Natrag   Forum.hr > Društvo > Ženski kutak

Ženski kutak Mi smo babe. Otpor je đžabe.
Podforumi: Kokošinjac, Slikovnica

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 19.10.2017., 17:33   #41
Quote:
Idiomatic kaže: Pogledaj post
Meni je takav tlak bio skoro svaki dan dok sam bio na anskioliticima i AD.
nisu to, dakle, droge za mene
imala sam takav iznimmo nizak tlak u par navrata tijekom oporavka od poroda pri kojem me umalo ubio iznimno visoki
ironijo
baja is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2017., 17:39   #42
Quote:
sonja:) kaže: Pogledaj post

Ja recimo doslovce SVAKI put kad kleknem pa se ustanem zamanta mi se, posebno ljeti i sada na tim prijelazima. Zimi mi je puno lakse, i za glavu, i taj tlak i sve. Samo ova mediteranska klima je goli drek zimi, pa i nije neka sreca
ja u teretani neki dan. grupni trening wuhu nabrijana, sad cu se ja malo promrdati pa cu se bolje osjecat. deset cucnjeva, deset lezi na pod nesto pa deset dizi se gore pa skaci pa gore-dole, gore-dole...tolko me tlak mantao da sam se morala sjesti 10 minuta pred kraj treninga.
losije koncipiran trening dugo nisam vidjela, nikakav flow, nista ono skaci gore dole ko budala. jebi se stara moja, to znam i sama raditi bez da si samaram tlak.
__________________
..generally an egocentric introvert with masses of self love and self loathing in equal measure..trying to stay sane is like a full time hobby.
electric_barbarella is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2017., 17:46   #43
Quote:
baja kaže: Pogledaj post
nisu to, dakle, droge za mene
imala sam takav iznimmo nizak tlak u par navrata tijekom oporavka od poroda pri kojem me umalo ubio iznimno visoki
ironijo
Skužio sam i ja vrlo brzo da nije to za mene.
Zajebane su te visoke oscilacije između niskog i visokog.
__________________
The quality of life is being impoverished
We embrace the rash degradation of knowledge and critical thought
Idiomatic is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2017., 17:51   #44
Quote:
My Name Is... kaže: Pogledaj post
po tome što PATIM od niskog tlaka, kao i što visokotlakaši koji pate od visokog pate. u nekoj dobi poodmakloj 140/90 je normalan tlak, a nekima jako smeta. ne kaže se tako?
Hm, ako u normalnim uvjetima imaš normalan tlak (a 120/80 je normalan), onda nisi niskotlakašica.

Ljudi koji imaju visoki ili niski tlak takav tlak imaju uvijek, s tim da visokotlakaši često piju i lijekove, jer je njihovo stanje opasno. Niskotlakaši su ljudi koji imaju nizak tlak, a ne ljudi s normalnim tlakom kojima se on tu i tamo spusti, pa osjete promjenu.

Ne znam, tako ja to gledam.
zelena truba is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2017., 17:51   #45
Quote:
sonja:) kaže: Pogledaj post
Ja recimo doslovce SVAKI put kad kleknem pa se ustanem zamanta mi se, posebno ljeti i sada na tim prijelazima. Zimi mi je puno lakse, i za glavu, i taj tlak i sve. Samo ova mediteranska klima je goli drek zimi, pa i nije neka sreca
Nema ti to puno veze sa klimom. Nego sa naglim padom tlaka koji se dešava iz raznih razloga.
Ako ti se to često dešava, imaš problem sa ortostatskom hipotenzijom. I nije se baš za zajebavat sa tim.
__________________
The quality of life is being impoverished
We embrace the rash degradation of knowledge and critical thought
Idiomatic is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2017., 17:55   #46
Quote:
zelena truba kaže: Pogledaj post
Hm, ako u normalnim uvjetima imaš normalan tlak (a 120/80 je normalan), onda nisi niskotlakašica.

Ljudi koji imaju visoki ili niski tlak takav tlak imaju uvijek, s tim da visokotlakaši često piju i lijekove, jer je njihovo stanje opasno. Niskotlakaši su ljudi koji imaju nizak tlak, a ne ljudi s normalnim tlakom kojima se on tu i tamo spusti, pa osjete promjenu.

Ne znam, tako ja to gledam.
ma da, samo oni kojima je normala 90/60 NE PATE od toga, to im je normalno. Meni kad je netko nisko tlakaš, pati zbog niskog tlaka kad god ga uhvati. ali dobro, nisam medicinski stručnjak, ne znam terminologiju.
My Name Is... is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2017., 18:07   #47
Quote:
My Name Is... kaže: Pogledaj post
ma da, samo oni kojima je normala 90/60 NE PATE od toga, to im je normalno
Da, patnja nam je normalna , jer je kronična , ali odakle ti to da nam je život s niskim tlakom ok?

Ajde zamisli da ti je svake pojedine sekunde u životu onako kako se ti osjećaš SAMO kad ti se spusti tlak (a kažeš da ti je grozno i da patiš), bi li nešto posebno uživala? S tim da si svjesna da je to (tebi sad iz tvoje perspektive užasno i patničko stanje) svakodnevica, a uvijek može i gore (tj. niže ).
zelena truba is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2017., 18:18   #48
Malo patnje je dobro za dušu, neće vam ništa bit
__________________
The quality of life is being impoverished
We embrace the rash degradation of knowledge and critical thought
Idiomatic is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2017., 18:19   #49
Quote:
zelena truba kaže: Pogledaj post
Da, patnja nam je normalna , jer je kronična , ali odakle ti to da nam je život s niskim tlakom ok?

Ajde zamisli da ti je svake pojedine sekunde u životu onako kako se ti osjećaš SAMO kad ti se spusti tlak (a kažeš da ti je grozno i da patiš), bi li nešto posebno uživala? S tim da si svjesna da je to (tebi sad iz tvoje perspektive užasno i patničko stanje) svakodnevica, a uvijek može i gore (tj. niže ).
aha, al ja pričam o onima koji nemaju nikakve tegobe zbog 90/60, kojima je stanje potpuno normalno, ko meni 120/80. ako ti je stalno tako, kako živiš, majketi
My Name Is... is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2017., 19:08   #50
Quote:
Idiomatic kaže: Pogledaj post
Nema ti to puno veze sa klimom. Nego sa naglim padom tlaka koji se dešava iz raznih razloga.
Ako ti se to često dešava, imaš problem sa ortostatskom hipotenzijom. I nije se baš za zajebavat sa tim.
A ne znam dal ima veze s klimom, znam da mi je puno teze ljeti, i da mi zimi nije tako bas SVAKO klekni-ustani da mi se manta

A kazem, sistematski prolazi uvijek 5/5, savrseni su mi svi nalazu, osim dakako 15-20 kg viska
__________________
"Yin needs a Yang,not another Yin.Yin Yang is harmony, Yin Yin is...a name for a panda"
sonja:) is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2017., 19:11   #51
Možda ti taj višak kila utječe na tlak.
__________________
The quality of life is being impoverished
We embrace the rash degradation of knowledge and critical thought
Idiomatic is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2017., 19:27   #52
A ima nesto i u tome valjda
__________________
"Yin needs a Yang,not another Yin.Yin Yang is harmony, Yin Yin is...a name for a panda"
sonja:) is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2017., 21:31   #53
Južina me stvarno ubija u vidu glavobolje i kostobolje, umora, nervoze. To sam skužila prije 10 godina. Stvarno je odurno.

Čim je onaj usrani smajlić naopako na biometeorološkoj, i ja sam naopako.
Obično mi tek nakon cijelog dana takvog stanja padne na pamet to pogledati, pa me prosvijetli
__________________
"Da se Fažola uda ... e to je već za čestitati (ali i sramota)"
Afrika paprika is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2017., 21:43   #54
Nisam primijetila da na mene utjece ovo o cemu pisete, ali zadnjih par zima teze podnosim hladnocu, jer mi se zbog hormona poremetila termoregulacija, pa se tresem i cvokocem i jezim se na temperaturama koje su mi prije bile skroz ok podnosljive, a dobila sam ujedno i Raynaud, pa me kroz najdeblje vuneno kozne rukavice bole prsti ako je minus.

Nego, kazu da se za vrijeme punog Mjeseca lose spava.
True or false?
Hannah 3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2017., 21:53   #55
Ja ne, moja stara recimo kaza da losije spava kad je pun mjesec.
Moje macke su lude tada, tj. vidno življe noću, to sam bas primjetila da popizde i ponasaju se šizoidno.
Ja sa spavanjem aj bogu fala nemam problema, ko bebica :zzzz:
__________________
"Yin needs a Yang,not another Yin.Yin Yang is harmony, Yin Yin is...a name for a panda"
sonja:) is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2017., 23:41   #56
Sve mi se čini da ću početi zapisivati kakav je dan, jel jugo, jel pun Mjesec, jesam li dobro spavala ili nisam, kakav mi je bio apetit...pa da vidimo što stvarno utječe na mene. Ili ne.
Scarlett_O_Hara is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2017., 23:57   #57
Quote:
My Name Is... kaže: Pogledaj post
aha, al ja pričam o onima koji nemaju nikakve tegobe zbog 90/60, kojima je stanje potpuno normalno, ko meni 120/80. ako ti je stalno tako, kako živiš, majketi
Ne znam nikog s takvim tlakom tko nema tegobe. Ljudi kažu da im je to normalno, jer su navikli, ali da uživaju, pa baš i ne. Živiš najbolje što možeš, jer što ti drugo preostaje?

Mislim, ovo je kao da nakon jačeg udarca u nogu počneš šepati i proglasiš se invalidom, ali ne dozvoliš pravim invalidima da koriste tu riječ, jer, šta, tako im je svaki dan, tko ih jebe. Navikli su.

Imaš normalan tlak, budi sretna i zahvalna. Ponekad ti se spusti, to se mnogima događa, ali nisi niskotlakašica i ako si vjernica odi na Kamenita zapalit svijeću zbog toga.
zelena truba is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2017., 00:48   #58
Quote:
zelena truba kaže: Pogledaj post
Ne znam nikog s takvim tlakom tko nema tegobe. Ljudi kažu da im je to normalno, jer su navikli, ali da uživaju, pa baš i ne. Živiš najbolje što možeš, jer što ti drugo preostaje?

Mislim, ovo je kao da nakon jačeg udarca u nogu počneš šepati i proglasiš se invalidom, ali ne dozvoliš pravim invalidima da koriste tu riječ, jer, šta, tako im je svaki dan, tko ih jebe. Navikli su.

Imaš normalan tlak, budi sretna i zahvalna. Ponekad ti se spusti, to se mnogima događa, ali nisi niskotlakašica i ako si vjernica odi na Kamenita zapalit svijeću zbog toga.
Meni se i dogodilo da mi je poznanica imala jednu trodnevnu epizodu necega sto ja imam kronicno od 19. godine.
Kad sam joj rekla da znam kako joj je, uzasno se uzrujala i rekla da je meni lakse, jer ja to imam stalno, pa sam se vec navikla.

Je, navikla sa se ponasati ko da sam ok. Pa se na meni ne kuzi.
Mala razlika. Da nemam to, a da odjednom osjerim ono sto osjecam u epizodama pogorsanja, isla bi u hitnu.
I za jos jednu stvar sam dobila (ne bolest, nekaj drugo je bilo u pitanju, a osoba se uspanicila) - tebi je lakse, ti si navikla.
Hannah 3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2017., 01:14   #59
Quote:
Hannah 3 kaže: Pogledaj post
Kad sam joj rekla da znam kako joj je, uzasno se uzrujala i rekla da je meni lakse, jer ja to imam stalno, pa sam se vec navikla.
Ne da si se već navikla, nego ti je to toliko normalno da više ni nemaš nikakvih tegoba.
zelena truba is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2017., 01:29   #60
Quote:
zelena truba kaže: Pogledaj post
Ne da si se već navikla, nego ti je to toliko normalno da više ni nemaš nikakvih tegoba.
Da, da, vise to uopce ne percipiram, navikla ko magarac na batine.

By the way, sere mi se od one: Sto te ne ubije, to te ojaca.
Nije bas na puno toga primijenjivo.

Isto ko ona: Sto se mora, nije tesko.

Najbolje spojit to dvoje, pa sto se mora, nije tesko, i ne samo da nije tesko, nego ako je jako gadno i po mogucnosti duze traje, s vremnom bivas sve jaci i sve ti je lakse.
Ma kaj lakse, jos pocnes i uzivati.
Hannah 3 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 05:39.