Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika

Politika Najstariji zanat na svijetu
Podforumi: Parlamentarni izbori 2024. Politička scena, Europska unija, Svijet, Blisko politici, Rat u Ukrajini

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 22.11.2017., 13:03   #81
Quote:
agentRico kaže: Pogledaj post
...
Quote:
John_Wayne kaže: Pogledaj post
...
Hvala,

zaključilo bi se da ih je sve ipak obuhvatila presuda.
hr1u00 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2017., 13:10   #82
Ja bhi da Ratko sam odabere gdje će živjeti do kraja života.

U Srebrenici ili Šibeniku. I sam da može birati posao od kojega će živjeti.
ruka-slave is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2017., 13:10   #83
Napisat cu ono sto sam napisao na jednoj drugoj temi...

Ova "pravda" 25 godina nakon svega, i ta dozivotna kazna ne znaci previse, jer nece odsluzit ni par godina, mozda niti par mjeseci, a pitanje je i da li ce uopce ziv docekati drugostupanjsku presudu. To je sve jedna velika sprdacina, da nekakvom starcu u poznim godinama sude, cetvrt stoljeca nakon svega, to je kao da se Nurnberski proces vodio 1970. godine. Kakvog bi to smisla imalo...nego se sve odradilo odmah nakon rata, u prvoj godini, kad je i bilo aktualno, osudili su sve dok je jos frisko, jer sve ostalo nema smisla...nema tu pravde za zrtve, ovo je sve sprdacina. Covjek je dobio dozivotnu, a mogao je dobiti i 5 godina zatvora, isto bi mu bilo, s obzirom da bi i tih 5 godina za njega bila dozivotna..
John_Wayne is online now  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2017., 13:18   #84
Quote:
John_Wayne kaže: Pogledaj post
Napisat cu ono sto sam napisao na jednoj drugoj temi...

Ova "pravda" 25 godina nakon svega, i ta dozivotna kazna ne znaci previse, jer nece odsluzit ni par godina, mozda niti par mjeseci, a pitanje je i da li ce uopce ziv docekati drugostupanjsku presudu. To je sve jedna velika sprdacina, da nekakvom starcu u poznim godinama sude, cetvrt stoljeca nakon svega, to je kao da se Nurnberski proces vodio 1970. godine. Kakvog bi to smisla imalo...nego se sve odradilo odmah nakon rata, u prvoj godini, kad je i bilo aktualno, osudili su sve dok je jos frisko, jer sve ostalo nema smisla...nema tu pravde za zrtve, ovo je sve sprdacina. Covjek je dobio dozivotnu, a mogao je dobiti i 5 godina zatvora, isto bi mu bilo, s obzirom da bi i tih 5 godina za njega bila dozivotna..
Da. Poanta je je li se Ratko Mladić pokajao?

Nije. Kazna nema efekta ako nema pokajanja.

Ako nema pokajanja...onda zna se sto slijedi.
ruka-slave is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2017., 13:19   #85
Quote:
agentRico kaže: Pogledaj post
Evo veli Vučić da ih cijeli svijet lupa, a oni jadni i nevini bi o budućnosti...

"A poruka o lekcijama drugih iz celog sveta, koji su jedva dočekali da lupe Srbiju po glavi - zaustavite se sa licemerjem. Ako vi ne umete da mislite na budućnost, pustite nas da o tome razmišljamo", rekao je Vučić.


Što rade tom jadnom narodu tamo sad je već zaista žalosno. Bilo bi mi svejedno pa i drago da neće i nas uvući u nova sranjao kad tamo potpuno puknu.

Iz godine u godinu sve gore ...
Naravno, Hrvatska je prvostepenu presudu Gotovini svojevremeno docekala skruseno i pokajnicki.

https://www.youtube.com/watch?v=hgbQfjUnEhM

Pretpostavljam da su svi ovi ljudi odmah trazili da se Hrvatskoj doda službeni naziv zločinačka. Jer su Hrvati ispred civilizacijski i kulturno desetljećima isprijed istočnjackih barbara.

Da se razumemo, Mladića ne branim, sud je rekao svoje. I da, kao i svaki zločinac tog šugavog rata, nece dobiti adekvatnu kaznu.
Defke is offline  
Odgovori s citatom Received Infraction
Old 22.11.2017., 13:23   #86
Quote:
Defke kaže: Pogledaj post
Naravno, Hrvatska je prvostepenu presudu Gotovini svojevremeno docekala skruseno i pokajnicki.

https://www.youtube.com/watch?v=hgbQfjUnEhM

Pretpostavljam da su svi ovi ljudi odmah trazili da se Hrvatskoj doda službeni naziv zločinačka. Jer su Hrvati ispred civilizacijski i kulturno desetljećima isprijed istočnjackih barbara.

Da se razumemo, Mladića ne branim, sud je rekao svoje. I da, kao i svaki zločinac tog šugavog rata, nece dobiti adekvatnu kaznu.
Uz sve mane Ante Gotovine, jel ti to stavljas u istu ravan Mladica i Gotovinu?
ruka-slave is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2017., 13:23   #87
Quote:
Defke kaže: Pogledaj post
Naravno, Hrvatska je prvostepenu presudu Gotovini svojevremeno docekala skruseno i pokajnicki.

https://www.youtube.com/watch?v=hgbQfjUnEhM

Pretpostavljam da su svi ovi ljudi odmah trazili da se Hrvatskoj doda službeni naziv zločinačka. Jer su Hrvati ispred civilizacijski i kulturno desetljećima isprijed istočnjackih barbara.

Da se razumemo, Mladića ne branim, sud je rekao svoje. I da, kao i svaki zločinac tog šugavog rata, nece dobiti adekvatnu kaznu.
Pa Gotovina je bio nevin. Uspoređivati njih dvojicu je van pameti.
Zašto hoćeš odmah uspostaviti neku ravnotežu tražeći nekakvog hrvatskog pandana Mladiću?
Kexx is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2017., 13:25   #88
Quote:
Defke kaže: Pogledaj post
Naravno, Hrvatska je prvostepenu presudu Gotovini svojevremeno docekala skruseno i pokajnicki.

https://www.youtube.com/watch?v=hgbQfjUnEhM

Pretpostavljam da su svi ovi ljudi odmah trazili da se Hrvatskoj doda službeni naziv zločinačka. Jer su Hrvati ispred civilizacijski i kulturno desetljećima isprijed istočnjackih barbara.

Da se razumemo, Mladića ne branim, sud je rekao svoje. I da, kao i svaki zločinac tog šugavog rata, nece dobiti adekvatnu kaznu.
Obzirom da Gotovina, kao što se ispostavila u žalbenom postupku, nije činio zločine, usporedba je - kriva.

Inače, za tvoju informaciju, u Hrvatskoj su itekako postojali oni i nije ih bilo baš malo, koji su Gotovini itekako zamjerali što se skrivao niz godine, te uopće nije istina da nije bio ni medijski prozivan, niti da su mu se postupci kritički preispitivani. O, itekako da jesu, i to je dobro tako.

Usprediti Gotovinu sa masovnim zločincem i psihopatom je prilično bedasto.

Dok sa druge strane, ja baš u medijima u srbiji ne vidim baš da se o Mladiću govori ono što on zaiste jeste - masovni ubojica i psihopad. On je, eto, heroj
ecobarbarus is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2017., 13:26   #89
Quote:
Defke kaže: Pogledaj post
Naravno, Hrvatska je prvostepenu presudu Gotovini svojevremeno docekala skruseno i pokajnicki.

https://www.youtube.com/watch?v=hgbQfjUnEhM

Pretpostavljam da su svi ovi ljudi odmah trazili da se Hrvatskoj doda službeni naziv zločinačka. Jer su Hrvati ispred civilizacijski i kulturno desetljećima isprijed istočnjackih barbara.

Da se razumemo, Mladića ne branim, sud je rekao svoje. I da, kao i svaki zločinac tog šugavog rata, nece dobiti adekvatnu kaznu.
Gotovini se nije sudilo za genocid niti najteže ratne zločine.

Najteži dio je bilo famozno prekomjerno granatiranje (dosudio isti ovaj sudac Orie, valjda je sada konačno skužio kakva je to glupost bila kad je gledao dokaze za opsadu Sarajeva npr...)

A i tu je presuda Karadžiću kao političkom vodstvu RS itd itd.
agentRico is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2017., 13:30   #90
Pozelija bi mu sta duzi zivot, ali znajuci da mu sidenje u lipom zatvoru i nije neka kazna, nek sta prije crkne jer prava kazna mu tek slijedi gore..
I ovi srbi na temi sta usporeduju Gotovinu i Mladica
Nisu oni za Mladica, ALI... Ne mozete vi pobic od svoga..da je pobija 50 000 ljudi i da imaju snimke svega toga, opet bi postoja onaj ALI...
__________________
Samo hajdučki!!!
Il pinturicchio is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2017., 13:30   #91
Quote:
ecobarbarus kaže: Pogledaj post
Obzirom da Gotovina, kao što se ispostavila u žalbenom postupku, nije činio zločine, usporedba je - kriva.

Inače, za tvoju informaciju, u Hrvatskoj su itekako postojali oni i nije ih bilo baš malo, koji su Gotovini itekako zamjerali što se skrivao niz godine, te uopće nije istina da nije bio ni medijski prozivan, niti da su mu se postupci kritički preispitivani. O, itekako da jesu, i to je dobro tako.

Usprediti Gotovinu sa masovnim zločincem i psihopatom je prilično bedasto.

Dok sa druge strane, ja baš u medijima u srbiji ne vidim baš da se o Mladiću govori ono što on zaiste jeste - masovni ubojica i psihopad. On je, eto, heroj
Da se ne vraćamo na vrijeme detuđmanizacije kada su hrvatske službe aktivno lovile Gotovinu a tadašnji predsjednik otvorio predsjedničke arhive haškim istražiteljima na izvolte.

Eno u Srbiji suđenje za pomagače Mladiću u bijegu proglasili tajnim. O nekakvim arhivima da ne govorimo. Pa tamo su ubojicima s Ovčare službe mijenjale identitet.
agentRico is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2017., 13:34   #92
Quote:
Kexx kaže: Pogledaj post
Pa Gotovina je bio nevin. Uspoređivati njih dvojicu je van pameti.
Zašto hoćeš odmah uspostaviti neku ravnotežu tražeći nekakvog hrvatskog pandana Mladiću?
Nevin po mišljenju 3 od 5 sudija u zalbenom postupku. U trenutku ovih reakcija on je bio kriv koliko i Mladić sada.

Ako se za Mladica isto tako dokaže da je nevin (što je poprilično nemoguće), da li ćete ga gledati isto?

Simptomatično mi je to plemensko automatsko pravdanje ili osudjivanje u zavisnosti da li je optuzenik nas ili njihov, i isto takvo proglasenja suda anti-hrvatskim/srpskim/bosnjackim ili ultra pravednim, zavisno od presude.

Moj post je reakcija na pisanja mnogih ovde i nekakvog licemernog zgražavanja na nivo svesti u Srbiji. Ako ništa drugo, ova presuda se kod nas nije gledala uživo na trgu i niko ne ide ulicom uplakan zbog iste.
Defke is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2017., 13:35   #93
Quote:
Il pinturicchio kaže: Pogledaj post
Pozelija bi mu sta duzi zivot, ali znajuci da mu sidenje u lipom zatvoru i nije neka kazna, nek sta prije crkne jer prava kazna mu tek slijedi gore..
I ovi srbi na temi sta usporeduju Gotovinu i Mladica
Nisu oni za Mladica, ALI... Ne mozete vi pobic od svoga..da je pobija 50 000 ljudi i da imaju snimke svega toga, opet bi postoja onaj ALI...
Pa posvuda se povlači Gotovina.

Ili su svi jednako krivi a ustaše genocidne ili su .. ustaše genocidne. Treće tamo nema.
agentRico is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2017., 13:38   #94
Quote:
ecobarbarus kaže: Pogledaj post
Obzirom da Gotovina, kao što se ispostavila u žalbenom postupku, nije činio zločine, usporedba je - kriva.

Inače, za tvoju informaciju, u Hrvatskoj su itekako postojali oni i nije ih bilo baš malo, koji su Gotovini itekako zamjerali što se skrivao niz godine, te uopće nije istina da nije bio ni medijski prozivan, niti da su mu se postupci kritički preispitivani. O, itekako da jesu, i to je dobro tako.

Usprediti Gotovinu sa masovnim zločincem i psihopatom je prilično bedasto.

Dok sa druge strane, ja baš u medijima u srbiji ne vidim baš da se o Mladiću govori ono što on zaiste jeste - masovni ubojica i psihopad. On je, eto, heroj
Ma da, u Srbiji svi nosimo Mladica na gaćama.

Ne da mi se ni ulaziti u povrgavanje ovako paušalne ocene i generalizacije srpske javne scene, isto takvog pravdanja hrvatske. Ukratko, konstatacija ti je - kriva.

Quote:
Najteži dio je bilo famozno prekomjerno granatiranje (dosudio isti ovaj sudac Orie, valjda je sada konačno skužio kakva je to glupost bila kad je gledao dokaze za opsadu Sarajeva npr...)
Da, kada osudi Hrvata onda je neuki amater, kada osudi Srbina onda je konacno shvatio istinu
Defke is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2017., 13:41   #95
Meni su najbolji komentari ljudi iz RS u stilu "Ratko hvala ti što sam živ" i slično. Jesu oni ludi ili sam ja poludio? Čitajući čovjek bi rekao da su se oni početkom rata branili.
Uvijek istok is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2017., 13:41   #96
Quote:
Defke kaže: Pogledaj post
Nevin po mišljenju 3 od 5 sudija u zalbenom postupku. U trenutku ovih reakcija on je bio kriv koliko i Mladić sada.

Ako se za Mladica isto tako dokaže da je nevin (što je poprilično nemoguće), da li ćete ga gledati isto?

Simptomatično mi je to plemensko automatsko pravdanje ili osudjivanje u zavisnosti da li je optuzenik nas ili njihov, i isto takvo proglasenja suda anti-hrvatskim/srpskim/bosnjackim ili ultra pravednim, zavisno od presude.

Moj post je reakcija na pisanja mnogih ovde i nekakvog licemernog zgražavanja na nivo svesti u Srbiji. Ako ništa drugo, ova presuda se kod nas nije gledala uživo na trgu i niko ne ide ulicom uplakan zbog iste.
Optužnica je bilo skrozu drugačija.

Ovo je kao da uspoređuješ kradljivca žvakačih guma sa ubojicom.

Ne stoji ti nikako usporedba, koliko god se ti trudio.

Donekle se može usporediti zgražanje, no veličina mitomanije i povijesnih zabluda što se tiče tog rata ne debele debelo na srpskoj strani, pa eto čak ide dotle da se čovjeka koji je direktni krivac za tisuće i tisuće pobijenih civila nijednom jedinom rječju ne proziva za svoje nedjela. Gotovo da se ne čuje glas, a kada se i čuje - odmah ide usporedba
ecobarbarus is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2017., 13:42   #97
Quote:
Defke kaže: Pogledaj post
Ma da, u Srbiji svi nosimo Mladica na gaćama.

Ne da mi se ni ulaziti u povrgavanje ovako paušalne ocene i generalizacije srpske javne scene. Ukratko, konstatacija ti je - kriva.
Govorim o medijima. Prati malo.

No evo, možeš me razuvjeriti - daj nam linkove na neče medijske srpske članke koji govore o Mladiću u negativnom kontekstu.
ecobarbarus is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2017., 13:44   #98
Quote:
ccaterpillar kaže: Pogledaj post
Kakve gluposti, i to iz usta onih koji su raketirali voz u grdelickoj klisuri samo par godina kasnije, koji su raketirali zgradu poste u Pristini, zgrade radio televizije usred Beograda.
Ko se kome ovde ruga ustvari?
O čemu ti pričaš? Znaš kako su počinjali NATO udari na Srbiju?
Tako što se iz NATO baze Eagle Base na Dubravam kod Tuzle, 3 sata prije udara javljalo centru za vezu Vojske Srbije koji ciljevi će biti gađani, naravno od vojnog interesa. To što Vojska i Vlada Srbije nisu uradili ništa da upozore stanovništvo je njihov problem. Da su udari bili opravdani nije dvojbeno, čak su bili i nedovoljni i više su ličili na kazališnu predstavu. S druge strane na Sarajevo je padalo tisuće granata svaki dan, tisuću nevine djece je pogubljeno. Sve to je gledao i sadašnji prijedsjednik Srbije Vučić koji se u automobilu s mrtvačkom glavom vozao oko Sarajeva, obilazio položaje paravojne terorističe organizacije RS-a i time bio direktni saučesnik u zločinačkom poduhvatu.
Tefter is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2017., 13:48   #99
Presuda bez ukidanja RS - a ne znači ništa.

Osuditi Mladića za ratne zločine, a ostaviti genocidnu tvorevinu koja je nastala na tim zločinima je apsurdno i monstruozno.

Aristotel se u grobu trese.
Winston Smith is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2017., 13:49   #100
Quote:
ecobarbarus kaže: Pogledaj post
Optužnica je bilo skrozu drugačija.

Ovo je kao da uspoređuješ kradljivca žvakačih guma sa ubojicom.

Ne stoji ti nikako usporedba, koliko god se ti trudio.

Donekle se može usporediti zgražanje, no veličina mitomanije i povijesnih zabluda što se tiče tog rata ne debele debelo na srpskoj strani, pa eto čak ide dotle da se čovjeka koji je direktni krivac za tisuće i tisuće pobijenih civila nijednom jedinom rječju ne proziva za svoje nedjela. Gotovo da se ne čuje glas, a kada se i čuje - odmah ide usporedba
Gde se ne proziva? Ti onako pratiš sve nedeljnike i novine u Srbiji pa znaš šta se piše a šta ne?

http://pescanik.net/srebrenica/
https://sh.wikipedia.org/wiki/Deklaracija_o_Srebrenici

Quote:
No evo, možeš me razuvjeriti - daj nam linkove na neče medijske srpske članke koji govore o Mladiću u negativnom kontekstu.
Pogledaj neki od hiljadu tekstova na prvom linku. Pescanik ih je sakupio ali su dolazili sa raznih strana. Ima toga jos dosta, ali imasi ti gugl, samo je lakse unapred osuditi nego malo istrazivati.
Defke is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:40.