Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Trudnice

Trudnice Za trudnice i sve one koji se tako osjećaju

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 13.01.2015., 16:19   #2141
i ja sam proučavala upravo taj prenatal i super mi se čini, baš po svemu! ali nije mi se dalo zezat s iherbom i na kraju sam odlučila uzet kalov vita mom jer je sastav isto fantastičan, a za probavu je odličan. magnezij si mislim uzet šumeći u dm-u dgp jer je isti kao ovaj nw ili dietpharm. omegu bih jedino od twinlaba ali za to ima vremena...
Twin is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2015., 07:52   #2142
pitanje:trudna sam 16 tjedana i pijem prenatal.pila sam ga po preporuci gina jedan dan,pa sljedeći željezo pa jedan pauza. ali posljednji put gin je rekao željezo svaki dan,pošto se ne miče s brojke 5, a prenatal nije spominjao. jel ga vi pijete svaki dan?
-Amelie is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2015., 09:49   #2143
Prenatal ide svaki dan, a ja željezo ne smijem više od dva puta sedmično, jer je jako (Tot'hema), iako sam pri kraju trudnoće. I kod mene je željezo bilo 3, sad je 6.8 i ne miče se, ali kaže dr da je to sad ok jer bebica uzima sve sebi i da joj ništa ne fali. Da ti nije previše to željezo svaki dan?
__________________
Čovjek ti je jedan veliki hajvan.I ovo malo duše što ima,šejtan mu je dao da mu bude teže.
Melly_Ze is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2015., 09:59   #2144
Quote:
-Amelie kaže: Pogledaj post
pitanje:trudna sam 16 tjedana i pijem prenatal.pila sam ga po preporuci gina jedan dan,pa sljedeći željezo pa jedan pauza. ali posljednji put gin je rekao željezo svaki dan,pošto se ne miče s brojke 5, a prenatal nije spominjao. jel ga vi pijete svaki dan?
ovisi koje željezo i u kojoj dozi.
kavopija-14 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2015., 13:33   #2145
kakva je ta tothema, u kojem slučaju se uzima? ja uzimam kendural c po preporuci i svoje gin i svoje dr, željezo mi je 8, ali mi je feritin 8,9.
pijem ga svaki dan popodne uz obrok jer ujutro uzimam prenatal a pošto unutra ima e vitamina onda željezo pazim da bude s 8 sati razmaka radi resorpcije.
Twin is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2015., 17:59   #2146
nadopuna vitaminima

U 21. Sam tjednu, prvih tjedana sam pila prenatal, zatim samo folnu i sada sam odlučila opet piti prenatal jer ne jedem ni voce ni povrce no sada mi izaziva mucnine i povracanje. Postoji li nesto drugo sto mozda ne sadrži folnu ili je pogodno za trudnice?
Firecracker5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2015., 09:44   #2147
Quote:
Twin kaže: Pogledaj post
kakva je ta tothema, u kojem slučaju se uzima? ja uzimam kendural c po preporuci i svoje gin i svoje dr, željezo mi je 8, ali mi je feritin 8,9.
pijem ga svaki dan popodne uz obrok jer ujutro uzimam prenatal a pošto unutra ima e vitamina onda željezo pazim da bude s 8 sati razmaka radi resorpcije.
Blago rečeno, užasna. Ne daj Bože nikome. I strogo se pije na preporuku ljekara, mada se može dobiti bez recepta. Radi se o ampulama čistog željeza u tečnom stanju koje se razblaži u pola čaše vode, poslije ti bude muka i nesvijesti ti se po sat vremena i tako svaki put. Izbjegavaj dok god možeš, mada mislim da je i feroglobin dovoljan umjesto toga, ali eto, ja moram slušati doktora..
__________________
Čovjek ti je jedan veliki hajvan.I ovo malo duše što ima,šejtan mu je dao da mu bude teže.
Melly_Ze is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2015., 10:16   #2148
Quote:
kavopija-14 kaže: Pogledaj post
ovisi koje željezo i u kojoj dozi.
fero sanol tablete. napisao mi 1xdan, a rekao da se potrudim bar 2 tbl tjedno.
-Amelie is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2015., 11:01   #2149
Quote:
Firecracker5 kaže: Pogledaj post
U 21. Sam tjednu, prvih tjedana sam pila prenatal, zatim samo folnu i sada sam odlučila opet piti prenatal jer ne jedem ni voce ni povrce no sada mi izaziva mucnine i povracanje. Postoji li nesto drugo sto mozda ne sadrži folnu ili je pogodno za trudnice?
folna je esencijalna za trudnice, ali pošto si u 21. tjednu mislim da ti više ne treba. međutim, svi prenatali ti sadrže folnu u nekom obliku i mislim da je nećeš moći izbjeći.

Melly Ze ajme, ne znam zaista koliko ti onda željezo mora biti da se tako mučiš s tim. Meni ovaj Kendural c zaista ne izaziva nikakvih problema i redovno ga pijem.
Twin is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2015., 11:20   #2150
Quote:
-Amelie kaže: Pogledaj post
fero sanol tablete. napisao mi 1xdan, a rekao da se potrudim bar 2 tbl tjedno.
pokušala sam izguglat koliko mg željeza imaju, ali ne ide. u svakom slučaju, meni je u trećem tromjesečju željezo bilo na donjoj granici i ginekolog mi nije ništa propisao, ali ja sam na svoju ruku pila solgar u dozi od 25 mg po tableti.
kavopija-14 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2015., 11:36   #2151
evo našla sam ja to je kompleks željezo (II) - glicin - sulfata 100 mg.
ima TU UPUTA
Twin is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2015., 11:44   #2152
Quote:
Twin kaže: Pogledaj post
Melly Ze ajme, ne znam zaista koliko ti onda željezo mora biti da se tako mučiš s tim. Meni ovaj Kendural c zaista ne izaziva nikakvih problema i redovno ga pijem.
U trenutku kad mi je prepisala Tothemu bilo je 6.3 što je ispod minimuma (8.8). Međutim, bila sam na pregledu prije dva dana i zamolila je da promijenim terapiju ako je ikako moguće jer nju više ne mogu podnijeti, patim se fakat. Zato mi je dala feroglobin.
__________________
Čovjek ti je jedan veliki hajvan.I ovo malo duše što ima,šejtan mu je dao da mu bude teže.
Melly_Ze is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2015., 11:55   #2153
gle sorry ali ta tvoja dr mi se ne čini baš normalna. s tot'hema na feroglobin. to ti je kao da si s morfija na aspirin išla.
tot'hema je jedna od najjačih formula za totalno anemične,a feroglobin sadrži SAMO 17 mg željezo fumarata. koliki ti je feritin? transferin? to je bitnije nego samo željezo. po meni kad si već tot'hemu pila, možeš si uzeti i taj moj kendural c. ako, ako baš nećeš više ništa takvog, onda ti od tih koji se kupuju radije preporučam Specchiasol-ov Ferrogreen, sadrži najbolje iskoristiv oblik željeza i ne izaziva NIKAKVE tegobe. ja ću ga piti kad završim s Kenduralom jer mi Kendural više neće trebati .
Twin is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2015., 14:08   #2154
Ja pijem Ferrum Lek sirup. I nemam od njega tegoba ni nuspojava.
__________________
damica bebač
Nessych is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2015., 19:11   #2155
Quote:
Nessych kaže: Pogledaj post
Ja pijem Ferrum Lek sirup. I nemam od njega tegoba ni nuspojava.
Zamjena za prenatal? Pretpostavljam da sirup be sadrzi folnu!?
Firecracker5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2015., 19:50   #2156
Quote:
Firecracker5 kaže: Pogledaj post
Zamjena za prenatal? Pretpostavljam da sirup be sadrzi folnu!?
Ne, to je čisto željezo.
Pijem Solgarov prenatal koji sadrži folnu i posebno pijem omegu 3.
To pijem od 12-to tjedna, a do tada sam pila Folacin - to je folna.
__________________
damica bebač
Nessych is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2015., 20:10   #2157
Ok, neznam sto bi trebala sce piti s obzirom da be jedem voce ni povrce da unesem dovoljnu kolicinu potrebitih stvari, a da nije solgarov prenatal!?
Firecracker5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2015., 21:08   #2158
zašto misliš da ti je baš od te folne muka? si sigurna? nema zamjene za prenatal, svi prenatali su u biti multivitamnsko-mineralne formule sastavom prilagođene trudnicama i dojiljama i svi sadrže folnu.
probaj si prek iherba naći neku mislim da vitamin code raw ima čiste prirodne sirove oblike nutrijenata pa je tako i ta folna u obliku metil-folata a to ti ne bi trebalo izazivat mučninu.
Twin is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2015., 22:36   #2159
Bok cure!
Ginicka mi je dala heferol kapsule ali je na pregledu promumljala nesto u stilu 'to nakon krvne slike'.
Krv mi je u redu, zeljezo 23, a pregled mi je tek za 3 tj. pa da pitam ovde ako neko zna jer je nisam dobro razumila, jel' se to pije preventivno ili tek u slucaju anemije?
Tze is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2015., 22:45   #2160
Quote:
Twin kaže: Pogledaj post
zašto misliš da ti je baš od te folne muka? si sigurna? nema zamjene za prenatal, svi prenatali su u biti multivitamnsko-mineralne formule sastavom prilagođene trudnicama i dojiljama i svi sadrže folnu.
probaj si prek iherba naći neku mislim da vitamin code raw ima čiste prirodne sirove oblike nutrijenata pa je tako i ta folna u obliku metil-folata a to ti ne bi trebalo izazivat mučninu.
Sada dva dana vec ne pijem i nije bilo mucnina ni povracanja a pretpostavljam da je folna jer mi je tesko za vjerovati da nešto drugo od vitamina uzrokuje povracanje, ali da i nije folna da je neki drugi sastojak prenatal mi ne pase :/ imam sumeci magnezij i kalcij , ali to mi nije dovoljno da nadomjesti sve sto mi treba
Firecracker5 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:26.