Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika > Blisko politici

Blisko politici Teme povezane s politikom koje ne spadaju pod ostale podforume

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 26.10.2017., 18:22   #41
Hvala bogu.
-Nabat- is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.10.2017., 18:43   #42
Pa ovo nije križ na luku, negi i papa i luk na križu. Ovdje je papa kao podstanar.


Nedajbože kakvog zemljotresa da papi ovo padne na glavu. Poslo bi ga odmah Vergiliju.
__________________
Da li ste znali?
Izrael je najhumanije snabdjevao oružjem Hutue (Ruanda) koji su tim istim oružjem 1994. godine počinili genocid nad Tutsima. I da, Izrael je bio svjestan toga šta se dešava.

Zadnje uređivanje COD2 : 26.10.2017. at 18:55.
COD2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.10.2017., 19:29   #43
a pazi gradonačelnika tog malog gradića od 10,000 ljudi.
kaže, ne isključuje mogućnost da će tužit fr. državu europskom sudu za ljudska prava.

(Le maire LR de Ploërmel, Patrick Le Diffon (LR), n'a pas exclu auprès de l'AFP de porter l'affaire devant la Cour européenne des droits de l'homme)
__________________
allahu akbar, al putinu rahbar
antilles is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.10.2017., 19:37   #44
Quote:
kumek kaže: Pogledaj post
E vidiš...u razumnoj državi da se izbjegne kurtzenje s vjerskim simbolima država se proglasila nenadležnom i osigurala prostor za tu namjenu.
Razlika je zapravo velika, križ na bogomolji je opravdan jer se tu sakupljaju ljudi iste religije, križ u privatnosti doma također jer je vjera stvar pojedinca. Jednako tako i na groblju, grobnice su u krajnjoj liniji privatna svojina. Na radnom mjestu u javnoj ili državnoj službi se ne bi trebalo dozvoliti jer to nije više samo tvoja stvar i tvojih istomišljenika nego svih ljudi...zato se i zove javno odnosno državno. Zamisli da sad svatko shvati kao ti i da netko dovoljno zaluđen počne natrpavati na javna mjesta kaj mu se hoće, onda na to odgovori drugi takav i počne natrpavati svoje da bude veće od ovog prije...a takvih ne manjka. E vidiš, zato.
Simbol na papi i iznad pape nije jedno te isto...možda da ga stave i na početku ulice jel jbga spomenik stoji na ulici...... Na žalost, trpanje religijskih simbola svugdje i gdje treba i gdje ne treba nije ništa drugo nego demonstracija i zapišavanje teritorija.
Trpanje religijskih simbola svuda gdje ne treba je prije svega pitanje dobrog ukusa, a ne bi trebalo biti pitanje zabrane. Isto kao što ima likova koji će na sebe objesiti par kila zlatnog lanca s križem od jednog metra. A konkretan spomenik ne spada u tu kategoriju jer se radi o katoličkom poglavaru. Da je u pitanju križ iznad primjerice Tuđmana onda bi to bilo neprimjereno, ali opet ne za zabranu. Mislim da se prije postavljanja spomenika ipak trebaju ishoditi neke dozvole, konzultirati struka i sl.
Stiglitz is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.10.2017., 19:40   #45
Quote:
kumek kaže: Pogledaj post
Možda nekome i smeta, otkud ti to znaš i odakle ti pravo takve nazivati nenormalnim? Samo zato jer si se ti naviknuo ne znači da je normalno.
Kome smeta križ, a ne smeta papa? Kome smeta Davidova zvijezda, polumjesec, kome smetaju sklupture grčkih i rimskih bogova? Dakle nikome normalnom to ne smeta. Što ćemo sada zatirati cijelu jednu povijest,jer smo se malo uhvatili sekularizma? Samo zato što je to vjerski objekt, ne znači da ga treba ukloniti. Francuska umjesto da postaje sve slobodnija, jasno se pokazuje poruka i odnos državnog vrha prema povijesti, religiji i kulturi. Ako dignu križ zašto i crkvu ne dignu? Zašto i papu ne dignu? Kakva je to poruka katolicima, kakva je to poruka islamu, kakva je to poruka svima koji drže do drugih i drugačijih. Kakvoj prosječnoj osobi to smeta? Nikakvoj. Zna se kome to smeta. Ovo je jasna poruka da država ulazi u sve sfere društva, i da svim tim građanskim slobodama i zakonima ljudi uistinu postaju neslobodniji.

Dakle osoba može stajati, ali njegovo mišljenje ne. Sramota za jednu Francusku.

Samo zato što ti to ne želiš, ne znači da to drugi ne žele. Samo zato što ti to ne želiš, ne znači da to nije kulturno-povijesni spomenik. Ako je tebi normalno da su digli križ, a ne i papu, jasno je.
Nego, što je s preostalim križevima u Francuskoj? Ne bi li se nakon ovoga i oni trebali dizati. Najbolje ljudska mišljenja i uvjerenja u svoja 4 zida. To je ono kao sa homoseksualcima.
ljuforumas is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.10.2017., 19:55   #46
oprosti. ali ne mogu oni bit izvan zakona.
po zakonu, u krivu su.

druga je stvar što ni ta udruga nije puno bolja.
ima drugih, hitnijih stvari protiv kojih se treba borit. a ne protiv nekakvog kipa i spomenika u gradu od 10,000 ljudi.
__________________
allahu akbar, al putinu rahbar
antilles is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.10.2017., 20:04   #47
Mi u Dubrovniku bismo očito trebali dignut' onog svetog Vlaha, ipak je on svetac. Iz muzeja sve one umjetnine koje imaju poveznice s krsćanstvom. Tko je to vidio u 21. stoljeću? Koga briga za povijest, umjetnost i kulturu kada više nismo na razini kamenog doba da vjerujemo u te budalaštine. A tek onih debila kojima je križ na zastavi? Božić- blagdan, tko je ovdje lud? Zar netko u to još vjeruje? Crkve? Srušit' sve- to nas podsjeća na inkvizitore. Križevi na grobovima? Jeste vi normalni to je na javnom mjestu. Kakve molitve na javnom mjestu? Netko će to vidjet! Gospi zabranit' prikazivanje u Međugorju! Izbacit' sve religijske tekstove iz knjižnica,one su javne! Spalit ih! Oduzet ljudima pravo na mišljenje i uvjerenje, oni mogu biti roboti bez srca, nade, osjećaja! Kakva ljubav, neće oni vjerovati u to, nju ne možemo vidjeti i opipati,!Sprječit'ih da razmišljaju o nečem višem, o nečem nematerijalnom. Kakvi kritičari?! Samo roboti. Ma šta uopće ovdje radimo, ionako ćemo umrijeti. Iako to nakon što umremo nećemo moći opisati. Da- tako ćem nestati. A vjernici će se razočarati. Ček', kako će se razočarat kad će umrijet'! Mah' vidjet će oni!

I tako u nedogled, ne?
ljuforumas is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.10.2017., 20:57   #48
Sada kada sam vidio sliku spomenika jasno mi je da je luk sa križem njegov integralni dio, što sam i pretpostavljao. Micanje križa je oskvrnuce spomenika i nasilje. Tu ne pomažu nikakvi izgovori sekulariteta. Intencije su jasne.
__________________
"All models are wrong, some are useful." George E.P. Box

Nisam dosljedan. Kada se promjeni podatak na temelju kojega donosim zaključak, ja ga mjenjam.
glosa is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.10.2017., 21:04   #49
Quote:
kumek kaže: Pogledaj post
Daj čitaj s razumijevanjem....za promjenu. Navedeno nema nikakve veze s člankom 40 ustava niti se narušava ičija vjeroispovjest. Valjda će rh učiti francusku kako se piše ustav.....
AFAIK ovo je po francuskom zakonu iz 1905 g.
__________________
..Tako je dirljiva ta briga neutralnih objektivnih i zabrinutih treba pregovarati za Ukrajinu, rastopim se od te empatije.
Roy is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.10.2017., 21:39   #50
Quote:
Michael Collins kaže: Pogledaj post
Francuska je uvijek bila iznimka u katoličkom dijelu Europe i ovo nije ništa neobično.

Možete li zamisliti da u Španjolskoj ili Poljskoj donesu ovakav zakon?
Kako nije neobično?
Francuska je bila simbol dvorskog apsolutizma gdje su kardinali imali veći de facto utjecaj od kraljeva.

Zato je kod njih revolucija bila antiklerikalna jer je kler imao preveliku moć
__________________
Čovjek nije drvo, i vezanost je njegova nesreća, oduzima mu hrabrost, umanjuje sigurnost. Vežući se za jedno mjesto čovjek prihvata sve uslove, čak i nepovoljne, i sam sebe plaši neizvjesnošću koja ga čeka. Promjena mu liči na napuštanje, na gubitak uloženog, neko drugi će zaposjesti njegov osvojeni prostor, i on ce počinjati iznova. Ukopavanje je pravi početak starenja, jer je čovjek mlad sve dok se ne boji da započinje. Ostajući, čovjek trpi ili napada. Odlazeći, čuva slobodu, spreman je da promijeni mjesto i nametne uslove. Kuda i kako da ode? (Derviš i smrt, Meša Selimović)
Srebrni-medvjed is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.10.2017., 21:42   #51
Quote:
Novi233 kaže: Pogledaj post
Meni se sve čini da je to jedan od onih zakona koji se ne provode nego tek ako netko zapili, kakva udruga ili nešto, kao što je recimo FARE, sjebala Šimunića
A nije šimunić sjebao samog sebe?

Možda ti se čini da nevladine udruge postoje bezveze, ali dok one postoje klerofiašisti koriste zaobilazne metode da uvedu svoje radikalne ideje
__________________
Čovjek nije drvo, i vezanost je njegova nesreća, oduzima mu hrabrost, umanjuje sigurnost. Vežući se za jedno mjesto čovjek prihvata sve uslove, čak i nepovoljne, i sam sebe plaši neizvjesnošću koja ga čeka. Promjena mu liči na napuštanje, na gubitak uloženog, neko drugi će zaposjesti njegov osvojeni prostor, i on ce počinjati iznova. Ukopavanje je pravi početak starenja, jer je čovjek mlad sve dok se ne boji da započinje. Ostajući, čovjek trpi ili napada. Odlazeći, čuva slobodu, spreman je da promijeni mjesto i nametne uslove. Kuda i kako da ode? (Derviš i smrt, Meša Selimović)
Srebrni-medvjed is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.10.2017., 22:01   #52
Quote:
Srebrni-medvjed kaže: Pogledaj post
A nije šimunić sjebao samog sebe?

Možda ti se čini da nevladine udruge postoje bezveze, ali dok one postoje klerofiašisti koriste zaobilazne metode da uvedu svoje radikalne ideje
Mne. Pogledaj što se događa po stadionima ( i sa strane navijača i igrača) diljem svijeta, prije i poslije utakmice, i prije i poslije slučaja Šimunić-FARE. Je li se što bitno promjenilo? Nije. Kažnjava se jednako i prije i poslije. Sad ćeš ti reći da nije tako, ali je. Pogledaj medije i ino.
__________________
----
Novi233 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.10.2017., 22:17   #53
Quote:
Novi233 kaže: Pogledaj post
Mne. Pogledaj što se događa po stadionima ( i sa strane navijača i igrača) diljem svijeta, prije i poslije utakmice, i prije i poslije slučaja Šimunić-FARE. Je li se što bitno promjenilo? Nije. Kažnjava se jednako i prije i poslije. Sad ćeš ti reći da nije tako, ali je. Pogledaj medije i ino.
Ne zanima me diljem svijeta, kod nas su fašistička obilježja zabranjena.

U njemačkoj bi šimunić prošao još gore, robijao bi par godina u zatvoru
__________________
Čovjek nije drvo, i vezanost je njegova nesreća, oduzima mu hrabrost, umanjuje sigurnost. Vežući se za jedno mjesto čovjek prihvata sve uslove, čak i nepovoljne, i sam sebe plaši neizvjesnošću koja ga čeka. Promjena mu liči na napuštanje, na gubitak uloženog, neko drugi će zaposjesti njegov osvojeni prostor, i on ce počinjati iznova. Ukopavanje je pravi početak starenja, jer je čovjek mlad sve dok se ne boji da započinje. Ostajući, čovjek trpi ili napada. Odlazeći, čuva slobodu, spreman je da promijeni mjesto i nametne uslove. Kuda i kako da ode? (Derviš i smrt, Meša Selimović)
Srebrni-medvjed is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2017., 05:55   #54
Quote:
Srebrni-medvjed kaže: Pogledaj post
Sud naredio: Uklonite križ sa spomenika papi Ivanu Pavlu II
https://www.vecernji.hr/vijesti/sud-...vlu-ii-1203401
Križ koji stoji na luku iznad spomenika treba ukloniti zbog strogog francuskog zakona o sekularizmu.
Državno vijeće je donijelo odluku da kip poljskog pape podignutog 2006. u gradu Ploermelu ostaje na mjestu, no da se križ koji stoji na luku iznad spomenika treba ukloniti zbog strogog francuskog zakona o sekularizmu. Sam luk nije religijski simbol i također može ostati, odlučio je sud.


Kad će kod nas nešto ovakvo?
Ja mislim da mi idemo u potpuno suprotnom pravcu.

Zapravo, jeste li uopće za sekularizam ili niste?
Jer ne možete biti pola-pola, ili jeste ili niste.
Pametni ljudi.
Zato oni napreduju a mi nezaustavljivo jurimo prema 13. stoljeću i spaljivanju vještica.


I to na osnovu zakona iz 10905., što pokazuje da su oni TADA bili napredniji nego što smo mi DANAS.

Zadnje uređivanje Smotani2 : 27.10.2017. at 06:37.
Smotani2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2017., 10:17   #55
Quote:
glosa kaže: Pogledaj post
Sada kada sam vidio sliku spomenika jasno mi je da je luk sa križem njegov integralni dio, što sam i pretpostavljao. Micanje križa je oskvrnuce spomenika i nasilje. Tu ne pomažu nikakvi izgovori sekulariteta. Intencije su jasne.
Kao da bi ti išta drugo i mogao zaključiti.....
__________________

“Religion was invented when the first con man met the first fool.” Mark Twain
kumek is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2017., 10:18   #56
Quote:
Stiglitz kaže: Pogledaj post
Trpanje religijskih simbola svuda gdje ne treba je prije svega pitanje dobrog ukusa, a ne bi trebalo biti pitanje zabrane. Isto kao što ima likova koji će na sebe objesiti par kila zlatnog lanca s križem od jednog metra. A konkretan spomenik ne spada u tu kategoriju jer se radi o katoličkom poglavaru. Da je u pitanju križ iznad primjerice Tuđmana onda bi to bilo neprimjereno, ali opet ne za zabranu. Mislim da se prije postavljanja spomenika ipak trebaju ishoditi neke dozvole, konzultirati struka i sl.
Na žalost, kad je nešto pitanje dobrog ukusa, prevlada loš ukus....
__________________

“Religion was invented when the first con man met the first fool.” Mark Twain
kumek is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2017., 10:19   #57
Quote:
ljuforumas kaže: Pogledaj post
Mi u Dubrovniku bismo očito trebali dignut' onog svetog Vlaha, ipak je on svetac. Iz muzeja sve one umjetnine koje imaju poveznice s krsćanstvom. Tko je to vidio u 21. stoljeću? Koga briga za povijest, umjetnost i kulturu kada više nismo na razini kamenog doba da vjerujemo u te budalaštine. A tek onih debila kojima je križ na zastavi? Božić- blagdan, tko je ovdje lud? Zar netko u to još vjeruje? Crkve? Srušit' sve- to nas podsjeća na inkvizitore. Križevi na grobovima? Jeste vi normalni to je na javnom mjestu. Kakve molitve na javnom mjestu? Netko će to vidjet! Gospi zabranit' prikazivanje u Međugorju! Izbacit' sve religijske tekstove iz knjižnica,one su javne! Spalit ih! Oduzet ljudima pravo na mišljenje i uvjerenje, oni mogu biti roboti bez srca, nade, osjećaja! Kakva ljubav, neće oni vjerovati u to, nju ne možemo vidjeti i opipati,!Sprječit'ih da razmišljaju o nečem višem, o nečem nematerijalnom. Kakvi kritičari?! Samo roboti. Ma šta uopće ovdje radimo, ionako ćemo umrijeti. Iako to nakon što umremo nećemo moći opisati. Da- tako ćem nestati. A vjernici će se razočarati. Ček', kako će se razočarat kad će umrijet'! Mah' vidjet će oni!

I tako u nedogled, ne?
Naravno da ne, opet nisi shvatio. Postoje mjesta za vjerske simbole a to nisu sva mjesta.
__________________

“Religion was invented when the first con man met the first fool.” Mark Twain
kumek is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2017., 10:20   #58
Quote:
Roy kaže: Pogledaj post
AFAIK ovo je po francuskom zakonu iz 1905 g.
Ma znam, govorio je forumaš o rh ustavu, siguran sam da je taj zakon iz 1905. u skladu s francuskim ustavom.
__________________

“Religion was invented when the first con man met the first fool.” Mark Twain
kumek is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2017., 11:19   #59
Quote:
Smotani2 kaže: Pogledaj post
Pametni ljudi.
Zato oni napreduju a mi nezaustavljivo jurimo prema 13. stoljeću i spaljivanju vještica.


I to na osnovu zakona iz 10905., što pokazuje da su oni TADA bili napredniji nego što smo mi DANAS.
Hrvatska ne zna jel bi piškila ili kakila

Mi bi bili dio naprednog svijeta ali da ostane naš kamenjarski plemenski mentalitet
__________________
Čovjek nije drvo, i vezanost je njegova nesreća, oduzima mu hrabrost, umanjuje sigurnost. Vežući se za jedno mjesto čovjek prihvata sve uslove, čak i nepovoljne, i sam sebe plaši neizvjesnošću koja ga čeka. Promjena mu liči na napuštanje, na gubitak uloženog, neko drugi će zaposjesti njegov osvojeni prostor, i on ce počinjati iznova. Ukopavanje je pravi početak starenja, jer je čovjek mlad sve dok se ne boji da započinje. Ostajući, čovjek trpi ili napada. Odlazeći, čuva slobodu, spreman je da promijeni mjesto i nametne uslove. Kuda i kako da ode? (Derviš i smrt, Meša Selimović)
Srebrni-medvjed is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2017., 12:18   #60
Quote:
Srebrni-medvjed kaže: Pogledaj post

Mi bi bili dio naprednog svijeta ali da ostane naš kamenjarski plemenski mentalitet
Italija i Španjolska nisu dio "naprednog svijeta"?
__________________
.
Michael Collins is online now  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 18:49.