Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Trudnice

Trudnice Za trudnice i sve one koji se tako osjećaju

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 23.01.2009., 16:17   #81
Quote:
Thor kaže: Pogledaj post
Meni je gin. rekla da Amlopin spada u nekakvu skupinu C, a Atenolol u skupinu D lijekova, u vezi štetnosti za trudnice ( koliko shvatih A je najbolje ). Ja sam ostala na ovoj jednoj tableti Amlopina, pa šta bude...danas sam na nekih 140-145/85, što je mislim pristojno u odnosu na ovo prije par dana...u kardiologa me nisu slali, samo imam pregled kod interniste opet, pa ću vidit..ako tamo opet ne bude 200/120.. I još mi kažu smiri se..a kamen me ubija, posao mi visi, danas mi žena iz računovodstva kaže da im nitko nikad nije bio ovako dugo na bolovanju ( 2mj.), pa kako da se smirim...s kutijom normabela na dan? I onda mi kažu misli na sebe, misli na bebu....uffff....ko da sam na botun...evo mi biće opet tlak skočio...

U svakom slučaju bolje lijek iz skupine c nego D ali trebala bi se javiti svom ginekologu ako ti je stalno toliki tlak.

Meni je tlak skočio u zadnjim tjednima trudnoće i inducirali su mi porod u 37+ 3jer je bio 150/ 100.

Trebaš biti jako oprezna. Sretno!
__________________
♥ J- 2008.
morfin@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.03.2009., 21:38   #82
..ne znam dal da idem s ovim ovde ili na "lošu cirkulaciju u trudnoći..." jer sam tamo sad čitala neke slične stvari...u svakom slučaju, na pregledu mi je gin. danas rekla da beba već zaostaje zbog tlaka, još su to neke vrijednosti na donjoj granici, al je mala, ( zadnji put je samo bedrena kost bila na donjoj granici..) tj. taj je zastoj prerano počeo..dala mi je uputnicu za bolnicu, da se posavjetujem s još nekim dr. i da počnemo s andolom 100 ili niskomolekularnim heparinom..muka mi je jel kasno za ovo, jel mi to mogla dat prije tri tj..u biti općenito mi je muka i ne znam šta bi sa sobom..
__________________
...vatre će se pojaviti oko pet otprilike...
Thor is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2009., 22:22   #83
Visok tlak u trudnoći - iskustva

Prvo pozdrav svim trudnicama na forumu i naravno ponosnim mamicama,nova sam na forumu i neko vas vrijeme citam pa evo da i ja postavim jednu temu ako je vec postojna sorry my mistake!zanima me da li ste imali problema sa tlakom u trudnoci?naime ja sam imala uvijek dobar tlak kako kazu skolski 120/80 kad sam dolazila na redovni pregled tlak mi je porastao na 130/75 i ginekolog mi je rekao da moram na dijetu nista nisam smijela jesti ni slano,przeno,tjesteninu,kolace,puno slatka itd.i ja sam bila na takvoj djeti ali mi je tlak i dalje bio isti,pa me zanima da li je bilo slicnih slucajeva!!! u svakom slucaju hvala unaprijed....
Lady_mama_23 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2009., 22:27   #84
meni je na svakom pregledu cirka 130/80 pa mi nista ne kazu, ne znam zasto ti je napravio paniku, nije kao da je drasticno porasao ili presao 140/80 recimo
__________________
It is no measure of health to be well adjusted to a profoundly sick society.
imi18 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2009., 22:30   #85
znam i ja sam se to pitala ali cini mi se da me htio samo malo mozda prestasiti danejedem puno da se nebi udebljala pa da se mogu normalno poroditi ma cudni su ti doktori
Lady_mama_23 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2009., 22:34   #86
najbolji savjet: ne paničari!!! budi na oprezu al UVIJEK ali UVIJEK misli pozitivno!!! ja sam se zdebljala 26 kila u trudnoći,imala super tlak cijelu trudnoću,i na porodu,sve savršeno!!! samo ne paničari jer tek onda nebu dobro!
__________________
Patrik 17.01.2009. i Petra 06.12.2010.
Soon Li is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2009., 22:35   #87
a kolko si trudna? meni od pocetka trudnoce i tlak i tezina stagniraju, jos nis nisam dobila. a valjda ti je to rekao preventive radi.

edit: aha, ti si vec rodila, sad vidim na drugoj temi
__________________
It is no measure of health to be well adjusted to a profoundly sick society.
imi18 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.04.2009., 09:50   #88
pa kad sam bila trudna u pocetku su mi kile pomalo rasle po kilu dvje ali onda sam u 6mj trudnoce dobila 4.5kg pa mi je gospon gin.rekao da hitno na dijetu da nejedem suhu hranu kao to steti bebi,na porod sam otisla sa 84kg i sve je savrseno proslo iako sam ja trubila gin.stalo da me je ubitacno strah poroda i onda ti on mene nakon porda pita pa sta je sad sa tvojim strahom bila si bolja od ijedne prvorotke
Lady_mama_23 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.04.2009., 13:13   #89
Jel primjećuješ da si natekla od vode? To je problem koji je bitno rješit kod visokog tlaka. Ja sam bila u bolnici tri mjeseca zbog tlaka i davali su mi tablete protiv nakupljanja vode i držali me na neslanoj dijeti.
Patkica_ST is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.04.2009., 16:20   #90
jesi mjerila tlak kad si došla doma?

meni je uvijek tamo narastao (inače imam 90/60, tamo bi imala 120/70) kad bi došla doma opet po starom..
mandy is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.04.2009., 16:44   #91
upravu si patkice st i jesam bila sam natekla i tocno nisam smjela jesti nimalo slano znaci potpuno neslanu hranu sam morala spravljati i pritom samo zelenilo sam morala jesti a tlak bi mi bio uvijek isti i u ginekologa i kuci smo nekad bi mi znao biti 120/80 ili 120/70
Lady_mama_23 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.04.2009., 17:47   #92
Trebala si reć ginekologu za nakupljanje vode, to nije za zanemarit. Meni su noge bile kao dvije buhtle i kad sam počela pita te tablete bilo mi je super, tlak se bio skroz smirio. Jesam ja krivo skužila, jesi ti već rodila ili si sad trudna?
Patkica_ST is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.04.2009., 21:49   #93
meni su zbog tlaka 140/90 napravili indukciju 10 dana ranije - nije baš za ne zabrinuti se
isto sam oticala - nakon poroda izgubila sam 14 kila u 3 dana - samo je izlazila voda iz mene

evo i moje teme da vidiš razvoj događaja - https://www.forum.hr/showthread.php?t...lak u trudnoći
__________________
Prodajni album
pikacu is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.04.2009., 10:41   #94
Quote:
Patkica_ST kaže: Pogledaj post
Trebala si reć ginekologu za nakupljanje vode, to nije za zanemarit. Meni su noge bile kao dvije buhtle i kad sam počela pita te tablete bilo mi je super, tlak se bio skroz smirio. Jesam ja krivo skužila, jesi ti već rodila ili si sad trudna?
ja sam vec rodila u 12.mj 2008.ali me zanima sve u vezi trudnica beba i poroda zato sto je mene uzasno bilo stah avega a porod mi je prosao u najboljem redu cak me ginekolog pohvalio i on je meni dao za tlak neke tablete metildopa pila sam ih svaki dan poslije jela po 1 ali meni je opet bio isti a voda mi se nakupljala zbog slane hrane ja u pocetku trudnoce jela sam sve previse zacinjeno pame dokt.napao da nesmijem
Lady_mama_23 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.08.2009., 21:40   #95
Tlak u trudnoci

Ne vidim nigdje da je netko pisao o ovoj temi...interesira me kako stojite s tlakom. Ma meni se prvi mali rodio sa 690 grama jer sam imala ogroman tlak,a sada u drugoj trudnoci 29 tjedana sam trudna i tlak mi je dosao na 160-105 i sad sam na tableticama za tlak. Ma uzasno me strah da opet cu roditi punoooo ranije. Jel ima netko takvih iskustva da sa visokim tlakom je stigao do kraja trudnoce
Leon R. is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.08.2009., 13:56   #96
Question hy

Curke,da vam ja ispricam svoju pricicu...ja sam u 23 tjednu u prvoj trudnoci mi je skocio tlak na 170/120 i strpali su me u bolnicu,imala sam preeklampsiju iako nisam imala nikakve simptome osim tlaka,a prije trudnoce tlak mi je bio 120/75. Uglavnom nisam bila ni otecena ni nista,super sam se osjecala,nisam cak imala ni glavobolje od tog tlaka.Davali su mi Atenolol i apaurine i kazu da tablete za tlak ne utjecu na plod. Recimo tablete za izmokravanje ne smiju se piti u trudnoci jer se smanjuje kolicina plodne vode. Ja sam u 29-om tjednu i pred tri dana mi je tlak bio 160/105 ,zavrsila sam na hitnoj i dali su mi za doma Cordipin 2x dnevno i jedan Normabel ujutro.Uglavnom nemojte se sekirat ma ja sam se raspitala i te tablete stvarno ne stete plodu. A u kojem tjednu je vama poskocio tlak...ne znam da li je to normalno za 29-i tjedan
Leon R. is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.08.2009., 14:18   #97
Vidim da svi pričate o tlaku u trudnoći. Nego, ovako preventivno da pitam, ja imam inače povišen krvni tlak, pijem lijekove za to... Brine me trudnoća, kad i ako jednoga dana budem trudna. Kako tada?
OK, kad bude vrijeme za bebicu, pitat ću liječncu, ali možda netko ima iskustva?
Orleanska I. is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.08.2009., 21:54   #98
Pa meni su rekli posto mi je u prvoj trudnoci skocio tlak da sam od pocetka bila sa visokim tlakom da je to o.k. mislim vjerovatno ces odmah dobiti terapiju i morati ces stalno mirovati ali doktori ce o tome misliti...ici ces na kontrole kod nefrologa i pazit ces se
Leon R. is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2010., 09:36   #99
Pozdrav...evo da malo obnovim temu...nažalost...
Danas sam ušla u 18 tj trudnoće..pred 3 dana sam bila kod ginekologice i izmjeren mi je tlak 140/100...što je OGROMNO! Gin. mi je rekla neka svakodnevno mjerim tlak ujutro i navečer, neka bilježim i dođem s tablicom slijedeći put na pregled. Naravno dobila sam savjet da pripazim s prehranom i izbjegavam slatko i slano. Ako bude viši od tog neka popijem apaurin.

E sad, ja sam mjerila doma i pokazalo se da je onaj tlakomjer za zapešće totalni shit, jer svaki put pokaže normalan tlak, a danas sam mjerila s digitalnim, ali na pumpicu i opet mi je pokazao 140/96..
Sad sam u panici, jer me strah tog tlaka, a inače radim i malo mi je bed kljukat se apaurinima za vrijeme posla......

Cure imate li sličnih iskustava i savjeta što i kako?
Dajci is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2010., 12:47   #100
Quote:
Dajci kaže: Pogledaj post
Pozdrav...evo da malo obnovim temu...nažalost...
Danas sam ušla u 18 tj trudnoće..pred 3 dana sam bila kod ginekologice i izmjeren mi je tlak 140/100...što je OGROMNO! Gin. mi je rekla neka svakodnevno mjerim tlak ujutro i navečer, neka bilježim i dođem s tablicom slijedeći put na pregled. Naravno dobila sam savjet da pripazim s prehranom i izbjegavam slatko i slano. Ako bude viši od tog neka popijem apaurin.

E sad, ja sam mjerila doma i pokazalo se da je onaj tlakomjer za zapešće totalni shit, jer svaki put pokaže normalan tlak, a danas sam mjerila s digitalnim, ali na pumpicu i opet mi je pokazao 140/96..
Sad sam u panici, jer me strah tog tlaka, a inače radim i malo mi je bed kljukat se apaurinima za vrijeme posla......

Cure imate li sličnih iskustava i savjeta što i kako?
Ja imala tlak u prvoj trudnoći,ali tek na zadnjem pregledu,pa mi zato inducirali porod.
Na tvom mjestu upoće ne bih dvojila,krvni tlak u trudnoći opasniji je nego Apaurini,nemoj se s tim zezati.Je li moguće da odeš na bolovanje?
smucek is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:29.