće nego to paušalno određuju.
Toliko sam plaćao poreza kroz režije i kad sam bio u stanu od 50 kvadrata kao podstanar.

Oni koji iznajmljuju plaćaju PDV u iznosu od 7% i mislim da im se kasnije obračunava porez na prihode u zavisnosti od njihove ostale zarade, dosta sve komplikovano.
Opet za obični narod smatram veoma pošten sistem.
__________________
Nema potpisa.
dado_ is offline  
Old 23.01.2018., 18:36   #5113
Quote:
Gugenheim kaže: Pogledaj post
Ja sam shvatio da je stanje potpuno OBRNUTO od ovog što tvrdiš.

Da je nevjerojatann pritisak skrivenih centara moći (hrvatskih bogataša) da se taj porez NE UVEDE.

Naime, sve uređene države imaju taj porez, on je logičan i pravedan. Ako se pametno složi, umirovljenici, siromašni i srednji sloj NE bi plaćali više nego sad, ili bi plaćali tek neku mrvicu više.

Npr. porez koji bi se uveo tek na drugu ili treću likvidnu nekretninu u vlasništvu. Nekretnina u kojoj se živi i nelikvidna zemlja i seoske kućice bili bi izuzeti od povećanja dosadašnje naplate.

Na udaru poreza na nekretnine bili bi samo bogati rentijeri, oni s više nekretnina. Odvjetnici, liječnici, političari, mafijaši i ostali ljudi koji su velike prihode pretočili u nekretnine, pa sad masno zarađuju na rentanju. Kupili po 10-20 stanova ili apartmana za iznajmljivanje, i sad bi ih porez "drastično oštetio". Ne bi im mjesečno u džep kapnulo 6 tisuća eura, nego "samo" 5 tisuća.

Da se to ne bi dogodilo, pokrenuli su čitavu medijsko-političku hajku na mogući porez, s tobožnjom "brigom za siromašne". I javnost se navkla na spin, utjerali su siromašnima strah u kosti od tog poreza. Sad svaka bakica u seoskoj kućici strahuje da će ostati kruha gladna ako se uvede porez. A ako je većina javnosti protiv, onda se političari ne usude uvesti taj porez.
Krivo si shvatio.
Kexx is offline  
Old 23.01.2018., 19:28   #5114
Quote:
MrsGahan kaže: Pogledaj post
Ali ozbiljno pitanje:
Znaci gori naveden stan U zg 75m2 150.000€.
Posto ce tada pasti cijene barem veci stanova, jer evo ovaj penzioner ili drugi ce biti prisiljeni prodati da mogu prezivjeti.
Znaci 120.000€ U dzep i iznajmi nesto.
Mozes zamisliti sta ce se desiti s cjenama ako odjednom na trziste dodje veliki broj stanova.
Ako se odjednom pojave desetine tisuca stanova na prodaju, a za njih nema kupaca, jer ce preplaseni porezom ljudi stopirati kupovanje bar dok ne vide sta se desava, a prodavaci ce biti pod pritiskom da prodaju jer nisu u stanju servisirati poreze,... cijene mogu samo nizbrdo i to na raketni pogon.

Zamisli sad da zivis od penzije 350€, porez ti uzme 150€, stan koji je nedavno vrijedio 150.000€ sad se ne moze prodati za 75.000€ ni za 50.000€ a prica se o povecanju poreza...
Adelholzener is online now  
Old 23.01.2018., 19:48   #5115
Quote:
Phlegma kaže: Pogledaj post
Možda će porez na nekretnine dijelom utjecati na financijsko stanje bogatih, ali višestruko više će utjecati na one sa tanjim novčanikom i ironično, na one koje nemaju svoju nekretninu.
Utjecat ce prvenstveno na manje mobilne gradjane, koji zive u vlastitoj obiteljskoj nekretnini (hrvatski ideal i velika vecina). Mladji i poslovno mobilniji ljudi ce odluciti da odu u drzavu u kojoj je bolji omjer zaradjeno / otimachina i svjetlija buducnost. Bogati ce mozda trpiti neke gubitke, ali dobar dio ce prevaliti dalje na krajnje korisnike. Najgore ce biti onima koji tesko da mogu otici (stariji, radno manje atraktivni) i koji zive u vlastitoj nekretnini.

Ne znam sta Vlada zeli s ovim? Otjerati mlade? Otjerati sposobne? Dovesti penzionere u totalni ocaj? U svemu ne dobiva nitko. Hrvatska gubi populaciju, pogotovo aktivnu, populacija trpi, Vlada skupi manje haraca, dolazi do opcenite krize, koja povlaci sa sobom pad potrosnje, sto dovodi do pada zaposlenosti, pada prihoda Vlade, problema s otplatom duga, pada kreditnog ratinga RH i potencijalno nemira zbog kompletnog kaosa.
Adelholzener is online now  
Old 23.01.2018., 19:54   #5116
Super su mi ove jadne jdoric fore o oporezivanju 3-4 nekretnine. ekipa ovdje brani porez na nekretnine sa argumentima kao da će biti tek na 3-4 nekretninu, a kad ono bit će na sve.
__________________
Only those who attempt the absurd can achieve the impossible
red_shrike is offline  
Old 23.01.2018., 21:13   #5117
Quote:
Gugenheim kaže: Pogledaj post
Ja sam shvatio da je stanje potpuno OBRNUTO od ovog što tvrdiš.

Da je nevjerojatann pritisak skrivenih centara moći (hrvatskih bogataša) da se taj porez NE UVEDE.

Naime, sve uređene države imaju taj porez, on je logičan i pravedan. Ako se pametno složi, umirovljenici, siromašni i srednji sloj NE bi plaćali više nego sad, ili bi plaćali tek neku mrvicu više.

Npr. porez koji bi se uveo tek na drugu ili treću likvidnu nekretninu u vlasništvu. Nekretnina u kojoj se živi i nelikvidna zemlja i seoske kućice bili bi izuzeti od povećanja dosadašnje naplate.

Na udaru poreza na nekretnine bili bi samo bogati rentijeri, oni s više nekretnina. Odvjetnici, liječnici, političari, mafijaši i ostali ljudi koji su velike prihode pretočili u nekretnine, pa sad masno zarađuju na rentanju. Kupili po 10-20 stanova ili apartmana za iznajmljivanje, i sad bi ih porez "drastično oštetio". Ne bi im mjesečno u džep kapnulo 6 tisuća eura, nego "samo" 5 tisuća.

Da se to ne bi dogodilo, pokrenuli su čitavu medijsko-političku hajku na mogući porez, s tobožnjom "brigom za siromašne". I javnost se navkla na spin, utjerali su siromašnima strah u kosti od tog poreza. Sad svaka bakica u seoskoj kućici strahuje da će ostati kruha gladna ako se uvede porez. A ako je većina javnosti protiv, onda se političari ne usude uvesti taj porez.
Nisi ti to baš dobro shvatio

Kao prvo - niti jedan hrvatski "moćnik" nije ni blizu onoga što centri moći jesu - koliko su jaki hrvatski moćnici možemo vidjeti na primjeru Todorića - nekad velikog primjera hr "moći"... Ispalo je da mora bježat uokolo i kupovat svoju slobodu s masnim parama, a da ga traži malo jača država ni to mu ne bi pomoglo... Da ne govorimo da je jedan osrednji grabežni fond ispao golijat naspram moći našeg ivice....

tako da je pritisak nekakvih Hr bogataša da se ovaj porez ne uvede - u najmanju ruku smiješan....

Kao drugo - nije istina da sve sređene države na svijetu imaju ovaj porez - a kako se uvodio u europi i koja su odstupanja od države do države lijepo ukazuje na problem...

Sve centralnoeuropske i istočnoeuropske države su bile prisiljene uvesti ovaj porez, a nisu ga uvodile zato što je to civilizacijski doseg - osim ako smatraš da je feudalna ekonomija vrh ljudske civilizacije - a potvrdu za to vidimo u procesu kako su pojedine grupirane zemlje u istom valu pod istom agendom uvodile ovaj porez... zanimljivo, zar ne - to su te posebne godine kad ljudi sami od sebe dožive prosvijetljenje i onda uvedu specifične poreze iako su prilike vrlo različite od zemlje do zemlje

Nadalje - ovo što kažeš da srednji sloj i siromašni ne bi osjetili porez je najobičnija LAŽ, a tu laž demantira hr vlada koja je nedvosmisleno rekla da je cilj (tada prije godinu dana - bilo je na svim vjestima, po novinama itd...) da se od 2020. uvede vrijednosni porez koji bi mogao po brojnim primjerima ići i do 2% - takav porez bi snažno udario na hr stanovništvo, a najsiromašnije slojeve bi pomeo i oteo im njihovu djedovinu... i još uz to se može reći da HR nije planirala cenzus, već je išla na opći porez koji zahvaća svu populaciju i kao takav je trebao biti najgori porez u europi....

Ovo što sam ti boldo su laži na razini andersenovih bajki - ne samo da nije bilo izuzeća za ikoga, već je samo pitanje vremena kad bi lupli i na poljoprivredne površine....

Dakle nemoj lagat, jer te demantira HR vlada koja je i trebala uvesti porez, pa je ovo već razina trolanja...

Po pitanju rentijera - oni već plaćaju porez na iznamljivanje ili pak porez na dobit ako su firma ili ulaze u sustav PDV-a ako izbace veći profit od limita.... tako da opet pričaš bajke - a činjenica je da gdje god je ovaj porez došao prelio se s vlasnika na ljude koji unajmljuju, što i objašnjava recimo visoku cijenu stanarine u pojedinim zemljama - a najočitije se to vidi u SAD-u


A po pitanju onih koji su svoju imovinu stekli nezakonito - umjesto da ih se sudi i oduzme nelegalno stečena imovina kroz ovaj zakon se ta pljačka legalizira - što znači da se zapravo zalažeš za potvrdu pljačke na način da se tim ljudima potvrdi vlasništvo kroz porez, a da usput svi nahebu kao kolateralne žrtve - i ne čudi me.....

Sve u svemu - zalažeš se za ukidanje privatnog vlasništva, za razvoj feudalne ekonomije, pljačku i izvlaštenje svih siromašnih slojeva stanovništva koji ne bi mogli braniti svoju djedovinu od ovog poreza - zaboravio si reći da kad bi dug za porez narastao na 20 000 kuna da nekretnina ide na bubanj - zalažeš se za kažnjavanje svih onih koji su pošteno stekli svoju imovinu, svih onih koji pošteno rade kao vlasnici nekretnina i s time generiraju rast ekonomije, svih onih koji su desetljećima gulili kičmu i krvavo se odricali da bi izgradili kuću ili nesretnika koji su krvavo isplatili kredit s lihvarskim kamatama ili to još čine da bi imali recimo stan....

S druge strane ne zalažeš se za oporezivanje dionica, umjetnina, štednje, zlata, kriptovaluta itd... ne zalažem se ni ja, jer su to isto glavnice na koje je već plaćen porez - ali ti kao netko tko napada jednu vrstu glavnice koja je u pravilu dostupna širokim slojevima društva pa i onim najsiromašnijim, a ujedno izbjegavaš lupnuti na ostale vrste glavnica koje su dostupne samo malom i imućnom broju ljudi, gubiš bilo kakvu moralnu osnovu za pričanje o opravdanosti ovog poreza....


A da samo pomisliš o diranju ovih drugih glavnica dobio bi takav udarac u stražnjicu da bi ti zvonilo godinama u ušima - tada bi makar naučio tko su pravi centri moći i kako stvari zapravo funkcioniraju....

Za kraj ću ti reći da loše trolaš - za tebe je V. Pusić sa onom pričom o nestanku penzija ako ne uđemo u EU nebeski spin majstor... ili i ti možda želiš reći da isplata mirovina ovisi o ovom porezu?????????????????????????

kad već zasipaš parolama, evo ti jedna parola za kraj - moja omiljena:

SMRT POREZU NA NEKRETNINE!! IDEMO NA REFERENDUM!!
hilderik is offline  
Old 23.01.2018., 21:19   #5118
Quote:
Gugenheim kaže: Pogledaj post

Da se to ne bi dogodilo, pokrenuli su čitavu medijsko-političku hajku na mogući porez, s tobožnjom "brigom za siromašne". I javnost se navkla na spin
Kumpa,dali si ti sa Marsa ili si HDZ omladinac ?
__________________
Ignore :JOHABI,miramare,GemsBond,rezon@tor,plavobili,Krvn ik,Mortal Kombajn
Poštarko is online now  
Old 23.01.2018., 23:14   #5119
Quote:
Gugenheim kaže: Pogledaj post
Naime, sve uređene države imaju taj porez, on je logičan i pravedan ...
To ti je glavni argument ? Možeš li ukratko objasniti što je to logično i pravedno u beskonačnom oporezivanju iste nekretnine (ili bilo koje druge imovine) ? I po čemu bi se to razlikovalo od oporezivanja glavnice na banci ili neke druge imovine (dionice, zlato, umjetnine) ?
Zašto nije logičnije i pravednije oporezivati novu vrijednost odnosno zaradu ?

Quote:
Gugenheim kaže: Pogledaj post
Ako se pametno složi, umirovljenici, siromašni i srednji sloj NE bi plaćali više nego sad, ili bi plaćali tek neku mrvicu više.
Više od čega, komunalne naknade ? Već su nekoliko puta uspoređivani iznosi i razlike su ogromne, a i dalje ostaje glavni problem - tko će i po kojim kriterijima procijeniti nekretninu ? Na koncu, već smo pod ogromnom poreznom presijom, nema razloga ni za tu mrvicu

Quote:
Gugenheim kaže: Pogledaj post
Na udaru poreza na nekretnine bili bi samo bogati rentijeri, oni s više nekretnina. Odvjetnici, liječnici, političari, mafijaši i ostali ljudi koji su velike prihode pretočili u nekretnine, pa sad masno zarađuju na rentanju ...
Zašto bi udarao na bilo koga ako je pošteno zaradio novce i odlučio potrošiti na nekretninu a ne na nešto drugo ?. Porez na dohodak je već platio. Rentanje u bilo kom obliku je posao kao i svaki drugi, pa je tu opet porez na dohodak. Zašto Porezna uprava ne radi svoj posao ?
Max Rockatansky is offline  
Old 24.01.2018., 13:12   #5120
Quote:
MrsGahan kaže: Pogledaj post
Znaci 120.000€ U dzep i iznajmi nesto.
Nece biti moguce prodati stan po ikakvoj realnoj cijeni. Sto je bilo 150k smatrat ce se da vrijedi 120k, ali neces moci dobiti ponudu iznad mozda 70k. Porezna uprava naravno smatrat ce da si prodao stan za 200k i traziti na to davanja, pa ce ispasti da si stan poklonio.

Netko tko u Hrvatskoj proda nekretninu ispod cijene, moze si prekriziti da ce ikada kupiti drugu. Pogotovo penzioner. Nisu to zaposleni po Njemackoj koji sele radi drugog posla. Prosjecnom hrvatu uzeti stan je kao uzeti nekome obije noge. Tvoj prijedlog je "prodaj noge i iznajmi si kolica".
Adelholzener is online now  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:09.