Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Oprema

Oprema Sve što nam treba (i ne treba, ali želimo :hekla:)

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 05.11.2003., 22:43   #21
Dude sam ja izbjegla jer sam poslusala savjet moje mame koja se sa mnom da prostite naj... jer sam dudlala i po danu i po noci. ajde po danu nije bio problem ali po noci duda ispadne-ja u dreku a ti mama trazi i tako nekoliko puta. Nakon tri godine mi je misteriozno pojeo neki konj a da mi ga je uvatit sve bi mu zube izvadila
Ja sam svoju nunala ( zato su mi sada ruke do poda ) ali smo dudu izbjegli.Meni je jos posebno gadljivo kad dijete dude vucara svugdje, ostavlja po podu pa opet u ustai tako to. Znam da mu nista nece biti i da jaca imunitet ali mi je malo gadno za zeludac. Prst ne sise.

Sto se lampice za noc tice... Nemoj. Nek se dijete navikne da se spava po mraku i da je mrak nesto sasvim normalno. Kad zakenjka uvik mozes upalit svicu
penelop@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.11.2003., 22:43   #22
Quote:
LaPerla kaže:
Tija odlicno a evo ti i ovaj jedan za srecu

Winni Kanta za prljave pelen je visoko preporucena od strane moje prijateljice u stvari ja sam joj to poklonila kada je dobila bebicu i rekla je da je fenomenalno imati.Ova stoji u sobi djecjoj i ima specijalne vrecice koje treba kupiti i puniti.

bas tako sam i ja cula, al tko ce ga znati...uvijek je bolje cuti sto vise savjeta pa izabrati neku sredinu . Inace ja sam se time i sluzila, na jednom od bebisitinga, zgodna stvar.
Winona is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.11.2003., 22:45   #23
Quote:
penelop@ kaže:

ali po noci duda ispadne-ja u dreku a ti mama trazi i tako nekoliko puta.
i tako cijeli dan. sto da radim?

ja dudu ipak operem i prokuham tu i tam. nista zmazano ne ide u bejbina usta.
FFE is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.11.2003., 22:45   #24
Quote:
penelop@ kaže:
Meni je jos posebno gadljivo kad dijete dude vucara svugdje, ostavlja po podu pa opet u ustai tako to. Znam da mu nista nece biti i da jaca imunitet ali mi je malo gadno za zeludac. Prst ne sise.

Sto se lampice za noc tice... Nemoj. Nek se dijete navikne da se spava po mraku i da je mrak nesto sasvim normalno. Kad zakenjka uvik mozes upalit svicu
Ovo mi se svidja
LaPerla is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.11.2003., 22:46   #25
u Njemackoj ima pric akoju djeca dobe serviranu za odvikavanje od dude , navodno jedne noci ( mama procjeni koje, obicno izmedju 2 i 3 godine zivota) dodje "DUda vila" i odnese dudu a za uzvrat ostavi medeka ( ili nesto tome slicno).

Pa medo zamjeni dudu. Mene je zacudilo kako djeca mirno progutaju ovakvu pricu.

Nego, a one krpice za pranje bebe ( obicne pamucne, male ) ?
Winona is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.11.2003., 22:46   #26
Quote:
Tija kaže:
Nisam ni znala da ovo postoji. Tu kantu sam shvatila kao sakupljačicu krpenih pelena.

Plavva tebi to ne treba. Ti pelene šikneš u vrečicu od konzuma i pošalješ garu do kontejnera.
ma koja kanta. kada bi sve covjek kupio sto ima za kupiti, em bi bankrotirao, em bi ponorio, em ne bi znal sto s njima poslije.
FFE is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.11.2003., 22:51   #27
29. Vlazne maramice za brisanje guze


FFE ne diraj mi kantu
LaPerla is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.11.2003., 22:51   #28
Winona, treba mama izdrzat do 2. 3. godine zivota trazit dudu.

FFE stvarno ne znam sto bi ti pametno rekla. Zezla si se i sto sad.
Ili trpi ili pusti da place pa da se samo odvikne. Iskreno, ja nisam za ovu drugu soluciju iako sam je primjenila u svrhu odvikavanja od uspavljivanja. Ali tada mi je stvarno pukao film kad me 2 sata drzala u sobi. Spava a kad ja krenem prema vratima onda mama, mama Dijete je plakalo dvije min. okrenulo se na drugu stranu i zaspalo i to je bilo to. Da je plakala minutu dulje bila bi je opet uspavljivala.
Nije bas lako biti roditelj i donijet pravu odluku
penelop@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.11.2003., 22:53   #29
klokanica BB je zakon...to je pod MUSS
FFE is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.11.2003., 22:53   #30
Quote:
FFE kaže:
kada bi sve covjek kupio sto ima za kupiti, em bi bankrotirao, em bi ponorio, em ne bi znal sto s njima poslije.
Savrseno tocno. Zato je dobro uspostaviti lanac daj-dam. Sve te stvari se ne stignu potrosit pa onda ili smetaju ili se bacaju a kad zbrojis koliko sve to kosta...
penelop@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.11.2003., 23:10   #31
I sa robicom isto nemojte pretjerivat. Za tren prerastu.
Ja imam nekih ganc novih stvari koje mala nije stigla obući.
__________________
Dreams
Tija is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2003., 00:27   #32
Definitivno BB klokanica, ni jedna druga ili marama (ili oboje ).

Ako mislis dojiti onda ne dude a izdajalicu radije ne, nego ako zatreba. U tom slucaju definitivno Avent, ni jednu drugu (sho sam iskljuciva ).


Sto se tice kante za pelene, postoje tako neke egzibicije koje roditelji vole proslijediti sljedecim i tako se neke stvari ukorijene...

Na tu kantu bih ti rekla: ako ce ti stajati na katu, daleko od druge normalne kante za smece i uz to ti smece odvoze jednom tjedno, onda je mozda prakticna za lovu koju traze za nju i specijalne vrecice. Ako ti je situacija sa smecem manje drasticna od opisane, kanta za pelene je skupa egzibicija. Posebno ako ces biti eco friendly i ukakanu pelenu prvo istresti u wc pa onda baciti u smece.



Jos htjedoh primjetiti kako je ove stvari dosta lako i brzo nabaviti (pa cak i kad je beba vec rodena). Ono sto trazi vise pripreme i sto mislim da zasluzuje vise paznje jeste edukacija. O porodu, dojenju (ako ces dojiti), njezi djeteta...
Lilly is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2003., 01:27   #33
Re: Lista nephodnih stvarcica za bebice

1.Krevetic,posteljina, muzicka kutija sto se vrti
-naravno, kutija i ne treba, prva 1-2 mj beba je i ne zamjecuje.
2.Ormar
-moze i dio u tvom ormaru
3.Komoda za presvlacenje
-nije neophodno, koristis samo par mjeseci, poslije se bebe okrece i to joj postaje malo. pokusaj od pocetka presvlaciti na kaucu/krevetu s tim da ti sjedis (ni slucajno da ti stojis i da se savijas). tako beba ima mjesta za okretanje a i tebi je bez napora.
4.Lampa iznad komode koja grije
-ne treba, poslije mjesec, dva i ne presvlacis po noci.
5.Stolica na ljuljanje za mamu
-glupost, nemas vremena za ljuljanje
6.Bodiji (20-tak)
ok, mozda par, a drugih par vecih velicina, pa kad se manji isprljaju uzimas vece
7. Zvecke
-mozda jedna za pocetak
8. Velika lopta
-ne
9.Lampa koja se ne gasi preko noci
-ne treba
10.Nesto za dezinfekciju boca
-ako ce koristiti boce onda neka tekucina za sterilizaciju, a moze se i prokuhati u vodi
11. Ovlazivac zraka
-ne?
12.Auto sjedalica
-da
13.kolic-da
14.Digitalni toplomjer
-moze i obicni, cak je i tocniji
15.Dude
-moze, za prije spavanja i po noci
16.baby kozmetika, Stapici za usi
-ok, najbolja su ulja za kupanje za jako osjetljivu kozu
18. Kadica za kupanje
-ok
19.Kanta za pelene ( prljave)
-nikad cula, pelenu smotam i bacam u ubicnu kantu
20.Termo bocica
-nije bas potrebno, jer uvijek po mogucnosti koristis svjeze prokuhanu vodu za pravljenje mlijeka
21. Torba za van
-moze, one su ujedno i termo
22.Baby skare i cetka za cesljanje
- a sto ces cesljati?
23. Baby kapice komada 3-4?
zavisi koliko ces bebu nositi van, mozda 2, u kuci nisu preporucljive
24. Stolica za hranjenje
-korisna, ali kad je beba 7mj
25. Stolica ona niska na baterije sto se ljuljuska
-da, moze i bez baterije, ljuljalica sto stavis na pod (eng rocker; bouncer), zgodna stvar, koristi se od 1-7mj, bebu u tome drzis npr i dok si u kuhinji, i sl
26. Pumpica za bebin nosic
-nikad koristila niti cula
27. Pumpica za mamine dojke?
moze, ali tek poslije
28. Jastucici za bradavice (kad mlijeko curi)
-imala sam ali nisam koristila, nisu preporucljivi ako su ti bradavice ostecene
29. Vlazne maramice za brisanje guze
-da, ako je beba osjetljiva te maramice samo operi u mlakoj vodi pa je onda brises
Sinok is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2003., 04:16   #34
Re: Lista nephodnih stvarcica za bebice

Ne znam da li idealna lista postoji, ali iz mog iskustva:

1.Krevetic,posteljina, muzicka kutija sto se vrti - da, moja je pocela gledati u mobil s mjesec dana

2.Ormar - nije nuzno, ako imas mjesta u svom

3.Komoda za presvlacenje - da, ima za kupiti manjih i vecih, ako uzmes vecu moci ces dugo koristiti

4.Lampa iznad komode koja grije - nisam imala, imali smo dodatno kalorifer u toj sobi

5.Stolica na ljuljanje za mamu - ako ces dojiti, lijepo ju je imati, ali nije nuzno. Ja nisam imala, dojim uglavnom u krevetu ili na kaucu u dnevnoj sobi

6.Bodiji (20-tak) - 5-6 uvrh glave. Benkice su mi bile bezveze. Trebat ce ti i tutice

7.Zvecke - nije hitno
8. Velika lopta - pogotovo nije hitno

9.Lampa koja se ne gasi preko noci - mozes uzeti mali night light da se ne popiknes dok bazas po noci i hranis i presvlacis

10.Nesto za dezinfekciju boca - ako ces dojiti, ne treba ti. Ako imas koju bocicu tu i tamo, mozes i prokuhati na stednjaku. Ako se vracas ubrzo na posao trebat ce ti.

11. Ovlazivac zraka - to bih ti svakako preporucila. Pocinju od $30.

12.Auto sjedalica
13.kolica - mozes uzeti travel system. Ja imam Evenflo Portabout ($130 sve skupa) i zadovoljna sam. Makar, nisu to najbolja kolica, sad mi je zao sto nisam kupila Peg Perego kolica i posebno stolicu za auto.

14.Digitalni toplomjer - bilo kakav

15.Dude - a uzmi jednu za svaki slucaj

16.baby kozmetika - da, uzmi i baby ulje za skidati tjemenicu (cradle cap) i bademovo ulje da kapnes u kupku

17.Stapici za usi - da
18. Kadica za kupanje - da

19.Kanta za pelene ( prljave) - Imam Diaper Genie, a i sve moje frendice.Zadovoljne smo. dodje nekih $18 ili $20, a 1 refill vrecica $5.99.

20.Termo bocica - nemam i nije mi falila, ali ja dojim
21. Torba za van - nemoj uzeti Baby Bjorn Diaper Backpack, skup je, a nepraktican dozlaboga
22.Baby skare i cetka za cesljanje - da, puno beba se rodi s kosom
23. Baby kapice komada 3-4? - ma dosta su ti 2, to ti treba samo za van.

Slazem se s ostalima:izdajalica samo Avent ($35), klokanica samo Baby Bjorn ($80). Ili uzmi baby sling, mislim da dodju od $30 - $40.

Trebat ce ti jos rucnici, krpice za pranje, receiving blankets da mozes bebu zamotati (to ih zna smiriti), jedna deblja deka, uzmi paket platnenih pelena da imas za bljuckanje, za staviti pod bebu. Trebat ce ti i partikle, za par mjeseci kad pocne sliniti.
Od robice jos tutice i nesto u cemu ce ici van, ne znam kad ti je termin, ali vjerojatno ce ti trebati i vreca za spavanje.

Stolicu za hranjenje kupi u drugom naletu, nece ti trebati do 5-6 mjeseci.

Mala stolica - bouncer - mi smo ju stvarno iskoristili. Voljela je biti u njoj, ali nije nuzno, mozes koristiti i auto sjedalicu. S druge strane, bounceri su jeftini, od $20 nadalje i imaju taj vibrator koji smiri bebu.

Prvih mjesec dana se ne preporucaju vlazne maramice, pa kupi dvije plasticne posudice za vodu i krpice za pranje.

Nemoj kupiti puno newborn pelena, moja nije stala u njih nakon tjedan dana .

Jastucice za cice uzmi, meni su najbolji bili Lansinoh, a kad si kod toga, uzmi i tubu lanolina, zlu ne trebalo. Ili ces poslati muza ako zatreba.
bigblue2010 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2003., 06:33   #35
Quote:
FFE kaže:
Dude...

Ja sam kategoricki bila protiv duda. I onda, nakon nekih tri tjedna sam ipak morala upotrijebiti tu dudu jer se beba nije mogla smiriti. Sada nemre bez dude, buni se i place, a cicu mu ne mogu davati 16 sati dnevno. Kakvo je vase iskustvo?
Koristimo dudu, nikad nisam bila nesto protiv njih. Ne vucara je po kuci, dok je beba bila manja stalno sam je kuhala, a poslije samo polijevala prokuhanom vodom. Koristi je samo kad ide spavati, i po noci ga odmah smiri. Ist tako i prste stavlja u usta.
Nakon nekog vremena dijete se samo odvikne dude, a ako ne onda roditelji trebaju lagano uvoditi odvikavanje.
Sinok is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2003., 08:51   #36
glede duda, ja ih dozivljavam nepotrebnima, ali moze mi se dogodit kao FFE.
zasad imam i fizioloske i psiholoske razloge zasto bi ih izbjegla i nadam se da hocu.

aj kad vec lajemo, platnene pelene? ili pampers? ja sam mislila pampers, al sad se predomisljam.
plavva is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2003., 09:40   #37
Quote:
Winona kaže:
...Nego, a one krpice za pranje bebe ( obicne pamucne, male ) ?
jesi li ti to trudna?
Sinok is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2003., 10:26   #38
Perlica, drago mi je da si opet tu...


Vec sam se malo zabrinula...
lela77 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2003., 11:48   #39
Talking Vidim da sam zakasnio. Već ste se raskokodakale.

Da se citiram sa onog starog topica što je sve potrebno za novorođenče.

Quote:
IMF-ovac kaže:
Ovako piše u knjižici koju dobiješ u bolnici pri porodu...

1. Jednokratne pelne, 50 komada
2. švedske pelene, 15 komada
3. benkice (veličina 56 i 62), 4 komada
4. frotirsko ili pamučno odjelce (kombinezon), 8 komada (vel. 56- 2 kom, vel. 62-4 kom. i vel. 68-2 kom.)
5. pamučna kapica
6. ručnik, 2 komada
7. frotirske trljačice (nemam pojma šta je to), 2 komada
8. čarapice, 2 para
9. dekica
10. dječji krevetić
11. barem dva kompleta posteljine za krevetić
12. zaštitna krema za guzu
13. dječje ulje
14. dječji sapun
15. sterilne gaze, 20 komada
16. antibiotički prašak za pupak
17. češalj i četkica za ksu
18. štapići od vate (za uši)
19. škarice tupog vrha
20. toplomjer

Uz taj popis može još i:

21. body za bebu (vel. 62-2 kom, i vel. 68 4 kom)
22. papučice, jedan par
23. podbradnik (partikla)
24. stolić za previjanje
25. kadica za kupanje
26. kolica
27. fiziološka otopina ili otopina sljeza i kapaljka za vlaženje nosne sluznice
IMF-ovac is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2003., 13:00   #40
Fakat, imas moj topic Novorodjence koji sam otvorila prije pola godine gdje je sve vec opisano...
FFE is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 05:02.